Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5407. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
113.191
Cevap
487
Favori
3.850.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 54055406540754085409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim cevap için. Çok rahatsız etmek istemem ama aslında bu güncelleme işini yapmak istememin bi nedeni var. Eşimin telefonu bu. 2 yıldır sorunsuz kullanıyordu. 1 hafta önce cihaz aniden gri bir ekran görüntüsü verip dondu. 2 gün boyunca açamadım. Sonra açma kapama düğmelerini deneyerek bi şekilde açıldı. Ama 3 5 dakika sonra yine kapandı. Bi ara yaklaşık 2 saat normal çalıştı sonra tekrar donup gri ekrana döndü. Çok az açılıp kendi kendine kapanıyor. O 2 saatlik çalışma sırasında lg pc suit ile Android 5e yükselttim. 1 saat iyiydi program falan kurunca yine dondu ve gitti. Sizce sorun nedir? Ne yapmamı önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkelium B kullanıcısına yanıt
    İstediğim böyle bir şey ama ben kitkat kullanıyorum ve böyle bir seçenek yok acaba sadece lolipop ta mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Çok teşekkür ederim cevap için. Çok rahatsız etmek istemem ama aslında bu güncelleme işini yapmak istememin bi nedeni var. Eşimin telefonu bu. 2 yıldır sorunsuz kullanıyordu. 1 hafta önce cihaz aniden gri bir ekran görüntüsü verip dondu. 2 gün boyunca açamadım. Sonra açma kapama düğmelerini deneyerek bi şekilde açıldı. Ama 3 5 dakika sonra yine kapandı. Bi ara yaklaşık 2 saat normal çalıştı sonra tekrar donup gri ekrana döndü. Çok az açılıp kendi kendine kapanıyor. O 2 saatlik çalışma sırasında lg pc suit ile Android 5e yükselttim. 1 saat iyiydi program falan kurunca yine dondu ve gitti. Sizce sorun nedir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Donanımsal bir problem büyük bi ihtimalle, anakartın değişmesi gerek.
  • LG G2 D800 diye bir model yok maalesef, lg firmware sitesinden kontrol ettim D800 diye bir model üretilmemiş.

Ciahazın sim kat tepsisindeki orjinal imei ile kontrol ettim. United Kindom D802 olarak gözüküyor...Bir türlü 20k tot dosyası
    bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .eRCaN.

Hocam yanlış olmasın, emin olmamakla birlikte söylüyorum DorimanX Kernel CM bazlı romlara uyumlu değil. Cloudy, NDM, IceX ve buna benzer romlara uyumlu. Hem KitKat hem Lollipop sürümü var Kernel'in. Ancak dedigim gibi yanlis bilgi vermek istemem. Araştırmak gerek.

Olur da Kerneli kurmak isterseniz uyumlu romlara; DorimanX in kendi sitesi var oradan cihazıniza uyumlu olani indirebilirsiniz. Ardından TWRP ile flashliyorsunuz heosi bu hocam.

Ha boyle yapmak istemiyorum derseniz DorimanX Ota diye bir programı var onu kurup yine aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz

Cevap için teşekkurler hocam.

CM ye uygun degil diyorsun, Dorimanx ota yı indirip flashladığımda telefon uyumsuzluktan ötürü kitlenip kalirsa kalirim ortalikta :) yinede sagolun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Xda'da CM uyumlu Kerneller var hocam. Rom işlerinde size en uygun optimizasyonu saglayan Rom ve Kerneli bulmak için deneme yanılma yöntemiyle gitmeniz gerekiyor. Yoksa benim beğendiğim sizin hosunuza gitmeyebilir. Sizin hayran kaldığınız bana hitap etmeyebilir. Kişinin kendi zevklerine ve telefonundan ne bekledigine bağlı bir durum aslında. Kolay gelsin :)

• ekran kendi kendine bi noktaya dokunuyor gibi oluyor arkadaşlar arada yapıyor arada yapmıyor böyle bişi yaşayan oldu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: firtilli

Arkadaşlar en uygun orjinal ekran tamiri ne kadara ve nerde bilgisi olan var mı?

up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: mythcomeback

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Cyaonogen mod 13 yüklemeyi düşünüyorum ama knock on ve quick memo özelliklerinden vazgeçmek istemiyorum. CM13'e bir şekilde bunları yüklemenin bir yolu var mı?

Knock on cm13 de çalışıyor. Quick memo nun ise cm ye uygun mod u yok diye biliyorum yani marketteki 2.parti uygulamalara yönelebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam. Arkadaşım L70e cm13 yüklemişti, knock on sadece bildirim paneline tıklayınca çalışıyordu bunun dışında herhangi bir yere dokununca olmuyordu. Böyle bir durum yok değil mi? Yani stock romda nasıl çalışıyorsa orada da öyle çalışıyor?

Ekran kapalıyken ekrana iki kere tıklayınca açılıyor ancak kapatırken bildirim paneline tıklamak lazım. Onunda çaresini lockscreen uygulamadıyla çözdüm. Widget olarak ana ekrana koyuyorsun üstüne bir kere bastığında ekran kapanıyor.

Anladım hocam. Teşekkür ederim. Romdan memnunsunuz öyle değil mi?

Gayet memnunum. Önceden kamerası kötüydü ancak şuan stock romla aynı kamera performansını veriyor. Yağ gibi akıyor telefon

Önceden kötüydü derken hocam? Ne yaptınız da aynı kaliteye geldi?
  • Arkadaşlar şu g5 romunu kullanan var mı? Güvenilir bir rom mudur? Memnun musunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Cyaonogen mod 13 yüklemeyi düşünüyorum ama knock on ve quick memo özelliklerinden vazgeçmek istemiyorum. CM13'e bir şekilde bunları yüklemenin bir yolu var mı?

Knock on cm13 de çalışıyor. Quick memo nun ise cm ye uygun mod u yok diye biliyorum yani marketteki 2.parti uygulamalara yönelebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam. Arkadaşım L70e cm13 yüklemişti, knock on sadece bildirim paneline tıklayınca çalışıyordu bunun dışında herhangi bir yere dokununca olmuyordu. Böyle bir durum yok değil mi? Yani stock romda nasıl çalışıyorsa orada da öyle çalışıyor?

Ekran kapalıyken ekrana iki kere tıklayınca açılıyor ancak kapatırken bildirim paneline tıklamak lazım. Onunda çaresini lockscreen uygulamadıyla çözdüm. Widget olarak ana ekrana koyuyorsun üstüne bir kere bastığında ekran kapanıyor.

Gayet memnunum. Önceden kamerası kötüydü ancak şuan stock romla aynı kamera performansını veriyor. Yağ gibi akıyor telefon

Ben bir şey yapmadım hocam. Güncellemeler geldikce stock rom kalitesinde fotolar çekmeye başladı. Kendi stock kamerasını kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2 telefonumun dokunmatiği kafayı yedi. Son 2 haftadır ekranın ortasında dokunmatik hassasiyet sorunu vardı. 1 gündür ise ben dokunmadığım halde her yere dokunmuşum gibi tıklıyor, uygulamaları açıyor, kendi kendine telefon kilidini açıyor. Telefonu kullanmak işkence haline geldi. Bazen kısmi olarak kısa süreliğine işlem yapabiliyorum ama sonra yine kendi kendine dokunuyor. İkinci sorun ise ekranın sağ ve üst köşelerinde ve sol tarafta sarı lekeler var. Delta Servis'e göndereceğim ama tedirginim. Millet memnun değil acaba dışarda mı yaptırsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

G2 telefonumun dokunmatiği kafayı yedi. Son 2 haftadır ekranın ortasında dokunmatik hassasiyet sorunu vardı. 1 gündür ise ben dokunmadığım halde her yere dokunmuşum gibi tıklıyor, uygulamaları açıyor, kendi kendine telefon kilidini açıyor. Telefonu kullanmak işkence haline geldi. Bazen kısmi olarak kısa süreliğine işlem yapabiliyorum ama sonra yine kendi kendine dokunuyor. İkinci sorun ise ekranın sağ ve üst köşelerinde ve sol tarafta sarı lekeler var. Delta Servis'e göndereceğim ama tedirginim. Millet memnun değil acaba dışarda mı yaptırsam?

1 gündür ise ben dokunmadığım halde her yere dokunmuşum gibi tıklıyor, uygulamaları açıyor, kendi kendine telefon

Hocam 1-2 gündür aynı şekilde benim telefonumda kafayı yedi. Aynı tarihlerde olduğuna göre virüs vs olmasın bu illet. Ekran değişimi 250 lira vs diolar telefon zaten eski 3 yıllık o kadar para veremem ekrana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betr_Sc

quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

G2 telefonumun dokunmatiği kafayı yedi. Son 2 haftadır ekranın ortasında dokunmatik hassasiyet sorunu vardı. 1 gündür ise ben dokunmadığım halde her yere dokunmuşum gibi tıklıyor, uygulamaları açıyor, kendi kendine telefon kilidini açıyor. Telefonu kullanmak işkence haline geldi. Bazen kısmi olarak kısa süreliğine işlem yapabiliyorum ama sonra yine kendi kendine dokunuyor. İkinci sorun ise ekranın sağ ve üst köşelerinde ve sol tarafta sarı lekeler var. Delta Servis'e göndereceğim ama tedirginim. Millet memnun değil acaba dışarda mı yaptırsam?

1 gündür ise ben dokunmadığım halde her yere dokunmuşum gibi tıklıyor, uygulamaları açıyor, kendi kendine telefon

Hocam 1-2 gündür aynı şekilde benim telefonumda kafayı yedi. Aynı tarihlerde olduğuna göre virüs vs olmasın bu illet. Ekran değişimi 250 lira vs diolar telefon zaten eski 3 yıllık o kadar para veremem ekrana.

Virüs olduğunu sanmıyorum normal şekilde kullandım. 2 haftadır ekranda sorun var anca iyice patlak verdi. Napsam bilmiyorum.

Telefona hard format attım yeni rom yüklemeye çalışıyorum ama bu bozuk ekranla bu da eziyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbell -- 26 Haziran 2016; 3:15:21 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben bir şey yapmadım hocam. Güncellemeler geldikce stock rom kalitesinde fotolar çekmeye başladı. Kendi stock kamerasını kullanıyorum.

teşekkür ederim. :)
  • Dun lolipopa gecip batarya kalibrasyonu yaptım sarj suan daha iyi gibi geldi bana ayrıca sırf görsellik için yine güncelleme yapılır cok güzel olmuş en cok dikkatimi ceken şey knock ile uyandırma ve kapanma tepkileri baya iyileşmiş

• 8 ay önce civarı sıfır g2 almıştım tr garantili , şuan ekranda lg logosunda düşme ve sarı leke çıktı çok küçük ve ince uzun bir şekilde ekranın sağ tarafında beyaz sayfa açınca çıkıyor ne yapmamı tavsiye ederseniz?

garanti bitimine yakın mı vereyim yoksa şimdi vereyim mi garantiye? sararma cidden çok küçük boyutta dikkatli bakılınca belli oluyor garantiye verirsem ekran değişimi mi olur ? yedek parça pek kalmadığını duymuştum servislerde yeni cihaz alma olaslığım var mı?

Son olarak l ve g harfleri düşmüştü g yi yapıştırdım japonla ancak l yi beceremedim az bişey yapıştırıcı izi kaldı sıkıntı çıkarırlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabancı Karakter

8 ay önce civarı sıfır g2 almıştım tr garantili , şuan ekranda lg logosunda düşme ve sarı leke çıktı çok küçük ve ince uzun bir şekilde ekranın sağ tarafında beyaz sayfa açınca çıkıyor ne yapmamı tavsiye ederseniz?

garanti bitimine yakın mı vereyim yoksa şimdi vereyim mi garantiye? sararma cidden çok küçük boyutta dikkatli bakılınca belli oluyor garantiye verirsem ekran değişimi mi olur ? yedek parça pek kalmadığını duymuştum servislerde yeni cihaz alma olaslığım var mı?

Son olarak l ve g harfleri düşmüştü g yi yapıştırdım japonla ancak l yi beceremedim az bişey yapıştırıcı izi kaldı sıkıntı çıkarırlar mı?

şimdi verin bence. niye sarı ekranla kullanasınız ki
  • mert6385 kullanıcısına yanıt
    hocam dediğim gibi aşırı küçük kullanıma bir etkisi olmuyor beklersem bir üst model veya yeni telefon alma olasılığım artmaz mı? sonuçta çok eski bir telefon ve kolay kolay bulunmuyor eskisi gibi
  • Delta servise ekran sararması icin gonderdigim telefonum 21 gunde geri geldi..yurtici kargoyla ucretsiz gonderdim..teslim alırken 5 lira kargo ucreti odedim...hic umudum yoktu ama ekranin sol kenarinda orta kisimda D seklinde 1 cm lik çatlak vardı o haldeyken ekran komple degismis..şarz kablosu bozuktu onuda degistirmisler..loli yukluydu kitkat surumu yuklenmesini soylemistim onuda halletmisler...gec gelmesi haricinde memnun kaldim diyebilirim deltadan@ahbapundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivribey -- 27 Haziran 2016; 2:50:27 >
  • 
Sayfa: önceki 54055406540754085409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.