Şimdi Ara

DEV DERS PLANI...FULL SÜREÇ[KAYNAKLAR EKLENDİ!!!!]..[EGE BİLGİSAYARDAN TIP FAKÜLTESİNE] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
587
Cevap
285
Favori
73.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazı için eline sağlık . İnşallah bundan sonra her şey gönlünce olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavemmo1

Yazı için eline sağlık . İnşallah bundan sonra her şey gönlünce olur .

Tesekkurler iyi dileklerin icin:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun yıllarını bu işe vermiş biri olarak çalışma stilini çok beğenmedim.
    Ne olursa olsun kaç yıl ara verirsen ver bu tarz azimle çok iyi yerler kazanılırdı.Bir yerlerde hata var o da lys kısmında göstermiş kendini. Lakin başarıya her zaman saygım sonsuzdur. Tebrik eder yolunun açıklığını dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hantala -- 15 Mart 2015; 15:18:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hantala

Uzun yıllarını bu işe vermiş biri olarak çalışma stilini çok beğenmedim
    Ne olursa olsun kaç yıl ara verirsen ver bu tarz azimle çok iyi yerler kazanılırdı.Bir yerlerde hata var o da lys kısmında göstermiş kendini. Lakin başarıya her zaman saygım sonsuzdur. Tebrik eder yolunun açıklığını dilerim.

Katılıyorum..

Ama emek ve basari söz konusu tebrik etmek gerek :)

• quote:

Uzun yıllarını bu işe vermiş biri olarak çalışma stilini çok beğenmedim

Yorumunuza saygim sonsuz.Bu kadar calisma ve azimle kazanamayan arkadaslarim baska kisiler oldu. Herkes yapar imasi bana kalirsa dogru degil. Universite sinavi sadece calisma ve azimden cikti artik.sadece calisan eskiden oss zamanlari kazaniyordu. Artik sadece calisanin kazandigi zamanlar gecti maalesef. Sonradan calisip hallederiz mantigini olabildigince sildiler. Artik total ogrenci istiyorlar basari kavraminin altinda.Basarinin tanimi degisti,basarili olmaninda gectigi yollar degisti.eksik seyler tabiki olacak.ygsdede gosterdi eksikler kendini.ilk bine girendede eksikler var. Yorumunuza dedigim gibi saygim var fakat tutarsiz.

• viper_3 kullanıcısına yanıt
    Bir şey sorabilir miyim "herkes yapar" nerede yazılmış bu cümlenin? Nerede ima edilmiş?
    Okuduğunu net bir şekilde anlayamamışsın.Sallayıp,savurmuşsun.
    Diyorum ki çalışma ve azim var,çalışma stilini beğenmedim.Eksik,noksan bir çalışma tarzı olmuş.
    "Bu kadar çalışma ve azimle bundan daha iyi yerler kazanılabilirdi." demişim.
    Senin azmin harika ama çalışma stilini beğenmedim diyorum..Kalkmış aynı azimle aynı çalışmayla kazanamayan oldu diyorsun:) Zaten çalışma stilini beğenmedim :D
    Herkes aynı azimle aynı yeri kazansaydı ooohooo.. Çalışma tarzı çok önemlidir ben de burada bunu beğenmedim.
    Neyse olur öyle arada.
  • quote:

Bir şey sorabilir miyim "herkes yapar" nerede yazılmış bu cümlenin? Nerede ima edilmiş?
    Okuduğunu net bir şekilde anlayamamışsın.Sallayıp,savurmuşsun.
    Diyorum ki çalışma ve azim var,çalışma stilini beğenmedim.Eksik,noksan bir çalışma tarzı olmuş.
    "Bu kadar çalışma ve azimle bundan daha iyi yerler kazanılabilirdi." demişim.
    Senin azmin harika ama çalışma stilini beğenmedim diyorum..Kalkmış aynı azimle aynı çalışmayla kazanamayan oldu diyorsun:) Zaten çalışma stilini beğenmedim :D
    Herkes aynı azimle aynı yeri kazansaydı ooohooo.. Çalışma tarzı çok önemlidir ben de burada bunu beğenmedim.
    Neyse olur öyle arada.

Kac yil ara verirsen ver diyerek burada benim ozelimden cikip genele yani herkese dayandirilan bir ifade var.Ima burada.Benim anlattigimi zaten gayet iyi anladiginiz icin daha fazla bu tutundugunuz dusunceden devam etmissiniz yoruma.herkes kazanamaz zaten bunuda biliyorum.Calisma tarzi diye bahsettiginiz ki bence alti bos olan sey bir aractir.amac degildir.Calisma tarzinin ozundede herkesin masabasi oturup calismasi vardir.yani bu bizim desteklerimiz sadece yol gosterici.sadece bilincli calismak gerek kendi eksigini gormek gerek,bunlari kapatmak gerek hepsi bu.bu baglamda bizim ogrencimiz bilincsiz.benim yaptigim bir calisma stili degil,bilincli calismak.aldigim sonucta ve herkesin alacagi sonucta kendi realiteleriyle,bulunduklari durumla paralellik gosterir.

• viper_3 kullanıcısına yanıt
    Hâlâ ve hâlâ anlamamakta ısrar edip "marjinal" cümleler israf etmek..
    Senin dilinde bilinçli çalışmak benim için direkt "çalışma stili/çalışma tarzı/çalışma programı" adı her neyse senin frontal lobdaki...
    Kaç yıl ara verirsen ver bu "azimle" (azim=çalışma isteği,her şeye karşı durabilme ve saatlerce uyumama,2.sınıfta okul bırakacak kadar gözü deli olmadır.Çalışma tarzı ya program ya da bilinçli çalışma değildir) daha iyi yerler kazanılırdı dedim. Bunun hiçbir yerinde herkes yapar yok.
    Çünkü azim başlı başına tek bir şey değil yanına çalışma stili,çalışma programı getirilince ciddi bir şeyler çıkar.Salt azim sadece olduğu yeri deler.Bu bağlamda zaten amaç olamaz.
    Ben de senin azminin yanına koyduğun "çalışma tarzını/stilini" beğenmediğimi söyledim cümlenin devamında.Sen kendi yaptığına bilinçli çalışma dersin ben gereksiz ya da stratejik bir hata derim.
    Objektif negatif yorumlara alışmalısın.Bilirsin bizim meslekte bu bolca yapılır.( :) )

Burada yazdığın şey insanlara yol gösterici olması açısından muhakkak yararlı olacaktır.Ama kimse de gözünü offf adama bak şu kadar çalışmış 8k olmuş diye korkutmasın diye söylüyorum,belirtiyorum çalışmada sıkıntı olduğunu.Adam 4kdan 8kya düşmüş böyle bir çalışmada.Çünkü iyi bir programcı bilir ygs şans işidir,gününde olma işidir.Ama lys ? O başka.İyi bir çalışma stili/bilinci gerektirir çalışmaya dair problem de buradadır. Burada bir anormal bir durum var. Herkes için faydalı olan bir kaynak arşiv sunmuşsun herkes kendine yönelik iyi olan tarafı alır.
    Arada yorumlar gördüm efenime söyleyim gözüm korktu diye.Göz korkutacak bir şey yok.Fazla azime bağlı bazı noktalarda gereksiz çalışma olmuş.İlk mesajda da söylediğim gibi gayet açık stratejik bir hata olduğu(ygs-lys dengesiz sıralaması..)
    Konunu baltalamak gibi bir niyetim yok.Aynı şeyleri söyleyip "tartışmaya" devam etmeye de gerek yok. Bu konudaki son mesajımdır.

İş hayatında başarılar mesleğe hoşgelmişsin.

ps: lütfen -de leri ayrı yazmaya gayret edelim.

• quote:

Hâlâ ve hâlâ anlamamakta ısrar edip "marjinal" cümleler israf etmek..
    Senin dilinde bilinçli çalışmak benim için direkt "çalışma stili/çalışma tarzı/çalışma programı" adı her neyse senin frontal lobdaki...
    Kaç yıl ara verirsen ver bu "azimle" (azim=çalışma isteği,her şeye karşı durabilme ve saatlerce uyumama,2.sınıfta okul bırakacak kadar gözü deli olmadır.Çalışma tarzı ya program ya da bilinçli çalışma değildir) daha iyi yerler kazanılırdı dedim. Bunun hiçbir yerinde herkes yapar yok.
    Çünkü azim başlı başına tek bir şey değil yanına çalışma stili,çalışma programı getirilince ciddi bir şeyler çıkar.Salt azim sadece olduğu yeri deler.Bu bağlamda zaten amaç olamaz.
    Ben de senin azminin yanına koyduğun "çalışma tarzını/stilini" beğenmediğimi söyledim cümlenin devamında.Sen kendi yaptığına bilinçli çalışma dersin ben gereksiz ya da stratejik bir hata derim.
    Objektif negatif yorumlara alışmalısın.Bilirsin bizim meslekte bu bolca yapılır.( :) )

Burada yazdığın şey insanlara yol gösterici olması açısından muhakkak yararlı olacaktır.Ama kimse de gözünü offf adama bak şu kadar çalışmış 8k olmuş diye korkutmasın diye söylüyorum,belirtiyorum çalışmada sıkıntı olduğunu.Adam 4kdan 8kya düşmüş böyle bir çalışmada.Çünkü iyi bir programcı bilir ygs şans işidir,gününde olma işidir.Ama lys ? O başka.İyi bir çalışma stili/bilinci gerektirir çalışmaya dair problem de buradadır. Burada bir anormal bir durum var. Herkes için faydalı olan bir kaynak arşiv sunmuşsun herkes kendine yönelik iyi olan tarafı alır.
    Arada yorumlar gördüm efenime söyleyim gözüm korktu diye.Göz korkutacak bir şey yok.Fazla azime bağlı bazı noktalarda gereksiz çalışma olmuş.İlk mesajda da söylediğim gibi gayet açık stratejik bir hata olduğu(ygs-lys dengesiz sıralaması..)
    Konunu baltalamak gibi bir niyetim yok.Aynı şeyleri söyleyip "tartışmaya" devam etmeye de gerek yok. Bu konudaki son mesajımdır.

İş hayatında başarılar mesleğe hoşgelmişsin.

ps: lütfen -de leri ayrı yazmaya gayret edelim.

Cok marjinalim hocam ben kusura bakmayin.objektif negatif yorumlarada kapaliyim belli zaten 30 sayfa konuda hep bana negatif yorum yazana sovmusum. Onca dedigim seye verdigin cevaplar yine tutarsiz. Buyuklenmek kadarda hayatimda sevmedigim birsey yok.Tartisacak birsey de yok ben kapattim zaten tartismayi.Kolay gelsin

• Hayrına up

• Hocam, 12. sınıfa geçiyorum. Dershaneler kapanacak diye özel okula geçtim, ygs ve lys ye çok önem vereceklermiş. 3 senedir fazla çalışmadım, hep sınavlardan bir önceki gün ama derslerim iyidir. Dersleri hep dinledim. Şimdi çalışmaya başlasam bir şeyler başarabilir miyim? Ne yapılması gerekiyorsa yaparım. Kendimde başlıyacak cesareti bulamadım. Bir de sizin rehber tekrar hazırlananlar için. Okul saatleri de ders içeriyor. Sizce ne yapmalıyım? Yardım ederseniz sevinirim.
  • Ben özellikle incedetaylar kısımlarını çok sevdim 12.sınıfa geçtim TM yim şuan mat1 de bölme bölünebilme konusundayım , türkçe-tarih-coğrafya konularında fena değilim , iyi bir puan yapmak istiyorum , sizce ne yaparsam konuları tam zamanında yetiştiririm bir tavsiyeniz var mıdır ?
  • Up

• Hocam ailenizin tepkisi ne oldu bu kararınızda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

Hocam ailenizin tepkisi ne oldu bu kararınızda ?

ilk etapta tabi karşı çıktılar ama sonra benim çok istediğimi ve ciddi olduğumu anlayınca kabul ettiler,destekleriz dediler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

quote:

ilk etapta tabi karşı çıktılar ama sonra benim çok istediğimi ve ciddi olduğumu anlayınca kabul ettiler,destekleriz dediler dostum

Hocam ne kadar istekli olsakta 2. Girişimiz olsa da destleklemeseler ne ypabiliriz şahsen ben pek bir şey yapamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BruceBanner2

quote:

quote:

Hocam ne kadar istekli olsakta 2. Girişimiz olsa da destleklemeseler ne ypabiliriz şahsen ben pek bir şey yapamadım

Desteklemeleri için elinden geleni yap al karşına onlarca kez konuş ikna etmeye çalış elbet fikirleri sarsılacaktır.ama yok hiçbir şekilde olmuyorsa yapacak fazla birşey yok aile desteği önemli bu noktada.En en kötü kendi imkanlarınla elinden geldiğince zorlarsın kendini olacağı o olur.Maalesef aile desteği bu noktada çok önemli hem maddi hem manevi ihtiyacın olacağı zor bir dönem sonuçta

• quote:

quote:

quote:

quote:

Desteklemeleri için elinden geleni yap al karşına onlarca kez konuş ikna etmeye çalış elbet fikirleri sarsılacaktır.ama yok hiçbir şekilde olmuyorsa yapacak fazla birşey yok aile desteği önemli bu noktada.En en kötü kendi imkanlarınla elinden geldiğince zorlarsın kendini olacağı o olur.Maalesef aile desteği bu noktada çok önemli hem maddi hem manevi ihtiyacın olacağı zor bir dönem sonuçta

Hocam benim mezun senemdi yani bu yıldı daha geçti.. ne diyim canları sağolsun. Ne kadar konuştuğumu uğraştığımı ben bilirim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam benim mezun senemdi yani bu yıldı daha geçti.. ne diyim canları sağolsun. Ne kadar konuştuğumu uğraştığımı ben bilirim...

o zaman kardeşim kendin elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışacaksın şu aşamada başka yapabileceğin birşey maalesef yok

• Hocam şuan tam senin başladığın konumda gibiyim.Müh okuyorum hazırlık ve biri okudum ve tıp istiyorum sana pm attım cevap bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.