Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
802.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 14.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Sound of Freedom

quote:

Orijinalden alıntı: ecar limon

Delphi Freedom

kesinlikle. akünün canı çıktı ama hala idare ediyor maşallah

Alıntıları Göster
    Varta

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

bendede delphi var, 2 senedir araç bende bi sorun çıkarmadı çok şükür hele ki çok sert geçen kışta. tipine bakınca en azından bi 4 senelik falan vardır gibi duruyor aküde

geçen sene 14 nisanda yazmışım bunu, tam bir sene sonra az önce akü almak zorunda kaldım

oylarda bosh yok (gözümden mi kaçtı ki) ama 60lık bosh aküyü 125 liraya aldım bauhausdan. fiyat fena değil gibi geldi alırken

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

power akü mutlu ile anlaşmalı falan mı anlamadım adam mutlu akü bayi ama power akü takmış bana Lassa lastikci toyota servis ile anlaşmalı işte oradan takmışlar.

mutlu akü kaşesi var ama garanti belgesi power akü diyo. 45 amper 80 YTL Mutlu akü vardı o da 4 sene gitti.

Arkadaşlar bir konuya açıklık getiriyim.Mutlu,Povver ve Çelik aküleri MUTLU HOLDİNG'in İstanbul Tuzla'da tek fabrikada ürettiği aynı kalite ve standartlardaki akülerdir.
    Akü üretim bandından etiketsiz çıkar.Mesela 1000 adet 60 Amper Çelik istenmişse çelik etiketi basılıp gönderilir, Mutlu istenmişse Mutlu etiketi...

Eğer inanmayazsanız en yakınınızdaki Mutlu,Çelik veya Povver akü yetkili servisine gidebilirsiniz.Garanti belgelerindede Mutlu Holding'in Kaşe ve imzası mevcuttur..
    Fiyatlarıda aynıdır bu 3 markanın.
    Bana göre Mutlu iyi ,sana Povver, başkasına Çelik...Ama bilinmezki üçüde aynı fabrikanın aynı bantlarında üretilen akülerdir...

Düşünceme göre Mutlu Holding'in piyasaya 3 marka akü sürmesi, satışıda 3'e katlayıp, piyasadaki rekabette 3 hisse sahibi olmak istemesidir ki bunuda başarmıştır...

(Not:Povver akünün ismini yanlış telaffuz etmeyelim."W" değil "çift V")

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

Tudor da iyidir, babamın arabasında 6 yıldır Tudor var. kışın bile marşa basarken tek seferde çalışıyor (araba lpgli hem de ;)

Alıntıları Göster
    yani gerçekten mutlu ve inci gibi kalitesini kanıtlamış en kötü ihtimalle 4-5yıl gidecek akü alternatifleri varken tudor muş delphi miş varta mış ne gerek var bunlara verceğiniz para 100-120 lira ve 4-5 yıl gidecek ne düşünüyorsunuz alın türk malı yerli sermaye kazansın akü de bile yabancıları zenginleştirmeye ne gerek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naczet24 -- 2 Temmuz 2010; 9:20:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hodebabe

yani gerçekten mutlu ve inci gibi kalitesini kanıtlamış en kötü ihtimalle 4-5yıl gidecek akü alternatifleri varken tudor muş delphi miş varta mış ne gerek var bunlara verceğiniz para 100-120 lira ve 4-5 yıl gidecek ne düşünüyorsunuz alın türk malı yerli sermaye kazansın akü de bile yabancıları zenginleştirmeye ne gerek var

Beş yıllık orinal GM logolu aküm dün 10 dakika teyp açık 4 lü yandıktan sonra marş basmadı..Yerli malı elbet daha iyidir ama milletin endişesi 20-30 lira az vermek değil,alakasız bir yerde marşın basmama korkusu.Dün 4 lüyü yaktım samsun çiftlik caddesinde,araçta 4 yaşındaki oğlum döner alıp gelmemi bekliyor,çokta çirkin parkettim.Araca binip marşa basarken nasıl korktum ya çalışmazsa diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Var ÇELİK AKÜ 7 yıl kullandık %100 yerli

Alıntıları Göster
    Merhabalar...

3buçuk-4 sene evvel aracima inci akü takilmişti. (12v 60ah) bugün itibariyle tamamen bitmiş durumda.

İşin garibi hiç şarj olmadi. Vurdurarak çalişabildi. Ancak araç stop ettirildiğinde birdaha çalişmadi. Tekrar vurdurmak gerekti.

İlk kez şarj olmadan bir kerede tamamen bitmiş bir akü gördüm

4 sene evvelki aldiğim inci akü ile 100.000kmlik bir süreçte oldukça fazla kontak aç kapa yaptim diye düşünüyorum. Çok defa araç çalişmiyorken müzik dinleyip parti vermişizdir :)

Mecburen en yakindaki akü bayine gittim. Çelik Akü Silver 12v 60ah aküyü taktirdim. 140TL. İnternet fiyatlarina baktiğimda ortalama olarak bu fiyatlari gördüm. Sanrim mutlu akünün bir markasi.

http://www.hepsiburada.com/Liste/celik-12-volt-60-ampersaat-extra-ca-ca-otomobil-akusu-mutlu-aku-/ProductDetails.aspx?productId=ot12b2cd&categoryId=260715&SKU=OT12B2CD-60 linkteki ile ayni ürün.

Asil merak ettiğim konu ise hiç şarj olmadan akü bitmesinin sebebi ne olabilir. Tamamen güvenlikmi yoksa farkli durumlarmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 24 Ekim 2010; 17:13:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: areano

arabamda 60 amper akü var..ve iyi bir müzik sistemi kurdum..anfi ile 380 watt iki kolon..akü eskidi ve değiştirmem gerekiyor..yine 60 amper mi almalıyım yoksa amperi yükseltmelimiyim.?

Alıntıları Göster
    kesinlikle mutlu akü
  • quote:

arabamda 60 amper akü var..ve iyi bir müzik sistemi kurdum..anfi ile 380 watt iki kolon..akü eskidi ve değiştirmem gerekiyor..yine 60 amper mi almalıyım yoksa amperi yükseltmelimiyim.?

Alıntıları Göster
    MUTLU AKÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_3792

MUTLU AKÜ

Alıntıları Göster
    Aslında amrka çokta önemli değil içeriği hemen hemen aynı

akü alırken muhakkak yeni üretilmiş olmalı beklemiş akünün ömrü kısa olur.
    Akünün üstündeki baskılı numaralarda akünün üretildiği yıl ve hafta yazar.
    akü satıcılarının çoğu küstah cahil ve fırıldaktır siz bu akü ne zaman üretilmiş dediğinizde ya laf cambazlığı yapacak yada sizi tersleyecektir.
    muhakkak birkaç ay önce üretilmiş akü alın bu sayede en az 5 yıl rahatlıkla aynı aküyü kullnırsıızn.
    Ben aldığım aküyü 8 yıldır kullnıyorum.
    Alırken 4 hafta önce üretilmiş delphi akü almıştım ayrıca arabayı parkta uzun süre terk etmedim sürekli şarjda kaldı.

Akü satıcılarının küstah cevaplar vemesine müsade etmeyin muhakkak üretim tarihini anlatacak
    Satıcı hurda mal satmak istiyorsa hurdacıya satsın siz müşterisiniz.

• quote:

72 ah akü. fiyat aldım ve eve geldim.

inci formul a 150 tl
    bosch 150 tl
    varta blue 150 tl

hangisini almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

quote:

72 ah akü. fiyat aldım ve eve geldim.

inci formul a 150 tl
    bosch 150 tl
    varta blue 150 tl

hangisini almalıyım?

Alıntıları Göster
    iyi günler... 2006 model ford mondeo aracımız var 5 ay önce aldık aracı... üzerinde ford kendi aküsü var. şimdi yağ benzin herşey okey de 5-6 kez marşladıktan sonra kesilip daha marş atmıyor. 3-4 kere denedikten sonrada uçuyor hiç marş bile atmıyor... akü den midir bu iş ?

• Blood stain 2006 model aracın orijinal aküsünün bitme vakti bu zamanlardır zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Blood stain 2006 model aracın orijinal aküsünün bitme vakti bu zamanlardır zaten..
    Arkadaşlar
    Aracım 2003 Mayıs sonu aldıgım Opel Corsa şu an yaklaşık 7.5 yaşında ve 85.000 kmde üzerinde orjinal aküsü var,GM amblemli bir akü ve şimdiye kadar hiç bana çift marş yaptırtmadı
    Nasılsa bir gün bitecek,bittiginde tercihim Mutlu olur
    İnci akü ile bir önceki aracımdan dolayı hiç iyi hatıralarım olmadıgından dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Focuser

Arkadaşlar
    Aracım 2003 Mayıs sonu aldıgım Opel Corsa şu an yaklaşık 7.5 yaşında ve 85.000 kmde üzerinde orjinal aküsü var,GM amblemli bir akü ve şimdiye kadar hiç bana çift marş yaptırtmadı
    Nasılsa bir gün bitecek,bittiginde tercihim Mutlu olur
    İnci akü ile bir önceki aracımdan dolayı hiç iyi hatıralarım olmadıgından dolayı

Alıntıları Göster
    İnci Akü kullanın, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: guyratlee

İnci Akü kullanın, tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar normal 60 amper 12 voltluk bir araca 12volt 200 amper aku koysak yer sorunu dışında elektrik tesisatı veya marş motoruna zarar verirmi..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Mutlu akü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur67

arkadaşlar normal 60 amper 12 voltluk bir araca 12volt 200 amper aku koysak yer sorunu dışında elektrik tesisatı veya marş motoruna zarar verirmi..

normalde bir zararı olmaz. akü bir depodur büyük deponun zararı olmaz gibi düşünebilirz ama büyük depoyu doldurmak zordur.akünün tekrar şarj yapması gibi durumlar için araç iyi ölçülmelidir.bunun için arabanın cinsi önemli bir faktördür.

ayrıca 200 amperi 60 amperin çıktığı yere sığdıramazsınız, ancak bagaja falan koymalısınız ki bagajdan da kablo geçirmelisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert.1907

quote:

Orijinalden alıntı: ugur67

normalde bir zararı olmaz. akü bir depodur büyük deponun zararı olmaz gibi düşünebilirz ama büyük depoyu doldurmak zordur.akünün tekrar şarj yapması gibi durumlar için araç iyi ölçülmelidir.bunun için arabanın cinsi önemli bir faktördür.

ayrıca 200 amperi 60 amperin çıktığı yere sığdıramazsınız, ancak bagaja falan koymalısınız ki bagajdan da kablo geçirmelisiniz

Alıntıları Göster
    herkes burda öncelikle mutlu yu tavsiye etmiş ben 2007 yılının 7. ayında mutlu aldım ama mutlu olamadım tam kapalı bakımsız diye aldım ilk ay su sızdırmaya başladı ne kadar servisi varsa gittim hepside fazla suyu atıyo dediler akünün garantisi bitti bir ay sonrada akü tamamen bitti şarj ettirdik felan ama nafile.... şimdi varta bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet-x

herkes burda öncelikle mutlu yu tavsiye etmiş ben 2007 yılının 7. ayında mutlu aldım ama mutlu olamadım tam kapalı bakımsız diye aldım ilk ay su sızdırmaya başladı ne kadar servisi varsa gittim hepside fazla suyu atıyo dediler akünün garantisi bitti bir ay sonrada akü tamamen bitti şarj ettirdik felan ama nafile.... şimdi varta bakıyorum

Alıntıları Göster
    inci iki senede bitti
  • quote:

Alıntıları Göster
    sayın areano,

taktığınız amfi araca ilave elektrik yükü getireceği için sizin 72ah lik bir akü takmanız bence doğru olur.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.