Şimdi Ara

Nintendo, tarihinde 269 milyon konsol satışı yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nintendo, tarihinde 269 milyon konsol satışı yaptı

Wii U adlı yeni nesil konsoluna PS4 ve Xbox One karşısında fazla şans tanınmayan ve satışlarda da çok başarılı olamayan Nintendo, rakiplerine gözdağı verircesine tarihindeki toplam satış rakamlarını paylaştı.

Gündemde şu anda Xbox One ve PS4 olsa da Nintendo konsolların tarihi kadar eski bir firma. İlk bilinen oyun konsolu 1972 yılında satışa çıkarken, Nintendo Famicom veya NES olarak da bilinen ilk konsolu ile 1983 yılında pazara giriş yaptı.

Konsol pazarında NES ile isim yapan Nintendo, aslında o dönem oyunseverlerin gönlünde Game Boy ile taht kurdu ve el konsolları firmanın en büyük gelir kaynaklarından birisi oldu.

Firmanın paylaştığı rakamlara göre 1983 yılından bu yana NES, Super NES, Wii gibi tüm versiyonlar dahil olmak üzere toplamda 269 milyon konsol satışı yapıldı. El konsolu tarafında ise bu rakam 385 milyon civarında.

Firma yazılım tarafında da rekor rakamlara ulaştı. Bugüne kadar satılan konsol odaklı yazılım birimleri satışı 2.2 milyar olurken, el konsolu odaklı yazılım birimleri satışı ise 1.9 milyar olarak gerçekleşti. Nintendo'nun Wii U konsolunun başarı kazanacağına olan inancını göstermek adına bu rakamları paylaştığı sanılıyor.

Pazara sonradan girmesine karşın Sony konsol satışlarında Nintendo'yu geride bıraktı. Ancak el konsolu pazarında Nintendo'nun ezici bir üstünlüğü bulunuyor. 

• Malesef ulkemizde nintendoya ulasamiyoruz !

• oha nintendo haberi love u nintendooooo <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 9 Ağustos 2013; 7:42:36 >
  • Türkiyede yaygın değil fakat, uzakdoğuda her çocuğun hayali.
  • ah ulan o gameboy yokmu 90'lar geldi aklıma

• nintendo 64 konsolum var hala tek kasetle idare ediyorum.mario gibisi yok...

• Her konsoldan bir lira kar yapmış olsalar gerisini siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

ah ulan o gameboy yokmu 90'lar geldi aklıma

Aynen ya az mı oynadık.
  • Wii'ye saydığım her kuruşa helal olsun millet telefon vs bağımlısıdır, ben wii bağımlısıyım
  • playstation, xbox gelmeden önce azmı oynadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dievas

playstation, xbox gelmeden önce azmı oynadık.

ben ps3 satıp wii aldım, çokda memnunum.. oyun oynamıyormuşuz ps3'teyken
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    doğruyu söylemek gerekirse wii yi aldım ilk 1 hafta oynadıktan sonra bir daha oynamadım. Dvd - bluray de oynatmadığı için uğraşmadım. Şu anda tek kullanma nedenim netflix. Başka bir açma nedenim yok. Bilgisayardan izleyebiliyorsam o an wii ye dokunmuyorum bile. Sevene eğlenene saygı duyarım ama ps3 ümü ya da xbox ımı satıp alacağımı hiç sanmıyorum.
    Nintendonun çok geniş ve sadık fanları var. Bende zamanında süper nintendo ve gameboy ile başladığımda mario fanıydım ama o zaman karşılaştırabileceğimiz çok bir şey yoktu. Sega dışında. Şimdi wii'nin grafik gücü ve sistemi rakipleriyle karşılaştırınca çok düşük kalıyor. Tek özel kısmı oynanış şekli. Ki o da beni bir süreden sonra sıktı maalesef. Wii U da var evde duruyor arada sırada açıp 15-20 dakika oynayıp kapatıyorum.
  • quote:

doğruyu söylemek gerekirse wii yi aldım ilk 1 hafta oynadıktan sonra bir daha oynamadım. Dvd - bluray de oynatmadığı için uğraşmadım. Şu anda tek kullanma nedenim netflix. Başka bir açma nedenim yok. Bilgisayardan izleyebiliyorsam o an wii ye dokunmuyorum bile. Sevene eğlenene saygı duyarım ama ps3 ümü ya da xbox ımı satıp alacağımı hiç sanmıyorum.
    Nintendonun çok geniş ve sadık fanları var. Bende zamanında süper nintendo ve gameboy ile başladığımda mario fanıydım ama o zaman karşılaştırabileceğimiz çok bir şey yoktu. Sega dışında. Şimdi wii'nin grafik gücü ve sistemi rakipleriyle karşılaştırınca çok düşük kalıyor. Tek özel kısmı oynanış şekli. Ki o da beni bir süreden sonra sıktı maalesef. Wii U da var evde duruyor arada sırada açıp 15-20 dakika oynayıp kapatıyorum.

Wii fanı adamın grafikle işi olmaz zaten. Nintendo'nun kendine has bir dünyası var. Zevk meselesi, saygı duyarım

• Nintendo nun oyunları bir başka. Bu oyunları yapanlar çok büyük bir hayal gücüne sahipler. Wii nin hastasıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'ye gerlene kadar wii u plus çıkar .
  • trde yok malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

Nintendo nun oyunları bir başka. Bu oyunları yapanlar çok büyük bir hayal gücüne sahipler. Wii nin hastasıyım.

mario bulan adamın hayal gücü sanırım dünyada başka kimsede yoktur. çocukken evinin yakınındaki bir mağaraya girip içeriyi incelemeyi çok severmiş. mariodaki yer altı bölümleri buradan gelir.

ayrıca alice harikalar diyarını çok severmiş. değişik renkli boyutlar, farklı masalsı yaratıkların fikirlerini böyle almış

nintendo'nun sahibi (veya müdür) babasının tanıdığıymış ve orada bu şekilde işe başlamış. o dahil olduğu dönemlerde nintendo batma noktasındaymış.. bizimki donkey kong ardından mario bros'ları çıkarınca nintendo hayal bile edemeyeceği derece yükselmiş.. (super mario bros değil, o sonra yapılmış. ilk mario tek ekranda oynana bir oyundu)

bu arada mario ilk başta marangozdu (donkey kong'da) sonra rengi değiştirilmiş ve muslukçu olmuş

donkey kong, king kong'un karikatürize edilmiş hali. king kong'da sarışın bir kızı kaçırıyordu, donkey kong'da

kirby ise ilk olarak test aşamasında kafadan çizilmiş bir karaktermiş. hani bölüm dizaynları felan yaparken çöp adamlarla önce öntaslak hazırlanır ya. kirby'de beyaz renkli gözleri olan yuvarlak bi nesne ilk başta.. daha sonra heralde çok hoşlarına gitmiş olacakki karakteri değiştirmemişler, sadece rengi pembe olmuş.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Shigeru_Miyamoto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 13 Ağustos 2013; 17:15:14 >

• Nintendo'nun exc. oyun kalitesine asla ulaşamıyor diğer firmalar. Platform oyunların da Nintendo'nun eline kimse su dökemez. Hardcore oyun isteyen kişi de Nintendo ürünü almaz. Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

Wii fanı adamın grafikle işi olmaz zaten. Nintendo'nun kendine has bir dünyası var. Zevk meselesi, saygı duyarım

nintendonun kendine has dünyası her zaman onu özel yapan şey oldu zaten. Fakat biraz daha update etmeli kendini. En azından bir blu ray ya da dvd sürücüsü vs eklenmeli. Sadece konsol olarak çok bir fonksiyonu olmuyor. Diğer konsolların blu rayinin de olması büyük artı.
    Bunun dışında wii u 'nun kumandası da çok fonkiyonlu ve çok başarılı ama grafik olarak çok zayıf

Bütün bunların yanında wii deki battlefield 3 deneyimi benim için apayrı. Ama onun dışında oynamaktan çok keyif alamadım mario cart dışında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

nintendonun kendine has dünyası her zaman onu özel yapan şey oldu zaten. Fakat biraz daha update etmeli kendini. En azından bir blu ray ya da dvd sürücüsü vs eklenmeli. Sadece konsol olarak çok bir fonksiyonu olmuyor. Diğer konsolların blu rayinin de olması büyük artı.
    Bunun dışında wii u 'nun kumandası da çok fonkiyonlu ve çok başarılı ama grafik olarak çok zayıf

Bütün bunların yanında wii deki battlefield 3 deneyimi benim için apayrı. Ama onun dışında oynamaktan çok keyif alamadım mario cart dışında.

diğer konsollar blu ray'inin olması demişsin ama xbox 360 direk olarak blu ray oynatmıyor. nintendo sadece oyun konsolu yapıyor.. adam alacak oynayacak, bu kadar.. film, müzik vs o işlere girmiyor..

Wii u'nun tabletinin grafik olarak zayıflığı bir yana, 3 saat şarj süresi çok büyük dezavantaj, belkide wii u'nun satışlarının istenildiği kadar olamamasının sebebi bu, halbuki wii rekor kırmıştı

keyif almak zevk meselesi, ona birşey diyemem.. bende ps3'ten bir süre sonra hiç keyif alamamaya başlamıştım, sattım wii aldım.. çocukluğumda tv atarisi, amigadan aldığım oyun zevkini 20 yıl sonra wii'de buldum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.