Şimdi Ara

Elif Bilgin'in finale kaldığı Google Bilim Fuarı halk oylaması başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
1.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın bilime katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Google Bilim Fuarı'nda, bilindiği gibi Elif Bilgin adlı öğrencimizin projesi 15 Global Finalist'ten biri olmaya hak kazanmıştı.

Elif, muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması fikrine dayanan çalışmasıyla ilk olarak 90 bölgesel finalist arasında yerini aldı. Daha sonra ise 15 global finalist arasına girdi. Elif Bilgin, ayrıca Scientific American "Science in Action" ödülünün de sahibi oldu. Google Bilim Fuarı kapsamında çevre, sağlık veya kaynak sıkıntısı gibi sorunlara yönelik fark yaratacak projesini hayata geçirebilmesi için Elif Bilgin'e 1 yıl süreyle fikri danışmanlık ve 50 bin Amerikan Doları tutarında bütçe desteği sağlanacak.

Fuarın büyük ödülünün sahibini bulacağı final oylamaları ise başlamış durumda. Yenilik kategorisindeki projesiyle finale kalan Elif Bilgin'i oylarıyla desteklemek isteyenlerinhttps://www.googlesciencefair.com/en/2013/ adresine giderek adının bulunduğu kutudaki "Vote" alanına tıklamaları yeterli olacak.

Halk oylaması 30 Ağustos'a kadar devam edecek ve 23 Eylül'da Kaliforniya'da düzenlenecek final galasında büyük ödül açıklanacak. Büyük ödülü kazanan öğrenci 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya GOOGLE'a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olacak. Final galası 23 Eylül'de yarışmanın web sitesinden  (http://www.googlesciencefair.com/) Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek. 

• Güzel projesi için verdim oyumu şansı bol olsun.

• Elife oy verdim inş bu ülkeye ilerde bilim adına daha büyük kattı yapar burada öğrenerek buradan giderek fikirlerini başka ülke adına koymaz ve ülkenin bilim adına bir adım attırır.

• Millet muz bulamıyor bu ülkede be,biride çıksın havadaki COyu O2 e çeviren icat yapsın.verdim oyumu hadi hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Millet muz bulamıyor bu ülkede be,biride çıksın havadaki COyu O2 e çeviren icat yapsın.verdim oyumu hadi hayırlısı bakalım.

Kimyadan kalmış mıydın sen? Ayrıcabiyolojiden? CO2 yi zaten bbinlerce yıldır O2 ye çevirebiliyoruz. Yok şöyle olsa yok böyle olsa diyeceğine 10 ağaç dikip diğerlerinide korursan yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

Millet muz bulamıyor bu ülkede be,biride çıksın havadaki COyu O2 e çeviren icat yapsın.verdim oyumu hadi hayırlısı bakalım.

Kimyadan kalmış mıydın sen? Ayrıcabiyolojiden? CO2 yi zaten bbinlerce yıldır O2 ye çevirebiliyoruz. Yok şöyle olsa yok böyle olsa diyeceğine 10 ağaç dikip diğerlerinide korursan yeterli.

Sayısal okudum kimya üzerine bana hava atma ezerim. Diktiğim ağaçlar sana sülale olur.Bilip bilmeden konuşma.
    Ben yerleşim yerlerine koyabilecek bunun gibi ( DOĞAL OLARAK ENERJİSİZ YA DA GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞACAK ) araçları çıkarsınlar diyorum. Varda ben mi göremiyorum.

• quote:

Böyle kafadaki anlayışlardan nefret ediyorum. "Millet muz bulamıyor!! Ne gereksiz şeyler bunlar, ülke aç!! insanımız aç!!"

Hadi ordan.

Bu ülkenin insanı aç falan değildir bırakın bu fakir edebiyatını, bıktık bunlardan. Eğer sen bu ülkenin insanına aç dersen, Afrika'daki insanlar sana bir taraflarıyla güler. İşte açlık tam olarak odur.
  • Oy verdim.DH kullanıcılarının tümü oy kullanırsa sevinirim.Ülkemizde yapılan projeleri böyle desteklemeliyiz ki ilerleyelim.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur01651 Millet muz bulamıyor bu ülkede be,biride çıksın havadaki COyu O2 e çeviren icat yapsın.verdim oyumu hadi hayırlısı bakalım.
    Sayısal okudum kimya üzerine bana hava atma ezerim. Diktiğim ağaçlar sana sülale olur.Bilip bilmeden konuşma. Ben yerleşim yerlerine koyabilecek bunun gibi ( DOĞAL OLARAK ENERJİSİZ YA DA GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞACAK ) araçları çıkarsınlar diyorum. Varda ben mi göremiyorum.

madem sayısal okudun sen neden oturupta co2 yu o2 ye çevirecek zımbırtı yapmıyorsun ? Dikkatli baktıysan yarışmaya katılan bir lise öğrencisi sayısalı dahaca okuyor ve dünya çapında ilk 15 e gire bilmiş. Ben kardeşimizi tebrik ederim. Umarım daha başarılı olur.

• 50.000 Doları DH üyesine verseler,adam icatı bırakıp sistem dizer Crysis oynar.Asus kampanyasından sonra hele.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur01651 Millet muz bulamıyor bu ülkede be,biride çıksın havadaki COyu O2 e çeviren icat yapsın.verdim oyumu hadi hayırlısı bakalım.
    Sayısal okudum kimya üzerine bana hava atma ezerim. Diktiğim ağaçlar sana sülale olur.Bilip bilmeden konuşma. Ben yerleşim yerlerine koyabilecek bunun gibi ( DOĞAL OLARAK ENERJİSİZ YA DA GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞACAK ) araçları çıkarsınlar diyorum. Varda ben mi göremiyorum.

Adam liseli.

• Oyumu verdim destek olalım evde oturmuş çalışmış yapmış bizede saygı göstermek destek olmak düşer .. belli zihniyetler ne bilimden ne ilimden nede irfandan anlar molla zihniyet aptal sapşal yorumlar yapmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockmania01

Elife oy verdim inş bu ülkeye ilerde bilim adına daha büyük kattı yapar burada öğrenerek buradan giderek fikirlerini başka ülke adına koymaz ve ülkenin bilim adına bir adım attırır.

imkan bulursa yapar

• Körü körüne sırf Türk olduğu için destek vermemiz yanlış bence. Projenin detaylarını bile vermemişsiniz.

• Ulan şu sitede ne kadar boş insanlar var.

Elif'in arkasındayız. Oyumu verdim. Çok zeki bir kız. Helal olsun. Fikride çok yaratıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gahst

quote:

Orijinalden alıntı: Rockmania01Elife oy verdim inş bu ülkeye ilerde bilim adına daha büyük kattı yapar burada öğrenerek buradan giderek fikirlerini başka ülke adına koymaz ve ülkenin bilim adına bir adım attırır.
    imkan bulursa yapar

merak etme bu ülkede imkan çok onun kullanmamak içinde bahane çok

• quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

Körü körüne sırf Türk olduğu için destek vermemiz yanlış bence. Projenin detaylarını bile vermemişsiniz.

sonuç Türk olması değil elindeki imkanı kullanmasıdır yani imkan bulup kullanma kafasına sahip daha çok imkan ve fırsat bulmasını destekleme amacı güdüyoruz Türk olması ayrı konudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: gahst

quote:

quote:

quote:

Adam liseli.

Herkes gibi bende lise okudum.Anadolu lisesinin üzerine 3 okul daha bitirdim. Daha fazla tartışmıcam. Çapınızla eğlenin.

• Ben oy vermiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: aliofage

Ben oy vermiyorum

Belirtmek zorunda mısın?

Vermessen verme kardeşim ulan forumda böyle adamlar dolu ya.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.