Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
803.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş
  • Daha öncede yazmışımdır ama yine yazayım bu anket sonucu yanlış. Memleketin genelinde mutlu,varta yada inci akü mevcut tıpkı memleketin genelinde binek otobilin vw olduğu gibi ama bu yukarda yazdığım 3 akü firmasını en iyi yapmadığı gibi vw inide en iyi otomobil yapmıyor. Gelelim sorunun doğru cevabına yerli olup en iyi akü mutlu, en iyi akü ise acdelco sonra delphi gelir. Yukarıdaki tezime göre anket geçersizdir

Not: Yerli ve kendi markamız olduğundan Mutlu ve İnci'yi hep desteklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrandLotus -- 4 Temmuz 2015; 13:06:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu anketin doğruyu yansıtmadığını düşünüyorum. Zira 2 yıl 5 ay önce almış olduğum 72 amper MUTLU akünün marş basmaması üzerine kontrol için aküyü aldığım yetkili bayiye gittim. Yapılan kontrollerde akünün bittiği söylendi. Aracımda da ner şarjında ne de kaçak yoktu. Eski aküm olan 60 amoer VARTA yı 5-6 sene kullanmıştım. MUTLU bayinin tavsiyesi üzerine 60 amlerden 72 ampere geçiş yapmış hem yerli hemde kaliteli olduğuna inandığım MUTLU aküyü almıştım. Bugün ise ne kadar yanlış bir karar verdiğimi anlıyorum.
    Ham aküyü satan hemde bölge bayi ile görüştüm 2 yılı geçtiğinden değiştirme yapamayacaklarını söylediler oysa aynı araç senelerdir 60 amper akü ile senelerce kullanıldı. Daha sağlıklı ve uzun ömürlü diye aldığımız yerli akümüz MUTLU bizi hiç mutlu etmedi. Akü alırken yine Varta , Bosch, AC Delco , Yuasa, Delphi gibi aküleri tercih edin. Bir daha MUTLU akü mü asla hem yabancı akü fiyatına akü alacağız hemde kalitesi yerlerde sürünecek. Mutlu akü bir arkadaşın yazdığı gibi olsa olsa sondan bir numara olur.

• muratezcan M kullanıcısına yanıt
    Bosch 60 lık akü aldım yalnız bunun üretim tarihini anlayamadım üstünde bir sürü numara var, nasıl anlaşılır bilginiz yada bilen var mı?

• akünüzün biteceğini anladığınız zaman akümax diye kimyasal çıkmış internette gördüm akü kapakları açılıp içine araba çalışırken dökülüyor. 20 tl amper arttıkça parası artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuri37781

akünüzün biteceğini anladığınız zaman akümax diye kimyasal çıkmış internette gördüm akü kapakları açılıp içine araba çalışırken dökülüyor. 20 tl amper arttıkça parası artıyor.

Akunun yenisi150 tl. 20 tl verdigimize degmesi icin 6 ay goturmesi lazim. Goturebilecekmi 6 ay. Bence gereksiz risk. Yeni aku takmak daha garanti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayteorix

Bosch 60 lık akü aldım yalnız bunun üretim tarihini anlayamadım üstünde bir sürü numara var, nasıl anlaşılır bilginiz yada bilen var mı?

Alirken varta ve mutlu musteri hizmetlerine mail ile sordum. İkisi de gayet guzel anlatmisti. Bosch da anlatir. Duzgun cevap vermezlerse almayin zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

akünüzün biteceğini anladığınız zaman akümax diye kimyasal çıkmış internette gördüm akü kapakları açılıp içine araba çalışırken dökülüyor. 20 tl amper arttıkça parası artıyor.

Akunun yenisi150 tl. 20 tl verdigimize degmesi icin 6 ay goturmesi lazim. Goturebilecekmi 6 ay. Bence gereksiz risk. Yeni aku takmak daha garanti.

gider bence 6 ay değil 1 sene bile gidebilir. kurşun plakalar üzeri bi tabaka kaplıyormuş bu kimyasal çözüyormuş yeni duydum bende 1 sene önce marş basmaya gücü yetmez oluyodu akü değiştirdim bunu duysaydım denerdim 170 tl sıfır aküye para vermezdim. illaki deneyen vardır bu ürünü.

• quote:

quote:

quote:

gider bence 6 ay değil 1 sene bile gidebilir. kurşun plakalar üzeri bi tabaka kaplıyormuş bu kimyasal çözüyormuş yeni duydum bende 1 sene önce marş basmaya gücü yetmez oluyodu akü değiştirdim bunu duysaydım denerdim 170 tl sıfır aküye para vermezdim. illaki deneyen vardır bu ürünü.

20 tl ve 100 tl cekici. Cevremde biri denemeden bu riske değmez. Cengaver gerek bi tane

• quote:

quote:

Alirken varta ve mutlu musteri hizmetlerine mail ile sordum. İkisi de gayet guzel anlatmisti. Bosch da anlatir. Duzgun cevap vermezlerse almayin zaten.

Aldım zatende koca bosch gibi marka nasıl bunu belirtmez googleda bile bulamadım böyle bş bilgi..kimbilir müş hizmetleri nasıldır sırf mutlunun eski müş hizmeti yok dedikleri için aldım bunu rezil etmez umarım..

• quote:

quote:

quote:

Aldım zatende koca bosch gibi marka nasıl bunu belirtmez googleda bile bulamadım böyle bş bilgi..kimbilir müş hizmetleri nasıldır sırf mutlunun eski müş hizmeti yok dedikleri için aldım bunu rezil etmez umarım..

Hayirli olsun.

Sadece yigit akunun sitesinde gördüm tarih bilgisini. Cevremde
    Bulsam yigit alacaktim sirf bu yuzden. Mutlu ve vartaya mail attim. Varta daha cabuk döndü. Varta aldım.

• Akü 100 yıldır aynı akü. Lityum polimer pilden bahsetmiyorsak öyle aman aman bir kalite farkı aramayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Akü 100 yıldır aynı akü. Lityum polimer pilden bahsetmiyorsak öyle aman aman bir kalite farkı aramayın.

İcten yanmalı motorlar da 100 yildir ayni.

• Tatil için cıktığım seyahat de mola için durduktan sonra hareket için kontağı cevirdiğim de ses cıkmadı baktık akü finis.Yeni aküye müracat hugel marka aküyü 200tl ye takdırdım.
  • İnci Akü ve GS Yuasa ortaklığında son imzalar atıldı

İZMİR - İnci Holding iştiraki İnci Akü, GS Yuasa ile stratejik işbirliğine imza attı. Nisan 2015’te iki taraf arasında imzalanan niyet sözleşmesiyle başlayan süreç, Çeşme Sheraton Otel’de atılan imzalarla resmi olarak tamamlandı. İnci Holding, son bir yıl içinde gerçekleştirdiği üçüncü yabancı ortaklıkla ulusal ve uluslararası alanda sürdürülebilir gelişimine devam ediyor. Bu ortaklık çerçevesinde GS Yuasa, Türkiye’ye yatırım yaparak bölgedeki varlığını güçlendirirken, İnci Akü de GS Yuasa’nın küresel varlığı ve ürün çeşitliliğiyle pazardaki iş hacmini artıracak.

İmza töreninde konuşan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, “Bugün dünyanın lider akü üreticilerinden GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklık her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacak. Bu ortaklıkla, İnci Holding olarak küresel alanda önemli bir yatırımcıyı Türkiye’ye kazandırmakla kalmıyor, yeni yatırımlarla ülkemize önemli katkılar da sağladığımıza inanıyoruz. Bu ortaklığın gerçekleşmesi ile şirketimizin ünvanı, İnci GS Yuasa A.Ş. oluyor. İnci GS Yuasa olarak Türkiye ve bölgede pazar lideri olma hedefimiz doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” diye konuştu.

Murao: İnci Akü ortaklığı Yuasa için değerli

İnci Akü markalı ürünlerle birlikte, GS Yuasa ürünlerinin Manisa’daki fabrikada üretilmeye başlanacağını belirten GS Yuasa Başkanı Osamu Murao da “Türkiye, konumu ve gücü itibariyle bölgede çok önemli bir oyuncu. GS Yuasa olarak Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki konumumuzu güçlendirmeye önem veriyoruz, bu nedenle İnci Akü ile yaptığımız başarılı iş ortaklığı bizim için oldukça değerli. GS Yuasa olarak küresel arenada büyümeyi hedefliyoruz. İnci Akü ile ortaklığımız iki şirketi de pazarda stratejik olarak daha da güçlendirecek. Ortak bir iş planı üzerinden ilerleyeceğimiz yeni süreçte İnci Akü’nün Manisa’da bulunan fabrikalarında GS ve Yuasa markalı ürünlerimizin üretimini de gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. İnci Akü Genel Müdürü Cihan Elbirlik ise “stratejik ortaklık doğrultusunda önümüzdeki 5 yıl içinde ihracat rakamımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

GS Yuasa’nın dünyada 36 şirketi var

Kökleri 1895 yılına dayanan Japon Akü ile 1913’te kurulan Yuasa şirketlerinin birleşmesi sonucu 2004 yılında, GS Yuasa kuruldu. GS Yuasa, 2005 yılında Hindistan’da Tata Grubu ile, 2007 yılında Mitsubishi ve 2009'da da Honda ile ortaklıklar yaptı. Dünya üzerinde 36 şirket ile faaliyetlerini sürdüren Japon şirket 13 bin 600’ün üzerinde çalışanı istihdam ediyor.

• İzmirde fabrikası olan serdar aküden 150 liraya 75 amper akü taktırdım bakalım ne kadar dayanacak.
  • varta çok memnunum tavsiye ederim ..
  • ugur67 U kullanıcısına yanıt
    Yer problemi dışında şarj dinamosunu ve buna bağlı kontektörleri de değiştirmen gerek mevcut şarj sistemin mevcut akü ve sisteme bağlı olarak yapılmış durumda dolayısıyla ilgili büyük aküyü şarj edebilmen için baya bi masraf yapman gerek...
  • Bmw 320 d. 80 lik vardi. Isiklari acik unutmusum. Araba calismadi. Akucu geldi. 100 luk tak dedi. 300 liraya yigit takti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mutlu

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.