Şimdi Ara

Windows 8'in küresel pazar payı %5.4'e yükseldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8'in küresel pazar payı %5.4'e yükseldi

İşletim sistemlerine yönelik yeni pazar araştırmasının sonuçlarına göre, Windows 8'in küresel pazar payı %5.4 seviyesine yükseldi. Bir önceki ay %5.1 olan bu oran, yeni işletim sistemi lehine ufak da olsa artmış durumda. Ekim ayına doğru kullanıma sunulması beklenen 8.1 güncellemesi ile birlikte Windows 8'in daha hızlı yol alacağı öngörülürken, yeni bir Windows 7 başarısı elde edebilmek için Microsoft'un önünde uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Net Applications firması tarafından hazırlanan aynı araştırmanın sonuçlarına göre Windows 8 ile birlikte Windows 7'nin de pazar payı artarak %44.49'a yükseldi. Windows XP'nin pazar payı %37.19 seviyesinde seyretmeye devam ederken, desteğin sona ereceği 8 Nisan 2014 tarihinden sonra eski dost Windows XP'deki kullanıcıların Windows 8'e (o dönemde Windows 8.1'e) yöneleceği düşünülüyor.

İşletim sistemleri için önem arz eden bir diğer kullanıcı alışkanlıkları raporu ise Steam cephesi. Popüler oyun servisinin düzenli olarak yayınladığı raporun en güncel haline göre Windows 8, Steam oyuncuları arasında %14.12'lik pazar payına ulaştı. Bu sonuç ile birlikte Windows 8, Windows 7'den sonra Steam kullanıcılarının tercih ettiği en popüler ikinci işletim sistemi olma unvanını da yakalıyor. Valve'in oyun platformunda daha popüler kılmak için ciddi efor sarf etmeye amaç edindiği Linux işletim sisteminin buradaki varlığı ise %0.96 olarak açıklandı. 

• Pardusu de buralarda görmek dileğiyle.İnsallah soyle stabıl bısey yapılırda pazrdan pay alırız biraz.
  • linux paralı olsa daha çok paya sahip olurdu
  • bu payda da kalır :))

• 8.1 ile başlat tuşunun gelmesini bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni satılan bilgisayarlar kullanıcıya bir seçme hakkı vermeksizin win8 yüklü satıldığı için haliyle belli bir piyasa payına ulaşacaktır.

• "Windows XP'deki kullanıcıların Windows 8'e (o dönemde Windows 8.1'e) yöneleceği düşünülüyor."

Baska sanslari mi var? Win 7 satilmiyor artik.

• Parduste
    *istediğim cd yi açabilsem
    *istediğim oyunu oynayabilsem

bunların yüzüne bakmam ama malesef işte

• Windowsda gerçekten şu olay var.Bir iyi bir kötü çıkartıyor.Windows 8 tamemen tabletler için bence.
  • windows 7'nin üzerine bir şeyler ekleselerdi keşke.Tamamen farklı bir arayüze sahip işletim sistemi çıkardılar.
  • Windows 8 kullanıcısı olarak memnunum ancak şu da doğrudur ki Windows 8 kullananların %93.76 sı Windows 7 gibi kullanıyor.Windows 8 in tek sorunu Metro Arayüzü
  • Valla ben inanılmaz memnunum Windows 8'den.
  • Ben Win7 kullanıyorum. Win8'e geçmek için illa satın mı almak gerekiyor yoksa başka yerlerden bulabiliyor muyuz
  • Kim ne derse desin W8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnoXviLLe87

Windowsda gerçekten şu olay var.Bir iyi bir kötü çıkartıyor.Windows 8 tamemen tabletler için bence.

Kesinlikle, windows 9 bence en az windows 7 kadar iyi olucak, umarım şu görünümüde değiştirirler windows 9'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harley Quinn

8.1 ile başlat tuşunun gelmesini bekliyoruz

8.1 ile başlat butonu gelecekmiş ancak tıklandığında metro ekranına dönecekmiş diye okudum, ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak ufak bir program ile işi çözebilirsiniz, kullanıyorum, memnunum.

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

Windows 8'in küresel pazar payı %5.4'e yükseldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triposi -- 3 Ağustos 2013; 14:56:39 >

• 2016 da 2. sıraya yükselicekmiş. pazar payı %18 olucak deniyordu.
    herşey gdr3 güncellemesine ve uygulama geliştiricilerine verilen desteğe bağlı.

microsoft gibi dev bir firmanın gerekirse 1-2 milyar $ harcayıp markete uygulama desteği sunması lazım.

• Ubuntu geliyor, ancak bu şu an için Valve nin ellerinde.

• Valve oyuncuları Linux'a yönlendirmeye çalışıyor. Oyunlarının Linux'ta daha stabil ve hızlı çalıştığını söylemişlerdi. Oyunlarının çoğuna Linux desteğini verdiler. Umarız Linux'un oyun pazarındaki payı artar, Pardus da bundan yararlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

yeni satılan bilgisayarlar kullanıcıya bir seçme hakkı vermeksizin win8 yüklü satıldığı için haliyle belli bir piyasa payına ulaşacaktır.

bunu yazmaya gelmiştim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.