Şimdi Ara

Karın bölgesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sırt üstü yattığınız zaman karın bölgenizde kalp atışıyla paralel olarak bir inip-kalkma durumu oluyor mu?

• olmuyor.
  • olmuyor...
  • yanıtın için teşekkürler. özellikle nefesinizi vermiş bir şekilde biraz bekleyince daha net görebilirsiniz eğer oluyorsa.
  • olursa da kötü birşey yok normaldir.
  • bu durumla ilgili muayene oldum bir sıkıntı neyse ki yokmuş ancak kaç kişide bu oluyor diye merak ettim.
  • bende olur ama her insanda olduğunu düşündüğüm için bir sorun olacağı aklıma gelmemişti.

benim kaburgalarım biraz daha aşağıda diğer erkeklere göre, acaba bununla mı alakası var?
  • Droogie D kullanıcısına yanıt
    Bendensin demek :) öncelikle telaşlanacak bir şey yoktur çok büyük bir ihtimalle. Bunu bayağı evhamlı biri söylüyor:) Üniversite finalleri döneminde bu duruma kafayı taktım çünkü bu muhteşem internette bahsettiğim durumun genelde tek sebebini anevrizma denilen aort balonlaşması hastalığına bağlamışlar UzmanTv dahil. Bir kardiyalog bir de kardiyo vasküler hekimine göründüm ikisi de ultrasonla incelediler (önemli olan abdominal ultrason). bir şey çıkmadı ancak bir doktor çarpıntıdan olur dedi diğeri ise bir sebep vermedi ancak bunun hissetmemizde belki de tansiyonun etkisi vardır. bildiğim kadarıyla büyük tansiyon kanın damarlarda yaptığı basınçtır. mesela senin büyük tansiyonun genelde kaç oluyor benim 135-145 arası değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 7 Ağustos 2013; 10:08:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jet lag

Bendensin demek :) öncelikle telaşlanacak bir şey yoktur çok büyük bir ihtimalle. Bunu bayağı evhamlı biri söylüyor:) Üniversite finalleri döneminde bu duruma kafayı taktım çünkü bu muhteşem internette bahsettiğim durumun genelde tek sebebini anevrizma denilen aort balonlaşması hastalığına bağlamışlar UzmanTv dahil. Bir kardiyalog bir de kardiyo vasküler hekimine göründüm ikisi de ultrasonla incelediler (önemli olan abdominal ultrason). bir şey çıkmadı ancak bir doktor çarpıntıdan olur dedi diğeri ise bir sebep vermedi ancak bunun hissetmemizde belki de tansiyonun etkisi vardır. bildiğim kadarıyla büyük tansiyon kanın damarlarda yaptığı basınçtır. mesela senin büyük tansiyonun genelde kaç oluyor benim 135-145 arası değişiyor.

tansiyon aletini bulunca ölçüp buraya yazarım.

• Droogie D kullanıcısına yanıt
    Hehe tamamdır. Demin bahsettiğin sebep de belki bir etkendir. Tabi anatomist değiliz ancak bir diğer etken de elbette iç organlarımızın yapısı, dizilişi... Her insan makina gibi bir prototipten dizayn edilmemiştir

Genelde bu duruma insanlar pek dikkat etmiyor mesela bir arkadaşıma bunu sorduğumda kendisinde olmadığını belirtti ancak aslında karın bölgesinde bahsettiğim duruma benzer bir şekilde bir şeyler olduğunu sonradan farketti
  • Ben hangi pozisyonda olursam oluyum bu aralar karnım ağrıyor üşüttüm heralde :D Tavsiyesi olan varmı herkes kendine göre anlarmış karnı ağrıyor heralde diye girdim :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar lütfen kontrol edip buraya yazarmısınız:)
  • bende de var farketmistim oncedende birde sol tarafiniza yatip parmaklarinizi memenizin az kenarina bastirirsanizda ayni atis oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yüzüp yorulduğumda fark etmiştim.

Çok yorulduğumda falan oluyor, normal bir şey.
  • benim bahsettiğim durum genelde hep oluyor arkadaşlar
  • Olur öyle,spor yapıyor musun?
  • Buck Fuddy kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır (yıllardır) spor yapmıyorum; ancak bazı tanıdıklarım spordan sonra böyle bir durumla karşılaştıklarını belirtmişlerdi. Zaten merak ettiğim, bu durum azımsanmayacak kadar insanda oluyor mu?
  • Bende de sürekli olan bişey çok önemliymiş gibi durmadığı için sallamadım pek
  • Ben şuna yorarım hep.
    Yorucu herhangi bir şey yapıldığına kan dolaşım hızı artıyor,karın altında da büyük bir atardamar var.O bölgede fazla yağ yoksa da inme kalkma durumu gözlemleniyor.
  • Yarr kullanıcısına yanıt
    durduk yere göbek atanlar topluluğuna hoş geldiniz kilonuzu paylaşır mısınız? belki de bu durum tansiyonla da alakalı olabilir benim büyük tansiyorun 13-15 arasında seyrediyor. bu arada internetre acayip bilgi kirliliği var sanki bu durum sadece sadece anevrizma denilen hastalığın belirtisiymiş gibi aktarılmış. hem kardiyoloğa hemde kalp ve damar doktoruna muayene olan biriyim. allahtan bir şey çıkmadı (2 kez ultrasona girdim hem kalp hem de abdominal bölgesi)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.