Şimdi Ara

engelli maaşım kesildi bilgisi olan var mı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir ay önce engelli maaşım kesildi adres deişikliği yaptım. engelli maaşları kaymakamlıktan vakıflara geçtiği içn kesildiğini fakat başvurduğum taktirde yine alabileceğimi söylediler başvuru yaptım maaş başvurumun reddedildiğini söylediler ama sebebini belirtmediler. özür oranım yüzde 93 daha önce bu maaşı alıyordum hiçbir şey değişmemesine rağmen sırf vakıflara geçti diye maaşım kesildi ben bu olay için nereye başvurmalıyım bilgisi olan biri yardım edebilir mi

• güncel!
  • quote:

Orijinalden alıntı: omrtrkn

bir ay önce engelli maaşım kesildi adres deişikliği yaptım. engelli maaşları kaymakamlıktan vakıflara geçtiği içn kesildiğini fakat başvurduğum taktirde yine alabileceğimi söylediler başvuru yaptım maaş başvurumun reddedildiğini söylediler ama sebebini belirtmediler. özür oranım yüzde 93 daha önce bu maaşı alıyordum hiçbir şey değişmemesine rağmen sırf vakıflara geçti diye maaşım kesildi ben bu olay için nereye başvurmalıyım bilgisi olan biri yardım edebilir mi

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-ozurlu-maasi-aliyorum-adres-degisikliginden-maasim-kesildi-18983/

http://www.engelliler.biz/forum/2022-engelli-ayligi-ile-vakif-ayligi/107230-adres-degisikligini-bildirmedigim-icin-2022-maasim-kesildi-ne-yapmaliyim.html

sanırım ilgili "vakıflar" kurumuna başvuru yapmanız gerekiyor. internetten bulabildiğim kadarıyla bu kadar yanıtlayabildim. Bu arada, konularda yeniden rapor alınması gerektiği yazıyor :/

• raporla ilgili sorunum yok sadece eve gelip kontrol edip sonrada maaşımın reddedildiğini söylediler eğer raporu bir dah çıkarmam gerekseydi eve kontrol için gelmezlerdi onu biliyorum ama nereye şikayet edebilirim onu bulamadım sadece
  • en basit bimer,valılık,kaymakamlıklar
  • kaymakamlık ilgilenmedi maaşlar artık bizden çıktı vakıflara verildi dediler valiliğe başvursam bir sonuç çıkar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omrtrkn

kaymakamlık ilgilenmedi maaşlar artık bizden çıktı vakıflara verildi dediler valiliğe başvursam bir sonuç çıkar mı ?

çıkabilir, denemekten zarar gelmez.
  • Aylık gelirinde bir artış oldumu.?
    Arkadaşta bu yüzden alamıyor.
  • aylık gelirimde artış olmadı bide üstüne oksijen tüp ihtiyacım da arttı zaten. gelir aynı yine giderim arttı
  • abi haberdar edin bizi iletişimden sonraki durumdan lütfen..

kurum vakiflarsa, vakiflar genel müdürlüğüne olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trustem.111 -- 7 Ağustos 2013; 12:10:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engelleri kaldıralım kampanyası vardı. Şimdi engelli maaşlarını kaldıralım kampanyası var.
  • vakıflar genel müdürlüğüne gittik eve gelip kontrol yaptılar sonra maaş başvurum reddedildi sebebini sorunca da biz sebep söylemiyoruz sadece onaylanıp onaylanmadığını söylüyoruz dediler bimer e mesaj attım tek umudum o kaldı
  • Nasıl bir mantıktır bu ya günümüzde işe başvurup alınmayınca bile sebebini bildiriyorlar insanların temel ihtiyaçlarını karşılaması için gereken ödenek/maaş kesilince reddettik sebebini söylemiyoruz diyebiliyorlar böyle bir mantık var mıdır?

Tek çözüm basın mensuplarının önünde bir siyasiye durumu bildirmek mi ?Olay bu mu yani ekonomi iyiye gidiyor diyenler gelsin bu konuyu okusun koskoca Türkiye Devleti Engelli vatandaşlarına bakamıyor topu vakıflara atıyor.

Vakıflar ne yapıyor basın mensuplarını çağırıp bağış(reklam) yapıyorlar yok 100 tane tekerlekli sandalye aldık yok engellilere özel otobüs yaptırdık.

Tabi vatandaş için ekonomi güzel çünkü halka hizmet etmesi amacı ile kurulan kurumlar "kar" ediyorlar. Kimse düşünmüyor bu kurumların kar etmesi vatandaş olarak benim zarar etmem demek diye.

Neyse yola devam.

Umarım probleminiz çözülür..

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi converttoint32 -- 7 Ağustos 2013; 17:57:24 >

• bir up ta benden probleminizin çözülmesi dileğiyle..
  • Gerçekten ülkemin halinden utanıyorum .Umarım sorununuz kısa bir sürede çözülür .
  • baştan bu işlerin vakıflara verilmesi hataydı
  • Up layalim guncel kalsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • http://www.engelliler.biz/forum/content/

Dostum bu siteyede bakabilirsin.Bu konuda bilgili kişiler vardır diye düşünüyorum.Umarım biran önce sorunun çözülür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • engelli sitelerinin hiçbirinde bir şey bulamadım bu siteye de baktım daha önce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.