- x
Sennheiser ie4 ve kulaklık amfisi
53 Cevap5973 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:29:04 

Arakadaşlar bugün metan'a gittim. Niyetim cx300 almaktı. Gidip sorduğumda kalmadığını öğrendim.
Üst modelin ie4 olduğunu biliyordum. Metandaki ses testimde ie4 'ü kulaklık amfisine bağlamıştım. Sesi son sese kadar açmama rağmen en ufak bozulma olmadı. Bende gözlerimi kapadım ve 110 ytl bayılıp satın aldım. Hemen yorumlar...
Cihazım Creative v200. Yani çıkışı biraz zayıf sayılır. Pek bi performans beklemiyordum mp3 çalarımdan dolayı. Kısık ses alırım diye umuyordum ama beklediğimden iyi çıktı kulaklık.
Tam bi bas canavarı. Bas sesler insanın beynine beynine vuruyor resmen. Kulaklığın uçlarındaki lastikler çok yumuşak ve kulağın içine tam oturuyor. Dışardan gelen sesleri tamamen yalıtıyor. Ayrıca kulağı uzun süreli kullanımda hiç rahatsız etmiyor. Daha önce distorsiyona giren şarkıları basları açarak dinliyorum mükemmel.

Şimdi elimdeki şarkılardan daha fazla zevk alarak dinliyorum.

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:35:27 

cx300 ve ie4
metanda ben gittiğimde cx300 yoktu. oyüzden deneyemedim. Ama metandaki bayanın dediğine göre çok kişi cx300 almaya gelip ie4 almış. yani ie4 dinleyen artık cx300 e bakmaz dedi bana. Bu arada kulaklarım ie4 sesine alışmışken eski kulaklığı bi takayım dedim. berbat bi ses geldi kulağıma
unutmadan cx300 temmuzda gelecek dedi metan

44 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:38:29 

osman_goksel çektiğim resimleri buraya koyuyorum.

Resim1:
0

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:39:32 

Creative mp3 çalarımın çıkışı yetersizdi. Şimdi kulaklarım çınlıyor...
İsteyen olursa kulaklık amfisi yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 2 Temmuz 2006; 18:55:06 >

44 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:42:33 

2.Resim:

0

44 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:45:09 

Resim3:

0

44 Mesaj
2 Temmuz 2006; 18:50:28 

4.Resim:

0

5951 Mesaj
2 Temmuz 2006; 22:38:57 

Hayırlı olsun da ne yaptın yahu 110 YTL bir kulaklığa
Tabii hakkını veriyordur o ayrı ancak sonuçta kulaklık bu. Uzun süreli kullanımdan sonra ilk performansını vermemeye başlayan birşey. Kendi tercihin saygı duyarım ancak 110YTL çok fazla geldi bir kulaklık için.

Kulaklık amplisinin pilinin ne kadar gittiğini sorayım (bendekiyle karşılaştıracağım)

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

658 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:02:11 

valla bi gun sokaktan SQNY marka bi kulaklık aldım 5 ytl ye mecburiyetten cızırtısına hayran kaldım yani ugrasılsa yapılamaz bu kadar ii cızırtı veren bi makina yani 110 ytl verip bi kulaklık alıyosun ve eger kulaklık seni hayal kırıklıgına ugratmıyosa sonuna kadar degmiştir diyorum..
bu arada bu metan nerde acaba....

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:14:29 

8 saat gibi gidiyo pil. ses de anlatılmaz yaşanır diyorum. yani kulağımın içinde zıngır zıngır zıplayan bi kulaklık ve hiçbir diskotekte duyamayacağın şidddette bi ses

898 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:21:33 

Ahmet hamdi fotoğraflarda ne anlatmaya çalıştın, biraz açıklarmısın?
Osman kardeş ie4 ün özellikleri ne acaba ,resim felanda yollayabilirsen iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyy -- 2 Temmuz 2006; 23:22:10 >

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:24:12 

110 ytl neki. daha fazla uçanlar var. mesela aynı tip kulaklıklardan 250-500 ytl ... fiyatta sınır yok. ama bunlar unutmamak gerekirki standart kullanıcılar için deil. yani sokaktaki adam kulaklık istiyorum ver diyor. kaç para 50 milyon. ooo çokmuş küçücük bi kulaklığa 50 milyon verilirmi? mantık bu. yani oda ses veriyor 1 milyonlukta. ama bi stüdyodaki ses sistemlerinin fiyatlarını bi araştırırsanız ne kadar uçuk olduğunu göreceksiniz. yani bu olay mercedes de bi araba yada ferraride ama şahinde. hepside gidiyor sonuçta. kabaca düşünürseniz böyle.
neyse çenem düştü. sesini dinlemenizi isterdim. kulak zarınız zorlanana kadar açıyorsunuz ve hiç bozulmayan tok baslar keskin tizler var. yani 5 ytl lik sokini marka kulaklıkda ses verir sonuçta.
unuttum metanın yerini sormuşsunuz. öncelikle bir site linki vereyim size. hem kulaklıklar hakkında açıklamalar var. hemde metanın yeri tarif edilmiş.
http://www.students.itu...~eyigulera/kulaklik.htm

quote:

Orjinalden alıntı: ugurmad

valla bi gun sokaktan SQNY marka bi kulaklık aldım 5 ytl ye mecburiyetten cızırtısına hayran kaldım yani ugrasılsa yapılamaz bu kadar ii cızırtı veren bi makina yani 110 ytl verip bi kulaklık alıyosun ve eger kulaklık seni hayal kırıklıgına ugratmıyosa sonuna kadar degmiştir diyorum..
bu arada bu metan nerde acaba....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 2 Temmuz 2006; 23:30:48 >

44 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:33:14 

Şu sıralar kulaklıklara çok fazla yönelinildiğini düşünüyorum.

Onun için bu kulaklığı ve bununla beraber gerekebilen bir

Kulaklık amfisi yapıp site ziyaretçilerine sundum.Örnek teşkil etmesi

maksadıyla koydum.Belki başka site kullanıcılarına lazım olabilir diye...

Başka sorunuz varsa cevaplayım.

Sevgiler saygılar.

834 Mesaj
2 Temmuz 2006; 23:49:17 

quote:

Orjinalden alıntı: heavyy

Ahmet hamdi fotoğraflarda ne anlatmaya çalıştın, biraz açıklarmısın?
Osman kardeş ie4 ün özellikleri ne acaba ,resim felanda yollayabilirsen iyi olur...

http://www.avland.co.uk/sennheiser/ie4/ie4.jpg
SENNHEISER IE4 100$ altı güzel bir profesyonel iem kulaklıktır
cx300 ün gelişmiş modelidir, farkı güçlendirilmiş bass sistemidir.
Metan'da Esra Hanımın dediğine göre Sertab Erener'in kullandığı modeldir.
nette biriki yaptığım araştırmalarda da gördüğüm kadarıyla
ses konusunda profesyonellerin tercih ettiği bir kulakiçi model.

cx300 ile yaklaşık aynı görünüme sahip. yine oldukça sade. (en sevdiğim şeydir)
baslar cx300den biriki derecede daya iyi, ve frekans aralığının
CX300 den daha geniş olmasından tahmin ediyorum tizler daha da belirgindi.

basslar yüksek seslerde dahi bozulmuyor çok güçlü ve tiz uyumu yerli yerinde.
Kulaklıkta microdrive sistemi var sanırım, çok yüksek seste kulaklığın patlaması diye birşeye
imkan olmuyor. (östaki borusu gibi düşünebilirsiniz)

834 Mesaj
3 Temmuz 2006; 0:08:06 

Kulaklıkta microdrive sistemi var sanırım, çok yüksek seste kulaklığın patlaması diye birşeye

cx300den üstünlüğü bariz belli

1255 Mesaj
3 Temmuz 2006; 1:02:13 

arkadaslar SENNHEISER IE4 kulaklıgı ınternette hangı sıteden alabılırım. yada izmirde nerde satılıyordur bılgınız varmı acaba?

ist@nbul{lu}

10040 Mesaj
3 Temmuz 2006; 1:57:28 

quote:

Orjinalden alıntı: cem2004_34

arkadaslar SENNHEISER IE4 kulaklıgı ınternette hangı sıteden alabılırım. yada izmirde nerde satılıyordur bılgınız varmı acaba?

metanla irtibata geç...Onlar sana gönderirler...

424 Mesaj
3 Temmuz 2006; 15:51:14 

quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

cx300den üstünlüğü bariz belli

IE4 bırak profesyonel iem kulaklığı, iem giriş seviyesi kulaklık bile denilemez. IE4 için tam anlamıyla iem de denilemez ya neyse. iem de giriş seviyesi kulaklıklar e2c, um1, superfi 3, Etymotic ER6i dir ve 100-120 $ civarı bedeli vardır. iem kulaklıkların son zaman da artan pazar payı sebebi ile Sennheiser,creative hatta geçen gün gördüm Labtec bile iem benzeri kulaklıklar çıkarmaktadır. Tekrar söylüyorum IE4 tam bir iem değildir, hele profesyonel iem hiç değildir. profesyonel iem kulaklıklar fiyatı 1000$ civarı olan Shure E500, Ultimate ears 10 pro ve tabi ki Westone ın pro serisi sayılabilir. bu yazdığım markaların her seviyedeki iem kulaklıkları kablo, malzeme kalitesi v.b. bakımlardan diğer markalardan çok üstündür. bu kulaklıklar çok sağlamdır ve diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser), kablosunun sertleşerek kırılma problemleri de yoktur.

Death is not the end

1255 Mesaj
3 Temmuz 2006; 15:51:59 

arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem2004_34 -- 4 Temmuz 2006; 17:13:13 >

ist@nbul{lu}

3015 Mesaj
3 Temmuz 2006; 18:58:27 

quote:

arkadaslar metan meıl attım Sennheiser ie4 almak ıstıyorum dıye. cevap olarak once parayı havaleyle yatırıyorsunuz sonrada dekontunu bana meıl yoluyla ıletıyorsunuz bende sıze kargoluyorum dedı. anlamadıgım tek sey dekontu nasıl meıl yoluyla gondercem ve sızce guvencelımı? yanı sorun cıkarmı?

Sorun çıkmaz,metan'dan anlattığın yöntemle 100 liraya px200 aldım,havaleyi internet hesabımdan yaptım dekontu da aynı yolla yolladım,sen havaleyi bankaya gidip yapacaksan dekontu nasıl yatırabilirsin bilmiyorum malesef...

10040 Mesaj
3 Temmuz 2006; 20:08:31 

quote:

tarayıcıdan tarat öyle maille gönder....

1255 Mesaj
3 Temmuz 2006; 20:25:35 

quote:

Orjinalden alıntı: shady_tr

tarayıcıdan tarat öyle maille gönder....

tamam tesekur ederım.

ist@nbul{lu}

834 Mesaj
3 Temmuz 2006; 20:29:12 

diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser) demişsin. benim kulak diyaframı patlayacak ama ben kulaklığı patlatamadım henüz
quote:

Orjinalden alıntı: Birdy Dizzy

IE4 bırak profesyonel iem kulaklığı, iem giriş seviyesi kulaklık bile denilemez. IE4 için tam anlamıyla iem de denilemez ya neyse. iem de giriş seviyesi kulaklıklar e2c, um1, superfi 3, Etymotic ER6i dir ve 100-120 $ civarı bedeli vardır. iem kulaklıkların son zaman da artan pazar payı sebebi ile Sennheiser,creative hatta geçen gün gördüm Labtec bile iem benzeri kulaklıklar çıkarmaktadır. Tekrar söylüyorum IE4 tam bir iem değildir, hele profesyonel iem hiç değildir. profesyonel iem kulaklıklar fiyatı 1000$ civarı olan Shure E500, Ultimate ears 10 pro ve tabi ki Westone ın pro serisi sayılabilir. bu yazdığım markaların her seviyedeki iem kulaklıkları kablo, malzeme kalitesi v.b. bakımlardan diğer markalardan çok üstündür. bu kulaklıklar çok sağlamdır ve diyafram olmadığı için yüksek sesten patlama (yüksek seste sesi aniden keser), kablosunun sertleşerek kırılma problemleri de yoktur.

63 Mesaj
3 Temmuz 2006; 22:15:27 

ie4 modelini almaya gittim ama vazcaydım :) Bugün metanda iriver n10 mp3 çalarımla ie4 modelini denedim açıkçası daha çok şey bekliordum ondan biras hayal kırıklılığı oldu gibi..Her şarkıda farklı bi eqolzr ayarı yapmak zorunda kaldım diyebilirm açıkçası.. 18mw*2 lik cihazımdan hertürlü efekti denesemde güsel baslar alamadım,tisler bazen rahatsız ediciydi ama ses kalitesii hani derler ya bangır bangır olsa bile pek bozulmuo diebilrm..felaket yuksek ses çıkartıo öyle böle değil dışarıyada sessiz ortmda biras ses çıkartıo..CX300 ellerinde olmadıı için deneme fırsatım olmadı deneme fırsatım olsaydı cx300 albilrdm çünkü çok uçuk farklar olcağını zannetmiorum iki kulaklık arasında cx300 ünde diğer hafta sonu gelceğini söylediler..kendi kulaklıklarımdan ortalama seviyede memnun olsamda birdaha denemeye gitcem belki gaza gelip alabilrm ie4 :))

3015 Mesaj
3 Temmuz 2006; 22:30:23 

quote:

Orjinalden alıntı: savsata

ie4 modelini almaya gittim ama vazcaydım :) Bugün metanda iriver n10 mp3 çalarımla ie4 modelini denedim açıkçası daha çok şey bekliordum ondan biras hayal kırıklılığı oldu gibi..Her şarkıda farklı bi eqolzr ayarı yapmak zorunda kaldım diyebilirm açıkçası.. 18mw*2 lik cihazımdan hertürlü efekti denesemde güsel baslar alamadım,tisler bazen rahatsız ediciydi ama ses kalitesii hani derler ya bangır bangır olsa bile pek bozulmuo diebilrm..felaket yuksek ses çıkartıo öyle böle değil dışarıyada sessiz ortmda biras ses çıkartıo..CX300 ellerinde olmadıı için deneme fırsatım olmadı deneme fırsatım olsaydı cx300 albilrdm çünkü çok uçuk farklar olcağını zannetmiorum iki kulaklık arasında cx300 ünde diğer hafta sonu gelceğini söylediler..kendi kulaklıklarımdan ortalama seviyede memnun olsamda birdaha denemeye gitcem belki gaza gelip alabilrm ie4 :))

Ie4'ü beğenmediysen ve illa kulakiçi olacak demiyorsan Px200'ü bir dene derim ben ya da Px100'ü...

10040 Mesaj
3 Temmuz 2006; 22:46:22 

quote:

Orjinalden alıntı: savsata

eğer ie4'te iii baslar alamadıysan cx300'ü bence hiç düşünme malum ie4'ten daha kalitesiz...

424 Mesaj
3 Temmuz 2006; 22:51:15 

@osman_goksel

mp3 çalarlar ile kulaklığın diyaframının patlaması mümkün değildir. onu ancak kuvvetli bir kulaklık anfisi yada normal anfi ile patlatabilirsiniz ki çok ufak bir ihtimaldir. ancak kuvvetli bir anfi ile hoparlör patlaması olabileceği gibi kulaklıkta diyafram patlaması da olanak dahilindedir. gerçek bir iem kulaklığın kulağa takılması ile ie4 ve benzeri kulaklıkların kulağa takılması arasındaki farkı ancak deneyerek bulabilirsiniz. iem kulaklığın en büyük avantajı izolasyondur. dışarıdaki müzik sesini en son seste dahi hiç birşey duymaz sizde çok yüksek sesler dışında hiçbirşey duymazsınız. ie4 ve benzeri kulaklıklarda böyle yüksek bir izolasyondan bahsetmek mümkün değildir.her kulakta üç ayrı yoldan ses veren iem kulaklıklar var. yani kulaklığı taktığınız zaman deyim yerinde ise altı ayrı hoparlörden ses çıkıyor. profesyonel iem ler işte bu kulaklıklardır. ie4 iem kulaklık değildir çünkü kulak kanalına yeteri kadar girmez yeterli izolasyonu da sağlamaz.

Death is not the end

10040 Mesaj
3 Temmuz 2006; 23:01:51 

quote:

@osman_goksel

mp3 çalarlar ile kulaklığın diyaframının patlaması mümkün değildir. onu ancak kuvvetli bir kulaklık anfisi yada normal anfi ile patlatabilirsiniz ki çok ufak bir ihtimaldir. ancak kuvvetli bir anfi ile hoparlör patlaması olabileceği gibi kulaklıkta diyafram patlaması da olanak dahilindedir. gerçek bir iem kulaklığın kulağa takılması ile ie4 ve benzeri kulaklıkların kulağa takılması arasındaki farkı ancak deneyerek bulabilirsiniz. iem kulaklığın en büyük avantajı izolasyondur. dışarıdaki müzik sesini en son seste dahi hiç birşey duymaz sizde çok yüksek sesler dışında hiçbirşey duymazsınız. ie4 ve benzeri kulaklıklarda böyle yüksek bir izolasyondan bahsetmek mümkün değildir.her kulakta üç ayrı yoldan ses veren iem kulaklıklar var. yani kulaklığı taktığınız zaman deyim yerinde ise altı ayrı hoparlörden ses çıkıyor. profesyonel iem ler işte bu kulaklıklardır. ie4 iem kulaklık değildir çünkü kulak kanalına yeteri kadar girmez yeterli izolasyonu da sağlamaz.

cx300,nx51,ie4,ep630 falan bunlar daha çok earbud'dan iem'e geçişte bir aracı gibidir...Earbud'dan sonra direk e4c biraz ağır kaçar...cx300'ü earbuddan sonra almak ve bundan sonrada e4c almak daha mantıklı geliyor bana....

72 Mesaj
3 Temmuz 2006; 23:13:40 

Kulaklık Amfileri başka bir başlıkta tartışılıyor, isterseniz bir göz atın,

http://forum.donanimhaber.com/m_6987484/tm.htm

Alper,

.:: Kulaklık Amfisi ::.
http://www.ampli-fi.com

1255 Mesaj
3 Temmuz 2006; 23:20:35 

@Birdy Dizzy dırek olarak iem kulaklık alınabılırmı? yoksa ucuz bırseylemı baslamak gerekır.bıde um1 turkıyede bulma ıhtımalımız varmı?

ist@nbul{lu}

424 Mesaj
3 Temmuz 2006; 23:28:36 

quote:

cx300,nx51,ie4,ep630 falan bunlar daha çok earbud'dan iem'e geçişte bir aracı gibidir...Earbud'dan sonra direk e4c biraz ağır kaçar...cx300'ü earbuddan sonra almak ve bundan sonrada e4c almak daha mantıklı geliyor bana....

cx300 fiyat-performans olarak çok iyi bir seçenek. ancak 100 ytl civarına yada üstüne ie4 almam. verdiğin paraya yazık. biraz daha ekle gerçek bir iem al.

Death is not the end

10040 Mesaj
4 Temmuz 2006; 1:55:03 

quote:

@Birdy Dizzy dırek olarak iem kulaklık alınabılırmı? yoksa ucuz bırseylemı baslamak gerekır.bıde um1 turkıyede bulma ıhtımalımız varmı?

bence şahsi görüşüm kullanılmaz insan kolay kolay alışamaz earbuddan sonra gerçek iem'lere çünkü biliyorsunuzki kulak yolunun çoğunu kapatıyor ve buda earbud kullanan insana biraz rahatsızlık verebilir...

2219 Mesaj
4 Temmuz 2006; 8:16:09 

Ben katılımıyorum bu sözüne,alışma süresi sorun yaşarrsan bile birkaç günü geçmez ki ben hemen alıştım.Hatta şimdi erabudları takınca hiç kuaklık takmamış gibi hissediyorum.Müzikle başbaşa olmanın tadı bambaşka emin ol.İşte şimdi müzik dinliyorum diyor insan.
quote:

bence şahsi görüşüm kullanılmaz insan kolay kolay alışamaz earbuddan sonra gerçek iem'lere çünkü biliyorsunuzki kulak yolunun çoğunu kapatıyor ve buda earbud kullanan insana biraz rahatsızlık verebilir...

Elektrostatik Benchmark Dac1+Woo Audio WES+STAX SR-009
Dinamik Woo Audio WA22+LCD2+JVC DX1000
Taşınabilir Samsung Galaxy S3+Westone Es5+Edition 8
Gidenler HD800-Hm 801-GS 1000-HD 650-DT 990-DT 770-AKG K701-HD 25 II-Shure 530-Um2-Sm3

63 Mesaj
4 Temmuz 2006; 12:20:22 

ie4 ile hepsiburda ya yen gelen creative ep630 ların bazı yerlerde aynı kulaklıklar olduu söylenior faka tbnce bu böle değil cx300 ün ikizi gibi duruyor kulaklık..bilgisi olanlar varmı??

834 Mesaj
4 Temmuz 2006; 20:02:42 

Arkadaşlar. Yukarıdaki resim size neyi anlatıyor?
Bir adet kulaklık amfisi. ve ben onunla denedim ie4 ü
Kulaklık kulağımın içinde öyle bir titriyorki ve normal bi insan o sese dayanamaz gerçekten. yani insan kulağının sağlığı için hiçde uygun deil. ve o şiddetteki sesde bile bozulma çatlama patlama yok. dinlemenizi isterdim. ama o kadar imkanım yok.
tamam kabul ediyorum. bir mp3 çalar zorlamaz bile ama ben dediğim gibi kendi yaptığım amfiyle denedim. Ekolayzırıda bas yukarılarda diğer bütün ayarlar aşağı çektim. çünkü malüm özellikle tiz sesler kulak için çok rahatsız edici şiddette geliyor yoksa. ben diğer uçuk modelleri denemedim tabi. ama diyeceksinizki onu dinle. iyide ben ie4 ten tatmin oldum. çünkü seste bozulma yok. baslar çok şiddetli ve temiz. alacak arkadaşlara tavsiye edebilirim. cx300 için bişey diyemeyeceğim. çünkü denemedim.
quote:

@osman_goksel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 4 Temmuz 2006; 20:02:48 >

424 Mesaj
4 Temmuz 2006; 20:10:49 

quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

Arkadaşlar. Yukarıdaki resim size neyi anlatıyor?
Bir adet kulaklık amfisi. ve ben onunla denedim ie4 ü
Kulaklık kulağımın içinde öyle bir titriyorki ve normal bi insan o sese dayanamaz gerçekten. yani insan kulağının sağlığı için hiçde uygun deil. ve o şiddetteki sesde bile bozulma çatlama patlama yok. dinlemenizi isterdim. ama o kadar imkanım yok.
tamam kabul ediyorum. bir mp3 çalar zorlamaz bile ama ben dediğim gibi kendi yaptığım amfiyle denedim. Ekolayzırıda bas yukarılarda diğer bütün ayarlar aşağı çektim. çünkü malüm özellikle tiz sesler kulak için çok rahatsız edici şiddette geliyor yoksa. ben diğer uçuk modelleri denemedim tabi. ama diyeceksinizki onu dinle. iyide ben ie4 ten tatmin oldum. çünkü seste bozulma yok. baslar çok şiddetli ve temiz. alacak arkadaşlara tavsiye edebilirim. cx300 için bişey diyemeyeceğim. çünkü denemedim.

ie4 seni tatmin ettiyse sorun yok. iyi günlerde kullanman dileğiyle...

Death is not the end

1255 Mesaj
4 Temmuz 2006; 20:12:09 

@osman_goksel yaptıgın anfının devre semasını uygun olursa bızle paylasırmısnın? benım hosuma. gıttı bende yapmak ıstıyorum bır tane.

ist@nbul{lu}

834 Mesaj
4 Temmuz 2006; 20:27:36 

Tabikii arkadaşım buyrun şema sizin
http://www.minidisc.org/headbanger.html
quote:

@osman_goksel yaptıgın anfının devre semasını uygun olursa bızle paylasırmısnın? benım hosuma. gıttı bende yapmak ıstıyorum bır tane.

1255 Mesaj
4 Temmuz 2006; 21:25:20 

saol dostum.

ist@nbul{lu}

2574 Mesaj
6 Temmuz 2006; 0:33:37 

Valla baya teknik ingilizce istiyor çevirmek için türkçe anlatsanız çok iyi oluyr ya nasıl yapacağımızı.

she loves me not
Suçlular toplumun hoşgörüsü ile beslenir.
(TT)
http://remtrkey.blogspot.com/

http://baddjnames.com/?usr=keremkkc

72 Mesaj
6 Temmuz 2006; 2:00:10 

headbanger giris seviyesinde bir kulaklik amfisidir, ben kulaklik amfisi isindeki ilk zamanlarimda headbanger yapiyordum, evde kendiniz yapmak icin eglenceli bir deneyim olabilir ancak uyarayim, elektronik ile ilgili fazla deneyiminiz yoksa ortaya cazir cuzur igrenc sesler cikabilir (eger ses cikarmayi basardiysaniz tabii)

Daha ust seviye bir amfi icin www.ampli-fi.com adresine bakmanizi oneririm, Amerika'dan kutu ve entegreler ayin 12sinde gelecek, demek ki ay sonuna dogru yeni seri kulaklik amfileri hazir olacak,

Bu arada, evde kendi headbangerini kendin yap kampanyasi yapmak isteyenlere baski devre ve gerekli parcalari iceren bir kit hazirlayip gonderebilirim, www.ampli-fi.com adresindeki iletisim bolumunden kontak kurabilirsiniz,

Alper,

.:: Kulaklık Amfisi ::.
http://www.ampli-fi.com

2374 Mesaj
6 Temmuz 2006; 2:11:10 

Evet bu headbanger beş para etmez amfinin tekidir.Atsan atılmaz satsan satılmaz,eğer gerçekten hevesli iseniz ya da sadece sesi yükseltmek istiyorsanız önden buyurun.Ses kalitesi arıyorum diyorsanız sizi anca yurt dışındaki amfiler paklar.

834 Mesaj
6 Temmuz 2006; 2:24:24 

Evet açıkçası bende hayal kırıklığı oldu biraz. yani yükseltmesine yükseltiyorda sesi ses cayırdamaya başlıyo gibi geldi. bunu denedik şimdi daha iyi bişey yapmak lazım. zaten entegresi eski ve vasat bişey.
quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

Evet bu headbanger beş para etmez amfinin tekidir.Atsan atılmaz satsan satılmaz,eğer gerçekten hevesli iseniz ya da sadece sesi yükseltmek istiyorsanız önden buyurun.Ses kalitesi arıyorum diyorsanız sizi anca yurt dışındaki amfiler paklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 6 Temmuz 2006; 2:25:02 >

1255 Mesaj
6 Temmuz 2006; 2:52:26 

bunun en guzelı yurt dısı. alıcaksın ama kulaklıgında guzel olmalıkı bır ıse yarasın 80$ ampli kargolya+bırde um1 alsan 109+35$kargo=224$ bu guzel bır sıstem ıcın. daha dusugu de olur ama verdıgın paraya degermı tartısılır tabı.

ist@nbul{lu}

15 Mesaj
11 Temmuz 2006; 13:41:35 

arkadaşlar elmayla armutu karıştırmayın cx 300 ile diğer in ear kulaklıklar aynı katagoride diildir fiyat performansda onlardan 3 kata daha ucuz olan bir ürün onlardan aldığınız sesin 3/2 verbilen bir kulaklık boşta takıldığında 10 db. bir yalıtımı var ürünün vede şunuda söyliyim kulaklığın ses kalitesi burn in diye bişey yok ama şöyle bir olayı var sizin ona alışmanız 1 ile 2 hafta arası olmakta ve kesinlikle bu kulaklığa göre eq. ayarı yapmanız gerekmekte nedeniyse kulağın kanal içine kadaar giren kulaklık size kayıtta ve sizin yanlış açtığıız freaknsları arada hiç kayıpsız verdiği için rahatsız olursunuz.o yüzden flatla başlayan sonra beğendiğiniz bir eq ayarına yakın bi ayarda bırakın derimve en önemlisi 2 hafta sonra denge ve kulaklığı kullanıma hazırladıktan sonra eski kulaklığınızı bi takın derim :) yeni bir teknoloji ve dinleme ve uyum zamna alıcak klasik bişey diil denediğiniz evrim aşamasında .ve size tafsiyem ürünü taksitle alın çok paranız yok ise yada peşin peşinde herzaman daha ucuz olucakmış gerçi ürün en istikrarlı elmasepetinde satılıyo diğerleri 24 saatde bile ürünü gönderemiyo bide elmasepeti ankarada düşünün yani metan istanbul istanbul meeşeli idefix hepsiburada ve diğerleri yaklaşık 5 ile 7 gün arasında gödneriyo ürünü o yüzden ben elmesepetini tercih ettim ertesi gün elimdeydi :) sordum nasıl oluyo diye anlattı bana ordaki kişiler ürünlewri stok tutup satıyolarmış o yüzden 24 saat olayı var anlıcanız.bu arada sizi tafsiyem yurt dışından almayın metan ve diğer bütün satıcılar kendilerinden alınmyan malı kesinlikle geri alma ve teknis servis konusunda hizmet vermiyo bilginize.

1 Mesaj
27 Temmuz 2006; 15:55:33 

selam arkadaslar
Bende cx300 metini cok duydum.Almak icin ufak bir arastirma yaptim.Elmasepeti.com diye bir site var, suan Turkiye 'de cx 300 sadece onlarin elinde bulunuyor ,almak isteyenlere duyrulur

22 Mesaj
27 Temmuz 2006; 16:18:54 

quote:

elmasepeti.com'dan alabilirsiniz.
http://www.elmasepeti.c.../urungoster.php?id=5754

- ADK rules!-

19 Mesaj
2 Şubat 2007; 1:22:01 

Evet ben tersine birşey soracagım :D Bu kulaklıktan bize herhangi bir ses gelmiyor süper :D Peki dışarıya ses gidiyor mu?? Yani otobüste son ses dinledigim de ki genelde hep son ses olur ( :D ) adamın biri evlat kıs sunu bütün otobüs dinliyo der mi ???

Hadi bakalım :D

477 Mesaj
2 Şubat 2007; 2:23:41 

izolasyon denilen olgu çift yönlüdür dışarıdan ses almadığı gibi (cx300 için 10 db ,gerçek iem'ler westone , shure , ultimate ears 30 db)) dışarıyada ses vermez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcekmen -- 2 Şubat 2007; 2:26:03 >

8177 Mesaj
2 Şubat 2007; 6:56:50 

Siz bu kulaklığı en kısa zamanda herhangi bir COWON'la deneyin.

...

279 Mesaj
10 Şubat 2007; 12:40:38 

Cowon A2 ile evde kullanmak için Philips SHP805 almıştım daha önce , gayet memnundum , fakat bu kulaklık dışarıda kullanmak için fazla büyük olduğundan ben de bir tane IE4 almaya karar verdim , daha önce Metan'a mail göndermiştim ürünü nereden ve nasıl temin edebilirim diye , iki-üç gün önce bana cevap yazdılar ve ürünün stoklarında olduğunu , hemen gelip alabileceğimi belirttiler . Ben de dün gidip aldım kdv dahil 105 YTL'ye . Almak isteyen arkadaşlar varsa fazladan para vermesinler ve gidip Metan'dan alsınlar , şu anda stoklarında çok sayıda IE4 var .
quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk
Siz bu kulaklığı en kısa zamanda herhangi bir COWON'la deneyin.

Valla IE4 hakkında yazılanları ve kullananların tecrübelerini az çok okumuştum , ama kulaklığın bas yönünün bu kadar kuvvetli olduğunu tahmin etmiyordum , baslar asla patlama yapmıyor , sesi neredeyse sonuna kadar açabiliyorum . Tizler de iyi , fakat Philips'teki gibi ayrıntılı değil (sonuçta bunlar farklı sınıflardaki kulaklıklar , Philips'in de basları IE4'ünki gibi kuvvetli değil) Orta frekanslar ise eq ayarı gerektiriyor , kulaklık flat eq ile kullanıldığında orta frekanslar biraz sönük kalıyor , baslar ve tizler öne çıkıyor (başka bir cihazla denemedim , belki de bu cowon'la ilgili bir durumdur) Genel olarak kulaklığı oldukça başarılı buldum , kulaklık uçları son derece yumuşak , kulağı uzun süreli kullanımlarda bile rahatsız etmiyor , ayrıca eğer uçları kaybederseniz Metan'dan temin edebilirsiniz (tanesi 1 Euro'ymuş) .

1043 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mobilist
12 Şubat 2007; 3:43:01 

ipod nano ile ekolayzırdan bası artır desem ve şarkıda da yüksek bas varsa bozulma olur mu acaba :)
valla korkuyorum tekrar bi kulaklık almaya.philipse güvenip aldım ipodda işe yaramadı pek :)
bi arkadaş ie4 için basları tatmin etmedi demiş ama genelde çok iyi denmiş kafam karıştı

4543 Mesaj
12 Şubat 2007; 12:46:48 

quote:

Orjinalden alıntı: mobilist

ipod nano ile ekolayzırdan bası artır desem ve şarkıda da yüksek bas varsa bozulma olur mu acaba :)
valla korkuyorum tekrar bi kulaklık almaya.philipse güvenip aldım ipodda işe yaramadı pek :)
bi arkadaş ie4 için basları tatmin etmedi demiş ama genelde çok iyi denmiş kafam karıştı

bass bakımından çok iyi bir kulaklık IE4.. tatmin olacağını düşünüyorum..

iPod Video 5.5G 32GB CF Mod "Rockboxed" | Ultimate Ears Triple.fi 10vi

3348 Mesaj
13 Şubat 2007; 1:07:12 

quote:

@osman_goksel

Arkadaşım sen ne kadar çok kavramlara takılmışsın; yok kulağın yüzde 35 içine giren kanal tipidir, yok zara dayanan iem2'dir, neyse ne; okumaktan yoruldum gereksiz yorumlarını...

hmm
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.492