Şimdi Ara

iOS 7 ile Apple, şarj docku hackleme açığını kapatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bir süre önce iOS cihazlarının içerisinde mini bir bilgisayar barındıran üçüncü taraf şarj istasyonları vasıtasıyla hacklenebildiği ortaya çıkmıştı. Bir üniversitenin araştırması sonucu ortaya çıkan bu açığı Apple en kısa sürede kapatma sözü vermişti.

iOS 7 4. betası ile birlikte gelen bir yama bu açığı gideriyor. Aynı araştırmacılar iOS 7 4. betası ile yaptıkları testlerde sisteme bir bilgisayar mı yoksa bir şarj istasyonu mu bağlandığını kullanıcıya bildirdiğini görmüş. 

Böylece kullanıcılar üçüncü taraf şarj istasyonlarının ne tür bir donanım ile geldiğini anlama imkanına sahip olacak. Apple açığı nasıl giderdiğini açıklamazken, hali hazırda tehdit altında olan iOS 6 kullanıcıları için bir yama yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor. 

• Bu nasıl bir sistem yahu? Daha ne kadar güvenli olacak
  • Hem bunu yapmasın diyip hem de patlayan telefondan kimse ölmesin diyenler kendiyle çelişir adamlar önlem almaya çalışıyor. 100 liralık kablo kimsenin canından değerli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o degilde beta 4 ile birlikte benim kulaklık sadece ses ac kapaya yarar oldu bide tel cevaplamaya sarkılar degişmiyor beta 3 de bi sıkıntı yoktu bu nasıl iyileştirme olduysa artıkın bete 3 un kullanım suresi olmasa donecem uce bu nedir yaw :D

• Haberi okumayanlar başlık üzerinden yorum yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 3 Ağustos 2013; 5:01:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Haberi okumayanlar başlık üzerinden yorum yapmış

Aynen hocam. Yapilan yorumlarla haber aradinda bnde baglanti kuramadim :)

• İphone 5 ios 7 beta 4, 5 liralık kablo ile şarj yapmak istediğimde bu kablo desteklenmemektedir uyarısı verıyor telefonu kapatıp şarj yapıyorum bende uyarıyı veremiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hellboy_7

İphone 5 ios 7 beta 4, 5 liralık kablo ile şarj yapmak istediğimde bu kablo desteklenmemektedir uyarısı verıyor telefonu kapatıp şarj yapıyorum bende uyarıyı veremiyor

Sistemi alt etmede 1 numarayız

• quote:

Orijinalden alıntı: hellboy_7

İphone 5 ios 7 beta 4, 5 liralık kablo ile şarj yapmak istediğimde bu kablo desteklenmemektedir uyarısı verıyor telefonu kapatıp şarj yapıyorum bende uyarıyı veremiyor

helal
  • @TurboCore @Vatov

FAKİRLİK neler yaptırıyor

Malum şarj yetmiyor eve kadar kim durucak 5 ₺ kablo işimizi görüyor

• Konuyla lakası yok ama şu unuversal sarj konusu vardı bi aralar her telefon aynı şarjı kulacak gibisinden o haberin durumu nedir nokia kalın uçlu şaşrj aradım gçende 30 TL dedi l telefon 50 tl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.