Şimdi Ara

Panasonic’ten beklenen makine sonunda geldi, GX7 resmi olarak duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Panasonic’ten beklenen makine sonunda geldi, GX7 resmi olarak duyuruldu

Teknoloji dünyasının önemli şirketlerinden Panasonic, uzun zamandır bilgileri gelen retro görünümlü aynasız fotoğraf makinesi GX7'yi resmi olarak kullanıcılar karşısına çıkarttı.

Lensleri değiştirilebilir yapıda geliştirilen Micro Four Thirds sistem aynasız fotoğraf makinesi Panasonic GX7, son zamanların popüler akımını takip ederek retro bir tasarım anlayışıyla hazırlanmış durumda. Teknik olarak yüksek hassaslığa sahip 16MP Live MOS sensöre, Venus Engine görüntü işlemcisine, maksimum 25-600 ISO ve 1/8000 enstantane değerlerine, Full HD 1920×1080/60p video çekim kapasitesine, dahili flaşa, 90 derece açıyla hareket ettirilebilen 2.76 milyon nokta elektronik vizöre ve 3-inç 1.04 milyon nokta LCD ekrana sahip olan fotoğraf makinesi, magnezyum alaşımlı gövde malzemesiyle de oldukça sağlam bir yapı ortaya koyabiliyor.

Yeni fotoğraf makineleri içerisinde standart olmaya başlayan NFC ve Wi-Fi (802.11b/g/n ) kablosuz bağlantı desteklerinin de unutulmadığı Panasonic GX7, içerisinde elde çekimlerde çok daha net fotoğraflar elde edilmesine imkan sağlayan dahili görüntü sabitleme teknolojisini (MEGA O.I.S.) ve netleme konusunda yardımcı "Focus Peaking" özelliklerini barındırıyor. Yaratıcı ve farklı sonuçlar için 22 farklı filtre ve Panorama modu da bulunan model, ayrıca sessiz çekim özelliğiyle de kişilere yardımcı olabiliyor. 123 x 71 x 55 mm boyut ve batarya dahil 402 gram ağırlık değeriyle hazırlanan GX7, CIPA standartlarına göre lityum-iyon bataryası üzerinden 350 fotoğraf çekebiliyor.

Özellikle sunduğu hareketli elektronik vizör ve dahili görüntü sabitleme teknolojisi ile dikkatleri üzerinde çeken Panasonic GX7 gövde olarak 999$, 14-42mm f/3.5-5.6 lens modeliyle beraber ise 1,099$ fiyat etiketleriyle satın alınabiliyor. Makine ile çekilmiş örnek fotoğraflara ve ilk incelemeye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

• Live mos sensörün farkı nedir anlatabilir misiniz?

• Bu vizörler estetik olarak çok berbat bir şekil veriyor makineye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlaşılan o ki sony nex serisi yine rakipsiz kalacak.

• ben şahsen beklemiyordum bu makinayı.

• İyi gözüküyor

• yıllardır bekliyoordum

• Makine Felaket. Fiyat ne olurki ?
  • NEX ile kafa kafa ya gider, güzel duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: filteke

NEX ile kafa kafa ya gider, güzel duruyor

Hangisiyle? 3,5,6,7??
  • quote:

Orijinalden alıntı: filteke

NEX ile kafa kafa ya gider, güzel duruyor

NEX e kafa atar gibi geldi bana

• Harici mikrofon desteğini eksik gördüm. Artık bu sınıfta aksesuarla yada dahili olarak giriş konulmalı diye düşünüyorum.
  • nex kullanicisiyim,
    ve nexden daha sade şık olmuş..ama panasonıc herzaman daha pahalı...

• Live mos sensör
    Tam kare, tam çerçeve diye Türkçeye çevrilebilir. Sensörün boyutu standart bir filmin boyutu olan 35 mm ye eşittir bu yüzden bu makinelere 35 mm ya da full frame makineler denir.

Avantajları: Bu makinelerde görüntü kalitesi çok daha kaliteli olduğu gibi yakaladığı açı diğer sensorlardan daha büyüktür.

Dezavantajları: Çok ama çok pahalıdır.

Aynasız segmentinde f/p olarak şu an için alınabilecek en iyi cihaz Samsung NX300
    modelidir.
    sensörü APS-C dir.

2200 tl civarı fiyata 18-55 lens ile alınabiliyor ki karşılaçtırmalarda görüntü kalitesi Sony Nex den daha iyi lens kalitesinde ise sony şu an için samsung un yanına bile yaklaşamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Live mos sensör
    Tam kare, tam çerçeve diye Türkçeye çevrilebilir. Sensörün boyutu standart bir filmin boyutu olan 35 mm ye eşittir bu yüzden bu makinelere 35 mm ya da full frame makineler denir.

Avantajları: Bu makinelerde görüntü kalitesi çok daha kaliteli olduğu gibi yakaladığı açı diğer sensorlardan daha büyüktür.

Aynasız segmentinde f/p olarak şu an için alınabilecek en iyi cihaz Samsung NX300
    modelidir.
    sensörü APS-C dir.

2200 tl civarı fiyata 18-55 lens ile alınabiliyor ki karşılaçtırmalarda görüntü kalitesi Sony Nex den daha iyi lens kalitesinde ise sony şu an için samsung un yanına bile yaklaşamıyor.

Hocam biraz daha kitap oku öyle gel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu nx300'u kurcaladigimda ben de cok begenmistim malzeme kalitesini, ele oturusunu ama Fuji hs serisi gibi patlojik etki yapacagi aklimin ucundan gecmemisti.
  • quote:

Live mos sensör

modelidir.
    sensörü APS-C dir.

Eyvah eyvah ! Bu çok yanlış bir bilgi. Birileri okur da doğru diye inanır. Yazık, bilmeden biliyorum diye konuşmak = cahillik ne kadar kötü ve zararlı bir şey işte kanıtı.

• quote:

Live mos sensör

modelidir.
    sensörü APS-C dir.

Bu ara Samsung'çuları forumda çok görüyorum.
    Anladığım kadarıyla Fuji gibi Samsung'ta forumlar parayla yorum yazan birileriyle anlaşmış.
    Yazılan bilgiler de yanlış ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro
    Bu ara Samsung'çuları forumda çok görüyorum.
    Anladığım kadarıyla Fuji gibi Samsung'ta forumlar parayla yorum yazan birileriyle anlaşmış.
    Yazılan bilgiler de yanlış ayrıca.

O kısmına dikkat etmemiştim. Evet Samsung da öğrenmiş olayı demek ki. Umarım teknomarketlerde müşterilere diğer markanın yaptığı gibi hareket etmezler. Ürününün reklamını yapacaksın, elbette öveceksin de ama bunu yaparken yanlış bilgiler ile yapıyorsan senin tüm söylediklerinin hiçbir güvenilirliği kalmaz ki !.. Şimdi bunca yanlış bilgiden en iyisi dediğin bir model hakkında "Bu bilgi doğrudur işte" nasıl diyeceğiz ?! Kaldı ki madem incelemelerde başarılı imiş peki niye laf ile uğraşıyorsun ? Kim nerede incelemiş ise paylaş sonuçlarını. Söze ne gerek var ?
    -
    Mesela
    - Ş ö y l e - Tıklayın -

İnceleme sonuçları var. NX300'e ait böyle inceleme var ise paylaşıverin herkes görsün. Bir kişinin dediğinden çooook daha faydalı bir reklam olacaktır hem.
    -
    Burada bir örnek fotoğrafını buldum. ISO 400'de ve bence 20 megapixel bu sensöre fazla gelmiş görünüyor.
    http://www.digitalcamerareview.com/shared/picture.asp?f=53101

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 3 Ağustos 2013; 22:58:02 >

• aynası sistemde son bakılıcak samsung dur.

pek çok kere yazdım bu firmanın sicili bu alanda çok kötü, daha önce piyasayı terk etti, kullanıcıları milyarlık lensleri ile yeni bady üretilmediği için ortada bıraktı.

tecrubesiz bir firma, ikinci el piyasası yok, aldığınız ürünü satmanız imkansız.

sırf meraktan 1000tl ye nx-10 18-55 ve 12-24mm lenslerini aldım, rakiplari metal ağırlıklı lens yaparken insan biraz kaliteli bir pilastik kullanır bari, zoom yaparken lens sankı kırılacak gibi, canonun 18-55 issiz versiyonu bile çok daha kalitelidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.