Şimdi Ara

peki subaru premium mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
3
Favori
4.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler çok gerekli olmasa da yorumunuzu almak istediğim bir konu var . Belli standartların altına düşmüyor 4WD kullanıyor ve manuel şanzımana nadir

rastlıyorum . Bildiğim kadarıyla da Toyota Honda gibi büyük bir şirket de değil . Googleda arattım cevap bulamadım siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Estonya Feribotu -- 11 Ağustos 2013; 15:03:28 >

• Değil.
  • canozpinar C kullanıcısına yanıt
    nesnel olarak mı yoksa kendi görüşünüz mü hocam
  • Premium tabi, VW premiumsa bu hayli hayli sport premium
  • Premium sayarım ben.

Çok kaliteli üretim yapıyorlar.
  • hocam mesajınızı aldım fakat vw gönderme yapmadan söyleseniz onu baz almadan ?
  • Hhahaahah bu konunun açılmasını bekliyodum kac zamandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Premium sayarım ben.

Çok kaliteli üretim yapıyorlar.

ben de sizin gibi düşünerek premium sayıyorum ama insanlar japon sıralamalarında 4e 5e koyuyor en az sorun çıkaran markalar içinde de mazda hondadan sonra geliyor bunu düşününce de en iyisi sizlere sormak dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Hhahaahah bu konunun açılmasını bekliyodum kac zamandır.

neden hocam polemik doğurmak değil amacım gayet iyi niyetli şekilde konu açtım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

nesnel olarak mı yoksa kendi görüşünüz mü hocam

Subaru'nun kendisini hangi noktada gördüğünden emin olmadığım için kendi görüşüm diyeceğim. Motor ve 4 çeker sistemlerinde gerçekten dünyada en iyilerinden birisi Subaru. Ancak ürettiği arabaların "premium" araçlarla yarışabilecek düzeyde kaliteye sahip olduklarını düşünmüyorum. Zaten bu konunun çok da üstüne düşmüyorlar.
  • canozpinar C kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim değerli fikirlerinizi sunduğunuz için
  • Eskiden Mercedes, Bmw gibi otomobil üreticileri genelde üst sınıf araba üretirlerdi. Şimdilerde oldukça uygun fiyatlara kadar araba satışları yapabiliyor. Haliyle bir marka premiumluğu olacaksa, ki bence yok. Alınması mümkün olmayan araçlar premium diye sınıflandırmalı. Örneğin vw 40bin liraya da 250bin liraya da arabası var, şimdi 250bin tamam premium ama 40bin ne olacak? oda mı? Zira Audi, Bmw ve Mercedes için durum aynı. Bentley, rr gibi markalar premium, porsche gibi alınması güç arabalar premiumdur. şehir içinde otobüslerden çok bmw, mercedes ve audi için premium demek içimden gelmiyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 11 Ağustos 2013; 15:15:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de premium oldugunu dusunuyorum. Legacy diye bir gercek var

• Motor, sürüş karakteristiği ve keyfi olarak en üst seviyede premium.Fakat araçların genel kalitesi çok iyi değil.Ancak yeni modellerle bunu aşmaya başladılar.Örneğin bir önceki Forester ile güncel Forester arasında gerçekten uçurum var kalite olarak.Subaru herkese hitap etmez.Alfa gibi bir markadır.Benim gözümdeyse, Renault-Toyota-Ford-Peugeot-Seat-Fiat-Hyundai-Kia v.b normal markalardan yukarıdadır.Premium markaların da altındadır.Ancak özünde premium değil elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Eskiden Mercedes, Bmw gibi otomobil üreticileri genelde üst sınıf araba üretirlerdi. Şimdilerde oldukça uygun fiyatlara kadar araba satışları yapabiliyor. Haliyle bir marka premiumluğu olacaksa, ki bence yok. Alınması mümkün olmayan araçlar premium diye sınıflandırmalı. Örneğin vw 40bin liraya da 250bin liraya da arabası var, şimdi 250bin tamam premium ama 40bin ne olacak? oda mı? Zira Audi, Bmw ve Mercedes için durum aynı. Bentley, rr gibi markalar premium, porsche gibi alınması güç arabalar premiumdur. şehir içinde otobüslerden çok bmw, mercedes ve audi için premium demek içimden gelmiyor maalesef.

o zaman tata fiyatlarini yukariya ceksin ve premium olsun. Bence kullanilan malzemenin, uretim kalitesinin getirdigi yuksek maliyet sonucu aracin fiyati yuksek ise bu dediginiz gecerli olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Motor, sürüş karakteristiği ve keyfi olarak en üst seviyede premium.Fakat araçların genel kalitesi çok iyi değil.Ancak yeni modellerle bunu aşmaya başladılar.Örneğin bir önceki Forester ile güncel Forester arasında gerçekten uçurum var kalite olarak.Subaru herkese hitap etmez.Alfa gibi bir markadır.Benim gözümdeyse, Renault-Toyota-Ford-Peugeot-Seat-Fiat-Hyundai-Kia v.b normal markalardan yukarıdadır.Premium markaların da altındadır.Ancak özünde premium değil elbette.

hocam peki güncel fiyatlardan haberim yok ama 120 bin tllik legacy 60bin tllik avensisten (yanlış anlaşılmasın küçümsemiyorum) daha mı kalitesiz ve işçiliksiz?
  • Subaru premium marka değildir.Ancak premium kalitesinde bi aracı vardır ; Legacy.
  • peki legacy forester svx brz gibi premium kalitede üretim yapabiliyor yani elinden geliyor neden onu da bu sınıftan sayamayız ?
  • Subaru Premium değildir bence,
    ancak
    Subaru orta sınıf da değildir bence,

orta ve premium arasıdır

şöyle sıralarsak

Orta Alt - Fiat, Renault, Ford, Hyundai (eski)

Orta - Toyota, Honda, Opel, Hyundai (yeni)

Orta Üst - Subaru, Alfa Romeo, DS (Citroen DS serisi)

Premium - Volvo, Audi, BMW, Mercedes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 11 Ağustos 2013; 15:27:31 >
  • 'niche' ürünleri olan bir marka, konumu alfa romeo'ya benziyor biraz .

bu söylediklerim türkiye pazarı için gerçeli tabii ki .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.