Şimdi Ara

Analiz : Google sonraki Nexus 7 modelinde LG ile çalışabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Google sonraki Nexus 7 modelinde LG ile çalışabilir

Google'ın LG ile yaptığı Nexus 4 ortaklığı sonrasında bu yılın Nexus tableti için LG ile el sıkışacağı bir süre gündemi meşgul etmişti. Ancak Google beklentileri boşa çıkararak Asus ile yoluna devam etmişti. Gerçekçi analizleri ile tanınan Min-Chi-Kuo ise gelecek yıl itibariyle bu ortaklığın el değiştireceğini iddia ediyor. 

Kuo, Google'ın gelecek nesil Nexus 7'nin ekran kalitesi ile ilgili daha ciddi planlar yapmaya başladığı ve bu bakımdan bu alanda ün yapmış LG ile bir ortaklığa gidebileceğini belirtiyor.

LG, özellikle ekran konusunda oldukça ileri teknolojilere sahip ve hem mobil hem de büyük boyutlu esnek OLED ekranlar konusunda hemşehrisi Samsung'un bir adım önünde ilerliyor. IPS ekran konusunda da iddialı olan LG, şu anki Nexus 7 modelindekinden daha ince ve daha hafif ekranlar üretebiliyor.

Google'ın özellikle Apple ürünleri ile aradaki farkı kapatmak ancak bunu yaparken yine düşük fiyat çizgisini bozmamak istiyor. LG'nin Apple'a ekran sağlaması da diğer bir faktör. Bazı analizler de gelecek sene Google'ın yeni bir ortak ile yola devam etmek istediğini dile getirmekteydi. Bu bakımdan gelecek yıl ki Nexus tabletleri farklı bir üreticinin elinden çıkabilir.

• nexus 7 yi bosver de nexus 5 veya diger nesilleri motorola uretmeli tasarimlar bagiriyor burdayim diye

• Arkadaş bu Google da LG'yi mi aldı Motorola'yı mı belli değil, elinde Motorola gibi mobil cihazların en büyük sorunu bataryaya çözüm getiren bir firma var yapsana mükemmel telefonları tabletleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr_kfks

Arkadaş bu Google da LG'yi mi aldı Motorola'yı mı belli değil, elinde Motorola gibi mobil cihazların en büyük sorunu bataryaya çözüm getiren bir firma var yapsana mükemmel telefonları tabletleri...

O batarya meselesinde bilinmeyen bir iş var. Lg, samsung, apple, sony vs. gibi devler aptallar mı ki moto nun telefonlarını alıp inceleyemiyorlar, neyi nasıl yapmış diye bakmıyorlar? büyük ihtimalle batarya konusunda patentle ilgili bir sıkıntı var.
  • Biri şu Google'a tablet konusunda arayı kapatması için donanım ve tasarımı değil yazılımı doğrultması gerektiğini söylesin.

Zira Apple'da uygulamalar iPhone ve iPad'te cihaza göre ayrı ayrı dururken Android tabletlerde telefondakinin aynısı duruyor. Stabilite konusuna ise hiç girmiyorum bile.

Android telefonda gayet iyi ancak tablette hala bir değişiklik yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 29 Temmuz 2013; 0:13:53 >
  • Gerçekleşme olasılığı yüksek.

• akıl akıl gelde googleye takıl başkada bişey demiyorum mübarek sahur vakti

• bu lg ile google arasında ne var? lg batmasın diye elinden geleni yapıyor google.

• quote:

Orijinalden alıntı: alibakirhan

akıl akıl gelde googleye takıl başkada bişey demiyorum mübarek sahur vakti

Sahur vakti bana da komik geldi hocam ondan güldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

bu lg ile google arasında ne var? lg batmasın diye elinden geleni yapıyor google.

http://tr.wikipedia.org/wiki/LG_Grup LG mi batacak !! rüyanda görebilirsin .

• Bazıları sırf lg üretti diye almayacak yazılım güncellemesi yüzünden..

• google amca, 10 sene yazılım güncellemesi garantisi versen de , lg yi gene almam... ilk etabı asus ile tamamladı, sıvama kısmını lg ile yapmayı planlıyor google demek ki!!

• quote:

Orijinalden alıntı: alibakirhan

akıl akıl gelde googleye takıl başkada bişey demiyorum mübarek sahur vakti

Güldürdün :D
    Arkadaşa bir bardak su verin soluklansın.

• Google b*kunu yiyeyim lg ye uretme mis gibi samsung dururken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha bi dur bu yeni nexus 7yi elimize alalım da öyle haber yap

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Bazıları sırf lg üretti diye almayacak yazılım güncellemesi yüzünden..

Nexus tableti? Lg guncelleme yapmayacak diye? Nexusun guncellemesini google yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

bu lg ile google arasında ne var? lg batmasın diye elinden geleni yapıyor google.

Oncelikle lg cok buyuk firma tum mobil pazari kaybetse bile batmaz. Google muhtemelen androidin samsung tekeline girmesinden rahatsiz. Bu yuzden lg yi destekliyor keza lg samsunga denk donanim uretim ve arge kapasitesine sahip sayili firmalardan. Bugun mobilde samsungla fark bu kadar acildiysa tamamen yanlis politikalarindan ve verilmeyen desteklerden. Yoksa cesurca yenilikci modeller cikarmalarini cok begeniyorum.

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Nexus cihazı kim üretirse üretsin, yazılım güncellemesi Google'dan geliyor. Sorun yok...
  • 1 senedir lg p880 kullanıyorum s3 ile ne yapılıorsa aynısını yapıyoruz lg konusunda sorun nedir anlamadım. LG gibi bi firma batarsa hangi firma ayakta kalacak oda bi mumamma. Mobili ben kapatıyorum desin kapatır hiçbirşeyde olmaz. Arkadaşlar bukadar samsung samsung derseniz adamlar lastiği plastiği silikonu bize 2000 liradan satmaya devam ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedayroy -- 29 Temmuz 2013; 10:57:40 >
  • Nolur Sony yapsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.