Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
803.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: kucles

bir numara mutlu akü,mutlu akü bir numara

çok basit ve salak bir reklam.
  • Mutlu ve Varta akü iyidir.
  • YİĞİT AKÜDEN OLDUKÇA MEMNUNUM
  • MUTLU OYUMU KULLANDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 29 Haziran 2011; 19:50:43 >
  • Aracın orijinal aküsü Fiam 2.5 senede ömrünü tamamladı.

Mutlu 60 ampere 150 TL istediler.Bende 60 amper 610 cca 130 tl ye Acdelco akü aldım. 3 yılda garantisi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VARTA AKÜ

POLO MARKA ARACINIZDA 7 YIL HİZMET VERMİŞ VARTA AKÜ SİZE MARKANIN KALİTESİNİ GÖSTERMEKTEDİR . 7 YIL SONRA % 45 ÖMÜRÜ KALMIŞ AKÜ ÇOK SOĞUK HAVALARDA HER AN SİZE SÜPRİZ YAPABİLİR . TAVSİYEM YİNE VARTA AKÜDEN VAZGEÇMEMENİZDİR . DEĞİŞİM ZAMANI SİZE KALMIŞ . VARTA AKÜ 44 AMPER FİATI 134.00 TL 60 AMPER FİATI 162.00 TL DIR . SAYGILARIMLA...
    quote:

Orijinalden alıntı: mllm

Benim 2004 model Polo aracımda da 44 amperlik Varta ilk aküsü takılı. 4 yıldır da alarm var (aküyü ne derece etkiler bilmiyorum).
    2-3 haftadır soğukken tekleyerek çalışyordu. Sanayide 7 yıllık orjinal aküsü dediğimde şaşırdılar.
    Bosch cihazla tüm değerlerini girerek ölçtüler, marş basma gücü %45 çıktı.
    Mutlu satan akücü eski aküyü bırakırsan % 10 indirim yaparım, 44 amperliğine 110, 60 amperliğine 130 dedi.
    Acaba aküm daha kullanılabilir mi? Yoksa değiştirmeli miyim?

en iyi akü markası ve akü ömrü

Ocak ayında yazdığım mesajdan alıntı yaptım.

Havalar ısınınca akü normale dönmüştü. Yetkili servisteki bakımı sırasında 45 amper Varta aküye 114+KDV+işçilik(30-40Tl "yuh yani") istedikleri için taktırmadım. Geçen gün de tekleyince 7,5 yllık ömür yeter deyip değiştirmeye karar verdim.
    Bugün İzmir'de 60 amper Varta Blue Dinamic aküyü nakit 150 Tl'ye taktırdım İnşallah o da uzun ömürlü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 15 Ağustos 2011; 16:06:03 >

• Arkadaşlar ,
    Üç hafta evvel kardeşimin arabasına Akü aldık. Bu süre boyunca çalışmada bi problem yoktu. Araç 3 gün kadar kullanılmadı. Sonrasında arabayı çalıştırmayı denediğimizde araba da tık sesi bile yoktu. Aracın hiç bir elektrikle ilgili kısımı açık değildi( far, teyp, tavan lambası gibi). Aküyü aldığımız yere uğradığımızda, sanayide bir yere yolladılar . Orda Aküye bakan kişi AKÜ SERTLEŞMİŞ o yüzden böyle olmuş dedi. Akünün sarjı azalmış. Akünün sarj edilmesi gerektiği söyleniyor.

Sizce ne yapmak lazım. Garantiden değiştirmeleri gerekmezmi ? Böyle bişey yaşayan oldumu ?

Akü markası : İNCİ AKÜ

Saygılar...
  • Bence bosh enniyisi ama listede yok
  • Binek araclarda ortalama ne kadar zamanda degisiyor aku benim arac 28 aylik degissemmi daha zamani varmidir akunun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yil civarinda aku biter. Uzun sure yatan yada haftasonu kullanilan araclarda daha hizli da bitebilir. Havalar sogudugunda aku de zayiflama varsa kendini belli eder. Sizin degistirmenize sure olarak daha var. Marş problemi yoksa kullanmaya devam edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

4 yil civarinda aku biter. Uzun sure yatan yada haftasonu kullanilan araclarda daha hizli da bitebilir. Havalar sogudugunda aku de zayiflama varsa kendini belli eder. Sizin degistirmenize sure olarak daha var. Marş problemi yoksa kullanmaya devam edin.

Bu aralar mars gec aliyor ya bunu hissediyorum bakalim hayirlisi
  • 7 yıldır aynı aküyü kullanıyorum, arabanın orjinalinde gelen, gm in aküsü.
    hala maşallahı var, ama artık değiştireceğim, yolda izde kalmamak lazım.
    Bugüne kadar hiç teklemedi.
    3 yıl bence erken.

Aküyü bugün sordum gm in orjinal aküsüne indirimle 140 tl, delphi gibi bir marka söylediler ona da 115 tl dedi.
    Ben yerli olmasını istiyorum mutlu ya da inci vb. bir şey alacağım, konuyu geriye doğru biraz inceleyip.
  • ilk aracım olan renault toros aracımda mutlu aküyü 7 sene kullandım ama bir gün aniden küt diye gitti. Şu an albea multijet aracım var 2005 yılında sıfır aldım üzerinde ki orijinal aküsünü hala kullanıyorum. orijinal aküsüde fiat için mutlu tarafından üretilmiştir yazıyor.
  • Arkadaşlar acil tavsiye istiyorum.

megane 2 benzinli aracıma 60amperlik akü alıcam. Ya mutlu silver ya da inci nano gold veya supra.

Fiyatlar şu şekilde

Mutlu: 125TL
    İnci Nano Gold: 150TL
    İnci Supra 105TL

Akü değişimini otopratik te yaptırmayı düşündüğümden mecburen inci markasını seçmem gerekiyor. Bu durumda sizce nano gold için fazladan 45tl vermeye gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

4 yil civarinda aku biter. Uzun sure yatan yada haftasonu kullanilan araclarda daha hizli da bitebilir. Havalar sogudugunda aku de zayiflama varsa kendini belli eder. Sizin degistirmenize sure olarak daha var. Marş problemi yoksa kullanmaya devam edin.

Ayda bir çalıştırdığım Renaultta yaklaşık 5 yıllık Delphi Freedom var.. Daha da gidecek gibi görünüyor..

Düzeltme:
    Delphinin fransız malı olduğunu öğrendim.. Bundan sonra kesinlikle kullanmayacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 26 Şubat 2012; 21:17:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KCl

quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Arkadaşlar ,
    Üç hafta evvel kardeşimin arabasına Akü aldık. Bu süre boyunca çalışmada bi problem yoktu. Araç 3 gün kadar kullanılmadı. Sonrasında arabayı çalıştırmayı denediğimizde araba da tık sesi bile yoktu. Aracın hiç bir elektrikle ilgili kısımı açık değildi( far, teyp, tavan lambası gibi). Aküyü aldığımız yere uğradığımızda, sanayide bir yere yolladılar . Orda Aküye bakan kişi AKÜ SERTLEŞMİŞ o yüzden böyle olmuş dedi. Akünün sarjı azalmış. Akünün sarj edilmesi gerektiği söyleniyor.

Sizce ne yapmak lazım. Garantiden değiştirmeleri gerekmezmi ? Böyle bişey yaşayan oldumu ?

Saygılar...

Sanayiye niye yolluyorlar ki garantili degil mi akü? Normal garanti prosedürü işlemeli zaten orada şartlar bellidir, belli durumlarda yenisinin verilmesine dair belli durumlarda tamiratına dair. Ben de inci aldım zaten aldığım tarihe ait mesajım üstlerde bellidir herhangi bir sorun problem hiç çıkmadı gayet memnunum.

Sayın KCI;Sanayide yolladıkları bir yer yetkili servistir, takıntı yapmaya gerek yok. Eğerki servis değiştirme onayını verirse akü değişir.Aldığınız yer aküyü ölçmez(ölçse el emeği para alması lazım ki siz "aküm garantili" diyerek vermezsiniz, sıkıntıya sokmaz kendini yollar servise), ölçse bile değiştirme yetkisi yoktur ve yetkili servise gönderir. Hemen mağdur durumunda görmeyin kendinizi.

Akünün yenisinin verilmesi prosedürü aynen işler.Yetkili servislerin değiştirdiğinde bir zararı olmaz.Ama tutupta sağlam akü değiştirilemez, fabrikadan onay almaz ve geri dönme ihtimali var.Akü grubunda tamirat olmaz, deşarj ise şarj edilir, arızalıysa direk değişir.

Cetera hocam, kardeşinizin arabasını ölçmeden birşey söylenemez ama birçok ihtimal var akünün boşalmasında.
    -Kaçak olabilir, heryer kapalı diyorsunuz fakat elekronik cihazlar kapalı konumda dahi akım çeker, yetkili servise gerekli aletlerle ölçüm yaptırmalısınız
    -Şarj dinamosu şarj etmiyor olabilir. Ampermetre, voltmetre ile ölçülmesi gereklidir
    -Çok düşük bir ihtimal aküde üretim hatası olabilir ki şarj esnasında belli eder zaten
    -Eğer aldığınız akü rafta uzun süre beklediyse plakalar sertleşir, zor şarj tutar, uzun süre dayanamaz rafta 1yıla yakın veya daha fazla beklemiş aküler

Akülerde fabrikasyon hata oranı hiç yok denecek kadar az, 3 haftada bozulmaz yani, çünkü üretim bandından çıkarken testlere tabi tutulurlar.

Tavsiyelerim;
    -Aküyü yetkili servisinden almaya çalışın, son zamanlarda aksesuarcılar, oto lastikçiler dahi akü takar oldu.Aküyü servisten alın servise taktırın, gerekli testleride orada yaptırın.Akü servisi piyasadaki çoğu oto elektrikçiden daha üstün bilgiye sahiptir.
    -Yeni akü alan arkadaşlar, montaj yapan yere aracın kaçağını ve şarjını ölçtürün, eski aküdeki elektriği bitiren belki küçük bir kaçak, belki şarj etmemesi. Bu durumlardan birisi varsa eski akünüz sağlamdır.Boşuna değiştirmeyin akülerinizi, milli servet sonuçta.

• Bugüne dek kullandığım en uzun ömürlü akü 3 sene gitti. Genelde 2 seneyi geçince garantisi bitince yani, diğer kışa gevelemeler başlıyor marşta.En berbatı üstüne basarak diyorum delphi freedom.Akü şarja doymuyor resmen gece gündüz şarj et 5 gün yatsın araç marş tık diyor sadece.Orjinal fransız üretimi delphiler 8 sene gidiyor diye duyup almıştım onuda(piyasadakiler gebze üretimi )Çelik mutlu v.s 2 seneyi geçince performansı yarıya iniyor şu an 3. yılı doldurdu mutlu bu kışı çıkartmaz.Komşum varta almıştı onunda 3. yıl benden iyi durumda aküsü.Aracım yatan bir araçda değil üstelik şarjı hergün alır akü alternatörüm 90amp bosch tüm ölçümler sağlam.Kuru yada marin aküye dönücem bu gidişle.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksoy93

quote:

Orijinalden alıntı: KCl

quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Arkadaşlar ,

Saygılar...

Sanayiye niye yolluyorlar ki garantili degil mi akü? Normal garanti prosedürü işlemeli zaten orada şartlar bellidir, belli durumlarda yenisinin verilmesine dair belli durumlarda tamiratına dair. Ben de inci aldım zaten aldığım tarihe ait mesajım üstlerde bellidir herhangi bir sorun problem hiç çıkmadı gayet memnunum.

Sayın KCI;Sanayide yolladıkları bir yer yetkili servistir, takıntı yapmaya gerek yok. Eğerki servis değiştirme onayını verirse akü değişir.Aldığınız yer aküyü ölçmez(ölçse el emeği para alması lazım ki siz "aküm garantili" diyerek vermezsiniz, sıkıntıya sokmaz kendini yollar servise), ölçse bile değiştirme yetkisi yoktur ve yetkili servise gönderir. Hemen mağdur durumunda görmeyin kendinizi.

Akünün yenisinin verilmesi prosedürü aynen işler.Yetkili servislerin değiştirdiğinde bir zararı olmaz.Ama tutupta sağlam akü değiştirilemez, fabrikadan onay almaz ve geri dönme ihtimali var.Akü grubunda tamirat olmaz, deşarj ise şarj edilir, arızalıysa direk değişir.

Cetera hocam, kardeşinizin arabasını ölçmeden birşey söylenemez ama birçok ihtimal var akünün boşalmasında.
    -Kaçak olabilir, heryer kapalı diyorsunuz fakat elekronik cihazlar kapalı konumda dahi akım çeker, yetkili servise gerekli aletlerle ölçüm yaptırmalısınız
    -Şarj dinamosu şarj etmiyor olabilir. Ampermetre, voltmetre ile ölçülmesi gereklidir
    -Çok düşük bir ihtimal aküde üretim hatası olabilir ki şarj esnasında belli eder zaten
    -Eğer aldığınız akü rafta uzun süre beklediyse plakalar sertleşir, zor şarj tutar, uzun süre dayanamaz rafta 1yıla yakın veya daha fazla beklemiş aküler

Akülerde fabrikasyon hata oranı hiç yok denecek kadar az, 3 haftada bozulmaz yani, çünkü üretim bandından çıkarken testlere tabi tutulurlar.

Tavsiyelerim;
    -Aküyü yetkili servisinden almaya çalışın, son zamanlarda aksesuarcılar, oto lastikçiler dahi akü takar oldu.Aküyü servisten alın servise taktırın, gerekli testleride orada yaptırın.Akü servisi piyasadaki çoğu oto elektrikçiden daha üstün bilgiye sahiptir.
    -Yeni akü alan arkadaşlar, montaj yapan yere aracın kaçağını ve şarjını ölçtürün, eski aküdeki elektriği bitiren belki küçük bir kaçak, belki şarj etmemesi. Bu durumlardan birisi varsa eski akünüz sağlamdır.Boşuna değiştirmeyin akülerinizi, milli servet sonuçta.

Hocam akü ölçüldü . sonrada sarj edildi iki gün süre ile . Şu an kullanıyor kardeşim. Ve bu zamana kadar hiç problem çıkarmadı. Anlıyacağınız akü takılırken sarjı azmış. Yani takan yetkili servis sarjını kontrol etmeden takmış sanırım. Arabada kaçak filan bulunamadı. şu anda hiç bi problem yok. Saygılar..

• bana güneş arabasıda kullanabileceğim lityum polimer akü için en iyi markanın hangisi olduğunu söyleyebilir misin...
  • Mutlu silver akü 60amper 125tl 5 taksit
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.