Şimdi Ara

Cities XL - Mod Rehberi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
4
Favori
10.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OYUNU UZUN SÜREDİR OYNAMIYORUM. MODLARIN BULUNDUĞU SİTEYE ÜYE.LİK GİRİŞİ YAPAMIYORUM. AŞAĞIDAKİ ADIMLARI UYGULAYABİLİRSİNİZ.
    ARKADAŞLAR OYUN OYNAMAK BİR HAYAT TARZI DEĞİLDİR. HAYATIN BİR PARÇASIDIR.
    SAKIN OYUN OYNAMA SÜREMİZ KİTAP OKUMA SÜREMİZİ, DERS ÇALIŞMA SÜREMİZİ, KENDİMİZE AYIRDIĞINIZ SÜREYİ, ANNE BABAMIZA AYIRDIĞIMIZ SÜREYİ, RABBİMİZE İBADET ETTİĞİMİZ SÜREYİ AMAN HA GEÇMESİN.
    ÖZGÜRCE OYUN OYNADIĞIMIZI ZANNEDEREK BİLGİSAYARA MAHKUM OLMAYALIM."

Oyun için yapılmış kullanılması gayet keyifli modlar bulunuyor ve bende bu modların kurulumu anlatmak istedim.

Modları edindiğim site : XLNATION

İNDİRME LİNKLERİ İÇİN SİTEYE ÜYE OLMALISINIZ
    İndirme linkleri sitede mod konusunun başlık sayfasının altında bulunmaktadır
     Cities XL - Mod Rehberi

1- Öncelikle bu modu yüklememiz gerekiyor. Bu mod arayüzü diğer modlar için kullanışlı kılıyor. Yani diğer modlar için bu mod olmazsa olmaz.
    XL Nation User Interface Mod (UIM)

2- UIM yüklenditen sonra modlarımızı yüklemeye başlıyoruz. Fakat bazı modlar UIM gibi setup kullanırken bazıları .patch uzantılı dosya kullanıyor.
    (.patch) uzantılı modların yüklenişini gösterecek olursak;

Örneğin:

Oyunumuza camii ekleyen bir mod, Mosquepack. Bu modu sağ tık, farklı kaydet yaparak indiriyoruz.
    Daha sonra ise indirdiğimiz .patch uzantılı bu dosyayı Cities XL in kurulu olduğu yerde ki ;
    C:\Program Files........\Cities XL Platinum\Paks <--- paks klasörünün içine (Mods) dosyası oluşturarak içine atıyoruz.
    (platinum veya 2012,2011)

Yükleme olayları bu kadar.

Benim kullandığım modlar;

- NEXL - Trams
    - Realistic Highway Mod 2.0
    - Realistic US Roads Mods Dark
    - New Bridge Pack 1.1
    - Collision Box Remover
    - Network Expansion XL
    - Orientation Panel for Bridge and Highway
    - Ultimate Omnicorp Mod
    - Default Plaza Size Increase
    - Hauteurs des Ponts

Modlar bu sayfada:http://xlnation.net/xlex (isabetli arama için google a mod ismi yazarsanız da geliyor direk.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliKulaBey -- 31 Mart 2015; 10:09:34 >

• Sağol dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmuyor hocam ya. Daha detaylı anlatır mısın? Özellikle indirme olayını..
  • fmmessi F kullanıcısına yanıt
    Üye olduğun taktirde konunun altında indirme linkleri bulunmaktadır;
     Cities XL - Mod Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliKulaBey -- 1 Ağustos 2013; 19:39:30 >
  • Orasını çaktım hocam da üye olamıyorum işte. :D Yalnız indirdim bir kaç bir şey. Nerden indirdiğimi hatırlamıyorum da. Dediğiniz gibi Mods klasörünü açtım içine attım. Ama bu sefer de oyun açılmadı. Sebebi sanırım bu ilk başta dediğiniz olmadığı için kabul etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fmmessi -- 2 Ağustos 2013; 4:01:55 >
  • Birde hocam bu üyelik de şu ifade var ''Anti-Spam Key'' bu nedir ne yazmam gerekiyor buraya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fmmessi

Birde hocam bu üyelik de şu ifade var ''Anti-Spam Key'' bu nedir ne yazmam gerekiyor buraya?

Ana sayfa da bulunuyor:

Cities XL - Mod Rehberi
  • Paylaştığın fotoğrafta ki kısmı yazıyorum o zaman hocam.

Ayrıca ilgin ve cevapların içinde çok teşekkür ederim.
  • hocam modlardaki özellikler nelerdir, kapsamlı türkçe rehber var mı acaba?
  • ACİL MOD YARDIMI LAZIM LÜTFEN.

Bir sorunum var, modları indiriyorum fakat mod klasörüne xlnation sitesinden atsam bile olmuyor.farklı bir mod dosyası lazımmış nedir bilmiyorum. lütfen mod yüklemem için yardımcı olun
  • Üye olamıyorum ki hocam ?
  • Siteye nasıl üye olabilirim ?
  • bende üye oluyorum ama mailime gelmiyor linki
  • Archery kullanıcısına yanıt
    Aynen. Bende de aynı sorun var
  • hallettim kardeş ammada ugraştım yahu :) benim kullanıcı adımı ve şifremi yolluyorum sen gir işini hallet ben işimi halledeyimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Aynen. Bende de aynı sorun var

hellettinmi yaptıysan banada ögret bari
  • Archery kullanıcısına yanıt
    Hocam malum üyelikle girdim. Modları indirdim. Bazıları çalışmıyor ama.
  • 4007 kullanıcısına yanıt
    oyun hata verdi bende ama istedigim oldu tranvay ekledim şehre iyi oldu
    konuyu açan arkadaşa teşekkürediyorum sagolsun...
  • Bir problem olursa yazacağım hocam. Teşekkürler, ihtiyacım olan merak ettiğim bi konuydu.

Şunu sormak istiyorum, optimizasyonu iyileştiren bir mod yok mu?

Aşağıdaki linkte bi kaç şey önermişler, durumu nedir sizce?

http://steamcommunity.com/app/231140/discussions/0/810925398534615632/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clementha -- 23 Temmuz 2014; 11:54:37 >
  • Clementha kullanıcısına yanıt
    Önceden uğraşmıştım fakat şunu söyleyeyim ne denediysem oyunu açtığım ilk 10-15 dk normal gidiyor fakat sonra kasmaya başlıyor. Oyuna yeni binalar eklemektense adam akıllı düzenlemeler yapsalardı işte. şimdi oyunu tekrar yüklesem felan uzun iş size kolay gelsin deneyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.