Şimdi Ara

Vodafone cepnetten 14 lük pttcell e geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
11.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar vodafone cepnet kullanıyorum en eski paket şuan aylık 11 veriyorum. Ama dakika ve sms yok zaten bunları fazla harcayan biri değilim ama ayda 100 er 200 er olsa çok iyi olur . Ancak interneti çok kullanıyorum günde en az 2 3 saat sürekli internet açık oluyo diğebilirm. Şimdi bu pttcell in interneti ve konuşma dakika paketleri çok iyi ancak 2 sıkıntım var; birincisi ıstanbulda yurtta kalıyorum aveanın çekim kalitesi fazla iyi değil çoğunlukla 2 çizgi oluyo 3g çoğu yerde çekmiyo diğer bir sorun ise bu paketin devamlılığı olur mu şimdi cepneti iptal edersem birdaha geri dönüşü olmayacak pttnin bu paketi 1 yıl içinde biter mi veya fiyatını 2ye katlarlar mı çok çelişkide kaldım siz olsanız ne yapardınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben olsam bi dakka düşünmez geçerdim pttcell'e.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

Ben olsam bi dakka düşünmez geçerdim pttcell'e.

Bende geçmeyi düşünüyom ama kararsız kaldım

• Taahhut yok. işine gelmezse tekrar taşırsın. taşımak parayla değil ya. pttcellin abonesi az uzun süre fiyatın değişeceğini sanmıyorum. 11 tlye cepnetin devamlılığını kim garanti ediyor?
  • Cepnetten çıktığım zaman birdaha geri dönemiyorum üye alımı bitti yaklaşık 2 seneden beri var ama sürekli fiyat artıyo son zamanlarda yakında 15 tl olursa şaşırmam ama ne biliym ya karar veremedim çekim kalitesi fazla iyi değil tek artışı dk ve sms olacak cepnetten geçen var mı acaba forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan5835

Cepnetten çıktığım zaman birdaha geri dönemiyorum üye alımı bitti yaklaşık 2 seneden beri var ama sürekli fiyat artıyo son zamanlarda yakında 15 tl olursa şaşırmam ama ne biliym ya karar veremedim çekim kalitesi fazla iyi değil tek artışı dk ve sms olacak cepnetten geçen var mı acaba forumda

var :) hacı 5 gün oldu geceli suan gayet memnunum adil kullanımı doldurdum vodafone den daha hızlı emin ol ama bölgeye gorede değişir vodafone de 11 sınırsız internet artı gece 9 sabah 9 kullanıyordum bulunduğum bölgede sıkıntı da yok kurtuldum vodafan dan ya sende geç rahatlayacak sin emin ol pttcell bir yamuk yapmazsa suan 10 numara.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilay212

quote:

Orijinalden alıntı: furkan5835

Cepnetten çıktığım zaman birdaha geri dönemiyorum üye alımı bitti yaklaşık 2 seneden beri var ama sürekli fiyat artıyo son zamanlarda yakında 15 tl olursa şaşırmam ama ne biliym ya karar veremedim çekim kalitesi fazla iyi değil tek artışı dk ve sms olacak cepnetten geçen var mı acaba forumda

var :) hacı 5 gün oldu geceli suan gayet memnunum adil kullanımı doldurdum vodafone den daha hızlı emin ol ama bölgeye gorede değişir vodafone de 11 sınırsız internet artı gece 9 sabah 9 kullanıyordum bulunduğum bölgede sıkıntı da yok kurtuldum vodafan dan ya sende geç rahatlayacak sin emin ol pttcell bir yamuk yapmazsa suan 10 numara.

Istanbulun göbeği sayılacak yerde yaşıyorum eminönüye yürüyerek 5 dk ama avea doğru dürüst çekmiyo çekse zaten şimdiye 10 kere geçmiştim yemekhane var zemin katta orada zaten hiç çekmiyo 1.katta gidip geliyo bi 2.katta 2 çizgi oluyo neyse artık okul başlasın tekrar bi denerim avea yı biraz geliştirmişse altyapıyı geçecem

• Ben de günlerdir takip ediyorum ama valla sonu belli olmayan bir macera için mis gibi vodafoneu ve ben iptal etmediğim sürece iptal olmayacak cepnet paketini heba etmeye gözüm kesmiyor. Bir kere faturalı avea, faturalı avea demek yeter zaten insanın yüzünü düşürmek için, yıllardır hepimiz biliyoruz bu durumdan neler çeken binlerce kişiyi, fatura şoku avea ile özdeşleşmiş bir terimdir ve avea bu konuda açık ara birincidir. Sadece şu bile yeter aveada faturalı müşterileri bazı servislere istemedikleri halde zoraki üye yapıp faturaya 7-8 lira ekleyebiliyorlar, 26 liralık tarifede fatura 52 lira geliyor mhyi arıyorsun bu normal faturanız diyor, ama benim tarifem 26 lira bu kalan miktar ne için diyorsun, 'göremiyoruz' diyor, güler misin ağlar mısın. İkincisi Vodafone gibi asla çekim gücüne kapsama alanına sahip değil, ilçe merkezinde şehir merkezinde evinde kullanırken iyi ama bu 'cell' yani mobil bir cihazda kullanıyoruz, okula gittiğimizde memlekete gittiğimizde pikniğe mangala gittimizde tatile gittiğimizde bizi çıldırtacaksa (avea böyle şeylerde çıldırtmakla ünlüdür) ne anladım sınırsız internet vermesine. Üçüncüsü cepnette paketin iptal olmama garantisi var her mesajda tekrar tekrar söylüyor vodafone bunu internet sitesinde de var en fazla yıllık bazda enflasyona göre tekrar fiyatlama yapıyorlar, ama pttcellde paketin devamlılığı konusunda hiçbir garanti yok. Dördüncüsü bu pttnin memur kafasını biliyorsunuz pttcelle geçmeye uğraşan insanları sıcak fırsatlardaki pttcell konusundan okuyun lütfen bilgisayar karşısında kafayı yersiniz, daha sadece pttcelle girmek böyleyse bu adamların müşteri hizmetlerini teknik ekibini vs. vs. bir düşünün allah aşkına. Tamam pttcellin verdiği dakikaya smse internete ben anca tek internet alabiliyorum ama en azından kıyas bile edilemeyecek bir kalite var ve kafam inanılmaz rahat, ayrıca fatura derdim yok. 20 liraya ayakkabısına basan şöförlerin sürdüğü dolmuş misali ucuz otobüsler yerine 30-35 lira veririm ulusoyla giderim yani.

Not: Yine de ilgilenmiyor değilim gizli gizli konuyu okuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aristeas -- 7 Ağustos 2013; 2:23:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aristeas

Ben de günlerdir takip ediyorum ama valla sonu belli olmayan bir macera için mis gibi vodafoneu ve ben iptal etmediğim sürece iptal olmayacak cepnet paketini heba etmeye gözüm kesmiyor. Bir kere faturalı avea, faturalı avea demek yeter zaten insanın yüzünü düşürmek için, yıllardır hepimiz biliyoruz bu durumdan neler çeken binlerce kişiyi, fatura şoku avea ile özdeşleşmiş bir terimdir ve avea bu konuda açık ara birincidir. Sadece şu bile yeter aveada faturalı müşterileri bazı servislere istemedikleri halde zoraki üye yapıp faturaya 7-8 lira ekleyebiliyorlar, 26 liralık tarifede fatura 52 lira geliyor mhyi arıyorsun bu normal faturanız diyor, ama benim tarifem 26 lira bu kalan miktar ne için diyorsun, 'göremiyoruz' diyor, güler misin ağlar mısın. İkincisi Vodafone gibi asla çekim gücüne kapsama alanına sahip değil, ilçe merkezinde şehir merkezinde evinde kullanırken iyi ama bu 'cell' yani mobil bir cihazda kullanıyoruz, okula gittiğimizde memlekete gittiğimizde pikniğe mangala gittimizde tatile gittiğimizde bizi çıldırtacaksa (avea böyle şeylerde çıldırtmakla ünlüdür) ne anladım sınırsız internet vermesine. Üçüncüsü cepnette paketin iptal olmama garantisi var her mesajda tekrar tekrar söylüyor vodafone bunu internet sitesinde de var en fazla yıllık bazda enflasyona göre tekrar fiyatlama yapıyorlar, ama pttcellde paketin devamlılığı konusunda hiçbir garanti yok. Dördüncüsü bu pttnin memur kafasını biliyorsunuz pttcelle geçmeye uğraşan insanları sıcak fırsatlardaki pttcell konusundan okuyun lütfen bilgisayar karşısında kafayı yersiniz, daha sadece pttcelle girmek böyleyse bu adamların müşteri hizmetlerini teknik ekibini vs. vs. bir düşünün allah aşkına. Tamam pttcellin verdiği dakikaya smse internete ben anca tek internet alabiliyorum ama en azından kıyas bile edilemeyecek bir kalite var ve kafam inanılmaz rahat, ayrıca fatura derdim yok. 20 liraya ayakkabısına basan şöförlerin sürdüğü dolmuş misali ucuz otobüsler yerine 30-35 lira veririm ulusoyla giderim yani.

valla girdik artık bir yola hocam zaman gösterecek artık ama vodafone de artık eskisi gibi değil kabul edelim fiyatlandirma uçtu resmen

• quote:

valla girdik artık bir yola hocam zaman gösterecek artık ama vodafone de artık eskisi gibi değil kabul edelim fiyatlandirma uçtu resmen

Evet Vodafone Türkiye'de biraz palazlandı diye hemen ötmeye başladı ufak ufak Turkcell'e bağlıyor o da. Turkcell'e zaten geçmem çuval çuval para niye saçayım tadımlık kullanımlara o yüzden geriye Avea kalıyor, ama yukarıda saydığım nedenlerden dolayı Avea kesinlikle güven vermiyor bana. Güven veren bir alternatif göremiyorum önümde yani. Gelen gideni aratacak duruma baktığımızda. O yüzden mecburen Vodafone'a devam.

Yine de biraz kullandıktan sonra eğer memnunsanız sizden tecrübelerinizi duymak isteriz
  • quote:

quote:

Evet Vodafone Türkiye'de biraz palazlandı diye hemen ötmeye başladı ufak ufak Turkcell'e bağlıyor o da. Turkcell'e zaten geçmem çuval çuval para niye saçayım tadımlık kullanımlara o yüzden geriye Avea kalıyor, ama yukarıda saydığım nedenlerden dolayı Avea kesinlikle güven vermiyor bana. Güven veren bir alternatif göremiyorum önümde yani. Gelen gideni aratacak duruma baktığımızda. O yüzden mecburen Vodafone'a devam.

Yine de biraz kullandıktan sonra eğer memnunsanız sizden tecrübelerinizi duymak isteriz

valla bende alışmıştım vodafoneye 6 sene kullandım bakalım suan gidişat ii 5 gündür pttcell liyim :-)

• her iki seçeneği de kullanan biri olarak size önerim bölgenizde ava çekmiyorsa hiç maceraya girmeyin derim..

iyiki cepneti kapatmamışım diyorum lan bimcellin çektiği yerde pttcell çekmiyor Ankara da yaa bizzat test ettim yolda..olacak işmi

edgede çalıştıktan sonra napayım 14 liralık paketini ptt nin..

ahanda bu mesajı da vodafone cepnetten yazıyom,birde vodafone isterse 15 e artırsın paket fiyatını ama stabil bir operatördür öyle yarın bitiyor diyip bitirmez paketi..5 yıldır bitirirdi çoktan cepneti öyle olsa

aha bak pttcell ilk faturada dayamış içerik servisleri 1.40 TL ücreti,nedir ne ücretidir bu ücret bilgimiz yok uğraş dur işin yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

her iki seçeneği de kullanan biri olarak size önerim bölgenizde ava çekmiyorsa hiç maceraya girmeyin derim..

iyiki cepneti kapatmamışım diyorum lan bimcellin çektiği yerde pttcell çekmiyor Ankara da yaa bizzat test ettim yolda..olacak işmi

edgede çalıştıktan sonra napayım 14 liralık paketini ptt nin..

ahanda bu mesajı da vodafone cepnetten yazıyom,birde vodafone isterse 15 e artırsın paket fiyatını ama stabil bir operatördür öyle yarın bitiyor diyip bitirmez paketi..5 yıldır bitirirdi çoktan cepneti öyle olsa

aha bak pttcell ilk faturada dayamış içerik servisleri 1.40 TL ücreti,nedir ne ücretidir bu ücret bilgimiz yok uğraş dur işin yoksa

hocam siz o içerik servisini daha ne olduğunu öğrenmedınız mi merak ediyorum gerçekden banka numarasına gönderdiğiniz mesaj değilse ne o öğrenince bizi de bilgilendirin lütfen.

• kubilay212 K kullanıcısına yanıt
    diğer fatura gelince belli olacak ne ücreti olduğu,o zaman bilgilendiririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

diğer fatura gelince belli olacak ne ücreti olduğu,o zaman bilgilendiririm

tskler.

• quote:

Ben de günlerdir takip ediyorum ama valla sonu belli olmayan bir macera için mis gibi vodafoneu ve ben iptal etmediğim sürece iptal olmayacak cepnet paketini heba etmeye gözüm kesmiyor. Bir kere faturalı avea, faturalı avea demek yeter zaten insanın yüzünü düşürmek için, yıllardır hepimiz biliyoruz bu durumdan neler çeken binlerce kişiyi, fatura şoku avea ile özdeşleşmiş bir terimdir ve avea bu konuda açık ara birincidir. Sadece şu bile yeter aveada faturalı müşterileri bazı servislere istemedikleri halde zoraki üye yapıp faturaya 7-8 lira ekleyebiliyorlar, 26 liralık tarifede fatura 52 lira geliyor mhyi arıyorsun bu normal faturanız diyor, ama benim tarifem 26 lira bu kalan miktar ne için diyorsun, 'göremiyoruz' diyor, güler misin ağlar mısın. İkincisi Vodafone gibi asla çekim gücüne kapsama alanına sahip değil, ilçe merkezinde şehir merkezinde evinde kullanırken iyi ama bu 'cell' yani mobil bir cihazda kullanıyoruz, okula gittiğimizde memlekete gittiğimizde pikniğe mangala gittimizde tatile gittiğimizde bizi çıldırtacaksa (avea böyle şeylerde çıldırtmakla ünlüdür) ne anladım sınırsız internet vermesine. Üçüncüsü cepnette paketin iptal olmama garantisi var her mesajda tekrar tekrar söylüyor vodafone bunu internet sitesinde de var en fazla yıllık bazda enflasyona göre tekrar fiyatlama yapıyorlar, ama pttcellde paketin devamlılığı konusunda hiçbir garanti yok. Dördüncüsü bu pttnin memur kafasını biliyorsunuz pttcelle geçmeye uğraşan insanları sıcak fırsatlardaki pttcell konusundan okuyun lütfen bilgisayar karşısında kafayı yersiniz, daha sadece pttcelle girmek böyleyse bu adamların müşteri hizmetlerini teknik ekibini vs. vs. bir düşünün allah aşkına. Tamam pttcellin verdiği dakikaya smse internete ben anca tek internet alabiliyorum ama en azından kıyas bile edilemeyecek bir kalite var ve kafam inanılmaz rahat, ayrıca fatura derdim yok. 20 liraya ayakkabısına basan şöförlerin sürdüğü dolmuş misali ucuz otobüsler yerine 30-35 lira veririm ulusoyla giderim yani.

10 yıl avea kullandim ,imzamı atarım ..

• Bu cepnette ne varda insanlar vazgecemiyor...
    Avea ve vodafone 500dakika/1000sms/1gb datayı 19liraya vermişken;100mb akklı sozde sınırsız internete 11 lira verilmesi bana tuhaf geliyor.
    Bu yazıları 128kbps hız ile yazıyorum ki çokta albenisi olan,vazgeçilemeyecek bi hız degil.

• cepneti olan adam zaten artık hız aramıyor, 7/24 elinin altında stabil çalışan internetten vazgeçemiyor. ben 96kbps lık cepnet ile xbox live da battlefield 3 online oynuyorum. avea da olsam xbox ı kırarım sinirden.

• Bulunduğunuz yerde hem Vodafone hem Avea 2g yeterliyse her türlü pttcell. Çekmiyorsa tabiki kullanmayın. Aynı çekim kalitesinde cepnetin pttcell karşısında savunulacak bi tarafı yok. Vodafone cepnetin alımını bitirmiş paketten çıkınca geri alınmazmış. Vodafone cepnete geri almazsa internet kullanılamaz zaten. Tek yol tek paket cepnet sanki. Turkcell 500 mb sonrası 96 kbps 9.90 tlye verir oldu ama hala 11 tlye cepnet diyenler var. Herkes cepnetten çıkar ve başka tarafa giderse kim zararlı? müşteri mi vodafone mu? 100 mb sonrası 96 kbps ile 250 mb sonrasını 128 kbps karşılaştırmak bile tuhaf aslında. Tabi 11 tlye 100mb kullanmak isteyene de saygım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerberus82

Bulunduğunuz yerde hem Vodafone hem Avea 2g yeterliyse her türlü pttcell. Çekmiyorsa tabiki kullanmayın. Aynı çekim kalitesinde cepnetin pttcell karşısında savunulacak bi tarafı yok. Vodafone cepnetin alımını bitirmiş paketten çıkınca geri alınmazmış. Vodafone cepnete geri almazsa internet kullanılamaz zaten. Tek yol tek paket cepnet sanki. Turkcell 500 mb sonrası 96 kbps 9.90 tlye verir oldu ama hala 11 tlye cepnet diyenler var. Herkes cepnetten çıkar ve başka tarafa giderse kim zararlı? müşteri mi vodafone mu? 100 mb sonrası 96 kbps ile 250 mb sonrasını 128 kbps karşılaştırmak bile tuhaf aslında. Tabi 11 tlye 100mb kullanmak isteyene de saygım var.

Kardeşim dediğin paketi araştırdım sadece ilk 6 ay 10 tl sonrası muallak cepnet kullanan adam bu hızı kabullenmiştir ve artık neyi yapıp neyi yapamayacağını çok iyi biliyor. Diğer bir önemli neden ise süreklilik vodafone son 2.5 senedir bu paketi açık tutuyor 2 kere zam yaptı (toplam 3 tl ) tek sorun bu oldu zaten tüm cepnetliler için. Vodafonenın ve aveanın 1 gblık paketlerinden bahsetmişsin ama emin ol cepnet kullananların aylık data kullanım ortalaması 3 gbdır ve kimseye 1 gb yetmiyo hızlı bile olsa ... :)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.