Şimdi Ara

Sennheiser ie4 ve kulaklık amfisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
6.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakadaşlar bugün metan'a gittim. Niyetim cx300 almaktı. Gidip sorduğumda kalmadığını öğrendim.
    Üst modelin ie4 olduğunu biliyordum. Metandaki ses testimde ie4 'ü kulaklık amfisine bağlamıştım. Sesi son sese kadar açmama rağmen en ufak bozulma olmadı. Bende gözlerimi kapadım ve 110 ytl bayılıp satın aldım. Hemen yorumlar...
    Cihazım Creative v200. Yani çıkışı biraz zayıf sayılır. Pek bi performans beklemiyordum mp3 çalarımdan dolayı. Kısık ses alırım diye umuyordum ama beklediğimden iyi çıktı kulaklık.
    Tam bi bas canavarı. Bas sesler insanın beynine beynine vuruyor resmen. Kulaklığın uçlarındaki lastikler çok yumuşak ve kulağın içine tam oturuyor. Dışardan gelen sesleri tamamen yalıtıyor. Ayrıca kulağı uzun süreli kullanımda hiç rahatsız etmiyor. Daha önce distorsiyona giren şarkıları basları açarak dinliyorum mükemmel.

Şimdi elimdeki şarkılardan daha fazla zevk alarak dinliyorum.

• cx300 ve ie4
    metanda ben gittiğimde cx300 yoktu. oyüzden deneyemedim. Ama metandaki bayanın dediğine göre çok kişi cx300 almaya gelip ie4 almış. yani ie4 dinleyen artık cx300 e bakmaz dedi bana. Bu arada kulaklarım ie4 sesine alışmışken eski kulaklığı bi takayım dedim. berbat bi ses geldi kulağıma
    unutmadan cx300 temmuzda gelecek dedi metan
  • osman_goksel çektiğim resimleri buraya koyuyorum.

Resim1:
  • Creative mp3 çalarımın çıkışı yetersizdi. Şimdi kulaklarım çınlıyor...
    İsteyen olursa kulaklık amfisi yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 2 Temmuz 2006; 18:55:06 >
  • 2.Resim:

• Resim3:

• 4.Resim:

• Hayırlı olsun da ne yaptın yahu 110 YTL bir kulaklığa
    Tabii hakkını veriyordur o ayrı ancak sonuçta kulaklık bu. Uzun süreli kullanımdan sonra ilk performansını vermemeye başlayan birşey. Kendi tercihin saygı duyarım ancak 110YTL çok fazla geldi bir kulaklık için.

Kulaklık amplisinin pilinin ne kadar gittiğini sorayım (bendekiyle karşılaştıracağım)
  • valla bi gun sokaktan SQNY marka bi kulaklık aldım 5 ytl ye mecburiyetten cızırtısına hayran kaldım yani ugrasılsa yapılamaz bu kadar ii cızırtı veren bi makina yani 110 ytl verip bi kulaklık alıyosun ve eger kulaklık seni hayal kırıklıgına ugratmıyosa sonuna kadar degmiştir diyorum..
    bu arada bu metan nerde acaba....
  • 8 saat gibi gidiyo pil. ses de anlatılmaz yaşanır diyorum. yani kulağımın içinde zıngır zıngır zıplayan bi kulaklık ve hiçbir diskotekte duyamayacağın şidddette bi ses
  • Ahmet hamdi fotoğraflarda ne anlatmaya çalıştın, biraz açıklarmısın?
    Osman kardeş ie4 ün özellikleri ne acaba ,resim felanda yollayabilirsen iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyy -- 2 Temmuz 2006; 23:22:10 >
  • 110 ytl neki. daha fazla uçanlar var. mesela aynı tip kulaklıklardan 250-500 ytl ... fiyatta sınır yok. ama bunlar unutmamak gerekirki standart kullanıcılar için deil. yani sokaktaki adam kulaklık istiyorum ver diyor. kaç para 50 milyon. ooo çokmuş küçücük bi kulaklığa 50 milyon verilirmi? mantık bu. yani oda ses veriyor 1 milyonlukta. ama bi stüdyodaki ses sistemlerinin fiyatlarını bi araştırırsanız ne kadar uçuk olduğunu göreceksiniz. yani bu olay mercedes de bi araba yada ferraride ama şahinde. hepside gidiyor sonuçta. kabaca düşünürseniz böyle.
    neyse çenem düştü. sesini dinlemenizi isterdim. kulak zarınız zorlanana kadar açıyorsunuz ve hiç bozulmayan tok baslar keskin tizler var. yani 5 ytl lik sokini marka kulaklıkda ses verir sonuçta.
    unuttum metanın yerini sormuşsunuz. öncelikle bir site linki vereyim size. hem kulaklıklar hakkında açıklamalar var. hemde metanın yeri tarif edilmiş.
    http://www.students.itu.edu.tr/~eyigulera/kulaklik.htm

quote:

Orjinalden alıntı: ugurmad

valla bi gun sokaktan SQNY marka bi kulaklık aldım 5 ytl ye mecburiyetten cızırtısına hayran kaldım yani ugrasılsa yapılamaz bu kadar ii cızırtı veren bi makina yani 110 ytl verip bi kulaklık alıyosun ve eger kulaklık seni hayal kırıklıgına ugratmıyosa sonuna kadar degmiştir diyorum..
    bu arada bu metan nerde acaba....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 2 Temmuz 2006; 23:30:48 >

• Şu sıralar kulaklıklara çok fazla yönelinildiğini düşünüyorum.

Onun için bu kulaklığı ve bununla beraber gerekebilen bir

Kulaklık amfisi yapıp site ziyaretçilerine sundum.Örnek teşkil etmesi

maksadıyla koydum.Belki başka site kullanıcılarına lazım olabilir diye...

Başka sorunuz varsa cevaplayım.

Sevgiler saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: heavyy

Ahmet hamdi fotoğraflarda ne anlatmaya çalıştın, biraz açıklarmısın?
    Osman kardeş ie4 ün özellikleri ne acaba ,resim felanda yollayabilirsen iyi olur...

[simage][/simage]http://www.avland.co.uk/sennheiser/ie4/ie4.jpg
    SENNHEISER IE4 100$ altı güzel bir profesyonel iem kulaklıktır
    cx300 ün gelişmiş modelidir, farkı güçlendirilmiş bass sistemidir.
    Metan'da Esra Hanımın dediğine göre Sertab Erener'in kullandığı modeldir.
    nette biriki yaptığım araştırmalarda da gördüğüm kadarıyla
    ses konusunda profesyonellerin tercih ettiği bir kulakiçi model.

cx300 ile yaklaşık aynı görünüme sahip. yine oldukça sade. (en sevdiğim şeydir)
    baslar cx300den biriki derecede daya iyi, ve frekans aralığının
    CX300 den daha geniş olmasından tahmin ediyorum tizler daha da belirgindi.

basslar yüksek seslerde dahi bozulmuyor çok güçlü ve tiz uyumu yerli yerinde.
    Kulaklıkta microdrive sistemi var sanırım, çok yüksek seste kulaklığın patlaması diye birşeye
    imkan olmuyor. (östaki borusu gibi düşünebilirsiniz)

• SENNHEISER IE4 100$ altı güzel bir profesyonel iem kulaklıktır

Kulaklıkta microdrive sistemi var sanırım, çok yüksek seste kulaklığın patlaması diye birşeye

cx300den üstünlüğü bariz belli

• arkadaslar SENNHEISER IE4 kulaklıgı ınternette hangı sıteden alabılırım. yada izmirde nerde satılıyordur bılgınız varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cem2004_34

arkadaslar SENNHEISER IE4 kulaklıgı ınternette hangı sıteden alabılırım. yada izmirde nerde satılıyordur bılgınız varmı acaba?

metanla irtibata geç...Onlar sana gönderirler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

SENNHEISER IE4 100$ altı güzel bir profesyonel iem kulaklıktır

cx300den üstünlüğü bariz belli

IE4 bırak profesyonel iem kulaklığı, iem giriş seviyesi kulaklık bile denilemez. IE4 için tam anlamıyla iem de denilemez ya neyse. iem de giriş seviyesi kulaklıklar e2c, um1, superfi 3, Etymotic ER6i dir ve 100-120 $ civarı bedeli vardır. iem kulaklıkların son zaman da artan pazar payı sebebi ile Sennheiser,creative hatta geçen gün gördüm Labtec bile iem benzeri kulaklıklar çıkarmaktadır. Tekrar söylüyorum IE4 tam bir iem değildir, hele profesyonel iem hiç değildir. profesyonel iem kulaklıklar fiyatı 1000$ civarı olan Shure E500, Ultimate ears 10 pro ve tabi ki Westone ın pro serisi sayılabilir. bu yazdığım markaların her seviyedeki iem kulaklıkları kablo, malzeme kalitesi v.b. bakımlardan diğer markalardan çok üstündür. bu kulaklıklar çok sağlamdır ve diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser), kablosunun sertleşerek kırılma problemleri de yoktur.

• arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 4 Temmuz 2006; 17:13:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cem2004_34

arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

Sorun çıkmaz,metan'dan anlattığın yöntemle 100 liraya px200 aldım,havaleyi internet hesabımdan yaptım dekontu da aynı yolla yolladım,sen havaleyi bankaya gidip yapacaksan dekontu nasıl yatırabilirsin bilmiyorum malesef...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.