Şimdi Ara

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ] (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.066
Cevap
50
Favori
262.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

Mehabalar,

Şanssızlık eseri (sakarlık da diyebilirsiniz) tableti düşürdüm. Camı kırıldı. Dokunmatik dahil tüm işlevleri çalışıyor.

Camı, her hangi bir tamirci değişebilir mi, servise mi göndermek gerekir? Ya da camı bulabileceğim, bildiğiniz bir yer var mı?

Servise göndermek gerekirse, cihazın komple yedeğini nasıl alabilirim? Daha önce bir arkadaş cihazı servise göndermiş ve telefon dahil bazı uygulamaların çalışmadığını, servisin, versiyon değişikliği yaptığını, geriye dönemediğini yazmıştı.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Benim de kırıldı sol alt ekran. Dokunmatik vs sıkıntı yok ama sol alt siyah. içten kırılmış.
    Bu hafta içinde KVK'ya götürecem. Özellikle söyleyecem yazılımın güncellenmemesini.

• Benim cihazın ekranında karanlık bölge yok. Sadece üst cam kırık. Bu cihazların üst camı ile dokunmatiği bir birine yapışıkmış diye duydum, doğru mu?

Eğer, bir birinden ayrı ise üst camı bir şekilde temizleyip, yerine fleksiglas koymayı düşünüyorum.

Bilgisi olanın cevap yazmasını rica ederim.

Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 290a 2.el satılıyor çok ilginç sıfırı 270 lira
    http://www.ereyon.com.tr/urun/huawei-s7-701u-tablet.aspx
  • tablete xposed yükleyen oldu mu?
  • mesut4.bahtiyar kullanıcısına yanıt
    üst cam dokunmatik tir aynı zamanda ona bağlı flex kabloyla anakarta bağlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut71

üst cam dokunmatik tir aynı zamanda ona bağlı flex kabloyla anakarta bağlanır

Ahanda! Bu işlerden anlayan biri...

Dokunmatikle, kırılan cam tek parça mı? Daha doğru bir ifade ile yekpare mi?

Bu ekranı bulabileceğim, bildiğiniz bir yer var mı? Ne kadardır?

Teşekürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rudolfo3639

290a 2.el satılıyor çok ilginç sıfırı 270 lira
    http://www.ereyon.com.tr/urun/huawei-s7-701u-tablet.aspx

Bu ürünün sıfırı Vodafone'da 395 TL'ye satılıyordu bir süre önce...
    Medipad Lite var....Ama hangi özellikleri eksik bilmiyorum.
  • mesut4.bahtiyar kullanıcısına yanıt
    Evet tek parça digitizer deniliyor şu an bütün dokunmatik teknolojilerde bu var modeli yazıp digitizerini aratirsan intte bulursun uygun
    http://www.ebay.com/itm/Replacement-Touch-Screen-Digitizer-For-HuaWei-MediaPad-7-Youth-S7-701u-S7-701w-/130980490036 gibi mesela belki tr dada bulabilirsin bi araştır bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut71 -- 24 Kasım 2014; 1:44:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut71

Evet tek parça digitizer deniliyor şu an bütün dokunmatik teknolojilerde bu var modeli yazıp digitizerini aratirsan intte bulursun uygun
    http://www.ebay.com/itm/Replacement-Touch-Screen-Digitizer-For-HuaWei-MediaPad-7-Youth-S7-701u-S7-701w-/130980490036 gibi mesela belki tr dada bulabilirsin bi araştır bence

Çok teşekkür ederim.

• Tabletin ekran ve sökümü ile ilgili bir video.. İzlemek için tıkla
  • tabletin orjinal sürümü b005 güncellenen sürümü b008 degil mi yöntem3 ü kullanarak eskisi gibi telefon özelliğini kullanabiliyoruz galiba. daha önce cihaza rom yüklemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat@fdh

B008 --> B005 donwgrade işlemi

Slm arkadaşlar,
    başta @echalon arkadaşımız olmak üzere Turkcell B008 romundan Huawei B005 romuna dönemeyen arkadaşlar için bir kılavuz hazırladım, umarım bir faydası olur. Öncelikle sırf teyit etmek için tabletime B008 romunu yeniden kurdum, tabiiki sonrasında B005 sd-kart güncellemesi FAIL hatası verdi. Adımları aşağıda yazıyorum:

1) Turkcell B008 romu sd-kart güncellemesi ile kurulur yada tabletinizde kurulu olarak gelmiş olabilir (Tablet yeniden başladıktan sonra zaman kaybetmemek için hiçbir kurulum (Google Hesabı, vs.) yapmayla uğraşılmaz, İLERİ tuşlarına basılarak tabletin kurulumu bitirilir).
    2) Huawei orijinal B005 romu sd-kart güncellemesi ile kurma işlemi FAIL (Detected the upgrade package can not be adapted to your tablet. Please press the POWER key for 10 seconds to shutdown) hatası ile sonuçlanır.
    3) B008 yüklü tablet VROOT programı ile rootlanır (Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri AÇIK konuma getirilip USB Hata Ayıklama kutucuğu seçilir).
    4) Rootlanmış tablete Terminal Emülatör programı kurulur.
    5) Huawei Update Extractor programı ile orijinal B005 romun update.app dosyasından çıkarılan VRCB.img dosyası sd-karta kopyalanır.
    6) Terminal Emülatör açılır
    7) su komutu girilerek ROOT olunur (Çince root programının penceresi açılacak, sağdaki yeşil tuşa basılarak Terminale Emülatöre root yetkisi verilmesi sağlanır, daha sonra terminalde $ işareti yerine # işareti gelir).
    8) dd if=/sdcard2/b005/VRCB.img of=/dev/block/mtdblock6 komutu çalıştırılır
    9) sd-karta B005 romun dload klasörü kopyalanır
    10) Terminalde reboot recovery yazılıp enter a basılır (tablet 2 sefer yeniden başlayacak, 2. başlamada sd-kart güncellemesi ile devam edilecek ve 3-5 dk sonra OK (Updated Please pull out SD card to reboot) yazısı çıkınca sd kart çıkarılıp tablet yeniden başlatılır.
    11) Tabletin kurulum işlemi tamamlanır (Google Hesabı, tarih saat ayarları, kullanıcı bilgisi, vs.).
    12) Tabletiniz Huawei Orijinal B005 romuna döndü, hayırlı olsun.

10.adıma kadar geldim reboot recovery yazdım kapandi 10-15sn android simgeli recovery ekranı göründü sonra tablet yeniden başladi ok yazısı gelmedi ve b005 yüklenmedi eski halinde şuan değişiklik olmadı.

• fikretkurt F kullanıcısına yanıt
    adımları uyguladım işe yaradı,teşekkürler.
  • b008 e güncellemeyi cihaz izin almadan mı yapıyordu yoksa izin istiyor muydu bir önlem almak gerekirse diye
  • Halen alinabilitesi varmi 300 tl ye sifir alcam ???

en merak ettigim konu, şarjı nasil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 10 Aralık 2014; 14:43:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde cihazın wifi bağlantısında problem var net hızı çok çok yavaş bağlantı genelde zaman aşımına uğruyor (evdeki bağlantı hızım 16mbit)
  • Tablet hakkında dan wifi sinyal gücüne baktım -100dbm civarı değişiyor bu yüzden tabletin wifi bağlantısı her zaman aşırı yavaş ve kopmalar oluyor galiba.Nasıl çözebilirim bu sorunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MentosKola -- 12 Aralık 2014; 5:23:52 >
  • Arkadaşlar Tabletimi Satıyorum Malum Telefon özelliği açık yanında kullandığım ve kullanmadığım 2 Kılıf vereceğim fiyat 250 TL altı üstü olacak androidli telefon takaslarına açığım
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferr25turkey -- 17 Aralık 2014; 22:19:55 >
  • s.a arkadaşlar burdaki yorumlara bakarak bu tableti aldım ama burdaki yorumların ya çoğu yanlış yada ben bu tableti kullanmayı bilmiyorum :D şarjı bir oyun açınca maximum 3 saat gidiyor burda 20 saat deniyor ips özelliği yok tablette yan çevirince ekran kararıyor gprs özelliği hemen bulmuyor telefonum daha hızlı buluyor acaba yazılımmı yüklemek gerek dediğiniz özellikte kullanmak için yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.