Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
802.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 14.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: pozitif man

15 tane arac var bende çoğuda kamyon 24 volt yanı her sene artık aku uzmanı oldum desem yalan olmaz , delphi bambaşka ne su eksıltıyor ne amperı düşüyor ne plakaları bozuluyor , bızım yerlıler en krali 2 kiş anca gecırıyor .

uzman olmuşsun kardeş ama kulaktan duyma bilgilerin uzmanı olmuşsun. yerlilye laf etmişsin ama delphinin yiğit akünün fasonu olduğundan haberin yok deplhi amerikan markası doğru ancak türkiyedeki delphilerin alayı yiğit akü üretiyor üstüne delphi etiketi vuruyor. birdaha bilip bilmeden yorum yapma.

bizim oto saniyeicler delphiden o kadar çok avanta alıyor ki ne varsa sıkıyor millete neredeyse alıp kendilerine delphi bağlayacaklar yarın mutlu verse avantayı onuda överler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.C. -- 4 Şubat 2014; 11:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

quote:

15 tane arac var bende çoğuda kamyon 24 volt yanı her sene artık aku uzmanı oldum desem yalan olmaz , delphi bambaşka ne su eksıltıyor ne amperı düşüyor ne plakaları bozuluyor , bızım yerlıler en krali 2 kiş anca gecırıyor .

uzman olmuşsun kardeş ama kulaktan duyma bilgilerin uzmanı olmuşsun. yerlilye laf etmişsin ama delphinin yiğit akünün fasonu olduğundan haberin yok deplhi amerikan markası doğru ancak türkiyedeki delphilerin alayı yiğit akü üretiyor üstüne delphi etiketi vuruyor. birdaha bilip bilmeden yorum yapma.

bizim oto saniyeicler delphiden o kadar çok avanta alıyor ki ne varsa sıkıyor millete neredeyse alıp kendilerine delphi bağlayacaklar yarın mutlu verse avantayı onuda överler.

benim delphi aldıgım yıllarda kesınlıkle yerli uretım degıldı buna emınım , ayrıca mutlu ıncı yıgit vs yerlilerin hepsı aynı , omurlerı kısa hele tıcari uzun yol yapan kamyonda hic dayanmıyor , sulu tip yerine kuru tip alkalın aku kullanıyorum artık ez az 4 sene gidiyor , piyasada cok kalıtelı uzak dogu malı alkalın kuru tıp akuler var hemde cok hesaplı hem amperı daha yuksek hem cok daha uzun omurlu , ayrıca kendim elektronıkcıyım satıcının lafıyla iş yapmam ..

• pozitif man P kullanıcısına yanıt
    Kuru tip dediginiz jel aku mu bide marka verirseniz iyi olur aklimizda olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

quote:

benim delphi aldıgım yıllarda kesınlıkle yerli uretım degıldı buna emınım , ayrıca mutlu ıncı yıgit vs yerlilerin hepsı aynı , omurlerı kısa hele tıcari uzun yol yapan kamyonda hic dayanmıyor , sulu tip yerine kuru tip alkalın aku kullanıyorum artık ez az 4 sene gidiyor , piyasada cok kalıtelı uzak dogu malı alkalın kuru tıp akuler var hemde cok hesaplı hem amperı daha yuksek hem cok daha uzun omurlu , ayrıca kendim elektronıkcıyım satıcının lafıyla iş yapmam ..

eskiden malzeme türkiyeye gelir burada birleştirilir satılırdı delphi için ama yerliyle başedemediler şimdi artık tamamen fasona döndü iş delphide oto sanayiye gir alayı delphi satıyor çünkü yerliden para kazamıyorlar delphi avanta veriyor bunlara 5 alıyor 5 bedava veriyor misal amerikan bunlar diye fason yiğit satıyorlar benim isyanım ona 4-5 sene önceki delphiler kalmadı artık şimdi burayı okuyan adam 4-5 sene önceki delphiye göre yorum yazında gider hala böyle sanıp delphi alır oto sanayideki adamın kucağına düşer diye dedim yoksa yanlış anlamanı istemem.

• A.C. kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğruysa çok kötü.. Aküde bir güvendiğim DELPHI vardı..

Yalnız yiğit akünün sitesinde "Markalarımız" bölümünde "yiğit, platin, tunç, macpower, helden, distalong" var, "delphi" yok.. Bu biraz kafa karıştırıcı..

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Dediğiniz doğruysa çok kötü.. Aküde bir güvendiğim DELPHI vardı..

Yalnız yiğit akünün sitesinde "Markalarımız" bölümünde "yiğit, platin, tunç, macpower, helden, distalong" var, "delphi" yok.. Bu biraz kafa karıştırıcı..

delphi freedom olarak iç piyasada satılıyor Johnson Controls diye akü lideri bir firma var onun markası bu ben türkiyede 1kere rastladım bu delphinin ithaline oda ya polomya yada çek üretimiydi bizim türkiye iç piyasasında yerin üretim ile yiğite yaptırıyorlar fason deplhi freedom burup yolluyorlar marka olarak zaten yabancılara ait yiğitn markası değil yiğit fason yapıyor.
  • bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine Enery akü aldım şuan gayet memnunun yerli üretimmiş 2.5 sene oldu onun dışında mutlu aküde iyidir ondanda memnun kaldım
  • 1992 yılınan beri Mutlu satıyorum elektrik tesisatı bakımlı olan araçlarda 4-6 sene gidiyor. aracına özen göstermeyenlerde 2-4 sene arası gidiyor. Diğer akü markalarını bilmem ama askerde inci aküden çok çektim. -5 dereceden sonra basmıyor. Kaç defa ceza aldım onun yüzünden sahipleri mezarında dik yatsın..
    Sonunda komutanlık ettiğim araca gizlice Mutlu aldım siyaha boyadım rahat ettim. -25 derece bile tek marş çalışıyordu.
    Traktörümün orjinal aküsüde 105 AH yiğit aküydü 6 ay dayandı. 8 senedir 135 ah mutlu var problem yok.
    Hangi akü derseniz günümüz araçlarına en uygun akü 72 AH Taksi aküsüdür. onun plakaları normal akülere göre daha kalın. Fiyatıda biraz pahalı.
  • Mutluyum mutlusun mutlu... Böyle bir sloganı vardı.

• mutlu aku satıldı arkadaslar yaklasık uc ay once bılgınız olsun
  • geçmişi bilmem su andan bahsedıcem sızlere daha once aku satan ve akulerın arızalarıyla ugrasan bırı olarak
    oncelıkle su marka aldım bu kadar yıl gıttı bu marka aldım bu kadar yıl gıttı evet bunlar guzel ıstatıstıkler ama kısıden kısıye kullanımdan kullanıma aractan araca degısır bu verıler
    bana sorarsanız maksadım para kazanmak degıl onu da belırtmek ısterım bana sorarsanız su anda alınacak en ıyı aku bosch akudur
    neden dıyecek olursanız bız hem varta hem mutlu ıncı yıgıt bırmot eurocell esan boss bosch haze akulerı satardık bunların ıcınden en az arızalı gelen bosch akuydu hatta hıc geldıgını hatırlamıyorum bıle mutludan bıle gelırdı ama boschdan gelmedı ben onun gıbı aku gormedım zaten varta ıle aynı fabrıkada uretılıyor vartaya gore fıyatı daha uygun ayrıca arızalandıgında bosch car servıslere gıdıp gosterebılıyorsun ama dıger akulerde sanayı de yetkı verılmıs esnaf olarak nıtelendırdıgımız elektrık ustaları bakıyor yetkılı servısler takdır edersınız kı daha kurumsal ve daha ıyıdır. dahaynıklılık olarak kesınlıkle bosch dıyorum ben bu arada blogumu asagıda paylasacagım sormak ıstedıgınız bır sey oldugunda cekınmeden yorum olarak sorun ben sıze donu yaparım merak ettgınız her seyı sorabılırsınız zaten gırdıgınız de goreceksınız yaklasık 100 kısı sormus ve cevap almıstır benden ınsanlara yardımcı olmayı sevıyorumhttp://otoyedekparcacin.blogspot.com.tr/p/aracmn-akusu-kac-amper.html

• Bosch akümü hiç güleceğim yoktu bosch un ne aküsü ne beyaz eşyası nede matkap hilti serisi bi işe yarar sakın almayın. piyasada 14 çeşit bosch var. Çin malı, yunanistan malı, rus malı Alman malı vs.. Bosch marka bir şey alırken üretim yerine çok dikkat edin.
    Sanayideki esnaf diye küçümsenen kişilere garaj tamircileri denir. Amerika yetkili servis sisteminden tekrar garaj sistemine dönmektedir. Çünkü servis sisteminde maliyet çok yüksektir ve tamir yoktur. Bu sistem Amerikada çökmüştür biz ise garaj sistemini küçümseyip servis sistemine geçmeye çalışıyoruz.
    Servis sisteminde eskiyi çıkar yeniyi tak vardır. Arıza bulma yada fabrika hatasını düzeltme yoktur bu yüzden çoğu ülkede uygulanamamış ve kendini ispatlayan garajlara mühür yetkisi verilmiştir. Sanayide esnaf diye küçümsenen kişiler çoğu ülkede otomotivin bel kemiğidir. Türkiyede çekirdekten yetişen bu kişiler eğitilip tecrübeleri güncelleneceğine bazı arkadaşlarında duvara yazdığı gibi aşağılanmaktadır..

• Akü bitik bir sekilde yatiyor araç 2haftadir mutku alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Akü bitik bir sekilde yatiyor araç 2haftadir mutku alıcam.

Oto elektrikçisine güzel bir bakım yaptır. Araçlarda olmadık bir yerden şase durumu oluyor kabak aküye patlayabiliyor. Şarj dinamonuzun ölçümünü birde şaşe kontrolünü ihmal etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4x4_tutkunu

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Akü bitik bir sekilde yatiyor araç 2haftadir mutku alıcam.

Oto elektrikçisine güzel bir bakım yaptır. Araçlarda olmadık bir yerden şase durumu oluyor kabak aküye patlayabiliyor. Şarj dinamonuzun ölçümünü birde şaşe kontrolünü ihmal etmeyin.

Doğru diyorsunuz. Akucu tanidik bi ele alsin komple

• Özellikle yeni akü aracınıza alırken oto elektikcinize şarz sistemini kontrol ettirmenizi öneririm. Konjoktör (Regülatör) arızalı ise yeni akünüz de arızalanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albano

Özellikle yeni akü aracınıza alırken oto elektikcinize şarz sistemini kontrol ettirmenizi öneririm. Konjoktör (Regülatör) arızalı ise yeni akünüz de arızalanır.

Her müşteriye bunu özellikle söylüyoruz ama genelde 13 iki ağızlı alıp akülerini kendileri değiştiriyorlar. Yada elektrikçiler regülatör ölçümü yapmaktan kaçınıyor.
  • Aküde acdelco veya varta iyidir. Yoksa bence mutlu veya inci fark etmez.

• Varta'yı herkes bilmesede olur. Gördüğüm kadarıyla kalitesini kullanan biliyor. Yeter

O değilde adamlar altın dağıtıyor resmen https://www.facebook.com/vartaaku
  • lutfuerb L kullanıcısına yanıt
    promosyon olarak çeyrek altın vermesi iyi olduğu anlamına mı geliyor???? @lutfuerb
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.