Şimdi Ara

Terrafugia firmasının uçan aracı Transition, ilk defa halka açık bir hava gösterisinde boy gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Terrafugia firmasının uçan aracı Transition, ilk defa halka açık bir hava gösterisinde boy gösterdi

Terrafugia firması tarafından uzun zamandır geliştirilen ve hem karada hem de havada gidebilen yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Transition isimli uçan araç, ilk defa halka açık bir hava gösterisinde boy gösterdi.

Hazırlık sürecinde bir gecikme olmazsa 2015 yılında satışa sunulması beklenen Transition, havada 160 km/s, karada ise 104 km/s hız ile ilerleyebiliyor ve 279,000$ fiyat etiketiyle satın alınabilen aracı kullanmak isteyen kişilerin, sürücü ehliyeti ve doğal olarak pilot lisansı alması gerekiyor. Daha önce yapılan uçuş testlerinin aksine bu sefer ilk defa halka açık bir hava gösterisine (Oshkosh EAA AirVenture Hava Şovu) katılan Transition, uzman pilot Phil Meteer tarafından kontrol edilmiş. 20 dakika süren bu uçuş sonrası normal araç ile hava aracı dönüşüm süreci (60 saniye sürüyor) de gösterilen Transition, verilen bilgilere göre ABD içerisinde 5000'den fazla kamu havaalanı içerisinde ve normal yollarda yasal olarak kullanılabiliyor.

Aynı zamanda TF-X isimli bir diğer hibrit araç üzerinde de çalışan Terrafugia firmasının katıldığı hava şovu hakkında hazırlanmış tanıtım videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

(DT) / (TF) 

• sirf mobil haberler ile daha fazla doldurmayalim sayfayi biraz farkli haberler ile gecisdirelim mi diyorsunuz anlamiyorum ya.

doanimhaber cigrindan cikdi fakat yapa bilkeceginiz bir sey olmadigindan sorry..

• acikcasi ben yeni teknolojilerin, yeni cihazlarin tanitilmasindan memnunum. sitenin adi donanimhaber, donanim sadece bilgisayardan ve telefondan ibaret degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 2 Ağustos 2013; 14:29:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltraStreetFighter

sirf mobil haberler ile daha fazla doldurmayalim sayfayi biraz farkli haberler ile gecisdirelim mi diyorsunuz anlamiyorum ya.doanimhaber cigrindan cikdi fakat yapa bilkeceginiz bir sey olmadigindan sorry..

Hangi site için çalışıyosun onu söyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhat4431

quote:

Orijinalden alıntı: UltraStreetFightersirf mobil haberler ile daha fazla doldurmayalim sayfayi biraz farkli haberler ile gecisdirelim mi diyorsunuz anlamiyorum ya.doanimhaber cigrindan cikdi fakat yapa bilkeceginiz bir sey olmadigindan sorry..
    Hangi site için çalışıyosun onu söyle.

donanimhaber´in gelecegi icin calisiyorum :)
    yorumcuyum ,takipcisiyim,abes reklamlarin sulmünü ceken bir dostum :)
    böyle elestirmem sorunuza giti fakat dogal karsilayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltraStreetFighter -- 2 Ağustos 2013; 14:43:09 >
  • bunun helikopter modeli olsa daha kullanışlı olur. trafikte kaldınmı havalan git.

• Şehir içi ne kadar yakıyor acaba? Buna benzini nereden bulacağız? :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tugares

Şehir içi ne kadar yakıyor acaba? Buna benzini nereden bulacağız? :D :D

turkiye icin dizel seceneginide cikaracaklarmis :D
  • ilk çıkan bilgisayarı göz önüne alırsak bu teknojide önümüzdeki 10 15 yıl içinde daha pratik hale gelecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.