- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
en iyi akü markası ve akü ömrü
451 Cevap202437 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

en iyi akü markası ve akü ömrü

mutlu
  36% (556)
varta
  28% (422)
inci
  11% (175)
delphi
  6% (97)
yuasa
  4% (73)
acdelco
  4% (64)
yiğit
  3% (49)
power
  2% (35)
exide
  0% (11)
birmot
  0% (11)
tunç
  0% (6)
fiam
  0% (4)

Toplam oy : 1503

(en son oy tarihi : 15 Aralık 2014; 16:57:23) 
Giriş

373 Mesaj
2 Temmuz 2006; 14:52:32 

akü ömrü en fazla ne kadardır ve en iyi akü markası hangisidir?
mutlu,delphi,inci en iyi diye bildiklerim,sizin tercihiniz hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 23 Aralık 2006; 10:52:24 >

sd

3665 Mesaj
2 Temmuz 2006; 15:01:48 

tabi ki mutlu akü

2472 Mesaj
2 Temmuz 2006; 15:18:31 

MUTLU VE İNCİ DE İYİ

MİRAZ

3308 Mesaj
2 Temmuz 2006; 16:52:54 

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

MUTLU VE İNCİ DE İYİ

Mutlu +1

3874 Mesaj
2 Temmuz 2006; 20:57:30 

Akü cok iyi bakılıyor bile olsa, ve aracın muzik seti orjinalse akü 6 senede bir degistirilmelidir... Tabi aküyü zorlayacak olaylar arttıkca bu 6 sene dusmeye baslar ... bunun dısında Muzik tesisatı bulunan bir arabada ölü akü kullanmak da hem arabaya hem müzik tesisatına zararlıdır...

2978 Mesaj
2 Temmuz 2006; 21:09:33 

mutlu AKÜ

M. KEMAL
ATATÜRK
8 saniye içinde yönlendirileceksiniz.
Reklam yeni sayfada açılır, gezintinizi etkilemez.
hade len...

11050 Mesaj
2 Temmuz 2006; 22:08:08 

yerli olarak inci,mutlu,birmot akü
yabancı olarak yuasa,exide

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6006 Mesaj
2 Temmuz 2006; 22:13:37 

FİAM
bir araştırın isterseniz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

3442 Mesaj
3 Temmuz 2006; 20:43:50 

Mutluyu ve inci formul a yı tek geçerim..ömürleride kullanımına bağlı ancak normal şartlarda en az 3-4 sene devirirler...

2687 Mesaj
3 Temmuz 2006; 20:56:18 

MUTLUYUM, MUTLUSUN, MUTLU...

14 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKSIN!

76 Mesaj
4 Temmuz 2006; 9:27:36 

babamın arabasında mutlu aküyü 7 sene kullanmıştık. sonra tabiki yine mutlu aldık. ancak bu defaki 1 sene sonra işi bitirdi. garantiden değiştirdiler tabi. 2-3 senedir de bu aküyü kullanıyor.

yani yine yeni yeniden mutluyum mutlusun mutlu.

Latitude 1.5 dci executive(2012)

2423 Mesaj
4 Temmuz 2006; 9:35:22 

En iyi Akü markası acdelco Dur..Ben Kendi işyerimde bir ara bunu satıyordum..GAranti süresi de 3 yıldır.Şuanda acdelco akülerini bırakmış durumdayım.ÇÜnkü diğer akülere oranla fiyatı az daha pahalı..Şimdi sattığım akü ise opar akü.Oparın inciye yaptırdığı aküdür..2 Yıl da garantisi var tabi...
Ama kim ne derse desin en iyi akü acdelco dur..3 Yıl garanti yeter zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmRaH_SaRaL -- 4 Temmuz 2006; 9:36:09 >

4561 Mesaj
4 Temmuz 2006; 9:39:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Dj_Hutnu!

Akü cok iyi bakılıyor bile olsa, ve aracın muzik seti orjinalse akü 6 senede bir degistirilmelidir... Tabi aküyü zorlayacak olaylar arttıkca bu 6 sene dusmeye baslar ... bunun dısında Muzik tesisatı bulunan bir arabada ölü akü kullanmak da hem arabaya hem müzik tesisatına zararlıdır...

Bugüne kadar hiçbir aküyü 1,5 seneden fazla kullanmadım. Bunların içinde en güçlüsü 540 veya 720 mhA mı neydi....Üstelik araçta öyle özel bir müzik tesisatı da yok

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

614 Mesaj
4 Temmuz 2006; 11:29:11 

ben 2 senedir delphi kullanıyorum ve çok memnunum..

delphi hakkında biraz bilgi..

klima, kilit sistemleri, plastik kokpit parcalari, radyator ve sogutma sistemleri, elektrik sistemleri ve kablolari, elektronik kontrol uniteleri, sensorler, dizel ve benzinli motor kontrol uniteleri, common rail dizel enjeksiyon sistemleri, yakit enjektorleri, akuler gibi otomotivle ilgili hemen her konuda uretim yapan, troy, michigan merkezli devasa abd şirketidir..

[DH] Alman BMW Klubu
[img]http://img144.imageshack.us/img144/404/bmwlogo0sc.gif[/img]
BMW LC.
BMW E39
[/link]

261 Mesaj
4 Temmuz 2006; 12:04:50 

Yiğit - Tunç

1255 Mesaj
4 Temmuz 2006; 12:05:42 

Mutlu ve İnci

373 Mesaj
4 Temmuz 2006; 14:50:28 

araba içindeki ışıkların yanık kalmasıyla akü bitebilir mi?
başıma geldi,geçen ışıklar 24 saat açık kalmış,ertesi gün farkettik ama akü boşalmıştı.sonra 7 kağıt verip doldurduk bir akücüde.
akü boşalmalarını önlemek için ne tür tedbirleri almak lazım?

sd

4561 Mesaj
4 Temmuz 2006; 15:04:42 

quote:

Orjinalden alıntı: porter

ben 2 senedir delphi kullanıyorum ve çok memnunum..

delphi hakkında biraz bilgi..

klima, kilit sistemleri, plastik kokpit parcalari, radyator ve sogutma sistemleri, elektrik sistemleri ve kablolari, elektronik kontrol uniteleri, sensorler, dizel ve benzinli motor kontrol uniteleri, common rail dizel enjeksiyon sistemleri, yakit enjektorleri, akuler gibi otomotivle ilgili hemen her konuda uretim yapan, troy, michigan merkezli devasa abd şirketidir..

Bir de onu deneyelim bakalım

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Temmuz 2006; 15:11:03 

MuTlU

6585 Mesaj
4 Temmuz 2006; 15:12:49 

Delphi gerçekten kaliteli bir akü eski arabmda ondan vardı fabrika çıkışı üzerinde vardı uzun süreler gidiyor.

1147 Mesaj
4 Temmuz 2006; 15:33:17 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

yerli olarak inci,mutlu,birmot akü
yabancı olarak yuasa,exide

Yuasa kesinlikle tavsiye etmem.
Alalı 6 ay falan oldu. İçindeki sıvı akıyor. Servisine goturdum içinden baya bir sıvı çektiler ama hala akmaya devam ediyor. 6 ay kadar daha kullanup değiştirmeyi düşünüyorum.

Bundan onceki akum Mutlu idi. 7 sene kullandım ne aktı ne baska bir sorun çıkardı. Gerci 7 sene sonunda içindeki teller kopunca gecenin bir yarısı akucu arayıp yuasa almak zorunda kalmıstım.

203 Mesaj
4 Temmuz 2006; 15:46:19 

Bu konuda kimseden ses çıkmamış... Gerçekten bu kadar çabuk biter mi? Ya da soruyu biraz değiştireyim, araç çok yeni olsun, bir gecede bitebilir mi?

Ayrıca onur_er, ertesi gün nasıl farkettiniz? Marş basmadı mı ya da akücüye kadar gidebildiniz mi? Yoksa aküyü mü götürmeniz filan gerekti?

Teşekkürler. Saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: onur_er

başıma geldi,geçen ışıklar 24 saat açık kalmış,ertesi gün farkettik ama akü boşalmıştı.sonra 7 kağıt verip doldurduk bir akücüde.

GETZ 2005 1.3 GLS HY KLM www.OTOmerak.com

176 Mesaj
4 Temmuz 2006; 16:11:22 

şimdi aküm bitse Mutlu dan şaşmam.

347 Mesaj
4 Temmuz 2006; 16:16:06 

En iyisi mutlu.

373 Mesaj
4 Temmuz 2006; 16:25:27 

quote:

Orjinalden alıntı: TwilightDream

Bu konuda kimseden ses çıkmamış... Gerçekten bu kadar çabuk biter mi? Ya da soruyu biraz değiştireyim, araç çok yeni olsun, bir gecede bitebilir mi?

Ayrıca onur_er, ertesi gün nasıl farkettiniz? Marş basmadı mı ya da akücüye kadar gidebildiniz mi? Yoksa aküyü mü götürmeniz filan gerekti?

Teşekkürler. Saygılar.

evet kardeş ertesi gün farkettim ışıkları açık bıraktığımı.sonra kontağı çevirdim marş basmadı ama tahmin etmiştim böyle bir şey olabileceğini.
sonra komşunun arabasından bizim aküyü doldurmaya çalıştık fakat araç otmtk olduğundan doldurmadı.ya da biz beceremedik.sonra bi aküyü çıkarıp bir akücüyue götürdük ve 12 saat şarjda kaldı da ancak öyle çalıştırabildik.markayı da söylüyim;delphi.
dediğiniz gibi böyle küçük bir olayda bitmemesi lazım ama bilmiyorum.aküde daha yeni söyleyim.aslında delphi kaliteli bir marka.ama sorun aküde mi yoksa bizde mi olayı tam çözemedik...
ilgin için teşekkürler...

sd

12437 Mesaj
4 Temmuz 2006; 17:10:52 

power akü mutlu ile anlaşmalı falan mı anlamadım adam mutlu akü bayi ama power akü takmış bana Lassa lastikci toyota servis ile anlaşmalı işte oradan takmışlar.

mutlu akü kaşesi var ama garanti belgesi power akü diyo. 45 amper 80 YTL Mutlu akü vardı o da 4 sene gitti.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

5 Mesaj
4 Temmuz 2006; 17:20:17 

mutlu akü 7 yıl gidiyor uzun ömürlü oldugunu soyleyebilirim...

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2006; 1:54:13 

şirket arabalarımızdan birine akü alacağız ve arama yaptığımda bu topiği buldum. sanırım herkes mutlu akü markasında birleşmiş. Bana varta nın en iyi akü olduğu söylenmişti. iki akü markasını bilen ve hangisinin daha iyi olduğunu söyleyebilecek varmı ??

5464 Mesaj
23 Aralık 2006; 4:02:15 

bizim 306 orjinal akünün ebatı küçükmüş yani motordaki yeri ufak adamlar daha büyük bi akü takmışlar daha yüksek ebat oalrak yani. buradan şunu çıkarabilirmiyiz?

eski akü 45 ampermiş şimdiki 60 mı yani?

birde 45 ile 60 amper arasında ne fark olur hissedilir mi ne yönden farklıdırlar biribrinden binek oto için?

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

943 Mesaj
23 Aralık 2006; 10:14:41 

Akunuzun %100 sarjli oldugunu varsayalim. Kapasitesi de 60 Ampersaat olsun. Eger kisa farlari acik unuttuysaniz 55W*2=110 W .Buna birde arka ve on parklarla plaka lambasini ekleyelim 5*5W=25W
Akuden 135W,yani 135/12.3=11A akim cekiliyor. (ortalama olarak, cunku aku gerilimi aku tam sarjli iken 12.8 V civarinda olup bosalinca 12 ye dusmekte)

Aku 60 Ampersaat oldugundan 60/11 = 5.45 saatte akunun bitmesi normal,birak 24 saati.
Bu arada akunun omru aracta fazla akim ceken standart disi ekimpmanlar olmadiginda genellikle mars yapma suresine baglidir,cunku mars sirasinda 300A civari bir akim cekilir. Ornek vermek gerekirse 10 dakikalik bir mars akuyu komple bitirecektir. Eski ve bakimsiz otomobillerde uzun mars yapildigi icin akuler 3-4 sene dayanirdi.Simdi dizeller bile tek marsta calistigindan 6-7 sene gidebiliyor iyi bir aku.

Orijinali 45Ah olan aku yerine 60Ah olanin takilmasinin herhangi bir sakincasi yok. Ancak aracta motor calismazken akuyu bitiren donanimlari kullanmiyorsaniz veya motor tek seferde calisiyor,uzun uzun mars yapmak gerekmiyorsa fazladan yuksek Ah'li aku almak gereksiz bence. Ancak mikserli sistem LPG kullanip araclarini benzinle calistirmayanlar(ozellikle soguk havalarda)uzun mars yapmalari gerektiginden 60, hatta 72Ah lik aku takiyorlar.
quote:

Orjinalden alıntı: onur_er

RENAULT 12 TS
MERCEDES E200 KOMPRESSOR W210

1698 Mesaj
23 Aralık 2006; 11:23:48 

delphi kullanıyorum.çok memnunum.tavsiye ederim

1152 Mesaj
23 Aralık 2006; 11:30:56 

mutlu mutlu umutlu mutlu...

511 Mesaj
23 Aralık 2006; 11:47:37 

Bosch 5 sene gitti..

AHC 6 ay dayandı

Şimdi mutlu var 4. yılına girdi

--

diğer aracımda fabrikadan mutlu var ve hala gidiyor..(vectra B 2001)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockinger -- 23 Aralık 2006; 11:48:02 >

548 Mesaj
23 Aralık 2006; 12:09:18 

2001 yılında aldığım mutlu aküyü hala sorunsuz kullanıyorum.Şimdilik soğuklarda iyi gibi ama ilk sorun yaşadığımda yenisini alacağım.

6658 Mesaj
23 Aralık 2006; 12:38:28 

quote:

Orjinalden alıntı: pcdata76

Akunuzun %100 sarjli oldugunu varsayalim. Kapasitesi de 60 Ampersaat olsun. Eger kisa farlari acik unuttuysaniz 55W*2=110 W .Buna birde arka ve on parklarla plaka lambasini ekleyelim 5*5W=25W
Akuden 135W,yani 135/12.3=11A akim cekiliyor. (ortalama olarak, cunku aku gerilimi aku tam sarjli iken 12.8 V civarinda olup bosalinca 12 ye dusmekte)

Aku 60 Ampersaat oldugundan 60/11 = 5.45 saatte akunun bitmesi normal,birak 24 saati.
Bu arada akunun omru aracta fazla akim ceken standart disi ekimpmanlar olmadiginda genellikle mars yapma suresine baglidir,cunku mars sirasinda 300A civari bir akim cekilir. Ornek vermek gerekirse 10 dakikalik bir mars akuyu komple bitirecektir. Eski ve bakimsiz otomobillerde uzun mars yapildigi icin akuler 3-4 sene dayanirdi.Simdi dizeller bile tek marsta calistigindan 6-7 sene gidebiliyor iyi bir aku.

Orijinali 45Ah olan aku yerine 60Ah olanin takilmasinin herhangi bir sakincasi yok. Ancak aracta motor calismazken akuyu bitiren donanimlari kullanmiyorsaniz veya motor tek seferde calisiyor,uzun uzun mars yapmak gerekmiyorsa fazladan yuksek Ah'li aku almak gereksiz bence. Ancak mikserli sistem LPG kullanip araclarini benzinle calistirmayanlar(ozellikle soguk havalarda)uzun mars yapmalari gerektiginden 60, hatta 72Ah lik aku takiyorlar.

çok önemli bir konuda beni uyarmış oldun aküyü bu gün değiştirecem
fakat akü fiyatlarından haberim hiç yok

6105 Mesaj
23 Aralık 2006; 13:43:44 

Oto elektirikçi bi arkadaşım mutlunun eskisi kadar iyi olmadığını söylemişti,
diğer yabancı markaların da çoğu çok iyidir ama tercihim YERLİ İNCİ...

Akü gibi basit ve ülkemizde kolayca üretilebilen bi parçayı da ithal malı kullanırsak ayıp yani, kötü değil bişey değil, kazaya sebebiyet verebilecek kritik bir parça değil...

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1197 Mesaj
23 Aralık 2006; 14:00:25 

YERLİ MALINI KULLANMAK LAZIM.İNCİ,MUTLU,YİĞİT V.B BUNLAR ÇOK KALİTELİ YERLİ AKÜ MARKALARIDIR VE UZUN YILLAR SORUN ÇIKARMADAN KULLANILABİLİR.BENİM ARACIMDA FABRİKASYON ÇELİK MARKA AKÜ VARDI 5 YIL KULLANDIM.YERLİ MAL KÖTÜ MAL DEĞİLDİR.NE İŞİMİZ VAR DELPHİ İLE FİAM V.B İLE BİZİM MALIMIZ BİZE YETER.

6658 Mesaj
23 Aralık 2006; 14:43:41 

internette fiyatları nasıl öğrenebilirim. bilen yokmu???

671 Mesaj
23 Aralık 2006; 14:56:22 

ağzına sağlık hocam,böylesine kaliteli yerli markalar varken, 3-5 lira ucuz olmasından dolayı ya da biraz uzun ömürlü olmasından dolayı yabancı akü almak vatanseverlikle bağdaşmaz bence. bilinçli olmak lazım ...
quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

YERLİ MALINI KULLANMAK LAZIM.İNCİ,MUTLU,YİĞİT V.B BUNLAR ÇOK KALİTELİ YERLİ AKÜ MARKALARIDIR VE UZUN YILLAR SORUN ÇIKARMADAN KULLANILABİLİR.BENİM ARACIMDA FABRİKASYON ÇELİK MARKA AKÜ VARDI 5 YIL KULLANDIM.YERLİ MAL KÖTÜ MAL DEĞİLDİR.NE İŞİMİZ VAR DELPHİ İLE FİAM V.B İLE BİZİM MALIMIZ BİZE YETER.

943 Mesaj
23 Aralık 2006; 19:25:03 

http://www.abdulkadiroz...ricelistx/liste/aku.htm

Burada mutlu akulerin fiyatlari var. Piyasa fiyatlari da buradakilere cok yakin. Ben gecen sene 60Ah akuyu 70 milyona almistim biraz pazarlikla. Listede 88 milyon diyor. 1 sene gecti olmustur o kadar :)

Dedigim gibi aracinizda ekstra donanim olmadiktan ve uzun mars yapilmadigi surece buyuk kapasiteli aku almanin faydasi olmadigi gibi pahali oldugu icin fazladan bos yere para verilmis oluyor.

Aracimin motorunu iyice bakimli konuma getirdim simdi sogukta bile enjeksiyonlu motorlar gibi marsa basar basmaz calisiyor.Birdahaki sefere orijinal akusu olan 45Ah lik aku alacagim.

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

internette fiyatları nasıl öğrenebilirim. bilen yokmu???

RENAULT 12 TS
MERCEDES E200 KOMPRESSOR W210

1276 Mesaj
25 Aralık 2006; 13:36:02 

Ne kadar az elektrikli aksam o kadar uzun ömür+ne kadar sağlıklı çalışan alternatör o kadar uzun ömür+ne kadar çalışan araba o kadar uzun ömürlü akü..Babam 10 sene kullandı minibüsünde "Kocabay" marka aküyü ve öyle kalsiyumlu magnezyumlu akü değildi..Her gün sabah akşam servis çektiği için düzenli şarj oluyordu akü ve tam 10 yıl kullandık..Kendi arabamda povver akü var çok memnunum,aracımı 2005 mayıs ayında almıştım ve o zamandan beri marş sıkıntısı yaşamadım..Kışın bile 10 gün yattıktan sonra bile marşa bastığımda bir kerede aıyor marş ve uzun da sürmüyor..

177 Mesaj
8 Ocak 2007; 19:59:07 

aküm ölmek üzre 'champion' diye bir markayı övdüler bana bilginiz varmı dostlar..?

2 Mesaj
8 Ocak 2007; 22:38:53 

o markayı hiç duymadim ama "kocabay" marka aküyü de önerebilirim ben 1.5 senedir 60 Ah aku kullanıyorum simdiye kadar bir sorun cıkarmadi ve gayet kaliteli bir akü

3475 Mesaj
9 Ocak 2007; 11:33:33 

bilmediğin markayı almıcaksın arkadaşım mutlu akü en iyisi.

en baba 6 yıl gider akü

1787 Mesaj
9 Ocak 2007; 11:45:07 

inci ve mutlu çok kaliteli.En kötü iklimde bile kullanıcı hataso olmazsa en az 4 yıl hizmet eder.

Pioneer DEH-1900--Pioneer TS-W310S4--Pioneer TS-S15--Pioneer GM-X602--XETEC Vector V200.4--Alpine SXE-6925S @ '92 Renault 11 TXE Flash

2905 Mesaj
9 Ocak 2007; 11:47:38 

en ıyı aku benım aractakı olabılır. cunku daha markasını bıle bılmıyorum

ida

215 Mesaj
9 Ocak 2007; 16:22:17 

6.5 - 7 yıl Mutlu kullandım 2 ay önce yenisini aldım. Ben Mutluyu tek geçerim.

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2007; 16:35:11 

yav kardeşim şaştım kaldım BOSCH diye bir aku var mutluya inciye 10 basar yavvv bırakın bu işleri listeye bile koymamıssınız

541 Mesaj
10 Ocak 2007; 21:27:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Postal_Phreak

yav kardeşim şaştım kaldım BOSCH diye bir aku var mutluya inciye 10 basar yavvv bırakın bu işleri listeye bile koymamıssınız

Eski aracımın orjinal aküsü İnci idi..2,5 yıl dayandı...Tofaş ın inci ye yaptırdığı aküyü kullandım...Yine 2,5-3 yıl dayandı...En son Bosch aldım..3 yıl kullandım ..Tık demedi ve arabayı sattım..İnanıyorum ki 3 yıl daha tık demeyecektir....Araç:Uno sx di...

177 Mesaj
10 Ocak 2007; 21:53:25 

arabamda 60 amper akü var..ve iyi bir müzik sistemi kurdum..anfi ile 380 watt iki kolon..akü eskidi ve değiştirmem gerekiyor..yine 60 amper mi almalıyım yoksa amperi yükseltmelimiyim.?

323 Mesaj
11 Ocak 2007; 22:06:56 

Ben mutlu akü kullanıyordum 2 senedir. marş almıyordu bazen aküden dolayı şarj ettireyim dedim ama akü bitmiş. Yeni bir mutlu ver dedim gene aynısı olur dedi en iyisinden ver ozaman hemen bitmesin dedim. Sana en iyisi olan tam bakımsız kapalı devre hiç bakım gerektirmeyen 3 yıl garantili acdelco vereyim dedi.Acdelco da neymiş dedim hiç duymamışım, yan sanayi falan değil dimi dedim. Adam arkasını döndü bi tarafıyla güldü. İyi ver dedim adama, o da: sende 105 ytl ver dedi. Oha çüş yuh diyerek verdim. Pahalı olsun en iyisi olsun.2-3 senede değiştireceğime 7-8 sene de değiştiririm.

82 Mesaj
14 Ocak 2007; 8:02:51 

Bundan 15 sene kadar önce Mutlu Akü kullanırdım ve gerçekten 6-7 sene giderdi ve hiç sorun olmazdı.Son 5 senedir ise Mutlu aküden nefret ettim desem yeridir.Olmadık zamanlarda beni yarı yolda bıraktı. Düzgün şarj tutmadığından çok kısa sürelerde 2 aküyü çöpe attıktan sonra bir daha tövbe ettim.(Hele bir tanesini kullanmadığım zamanlarda tampon şarjda tutmama rağmen kendi kendine 2 senede tükendi, gitti)
Piyasaya çıktım ve çok çeşitli yerlerde ve oto elektrikçileri ile de görüşmeler yaptım.Bunun sonucunda tamamen karşıtı olmama rağmen içim acıya acıya Amerikan malı AcDELCO aldım..60A ve ufacık da birşey.Otogazlı ve platinli bir yerli araba kullanmama rağmen marş basmama, tükenme, şarj tutmama, soğuk hava problemlerim bu akü ile bitti. Kontrol ediyorum, arabamı şu sıralar çok sık kullanmama rağmen şarjında ciddi bir düşme görmüyorum.Marşı canavarlar gibi çeviriyor.Sıklıkla tek başıma dağ-taş insansız doğa bölgelerine gittiğimden, doğada kamp yapma gibi meraklarım olduğundan kuvvetli ve güvenilir bir aküye sahip olmanın huzurunu yaşıyorum.İsterdim ki bu kaliteyi yerli malı da verebilsin.Ama ne yazık ki yıllarca önceki kaliteli üretimi yerli şirketler şimdi yapmıyorlar...Bu belki bana denk geldi diyebilirdim ama işi çok iyi bilen çevreler AcDelco'yu öneriyorlar.Savaş ve yolcu uçaklarında da bu akü kullanılırmış.

Olmaya Mekan Cihanda Tabiat Ananın Kucağı Gibi...

2309 Mesaj
14 Ocak 2007; 21:11:48 

Aracın orjinal marka aküsünü kullanıyorum.. Akü garanti kapsamı boyunca 1 ay çalışmadan soğukta bile durdu bitmedi fakat garantiden 3 gün sonra araba çalışırken yıkama bandına soktum çıkınca zorlanarak son birkez daha çalıştı buseferde benzin aldıktan sonra çalıştıramadım.. Nasıl ayarlamışsa adamlar.. Yinede güzel garanti süresince içim rahat kullanabiliyorum her koşulda..

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

2 Mesaj
2 Şubat 2007; 14:08:50 

bencede ACDelco akü 1 numara ve en güzeli 3 yıl garanti vermesi baska akülerde bu garanti süresi yok 2 yıl önce aldım akü sorunum kalmadi ve bir yerde okudum 2 dünya savaşından kalma bir ucak enkazini michigan gölünden 50 yıl su altinda kalamasina ragmen cıkarıldığında üzerindeki acdelco aküsü hala calışır vaziyetteymış

4 Mesaj
14 Şubat 2007; 23:40:01 

Üretici firmalar 2 veya 3 yıl garanti vermektedir. Fakat Akü ömrü aracın bakımına, sağlıklı ve doğru kullanımına bağlı olarak daha uzun sürelerde de dayanıklılık göstermektedir. Benim tavsiyem kesinlikle KOÇ imzasıyla pazara sunulan OPAR AKÜDÜR. En büyük avantajı Türkiye'deki tüm FIAT servislerinin yetkili olarak OPAR AKÜLERİNE servis hizmeti vermesidir. Bu kadar güçlü bir servis ağını diğer hiçbir markada bulabilme olanağı yoktur. Karşımızda teknik yeterlilikten uzak elektrik tamiratı yapan yerler yerine kurumsal alt yapısını oluşturmuş, yüksek teknoloji kullanan FIAT YETKİLİ SERVİSLERİ VE İMZASINI KOYAN KOÇ GRUBU BULUNMAKTADIR.

4 Mesaj