Şimdi Ara

DVD-ROM Temizleme & Tamir ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pioneer DVD-ROM bozuldu, daha dogrusu ben icini acana kadar sadece DVDleri okuyodu artik hiçbiºey okumuyo... CDyi koyup kapagi kapattigimda bozuk olmadigi zamanlarda CDyi ilk koydugumdaki gibi sesler cikartio fakat gerisi gelmio isigi filan yanmio yani.. Pamukla laseri temizledim bi yarari olmadi... Bu laser siddeti arttirma denen olay nasil yapilio , yapilsa bi ise yarar mi?.. [dry]

• O zaman tek bir ihtimal kaldı o da dvd-rom okuyucu lazerini ellemişsin.
  • Eğer DVD-ROM'u gözden çıkarttıysan optik lensin hemen altında lazerin cd üzerine düşme genişliğinin ayarlandığı 2 adet pot ya da vida vardır. Osiloskobun olmadığını var sayarak bu ayarlar ile milimetrik oynayarak deneme yanılma yolu ile stabil bir okuma sağlayabilirsin. Bu ayarları kaçırırsan geri dönmesi çok zordur...
  • Optik gözü kolonyalı pamuk ile temizle
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mtkn3</i>
    <br />Eğer DVD-ROM'u gözden çıkarttıysan optik lensin hemen altında lazerin cd üzerine düşme genişliğinin ayarlandığı 2 adet pot ya da vida vardır. Osiloskobun olmadığını var sayarak bu ayarlar ile milimetrik oynayarak deneme yanılma yolu ile stabil bir okuma sağlayabilirsin. Bu ayarları kaçırırsan geri dönmesi çok zordur...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Valla bi resim olsa cok iyi olur... [dry]
  • Dostum Keyn, malesef şuanda bir resim yok. Ama Optik lensin hemen altına doğru bakarsan eminim bahsettiğim potları ya da vidaları görecksin.[type]
  • İyi hoşta Osilaskop cihazı olmadan bu işi yapmak deveye hendek atlatmaktan zor yaw. Yani okyanusa atla yüz Allah yüz misali.
  • hort yasak
  • senatorts kullanıcısına yanıt
    benden niye bahsettin hocam :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.