Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
802.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 14.3.2024)
Giriş

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

Orjinalden alıntı: maniavolkan

Bizim Hondanında aküsü problem çıkarmaya başladı. mart 2006 çıkışlı ancak pek kullandığımız yok. (nitekim 14.000 kmde) Bizim için hafta sonu aracı gibi birşey..
    Sanırım araç kapıda fazla yattığından aküde problem çıkarmaya başladı , tam şarj olmuyor. Gün boyu araçla dolaşsam bile 10 dk dörtlüler açık kalsın akü bitiyor Hiç akü şarj ölçümü yaptırmadım acaba bizim akünün herhangi bir tedavi formülü var mıdır (akü sıvısı ilave etmek gibi) yoksa yenilemek mi gerekir ?

teşekkürler

City ve Jazz'ların aküsü amper olarak çok düşük maalesef. 4-5 gün binmesem marşı çok zor alıyor. Sizin uzun bir süre kullanmayıp marş basamadığınız oldu mu?

Evet,
    araç uzun süre çalışmadığından dolayı marş basamadığım oldu (2 kere) . Hep takviye ile çalıştırdım..
    Bunun dışında radyo ve flaşörlerin açık kalmasından dolayı (öyle uzun zaman dilimleride değil 10,15 dk) bir kaç kez daha akü boşalmasından marş basamadığımda olmuştu..

• Serviste değiştirdim. Yine Yuasa taktılar, Delphi gelmiyormuş. Şimdilik iyi gidiyor. Bu tip kapalı akülere bakım yapmak gerekmiyor.
    Yalnız aracı 2-3 boyunca hiç kullanmazsanız, akünüzün durumu iyi olsa da rölantide 15 dakika çalıştırın diyor servis.
  • bulunduğunuz yerin sıcaklığı en büyük etkenlerden bir tanesidir ve biraz da şans işidir 7 sene kullanan da vardır 1 sene de arızalanda.
  • birmot tudor ve o ile başlayan bir akü daha vardı ayrıca tunç platin hepsi yiğit akünün fabrikasında üretiliyor...

yiğit al alacaksan
  • Hafta sonu 42Ah mutlu akü taktırdım 100TL
  • quote:

Orjinalden alıntı: maniavolkan

Hafta sonu 42Ah mutlu akü taktırdım 100TL

Ben tereddütte kalmıştım. Yoksa ben de Mutlu alacaktım Yuasa yerine. Hem 10 amper daha fazla Mutlu.
    Jazz ve City'e her akü olmuyor yeri küçük olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 13 Nisan 2009; 21:27:45 >
  • çoğunluğun bir bildiği vardır.
  • benim arabamdaki akü varta, 4.yılına giriyor herhangi bir sorun çıakrmadı şu ana kadar.
  • bendede delphi var, 2 senedir araç bende bi sorun çıkarmadı çok şükür hele ki çok sert geçen kışta. tipine bakınca en azından bi 4 senelik falan vardır gibi duruyor aküde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 14 Nisan 2009; 0:07:16 >
  • Arkadaşlar

motor calismazken akuyu bitiren donanimlar neler olabilir?

Aklıma alarm geliyor, başka ne olabilir?

Hatalı bağlanmış tesisat

Park Sensörü vs. gibi donanımlarda olabilir mi?

• daha önceki aküm varta idi 4. yılında idi .

akü birden bitmeye başladı

aküyü değiştirdim yeni aküde araba 4-5 gün yatıyor bitiyordu

sonra orasına baktım arabanın burasına baktım .

çakmaklıktaki fm transmittoru gördüm

o fındık kadar şey aküyü bitiriyordu

yine varta 100 amper akü aldım .

arabayı sadece uzun yolda kullandığım için 10 günde 15 günde bir çıkartıyorum garajdan .

tek kontak. 2 hafta yatıyor araba yinede tak çalışıyor en ufak kasma bile yok

vartadan şaşma derim en iyi akü varta .surpriz yok 6-7 yıl gider sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 20 Mayıs 2009; 9:57:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar

Hatalı bağlanmış tesisat

bahsettiğiniz cihazların beyinleri,
    Tam olarak kapanmayan bagaj kapısından dolayı bagaj ışığı
    cam kaldırmadan dolayı açık kalan cam düğmesi ampulleri
    alarm ledi
    soğuk hava
    kablolardaki aşınmalardan dolayı kaçaklar
    alarm park sensörü, cam kaldırma gibi cihazların yanlış bağlanmasından dolayı oluşabilecek kaçaklar
    eğer uzun süre araç çalıştırılmıyorsa ve akü ömrünü tamaladıysa çabuk biter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar

Hatalı bağlanmış tesisat

bahsettiğiniz cihazların beyinleri,
    Tam olarak kapanmayan bagaj kapısından dolayı bagaj ışığı
    cam kaldırmadan dolayı açık kalan cam düğmesi ampulleri
    alarm ledi
    soğuk hava
    kablolardaki aşınmalardan dolayı kaçaklar
    alarm park sensörü, cam kaldırma gibi cihazların yanlış bağlanmasından dolayı oluşabilecek kaçaklar
    eğer uzun süre araç çalıştırılmıyorsa ve akü ömrünü tamaladıysa çabuk biter.

Detaylı bilgilendirme için teşekkürler...

• Aracin akü sağlığı açısından 3 günden uzun süre kullanmadıysam bir miktar çalıştırıyorum.
    Özellikle yeni su eklenmeyen akülerde bu şekilde yapmak gerekiyor.
  • Ben de aynı şekilde yapıyorum.
  • akü şans işidir.yurdumuzda üretilen akülerden birçoğunu kullanma fırsatım oldu.tercihim mutludan yana.çok uzun süre bekletilen aküleri.basit ve ucuz aparatlarlada şarz edebiliriz.nasıl yapılacağını öğrendikten sonra.eskiden benzinli araçlar akü düşmanı idi şimdi diesslerde elektrili enjektöre dönüşüyor yavaş yavaş.birde motor güç kaybını bir miktar önlemek için aküye daha çok yük bindirildi.belkide kısa ömürlü olmalarının nedeni budur.
  • AC DELCO almayın da ne alırsanız alın. Öyle 3 yıl garanti bilmem ne diyerek çok güzel kandırıyorlar satarken.
    Sorun çıkınca da ama aküde sorun yok, şarj etmemiz lazım, şarj için ayrıca 15 ytl vereceksiniz bakalım sorun devam edecek mi demeyi de bilirler.
    hiç uğraşmayın, sonrasında mutlu akü aldım tık yok. sorun yok, başağrısı yok, sabah arabaya takviye için oto elektrikçi aramak yok.
  • önceki aracimda delphi vardı ve orjinaldi ve varta diyorum
  • Tek kelime....İNCİ
  • ARKADAŞLAR AKÜ ALACAKSANIZ TAHLİYE BORUSU OLABİLEN AKÜ ALIN.ÖZELLİKLE İTHAL MAL ALIN
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.