Şimdi Ara

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.067
Cevap
50
Favori
262.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fotomorfoz

ozellikle dördüncü uygulamalar widgetler olan resimdeki olay bende yok bulamadim giremedim ekranda sadece gecis pencereleri var

Aynen, tema olarak durum bende de böyle sadece ana sayfa ve yatay geçişlerin olduğu diğer pencereler var ama şimdilik başka türlüsüne ihtiyaç duymadım. Fakat ekranı yatay ya da dik kullanınca ikonlarda kaybolma olayı yok her şey yerli yerinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=281039133490

Arkadaşlar, bu işlerden anlayanlar bir el atsa da üç beş tane alıp aramızda paylaşsak.

• @pckopat_doktor , @fotomorfoz
    Arkadaşlar, Nova Launcer adlı launcher uygulamasını kullanıyorum. Son derece sade, basit ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra hızlı bir arayüz kazandırıyor. Nova Launcher zaten en çok tavsiye edilen launcherler arasında ilk sıralarda. Benim gibi, gösterişe fazla dikkat etmeyenlere, sade, basit, hızlı ve kaliteli olmasına önem verenlere bu launcheri tavsiye ediyorum. Google Play'deki bilindik launcherlerin çoğunu, diğer cihazlarımda kurup denemişimdir. Smart Launcher, Apex Launcher, Next Launcher, ADW.Launcher, Go Launcher EX gibi gibi launcher uygulamaları da gayet popüler ve olumlu yorumlar almaktadırlar. Nova'yı beğenmeyenler, diğerlerine göz atabilirler.

Nova Launcer Android 4.x üstü cihazlara kurulabilmekte. Smart Tab10" tabletim Android 3.2 sürümünde kalmamış olsa idi, ona da Nova Launcheri kurup kullanırdım. Bu sebeple onda, yine çok memnun kaldığım Next Launcher adlı launcheri kullanmaktayım. Next Launcher 'i, diğerlerine göre çok daha özelleştirilebilir, göze hitap eden ve son derece kaliteli buluyorum.Yalnız hızdan biraz ödün verilmiş gibi. Bu yüzden onu da olabilecek en sade hali ile kullanmaktayım.

Tablete launcher kuracak arkadaşlara, mutlaka Home Manager adlı uygulamayı da kurmalarını öneriyorum. Home Manager'in görevi, tabletin kendi launcherini (bu durumda Huawei Launcher) görev dışı bırakıp, sadece sonradan kurmuş olduğunuz launcherin tek başına çalışmasını sağlamaktır. Genel olarak, her hangi bir android cihazında, her hangi bir harici launcheri kullanan herkesin Home Manager'i de kullanması tavsiye edilir.
  • Hat üzerinden 3G görüntülü çağrı alım-gönderimi denemedim, deneyen birini de görmedim. Ayarlarda böyle bir ibareye de rastlamadım. Emin olmamakla beraber, sanırım cihazda hat üzerinden 3g görüntülü konuşma gerçekleştirmek mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=281039133490

Arkadaşlar, bu işlerden anlayanlar bir el atsa da üç beş tane alıp aramızda paylaşsak.

Arkadaşım, linkteki kılıf bizim tabletin modeline göre üretilmemiş. Yani bizim cihaza uyum sağlamayacaktır. Dikkatli incelerseniz, bu kılıfı bizim tablete giydirir isek, ön kamera, arka kamera ve hoparlörün ile alttaki mikrofon, kulaklık girişi ve usb/güç girişinin kısmen veya tamamen üstleri kapatılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 5 Ağustos 2013; 1:45:59 >
  • hocam tesekkurler novayi indirdim sadece diger android lerde boyle bi programa ihtiyac duymamistim sanirim rami de fazla kullanmiyor bu program.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=281039133490

Arkadaşım, linkteki kılıf bizim tabletin modeline göre üretilmemiş. Yani bizim cihaza uyum sağlamayacaktır. Dikkatli incelerseniz, bu kılıfı bizim tablete giydirir isek, ön kamera, arka kamera ve hoparlörün ile alttaki mikrofon, kulaklık girişi ve usb/güç girişinin kısmen veya tamamen üstleri kapatılacaktır.

e doğru valla, ben mediapad 7 inch lafını görünce atladım hemen :) fakat fiyat olarak çok cazipmiş, dün mediamarktta baktım 35'in 50'nin altına pek bir şey yok. Böyle bir şey bulsaydım kamerasına falan bakmaz alırdım, zaten tabletle fotoğraf çekmeye gerek olsa da kırk yılda bir olur o yüzden şöyle bir şey arıyorum
    http://www.ebay.com/itm/360-Rotating-PU-Leather-Case-Cover-Stand-For-Google-Nexus-7-Tablet-Light-Blue/390638506539?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D163%26meid%3D346730734529053175%26pid%3D100005%26prg%3D1088%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D281039133490%26 burada ucuz yollu böyle bir şey olsa hemen alırdım...
  • Arkadaşlar, tablette 3G görüntülü görüşme yapabileceğimiz bir program var mı? Hanngout, Tango vb hariç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _yusufaydin_

Arkadaşlar, tablette 3G görüntülü görüşme yapabileceğimiz bir program var mı? Hanngout, Tango vb hariç...

http://www.androidfanclub.net/2012/12/best-free-video-calling-apps-android.html

http://au.ibtimes.com/articles/448116/20130320/top-6-video-calling-apps-android-videos.htm#.Uf-CaOW2Eak

İncelemeni tavsiye ederim.
  • hocam bişey sormak istiyorum home manegeri yüklediğimiz de huawei nin launcherini kaldırmanın bi zararı varmı dır kill yada uninstall yazıyor komple kaldırımı ilerde nova launcherden sıkılırsak geriye dönüşüm olabiliyor mu ?
  • quote:

hocam bişey sormak istiyorum home manegeri yüklediğimiz de huawei nin launcherini kaldırmanın bi zararı varmı dır kill yada uninstall yazıyor komple kaldırımı ilerde nova launcherden sıkılırsak geriye dönüşüm olabiliyor mu ?

Ben kaldır (uninstall) demedim hiç, kaldırılırsa ne olacağını bilmiyorum. Muhtemelen cihazı sıfırlamak zorunda kalacağız. Home managerde, cihazın kendi launcherine kill deyip, sonradan yüklediğim launcheri de set to default olarak ayarlayıp kullanıyorum.
  • Huawei İdeos X5'ten geçmeye değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hun Göktürk Uygur -- 6 Ağustos 2013; 14:41:41 >
  • Alanlar ne kadara aldı?

• quote:

quote:

hocam bişey sormak istiyorum home manegeri yüklediğimiz de huawei nin launcherini kaldırmanın bi zararı varmı dır kill yada uninstall yazıyor komple kaldırımı ilerde nova launcherden sıkılırsak geriye dönüşüm olabiliyor mu ?

Ben kaldır (uninstall) demedim hiç, kaldırılırsa ne olacağını bilmiyorum. Muhtemelen cihazı sıfırlamak zorunda kalacağız. Home managerde, cihazın kendi launcherine kill deyip, sonradan yüklediğim launcheri de set to default olarak ayarlayıp kullanıyorum.

teşekürler arkadaşım.
  • @fotomorfoz
    Rica ederim. Nova launcher ve gerekli ayarlamalardan (görsellik minimum - hız maksimum) sonra cihaz uçacak gibi geliyor bana. Özellikle ana ekrandaki ve uygulamalar ekranındaki sayfa geçişleri muazzam. Sizde nasıl.

@ThbrK
    Ideos X5 ile Mediapad 7 Youth farklı kulvarların cihazları. Birisi akıllı telefon, diğeri tablet diye üretilmiş. Donanımsal farkları hesaba katmıyorum bile. Eski donanımlı bir arabadan, yeni donanımlı bir minibüse geçmeye değer mi gibi bir soru olmuş sizinki İhtiyaçlarınızı belirleyip, buna göre en doğru cihazı seçmenizi öneririm. Sırf fiyatı uygun diye kullanmayacağınız, nadiren kullanacağınız ya da hiç işinize yaramayacak bir cihaz için para vermenizi tavsiye etmiyorum.

Alanların çoğu turkcell e-mağazadan 329 liraya ya da turkcell bayilerden 329/330/340 gibi fiyatlardan satın aldılar. Ben gibi bir kaç kişi de, e-mağaza üzerinden 50 liralık indirim çeki ile 279 liraya satın almış olduk.
  • Arkadaşlar,

Çoğu android cihazında mevcut olan, ses kısma (-) düğmesi ile güç düğmesine birlikte basılarak yapılan ekran görüntüsü alma işlemi (screenshot), bizim tablette mümkün değil. Bu yöntemle ss alınamıyor.

Fakat, telefonumda da kullandığım bir uygulama var ki, root izni gerektirmeden, bu eksikliği gideriyor ve tabletimizde ekran görüntüsünün alınmasına olanak sağlıyor. Örnek SS:

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

Uygulamanın adı Screenshot Ultimate. İndirmek için LİNK.

Uygulamayı kurduktan sonra;
    - Settings 'e girip,
    - Screenshot Adjustments 'in altındaki Settings 'e tıklayıp,
    - Açılan sayfanın en üstündeki Switch Colors ayarından, Switch blue and red 'i seçmenizi öneririm;

yoksa alınan SS'lerdeki renkler karşıt gibi çıkıyor. Telefonumda da aynı uygulamayı kullanmama rağmen, telefonumda bu ayarı yapmadan düzgün SS'ler çekiliyor. Tablette ise bu ayarı yapmak şart. Bu bilgiyi ilk sayfaya da ekleyeceğim.

EDİT: ARKADAŞLAR, TABLETİMİZDE SES KISMA TUŞU + GÜÇ DÜĞMESİNE BASILARAK EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAK MÜMKÜN. YÜKLEDİĞİM NOVA LAUNCHER UYGULAMASINDAKİ BİR AYAR YÜZÜNDEN, EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALAMIYORMUŞUM. HER NEYSE, ÜSTTEKİ MESAJIMI LÜTFEN DİKKATE ALMAYINIZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 6 Ağustos 2013; 17:58:53 >
  • quote:

Arkadaşlar,

Çoğu android cihazında mevcut olan, ses kısma (-) düğmesi ile güç düğmesine birlikte basılarak yapılan ekran görüntüsü alma işlemi (screenshot), bizim tablette mümkün değil. Bu yöntemle ss alınamıyor.

Fakat, telefonumda da kullandığım bir uygulama var ki, root izni gerektirmeden, bu eksikliği gideriyor ve tabletimizde ekran görüntüsünün alınmasına olanak sağlıyor. Örnek SS:

- Settings 'e girip,
    - Açılan sayfanın en üstündeki Switch Colors ayarından, Switch blue and red 'i seçmenizi öneririm;

yoksa alınan SS'lerdeki renkler karşıt gibi çıkıyor. Telefonumda da aynı uygulamayı kullanmama rağmen, telefonumda bu ayarı yapmadan düzgün SS'ler çekiliyor. Tablette ise bu ayarı yapmak şart. Bu bilgiyi ilk sayfaya da ekleyeceğim.

Ses kısma tuşu + kapama tuşuyla ekran goruntusunu alabiliyorum tabi dik pozisyonda. Yatay kullananlar ses açma + kapama tuşuyla alabilir.
    Anlattığın yöntem için sağol bilmediğim birşey öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetufo -- 6 Ağustos 2013; 17:37:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetufo

quote:

Arkadaşlar,

- Settings 'e girip,

Ses kısma tuşu + kapama tuşuyla ekran goruntusunu alabiliyorum ben.

Allah allah, ben neden alamadım yahu.

Zaten ss alamadığım için alternatif yöntemler arayışına girmiştim. Şimdi tekrar deneyeceğim.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

- Settings 'e girip,

Zaten ss alamadığım için alternatif yöntemler arayışına girmiştim. Şimdi tekrar deneyeceğim.

Hocam ses açma tuşuyla dene yatay kullaniyorsun heralde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

- Settings 'e girip,

Hocam ses açma tuşuyla dene yatay kullaniyorsun heralde.

Heh tamam şimdi yaptım, yüklediğim nova launcher'deki bir ayar yüzünden daha önce alınamıyormuş

Haber verdiğin için sağ ol. Üstteki mesajıma da gerek kalmadı editliyeyim :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.