Şimdi Ara

Samsung'un akıllı saati esnek ekranlı olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un akıllı saati esnek ekranlı olabilir

Samsung'un esnek AMOLED ekran çalışmalarını duyurduğu geçen yılın başlarından bu yana, her amiral gemi modeli için esnek ekran iddiası gündeme gelir oldu. Samsung'un gelecek yıl sonlarına kadar esnek ekranlı bir akıllı telefon piyasaya süremeyeceğinin anlaşılması sonrasında ise iddialar farklı bir yöne kaydı.

Samsung'un Gear adını verdiği ve IFA 2013 fuarında Galaxy note 3 ile birlikte tanıtması beklenen akıllı saatinin esnek ekrana sahip olacağı iddia edilmişti. Bu iddialar ortaya çıkan bir patent ile güçlendi.

Güney Kore Patent Enstitüsü kayıtlarında yer alan patent esnek bir ekran taşıyan akıllı saate işaret ediyor. SM-V700 model numarasına sahip olacağı sanılan Gear akıllı saati bazı sertifikasyon onaylarında da ortaya çıkmıştı. Bu bakımdan cihazın gerçekliğine dair deliller güçleniyor.

Gear akıllı saatinin tam olarak bu patentteki gibi mi olacağı bilinmiyor. Patentteki konsept, menü ve geri tuşlarının saatin en alt kısma yerleştirildiği, güç tuşu, USB girişi, hoparlör ve mikrofon girişlerinin de etrafına dizildiği bir tasarımı yansıtıyor. Bu açıdan kol saati şeklinde mini bir akıllı telefon görünümü arz ediyor. Saatin kola tam oturması için ise esnek bir ekrana yer veriliyor. Bu ekranın AMOLED olup olmadığı bilinmiyor. 

Samsung Gear tahminlere göre 4 Eylül tarihinde görücüye çıkacak. İlk etapta Sony, Motorola, Pebble, Cokoo gibi rakipleri ile mücadeleye girişecek olan Gear, Apple'ın da iWatch ile pazara dahil olmasıyla Samsung'un bu segmentteki en önemli kozu olacak.  

Samsung'un akıllı saati esnek ekranlı olabilir

• Gelsin plastik kelimesinden vazgeçmeyen troller hadi bu başlığı da plastik kelimeleri ile doldurun yine. Eksilerimi de verin ağlarım sonra liseliler niye eksi basmadı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 5 Ağustos 2013; 0:02:42 >
  • Plastik saat :D

• İWatch tan çalıntı buda.apple da samsung da birbirinden birşeyler çalıyor hep zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇÖP

• Samsungun bu patenti alması bu yılda o patenti devreye sokacağı yada aynı o patentte ki gibi bır saat çıkaracagi anlamına gelmiyor. Gelecek yıl veya sonraki yıllarda kullanabilir. Apple ye bakın hergun bır patent alıyor ancak kullanmıyor. Sonraki yıllara bırakıyor yada samsungun kullanmasi için hazır bekliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: fukox

İWatch tan çalıntı buda.apple da samsung da birbirinden birşeyler çalıyor hep zaten.

Daha görmediğin ürüne çalıntı diyorsun. Resmi olarak apple tanıtmadı bile.

• Saate artık pil ne zaman bitiyor diye bakacağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam gibi fiyattan gelsede deneyebilsek.

• Bükülebilir ekranlı saat telefona göre daha iyi bir fikir.Kullanım alanı daha uygun geldi.

• Samsung yaparsa tutar.
  • Samsung a ait bir esnek oled gösterisi izlenmesini tavsiye ederim.
    http://www.youtube.com/watch?v=JGNs2gtWDdo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazkar35 -- 5 Ağustos 2013; 9:59:46 >
  • samsung esnek ekranlı bir akıllı saat üretip güzel bir şekilde pazarlamsını filan yapabilirse saçma sapan bir girişim içersinde bulunmazsa eğer esnek ekranlı akıllı saati pazarda o konuda bir öncü olabilir ve diğer bütün rakiplerinden daha fazla satış rakamlarına ulaşabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: carter

Samsung yaparsa tutar.

Samsung orjinal ne yapmışta tutmuş bu zamana kadar. Ama iki üç seneye kadar tutacakları başka bir şey olacak orası ayrı.

Saatte esnek ekranın ne gibi bir avantajı var ben anlamadım. Sonuçta en fazla 1.5 inç boyutunda bir ekran olacak. Üretim maliyetlerini düşürüp, daha az enerji tüketecekse yapılsın ama diğer türlü esnese n'olur esnemese n'olur. Diğer ekranlardan daha dayanıklı derseniz ben smartwatchın kırıldığını falan duymadım daha. Çöp dicem olmıcak şimdi ama çöp yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

quote:

Samsung yaparsa tutar.

Samsung orjinal ne yapmışta tutmuş bu zamana kadar. Ama iki üç seneye kadar tutacakları başka bir şey olacak orası ayrı.

Saatte esnek ekranın ne gibi bir avantajı var ben anlamadım. Sonuçta en fazla 1.5 inç boyutunda bir ekran olacak. Üretim maliyetlerini düşürüp, daha az enerji tüketecekse yapılsın ama diğer türlü esnese n'olur esnemese n'olur. Diğer ekranlardan daha dayanıklı derseniz ben smartwatchın kırıldığını falan duymadım daha. Çöp dicem olmıcak şimdi ama çöp yani.

bu nasıl gerici bir düşünce yahu? esnek ekranlar teknoloji dünyasında devrim olacak sen neyden bahsediyosun? bu kadar kıskanç olmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

quote:

Samsung yaparsa tutar.

bu nasıl gerici bir düşünce yahu? esnek ekranlar teknoloji dünyasında devrim olacak sen neyden bahsediyosun? bu kadar kıskanç olmayın

Yok hocam ne kıskançlığı, sadece saatler için kullanım alanı olmadığını söylüyorum ben. Küçücük ekran sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung yaparsa tutar.

Yok hocam ne kıskançlığı, sadece saatler için kullanım alanı olmadığını söylüyorum ben. Küçücük ekran sonuçta.

Saate de 4 İnch ekran beklemiyordun heralde ?

Samsung'a çalıntı yapıyor diyorsunuz da, Telefonlarda ilk "Mini" kavramını kim çıkardı ? Samsung. Ardından birsürü tepki aldı. Ama gel gör ki birkaç ay sonra diğer markalar da Mini adı altında cihaz çıkarmaya başladı.
    (Örn: İpad Mini, HTC One Mini ) Bunun haricinde Büyük ekranlı telefon yapıyor diye Samsung'a laf attılar. O kadar büyük ekranlı telefon mu olur diye. Ama yine gel gör ki bir kaç ay sonra diğer firmalar da 4.5 İnch'in üstüne çıkmaya başladılar. E o zaman neden laf edilmedi diğer firmalara ? Çünkü Samsung düşmanlığı var. Ve yeniliklere açık değilsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brknbs97

quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung yaparsa tutar.

Saate de 4 İnch ekran beklemiyordun heralde ?

Samsung'a çalıntı yapıyor diyorsunuz da, Telefonlarda ilk "Mini" kavramını kim çıkardı ? Samsung. Ardından birsürü tepki aldı. Ama gel gör ki birkaç ay sonra diğer markalar da Mini adı altında cihaz çıkarmaya başladı.
    (Örn: İpad Mini, HTC One Mini ) Bunun haricinde Büyük ekranlı telefon yapıyor diye Samsung'a laf attılar. O kadar büyük ekranlı telefon mu olur diye. Ama yine gel gör ki bir kaç ay sonra diğer firmalar da 4.5 İnch'in üstüne çıkmaya başladılar. E o zaman neden laf edilmedi diğer firmalara ? Çünkü Samsung düşmanlığı var. Ve yeniliklere açık değilsiniz.

Ya arkadaşım bi susun tamam be, ben üstte açıklamamı yapmışım okumuyor musun. Dört inç saat mi bekliyorum dedim ben, en fazla 1.5 inç olur, 1.5 inç ekran için de sen esnek oled ekran üretip maliyeti 50 dolar olan şeyi 70-80e çıkartırsan bir anlamı yok diyorum gelmiş bana halaa dört inç saat mi bekliyorsun diyorsun. Fansung değil mi hepsi bi değişik yemin ediyorum ya.

Biraz sert çıkmış olabilirim kusura bakma...

Ben sana hakaret etmedim. Lütfen biraz seviyeli ol. Ayrıca hiçbir firmanın fanı da değilim.

• quote:

quote:

Samsung yaparsa tutar.

Hocam söyledikleriniz hakkında tek bir şey yazmak istiyorum; adamların üretmiş olduğu tek bir telefonun satış miktarı bile bazı firmaların satmış olduğu telefon miktarının önüne geçiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.