Şimdi Ara

Kha'Zix Jungle Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
9
Favori
46.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki Jax rehberimden sonra bir de Kha'Zix rehberi yapmak istedim

http://forum.donanimhaber.com/m_77938745/tm.htm

Ben kimim

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix jungle istatistiklerim

Kha'Zix Jungle Rehber

Neden Kha'Zix jungle?

PROS

- Hızlı clear

- Dragon ve Baron'u Q'su sayesinde çok hızlı kesebiliyor

- E skill'i hem gap closer olarak hem kaçma skill'i olarak kullanılabildiği için gankleri etkili

- Q ve pasif sayesinde 1v1'de güçlü, rakip jungle'la karşılaşırsanız alma ihtimaliniz yüksek

- Ortalama jungler'lara göre late game geçişi çok iyi

CONS

- Counter gank yediğinde etkisiz kalıyor

- Assassin olduğu için kill'e ihtiyacı var

- Tam potansiyeline ulaşabilmesi için top veya midde tank / bruiser tipi champion olmalı

Match history'den ufak bir kesit

Kha'Zix Jungle Rehber

RUNES

Kha'Zix Jungle Rehber

İsteyen birkaç tane daha armor penetration rune ekleyebilir ama bu şekilde dengeli olduğunu düşünüyorum. Karşı takım full ad ise glyph'leri duruma göre değiştirebilirsiniz.

MASTERIES

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'zix için birçok farklı mastery sayfası yapmak mümkün ama bunun en iyisi olduğunu düşünüyorum. İsterseniz Feast yerine Expose Weakness'a da verebilirsiniz.

SKILLS

Kha'Zix Jungle Rehber

W'ye early game'de 2 tane verip bırakıyorum çünkü verdiği damage ve sustain yeterli oluyor.

EVOLVE

E > R > Q veya R > E > Q

Nerften sonra W'yi evolve'lamanın tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum. İlk olarak genellikle E evolve'luyorum bunun nedeni gankleri çok kolaylaştırması ve dive yapabilmemi sağlaması.

Önceden 11 lvl'da Q evolve ediyordum ama Q'ya gelen nerf ve R'ye gelen bufftan sonra bu şekilde daha iyi.

SUMMONER SPELL

Kha'Zix Jungle Rehber
    +
     Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix kırılgan bir champion olduğu için Flash zorunlu.

Smite zaten jungle için.

ITEM BUILD

Kha'Zix Jungle Rehber

Bu build'i bitirebilirseniz hem oldukça iyi damage'e sahip olursunuz hem de araya girdiğinizde kolay kolay ölmezsiniz. Bloodthirster'ın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum çünkü Kha'Zix lifesteal'dan çok fazla yararlanan bir champion değil. Ayrıca bu build'le %39 cooldown reduction'a sahip oluyorsunuz ki Kha'Zix için CDR çok önemli.

Alternatif item'lar

Çok fazla CC varsa Ionian yerine.

Kha'Zix Jungle Rehber

Karşıda çok fazla magic damage burst varsa düşünülebilir.

Kha'Zix Jungle Rehber

Karşıdaki ad carry feedlenmişse ve siz ona tek atamadan o size tek atıyorsa bu item'lar da düşünülebilir, Frozen Heart kasmayı düşünüyorsanız Ionian yerine Mobility boots alın.

Kha'Zix Jungle Rehber
    /
     Kha'Zix Jungle Rehber

Kritik Kha'Zix için çok işe yarar bir stat değil ama yine de hem armor hem damage'e ihtiyacınız varsa oyunda ikisini birden veren bir tane item var, bunu da bazı oyunlarda karşıya göre alıyorum.

Kha'Zix Jungle Rehber

Support AP veya Mikael gibi başka item'lar kasıyorsa ve oyun başında geriye düşmüşseniz takıma destek amaçlı kasabilirsiniz.

Kha'Zix Jungle Rehber

TEAMFIGHT & İPUÇLARI

Jungle'da kasarken W'yi her zaman jungle yaratıklarının yakınında durarak atın ki heal gelsin. Q'dan bonus damage kazanmak için de Ancient Golem ve Elder Lizard'ı keserken çalılıklara çekip öyle öldürün, bu sayede küçüklerle uğraşmadan isolation bonusunu kazanmış olursunuz, hp açısından sıkıntı yoksa önce küçükleri de öldürebilirsiniz. Gank atarken yapabilirseniz E kullanmak için rakibin Flash'ını bekleyin, bu sayede rakibin Flash'ı boşa gitmiş olur. Arkadan gank attığınız adam kuleye doğru kaçarken üzerine doğru E atarsanız bu çok hatalı bir hamle olur. Gank atarken W'yi de mutlaka kullanmaya çalışın, damage'i önemli olmasa da verdiği slow çok etkili olabiliyor.

Biriyle 1v1 yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey ultinin zamanlaması. Combo şu şekilde olmalı, E > Q > AA > W > R > AA > Q > R > AA > Q > W. Bu sayede hem pasiften 3 kere yararlanmış olursunuz hem de 3 kere Q vurmuş olursunuz. Pasifin zamanlamasını iyi yapmazsanız rakip slow yemediği için elinizden kaçabilir. Evolve'dan sonra bunu 4'lü şekilde de yapabilirsiniz. Ultiyi evolve ettikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer şey 1 saniyelik damage reduction. Bu damage reduction iyi kullanıldığında Karthus, Lux, Fizz, Syndra, Veigar, Gragas gibi ağır burst damage vuran birçok champion'u engelleyebilir.

Eğer rakip takımda hp'si azalmış kimse yoksa kesinlikle teamfight'a önden girip 5 kişinin arasına zıplamayın. Kha'Zix'in görevi hpsi azalmış hedefleri tek tek yakalayarak öldürmektir. Bu nedenle takımda Karthus, Renekton, Malphite gibi araya girip herkesin hp'sini azaltabilen champion'lar olması Kha'Zix için çok büyük avantaj. Bu şekilde hp'si azalmış rakipleri temizlerken en çok dikkat etmeniz gereken şey Q'nun cooldownu. 2 tane düşük hp'li rakibi kovalarken, birini E+Q ile öldürdükten hemen sonra diğerine zıplamayın. Onun gittiği yöne doğru koşup Q tekrar geldiğinde atlamanız kill'i garantiye almanızı sağlar. Q dolmadan hemen atlarsanız rakip bir hamleyle siz onu öldüremeden kaçabilir. Bunu yapabilmek için Kha'Zix oynarken Q'yu mutlaka smartcast'e almanızı öneririm, diğer şekilde E bastıktan sonra daha yere düşmeden adama Q ile vurmak zor olabiliyor.

İsteğe göre rehbere ekleme yapabilirim, iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auspexa -- 12 Temmuz 2014; 22:21:31 >

• Eline sağlık güzel olmuş ama solotop oynamak varken ve daha iyi junglerlar varken ben kullanmam açıkçası.
    Junglerlar full tank gidiyor artık khazix e fulltank da çıkılmaz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimertug

Eline sağlık güzel olmuş ama solotop oynamak varken ve daha iyi junglerlar varken ben kullanmam açıkçası.

Mid ve top da oynuyorum bence jungle'da çok çok daha etkili. Kha'Zix zaten ilk çıktığında jungler olarak çıkmıştı.
  • Top'da az önce karşıma geldi Yi oynuyordum. Vision'um olmasına rağmen farm'dan denyladı beni falan, bi kere de kesti üstüne flash in yapıp. 5-6 dakika sonra her cutlass atıp ulti ile girdiğimde kestim adamı. -Ortalamanın üstünde bi playerdi-. Kısacası top yi varsa kha almayın laning phase'de kaybedersiniz. Aslında çoğu yüksek dps champlar counterlıyor.

Edit: Bu arada Manamune'da opsiyonel olarak yazılmalıydı. Tog nerf yese de snowball yapılabilecek bi oyundaysan güzel bir seçim olabilir. -Her ne kadar lane için daha mantıklı olsa da muramana'ya dönüştürmek için jungle'a da alınabilir diye düşünüyorum-.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I love her -- 1 Ağustos 2013; 0:15:49 >
  • W evolve atmıyorsak elder lizard saçma değil mi madred alıp bıraksak?
  • guzel denenebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: stealthmass

quote:

Orijinalden alıntı: saimertug

Eline sağlık güzel olmuş ama solotop oynamak varken ve daha iyi junglerlar varken ben kullanmam açıkçası.

Mid ve top da oynuyorum bence jungle'da çok çok daha etkili. Kha'Zix zaten ilk çıktığında jungler olarak çıkmıştı.

Damage anlamında eksik kalmıyor mu peki?
    Rahatça adc veya apc alıp çıkabiliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: éxample

W evolve atmıyorsak elder lizard saçma değil mi madred alıp bıraksak?

neden saçma olsun? 35 ad ve cooldown reduction veriyor, jungle'ı da çok rahat kesmeni sağlıyor. true damage için almıyorum ki ben onu
  • Bekliyordum bunu da teşekkürler yine güzel bi' rehber.
  • Eline sağlık,enfes olmuş.
    Sadece bir assassin'e Sunfire Cape çıkma konusunda emin değilim..
  • Build çok güzel, o jungle itemı yerine başka bir şey alıyor musunuz late gamede?
  • Yeni kha almışken iyi oldu. Güzel rehber elinize sağlık. Sormak istediğim manamune yapmak gereksiz mi ? Çok fazla mana tüketen bir şampiyon sonuçta q skilli cooldown u düşük ve jungle da w ile hp de aldığımız için sürekli kullanıyorum manayı şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakeshark -- 1 Ağustos 2013; 2:35:45 >
  • Mid kha gibi adc yi full canı varken kesebiliyor mu yoksa bunda daha mı fazla beklemek gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

Mid kha gibi adc yi full canı varken kesebiliyor mu yoksa bunda daha mı fazla beklemek gerekiyor ?

Oyuna kötü başlamadıysan kesersin, midden çok farklı olmuyor açıkçası. Elder lizard ve brutalizer baya bi süre yeterli damage'i sağlıyo. Zaten tek atamasan bile sorun değil sonuçta jungler'sın, takımda sana yardım edecek bir mid de var. Çoğu jungler ad carry'e atlayıp tek atamaz zaten. Tek atmak istiyosan sunfire yerine başka bi şey koy ama ben şimdiye kadar bu buildden çok memnunum.

quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

Yeni kha almışken iyi oldu. Güzel rehber elinize sağlık. Sormak istediğim manamune yapmak gereksiz mi ? Çok fazla mana tüketen bir şampiyon sonuçta q skilli cooldown u düşük ve jungle da w ile hp de aldığımız için sürekli kullanıyorum manayı şahsen.

Q'su zaten 25 mana harcıyor, W'yi de oyun başında arttırmadığımız için mana costu çok fazla değil, evolve etmediğimiz için de poke için kullanmamız gerekmiyor. Elder lizarddan gelen mana regen de var. Yine de mana sıkıntın varsa manamune al ama hangi item yerine almayı düşünüyorsun? Bu buildde hem cdr, hem damage, hem hp, hem de armor ve resist iyi, birini feda etmen lazım manamune almak için.

quote:

Orijinalden alıntı: Black Burn

Build çok güzel, o jungle itemı yerine başka bir şey alıyor musunuz late gamede?

Karşıya göre Malmortius, Guardian, Randuin gibi itemlar alınabilir ama o kadar uzaması çok zor

quote:

Orijinalden alıntı: Floopper

Eline sağlık,enfes olmuş.
    Sadece bir assassin'e Sunfire Cape çıkma konusunda emin değilim..

Build tam olarak assassin buildi değil, jungler sonuçta farm açısından biraz geride olduğu için full assassin build gitmek çok iyi olmuyor. Rengar, Zed gibi championlarla jungle yapılmamasının nedeni bu. Full damage gidince verimli olmuyor, birine saldırdığında tek atamıyorsun her zaman. Ama Kha'Zixin skillseti diğer assassinlere kıyasla çok daha iyi olduğu için bu konuda avantajlı, özellikle Q'su missing hp üzerinden çalıştığı çok az damage kassan bile armor penetration kastığın zaman çok iyi damage vuruyor. Sunfire yerine bloodthirster da koyabilirsin ama dk 20-30'larda çıkılan bi sunfire teamfightlarda daha çok iş yapmanı sağlar. 16 level olduğunda zaten ulti evolve da geldiği için rakip takımın seni öldürmesi çok zorlaşıyor. Champion assassin olarak tasarlandı diye full damage gitmeye gerek yok onu anlatmaya çalışıyorum. Böyle de iş yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auspexa -- 25 Ağustos 2013; 23:33:48 >

• Hiç SS yoktu bi tane koyıyım örnek olsun, şimdi oynadım daha

Kha'Zix Jungle Rehber
  • Hem uplamak için hem de denemek isteyenlere ilham olsun diye build ordakinden biraz farklı ama tank kasmaya gerek duymadığım için önce whisper gittim.

Kha'Zix Jungle Rehber
  • Bende şunları merak ediyorum jungle yaparken hangisinden başlamalı nasıl bir yol izlenmeli nezaman ganka gitmeli.Sonra neden gelmedin diye sövmesinler
  • Kha jungle iyidir campleri güzel temizliyor.Flat ad giriyorum genelde fb falan alırsam baya carryliyorum.Ben lizard almıyorum ancient alıyorum hem tanky oluyor hemde tenacity var.Sonra brutalizer,lw falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: illfeelbot

Kha jungle iyidir campleri güzel temizliyor.Flat ad giriyorum genelde fb falan alırsam baya carryliyorum.Ben lizard almıyorum ancient alıyorum hem tanky oluyor hemde tenacity var.Sonra brutalizer,lw falan.

ancient de denicem bi ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReWeLLeR

Bende şunları merak ediyorum jungle yaparken hangisinden başlamalı nasıl bir yol izlenmeli nezaman ganka gitmeli.Sonra neden gelmedin diye sövmesinler

Bunlar genel olarak tecrübe gerektiren şeyler, sık sık jungle yapman lazım bunların cevabını almak için

rehber güncellendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auspexa -- 25 Ağustos 2013; 23:33:01 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.