Şimdi Ara

AMD'nin Fusion A10-6800K işlemcisi 8.2GHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin Fusion A10-6800K işlemcisi 8.2GHz'e hız aşırtıldı

AMD'nin üçüncü nesil Fusion işlemci ailesindeki en hızlı model olan A10-6800K, kısa bir süre önce ekstrem hız aşırtma profesyonelleri tarafından 8GHz'e hız aşırtılmıştı. Sahip olduğu yüksek hız aşırtma başarımı dikkatlerden kaçmayan dört çekirdekli işlemci, aynı The Stilt olarak bilinen Finlandiyalı aynı ekip tarafından bu defa 8.2GHz'e çıkartıldı.

AMD'nin Fusion işlemci ailesi için dünya rekoru anlamına gelen hız artışının, çekirdeklerin tamamının aktifken gerçekleştirilmiş olması da başarının önemine vurgu yapan bir başka nokta. Tam olarak 8203.01MHz'e çıkartılan işlemci için bu değere ulaşabilmek adına, çarpan değerinin 63x, buz hısının ise 130.21MHz olarak belirlendiğini görmekteyiz.

Sızı Azot yani LN2 kullanılarak -100 derecenin üzerinde çalıştırılan işlemcide, çekirdek çalışma voltajı ise 1.968v olarak belirlenmiş. İlginç olan bir başka detay ise daha önce ki rekor olan 8GHz'e 2.008v voltaj değeri ile ulaşılırken, 200MHz daha yüksek değer çıkılan yeni rekor için daha düşük çalışma voltajının belirlenmiş olması. 

Anakart olarak Asus'un, AMD A85X çipsetini kullanan F2A85-V Pro modelinin kullanıldığı çalışma kapsamında, SuperPi'de daha yüksek değerlere ulaşılabilmesi adına, AMD işlemciler için geliştirilen x87 yaması da uygulanmış. Piledriver mimarisini kullanan A10-6800K işlemcisi, standart hızlarda yerini aldığı A10-5800K'dan işlemci performansı olarak genellikle pratikte pek hissedilmeyecek oranda hızlıyken, entegre grafik performansı ise daha yüksek.

• Gözlerim düştü sayıyı okuduğumda..

• Ah amd ah amd herkes hizasirtmak zorunda mi dedik dinledin ama 220w tdp yaptin bu ne tdp dedik hizi dusurdun bi ayarin yok lan

• maşallah
  • *-100 derecenin daha altında.

• yuh be

• Artık donanım haberleri okadar degersiz kaldıkı site yonetiminizde 3 gun oncenın haberlerini kaynak belirtmeden servis ediyorsunuz.eskiden dh nerdeyse butun teknolojik haber ihtiyacımı karsılardı şimdi yarısına bile yetmiyor sadece akıllı tldn ve fotofraf haberlerı yapıyor.

• Rekormuş Puf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 28 Temmuz 2013; 0:22:56 >
  • ramler sanki yavaş kalmış biraz :S

• amd aştı kendini

• bende teknolojiye cok merakliyim da, anlamadigim hiz asirtilinca ne oluyor, ele ne geciyor. zevki nerde diye düsünüyorum, hatta vardir bi bildikleri diyorum, netice kendimi kandiramiyorum.

hakikaten soruyorum hiz asirtilinca ne oluyor sadece rekor mu. eger bütün mesele sadece rekor ise ürünü yapan firma (burada amd) rekoru zaten kirmistir, insanlar bunu meydana cikariyor. gerek var mi? yok. o sekilde kimse kullanamicak. sacma (bence)

• ancak zaten hız aşırtırsın amd :)) İNTEL akarrr

• Yil olmus 2013 hala zeytin yesili xp kullaniyorlar bir de bunlar overclock expert olacak :D

• hakkınız fakat siteye yeni bir bakış attım ana sayfa resmen reklam dolmuş haberleri bile okuyamıyorum neredeyse
  • amd zar verimligi veya hamur diyelim kalitesini geliştirmedikce
    böyle haberleri cok duyarız

• yarı yarıya hız + 500 wat demek vahim bir sonuç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

Yil olmus 2013 hala zeytin yesili xp kullaniyorlar bir de bunlar overclock expert olacak :D

Xp kullanmaları overclock için. En iyi overclock xp de oluyor.
  • hiçbir anlam ifade etmeyen bir çalışma.

• Yandık amd bunu da oc yapıp 1000 dolara kakalamaya çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 28 Temmuz 2013; 22:32:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Yandık amd bunu da oc yapıp 1000 dolara kakalamaya çalışır.

Fiyatı 350 tl civarında.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.