Şimdi Ara

Hotpoint-Ariston WMF 923 EU A+++ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
10.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktaki çamaşır makinesini sipariş ettk iyimi ettik sizce kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim?
    http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-wmf-923-eu-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthotarwmf903eu&categoryId=155121

• Alınmışa ne yorum yapılabilir ki? Almadan önce sorsaydınız sorduğunuza değerdi ve fayda görürdünüz. Hayırlı olsun.
  • sadece fikrinizi almak istedim ayrıca iptal edebilme şansı da var kargoya verilmeden önce
  • Ürününüz kargoya verildi mi? Verilmediyse 1000TL civarı bütçeyle WAQ20460TR veya WM10Q460TR. Bütçeyi biraz daha artırma şansınız varsa L75270FL alabilirsiniz. Bu modeller 7kg olarak geçer ama hepsinin tambur hacmi Hotpoint'ten büyüktür. Hotpoint yerine bunları önermemin sebebi ses seviyesi, ana kart ve mekanik aksam kalitesi, tambur dokusu, yıkama performansı gibi konulardaki farklardır.
  • Candoğan bey kızmayın ama sizde iyiki AEG aldınız önüne gelene AEG diyosunuzda AEG nin bir bayisi bile yok servisi deseniz heryerde yok sadece elektromarketlerde bulunabiliyor tercih olarakta diğer markalara göre pay olarak aegye sanki pastanın tabaktaki artıkları kalıyor gibi ancak yanlış anlamayın markayı kötülemiyorum AEG de en az Miele kadar kaliteli Bosch-Siemens ten daha önde ilk başta Miele sonra AEG-bosch-siemens gelir AEG yi şimdiki genç nesil pek bilmez çocukluklarından hatırlayabilirler ama eskiler iyi bilir maşallahı vardı zamanında. Bu arada şu hotpointlere gerçekten gıcık kapmaya başladım şu deterjan gözünün açılışını senelerdir değiştirmediler gitti marketlerde gezerken arada bir karıştırıyorum makineleri yana açıldığını görünce sinirleniyorum 20 sene önce neyse şimdide o. Şahsen ben hotpoint alacağıma AEG alırım daha iyi sonuçta AEG pek yaygın değil ama senelerden beri gelen bi itibarı sağlamlığı kalitesi var ben son anda AEG den döndüm gittim Miele aldım oda sırf servisi yaygın değil bayisi filan yok diye.

• Bayi kanalı yok haklısınız. O da Avrupa'daki AEG'nin değil, Türkiye'deki temsilcilerinin eksikliği diyebiliriz. Dediğiniz gibi ancak belli başlı birkaç bayiden, internetten veya teknoloji marketlerden temin edilebiliyor.

Servis konusunda o kadar kötü değil. Servis sayısı Miele, Samsung ve LG gibi markalardan daha fazla. Arçelik ve Bosch grubu ile elbette başedemez, pastadaki onların yirmide biri kadar değil çünkü.

Beni bilen bilir, ben servisten çok kalite ve performansa bakarım. Çünkü elim çok şükür tamirata yatkın, servis hizmetleri ve yedek parça durumlarının da ne durumda olduğunu bildiğimden her zaman sizi servisin eline düşürmeyecek ürünleri seçmekten yanayım.

Çamaşır makinesinde İstanbul, Ankara vb. büyükşehirlerde oturanların Miele ve AEG gibi markaları alırken hiç çekinmesine gerek yok. Daha küçük yerlerde oturanlara da çamaşır makinesi için Bosch, Siemens veya Profilo kalıyor. Hem ürün, hem de servisi ele alırsak.

• ürün bugün verildi kargoya neyse teşekkür ederim yorumlarınız için
  • Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
  • Aynı makineyi aldık. Çok memnunum fiyat/performans makinesi tamamen. 9kg luk makine 5kg dan sonra bize yeterince iyi geldi. Salonun koskoca perdelerini sorunsuzca yıkadık. Makinenin iyi yönlerini yazmaya gerek yok oldukça tasarruflu olduğunu söyleyebilirim yarım ölçek deterjan yetiyor. Bence dezavantajları şunlar.
    - boşaltma hortumu yerden 65cm yüksekliğe takılmalı dediler. gereksiz bir pimaş uzatmak zorunda kaldık. Bu bilgiyi satın almadan önce öğrenseydim daha iyi olurdu.
    - Program sayısı yeterince var ama kullanım alışkanlıklarına göre düzenlenmemiş. Genelde yeni makinelerin hepsi için aynı şeyi söyleyebilirim. Bir kere 3 -4 tane ön yıkamalı program var tamamen gereksiz. Kimse ön yıkama yapmıyor. Normal programların süresi zaten çok uzun 3 saat falan sürüyor. Kısa program sayısı çok az pamuklular için sadece 1 tane kısa program var. Dereceyi ve sıkma devrini ayarlayabiliyorsunuz denmekte fakat her program için istediğiniz sıcaklığa ayarlayamıyorsunuz. Onun yerine süreyi kısaltma seçeneği konabilirdi. Sonuçta aktif olarak kullanılacak program sayısı pamuklular için 4 numara ve 10 numara, perdeler için 9 numara bir de eğer sentetik veya yünlüleri toplayabilirsek onlara uygun programlar. Hepsi bu.
    - Makinenin tamburu çelik değil
    - Montaja geldiklerinde 75TL lık kireç filtresi sattılar. Mecburen almak zorunda kaldık gibi oldu o hoşuma gitmedi.
    Ariston marka Buzdolabım var 15 yıldır sorunsuz çalışıyor. Bu yeni makineler o kadar uzun ömürlü olduğunu sanmıyorum ama bakıcaz görücez artık.
    Almak isteyenlere tavsiye ederim. Bu fiyata daha iyisi yok. 1000TL ya 9kg 1200 devir A+++ makine alıyorsunuz daha ne olsun. Bosch Arçelik bundan %40-50 daha pahalı ne gerek var, o fiyat farkına değmez bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 15 Kasım 2013; 18:04:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Aynı makineyi aldık. Çok memnunum fiyat/performans makinesi tamamen. 9kg luk makine 5kg dan sonra bize yeterince iyi geldi. Salonun koskoca perdelerini sorunsuzca yıkadık. Makinenin iyi yönlerini yazmaya gerek yok oldukça tasarruflu olduğunu söyleyebilirim yarım ölçek deterjan yetiyor. Bence dezavantajları şunlar.
    - boşaltma hortumu yerden 65cm yüksekliğe takılmalı dediler. gereksiz bir pimaş uzatmak zorunda kaldık. Bu bilgiyi satın almadan önce öğrenseydim daha iyi olurdu.
    - Program sayısı yeterince var ama kullanım alışkanlıklarına göre düzenlenmemiş. Genelde yeni makinelerin hepsi için aynı şeyi söyleyebilirim. Bir kere 3 -4 tane ön yıkamalı program var tamamen gereksiz. Kimse ön yıkama yapmıyor. Normal programların süresi zaten çok uzun 3 saat falan sürüyor. Kısa program sayısı çok az pamuklular için sadece 1 tane kısa program var. Dereceyi ve sıkma devrini ayarlayabiliyorsunuz denmekte fakat her program için istediğiniz sıcaklığa ayarlayamıyorsunuz. Onun yerine süreyi kısaltma seçeneği konabilirdi. Sonuçta aktif olarak kullanılacak program sayısı pamuklular için 4 numara ve 10 numara, perdeler için 9 numara bir de eğer sentetik veya yünlüleri toplayabilirsek onlara uygun programlar. Hepsi bu.
    - Makinenin tamburu çelik değil
    - Montaja geldiklerinde 75TL lık kireç filtresi sattılar. Mecburen almak zorunda kaldık gibi oldu o hoşuma gitmedi.
    Ariston marka Buzdolabım var 15 yıldır sorunsuz çalışıyor. Bu yeni makineler o kadar uzun ömürlü olduğunu sanmıyorum ama bakıcaz görücez artık.
    Almak isteyenlere tavsiye ederim. Bu fiyata daha iyisi yok. 1000TL ya 9kg 1200 devir A+++ makine alıyorsunuz daha ne olsun. Bosch Arçelik bundan %40-50 daha pahalı ne gerek var, o fiyat farkına değmez bence.

istediğiniz sıcaklığı elbette ayarlayamazsınız yünlüleri yanlışıkla 90 da yıkadığını farzet aynı misal

keşke filtreyi almasaydınız ama yapacak birşey yok kullanın illaki bir faydasını görürsün

makinanız gerçekte 9 kg almaz en fazla 7.5 kg alır yani öyle abartılcak bir ürün değil bu fiyata daha iyileri var

• 1000 TL 1200devir 9 kg hangi makineymiş daha iyisi merak ettim. Regal mi :) ayrıca neyi abartmışım kötü yanlarını tek tek yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 16 Kasım 2013; 17:48:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1000 TL 1200devir 9 kg hangi makineymiş daha iyisi merak ettim. Regal mi :) ayrıca neyi abartmışım kötü yanlarını tek tek yazdım.

Makinaniz daha 9 kg değil desem ben 8 kg olanını kullanıyorum neyin ne olduğunu biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

quote:

1000 TL 1200devir 9 kg hangi makineymiş daha iyisi merak ettim. Regal mi :) ayrıca neyi abartmışım kötü yanlarını tek tek yazdım.

Makinaniz daha 9 kg değil desem ben 8 kg olanını kullanıyorum neyin ne olduğunu biliyorum

Dostum teknik özelliklerinde ve üzerinde koskoca 9kg yazıyor. Neyin ne olduğunu biz de biliyoruz gerçekten 8 kg fazlasını almıyor da olabilir. Bunda gülecek bişey yok karşında çocuk yok. 20 yıllık mühendisim ben . çamaşır makinenle hava atacak birini arıyorsan başka kapıya yanaş. böyle konularda da s.d.k mi yarıştırıyosunuz anlamadım. Birşeyler biliyosan paylaşırsın, hoşçakal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 16 Kasım 2013; 20:34:40 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

quote:

Dostum teknik özelliklerinde ve üzerinde koskoca 9kg yazıyor. Neyin ne olduğunu biz de biliyoruz gerçekten 8 kg fazlasını almıyor da olabilir. Bunda gülecek bişey yok karşında çocuk yok. 20 yıllık mühendisim ben . çamaşır makinenle hava atacak birini arıyorsan başka kapıya yanaş. böyle konularda da s.d.k mi yarıştırıyosunuz anlamadım. Birşeyler biliyosan paylaşırsın, hoşçakal.

ortada bir yarış bir aşağılama yok kullandığınız ürünün ne olduğunu bilmediğinizi vurguluyorum adam ne diyor ya

20 yıllık mühendissen ürünün 9 kg sadece markanın satış poltikasını öğrenmiş olursun tamamen satış odaklı pazarlama stratejisi

ben bir aristonla hava atmam atacaksam alırım miele havanın alasını atarım ayrıca burası bir forum hatanı düzelttiysem nolmuş mühendis bey

• ortada düzeltilen bir Hata yok ki, git derdini aristona anlat. Ne bildiğini hala anlatamadın çünkü boşsun öyle forumlarda iki laf çakarım muhaha yaparımla olmuyo kardeşim. Yanılmamışım çamaşır makinesi ile hava atabilen bir kişilikmişsin. ben de buna gülerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 16 Kasım 2013; 21:04:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

2 yıl kadar önce 554tl maiyetle indesit pwe 91272s 9kg, 1200 devir, A++ olanını aldım ve çok memnun kaldım.
    Önceki makinam Bosch idi ve hiç ama hiç memnun kalmamıştım.

Senin olayın farklı bu olay farklı 500 tl gibi vir rakama aldın ürünü fakat performans şampiyonu yapmaz indesitin adam 1000 liraya f/p şampiyonu sanıyor ürününü

• Demek ki bir firma 60lt tamburlu makineye 15kg yazıp 1000 liraya satsa insanlar yine ben fiyat/performans oranı mükemmel bir makine aldım diye sevinecek. Kağıt üzerindeki kilogramlara ve enerji sınıflarıyla övünecek.

Kusura bakmayın ama siz böyle abidik gubidik ürünleri alıp talep ettikçe firmalar gün be gün daha da kalitesiz ve işlevsiz malları arz etmeye devam edecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Demek ki bir firma 60lt tamburlu makineye 15kg yazıp 1000 liraya satsa insanlar yine ben fiyat/performans oranı mükemmel bir makine aldım diye sevinecek. Kağıt üzerindeki kilogramlara ve enerji sınıflarıyla övünecek.

Kusura bakmayın ama siz böyle abidik gubidik ürünleri alıp talep ettikçe firmalar gün be gün daha da kalitesiz ve işlevsiz malları arz etmeye devam edecekler.

• Haklısınız. açıkçası bunlar benim ne hobim ne de ilgi alanım. başlığı da ben açmadım aldığım makine ile ilgili görüş belirttim. Şahsi çekişmelerin içine asla girmem ama burda mesleğime hakarete varan sataşmalara maruz kalıyorum. kim bunlar anlamam ama demek ki biryerlerden nemalanıyorlar. Neyse uzatmayalım inat yapıp . Herkes kendi makinesi ile mutlu olsun. hoşçakalın.

• güle güle kullan hocam .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.