Şimdi Ara

Otomatik vitesli araba almak istiyorum.Lütfen Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
18.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben ikinci el ve otomatik vitesli bir araba almak istiyorum.
    bütçem en fazla 18000 YTL.Arabada aradığım kriterler ise şunlar.

1-Yakıt tüketimi en fazla 7,0-7,5 olmalı (az yakmalı)
    2-sorunsuz olmalı
    3-2000-2001 moldelden aşağı olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkuty -- 3 Temmuz 2006; 12:42:36 >

• O fiyata aradığın özelliklerde, sağlam, zahmetsiz, hatasız özetle doğru düzgün bir otomatik bulman biraz zor. Bir kere parçası ucuz olmalı derken, neye göre ucuz olmalı? Şahin, Doğan'a göre mi ucuz olmalı? Şimdi piyasada ucuz parça yok. Arabaların hepsi ithal ve bunun sonucunda da yedek parçası pahalı. Çok istersen hurdacılarda piyasanın yarı fiyatına parça çok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orkuty

Ben ikinci el ve otomatik vitesli bir araba almak istiyorum.
    bütçem en fazla 18000 YTL.Arabada aradığım kriterler ise şunlar.

1-Yakıt tüketimi en fazla 7,0-7,5 olmalı (az yakmalı)
    2-sorunsuz olmalı
    3-2000-2001 moldelden aşağı olmamalı.

En iyi seçim 2000-2001 model honda civic oalcaktır.1.4 motorlu olanı daha ekonomik tabiiki..Performans çok önemli değilse 1.4 motor gayet yeterli olur.
  • ama yine aynı fiyata 1.6 motorlusunu da bulursun..Hem sorunsuz hem yakıt ekonomisi iyidir..
  • http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=2091658

mesela bu araç hem yeni kasa hem de 1.4 otomatik.gayet ekonomik..
  • laguna alırsın o fiyata ama parçası ucuz olmaz.
    önce karar vermelisin.konfor mu istiyosun yoksa ucuz parçalaı arabamı.hem konfor hem ucuz maalesefbir arada olmuyor.
  • focus olabilir belki bak rahat edersin bence yakıtı o kadar sorun etme olmadi sirali sistem lpg taktırırsın maximum 2000 ytl
    tutar
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer49

focus olabilir belki bak rahat edersin bence yakıtı o kadar sorun etme olmadi sirali sistem lpg taktırırsın maximum 2000 ytl
    tutar

zaten en fazla 7,0-7.5 yakan benzinli bir otomatik araba bulamazsın arkadasım, omer49 un dediği gibi lpg taktırırsın yada dizel bir arac alırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

quote:

focus olabilir belki bak rahat edersin bence yakıtı o kadar sorun etme olmadi sirali sistem lpg taktırırsın maximum 2000 ytl
    tutar

zaten en fazla 7,0-7.5 yakan benzinli bir otomatik araba bulamazsın arkadasım, omer49 un dediği gibi lpg taktırırsın yada dizel bir arac alırsın

Bulursun ama o bütcede bulamazsın

50L depo ile 800km giden civic otm (01-06 model)
  • yok arkadasim yaa mazot cok pahalandi benzinli alip LPG takmak en ii yontem

quote:

quote:

tutar

• civic iyi bir çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

quote:

quote:

tutar

1,4 lermi? o zaman yakıt tüketimi onların 100 km de 6,25 lt oluyo cok iddialı bi rakam, o fiyata civic varsa o zaman civic ilk tercihlerinden biri olmalı bencede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnny3254 -- 30 Haziran 2006; 21:53:19 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

quote:

quote:

tutar

1,4 lermi? o zaman yakıt tüketimi onların 100 km de 6,25 lt oluyo cok iddialı bi rakam, o fiyata civic varsa o zaman civic ilk tercihlerinden biri olmalı bencede

Bahsettiğim 1.6 civic 6.25 mi çok söylemişim 6 bile olur 100kmde
  • nasıl 6 litre ya ben anlamadım? şehir dışı verilerimi bu?
  • Vallaha ben 2-3 gündür, 2004, 1.6 102 hplik Vw bora otamatik kullanıyorum.

Geçen gün 300km yaptım ve son 100km kasarak ortalamayı 9.3 lt/100km'ye kadar düşürebildim. İstersen bi daha düşün!!

Not: Triptronik vitesler daha verimli çalışıyor, tavsiye edebilirim.
  • hocam bende 2000 clio 1.6i(110bg) otomatik var....kısın 8.5-9 litreyi inmiyo yazında 7.5 ile 8.5 arası yakıyo....ama trafik cok yogun olursa 12-13 lt yakıyo kışın..uzun yolda da 40lt benzinle 650 670 km gidiyo..sehir icindede cok devirli kullanmassan 450 km fln gidiyo...
  • wv polo ya da ford fiestayı düşün bence
  • otomatik yaris alabilirsin 1.300cc..
    hem kasada değişti fiyatları ucuzlamış olması lazım..
    hem sana ilerde masraf acacak bir araçta değil, uzun yıllar kullanabilirsin ama küçük gelebilir (bagaj vs.)..
  • fiesta olabilir
  • tek kelimeyle corsa diyorum.. şehir içi gün boyu dur-kalk yapsan en fazla 5,5 litre yakıyor.. benzinli alıp lpg ile uğraşana rahat rahat dizel arabaya bin daha iyi... easytronik vites çok rahat.. hem dizelin hemde otomatiğin rahatlığı...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.