Şimdi Ara

[HTC ONE] Mehmed Altair'ın Atölyesi (ROM/KERNEL/ROOT/S-OFF)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
11
Favori
14.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Diğer konuda konu sahibi arkadaşın konuyu düzenlememesi sonucu bu konuda her şeyi toplamaya karar verdim

Bu Konuda Bunları Bulacaksınız

1) Bootloader Unlock

2)S-OFF/S-ON'a dönüş

3)Root

4)Önerilen Romlar/Rom Testleri/Benchmark Sonuçları

5)Sigma ROM by Mehmed Altair (vaktim olur da bitirebilirsem yakında gelecek )

UYARI!!! Cihazınız Bootloader Unlock, S-OFF gibi işlemelerde garanti dışı kalmaktadır. Yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu KULLANICIYA aittir.

İndirmeler

HTC Driverları

ADB Driverları

All in One Toolkit by Hasoon2000

Rehberin tamamını kendim yazdım lütfen emeğe saygı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 13 Eylül 2013; 10:59:29 >

• 1) Bootloader Unlock

ÖNEMLİ NOTLAR
    1-Bootloader Unlock yapmadığım için nasıl yapıldığını bilmiyorum.
    2-XDA üyesi torxx'tan çeviridir. Teşekkürler @torxx

Bu rehber özellikle yeni kullanıcılar içindir. Deneyimli kullanıcılar da bu işlemi benzer yöntemlerle yapmaktadır.

1. HTCDevhttp://www.htcdev.com/ sitesine gidin ve yeni bir hesap açın
    2. Bu linkteki adb/fastboot dosyalarını indirin
    3. C Sürcüsünde adb isimli bir klasör açın
    4. 2.Adımda indirdiğiniz dosyaları buraya çıkartın  [HTC ONE] Mehmed Altair'ın Atölyesi (ROM/KERNEL/ROOT/S-OFF)
    5. Buraya gidinhttp://www.htcdev.com/bootloader/ ve "All Other Supported Models"e tıkladığınızda bootloader'ı açmaya hazırsınız
    6. Çıkan 2 kutucuğu da onaylayın
    7. İlk 6 adımı tamamladıysanız şimdi adım 8'e geçebilirsiniz
    8. Güç tuşuna 10 saniye basarak cihazı kapatın
    9. Cihazı "Güç" ve "Ses Kısma" tuşlarına birlikte basarak açın
    10. Ses açma ve kapama tuşlarıyla fastboot menüsüne gelin ve güç tuşuyla onaylayın
    11. Cihazı bilgisayara bağlayın ve komut penceresini açın
    12. C:/adb klasörüne gidin ve "Shift" tuşuna basarken klasörde boş bir yere sağ tıklayın ve "Komut Penceresini Burada Aç"ı kullanın
    13. Komut penceresine "fastboot oem get_identifier_token" (tırnaklar olmadan) yazın
    14. Çıkan uzun anahtar kodunu kopyalayın  [HTC ONE] Mehmed Altair'ın Atölyesi (ROM/KERNEL/ROOT/S-OFF)
    15. Bu koduhttp://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions/page-3 adresinde sayfanın en altındaki kutucuğa yapıştırın
    16. HTCDev mail adresinize kısa bir mail ve "Unlock_code.bin" isimli bir dosya gönderecek
    17. Bu dosyayı indirin ve adım 2'de oluşturduğumuz adb klasörüne kopyalayın
    18. Tekrar C:/adb klasörüne gidin ve aynı kombinasyonla burada komut penceresi açın
    19. Komut penceresine "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin" (tırnaklar olmadan) yazın
    20. Cihazınızın ekranı değişecek ve burada "Ses Açma" tuşuyla kabul edin ve "Güç" tuşuyla onaylayın

Cihazınızın bootloader kilidi açılmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 29 Temmuz 2013; 17:59:18 >

• S-OFF ve S-ON Rehberi

S-OFF Yapma

S-OFF cihaza ROM yükleme ve Cid numarası değiştirme imkanı sağlar. Cihazınızın hboot sürümü 1.44 olmalı şu an hboot sürümü 1.54 olan cihazlar s-off yapılamıyor bildiğim kadarıyla.

1. Kullanacağımız program revone ve buradan indirebilirsiniz.

2. İndirdiğimiz dosyayı C:/adb klasörümüze atıyoruz. Bu klasör her türlü işlemde kullanılacağı için silmeyin dursun.
    3. Burada shift tuşuna basarken klasörde boş bir yere sağ tıklıyoruz ve "Burada Komut Penceresi Aç"a tıklıyoruz
     [HTC ONE] Mehmed Altair'ın Atölyesi (ROM/KERNEL/ROOT/S-OFF)

4. Açılan komut penceresine adb push revone /data/local/tmp/ yazarak revone dosyasını cihaza kopyalıyoruz ve sonrasında aynı şekilde yeni bir komut penceresi açarak cd /data/local/tmp yazıyoruz.
    5. Bu komuttan sonra chmod 755 revone ve revone dosyasının izinlerini değiştirin.

5. ./revone -P yazarak S-OFF komutunu verin.
    6a. Eğer revone başarılı olursa revone success gibi bir yazı çıkacaktır. Yazıyı görürseniz devam edin.
    6b. Eğer revone cihazı yeniden başlatırsa bu bir hatadır ve cihazı tekrar kapatıp açın. Daha sonra 4. adımdan tekrar deneyin.
    6c. Eğer revone please reboot device yazarsa cihazı resetleyin ve 4. adımdan tekrar deneyin.

7. Revone başarılı olduysa yeni bir komut penceresi açın ve /data/local/tmp yazarak revone'un bulunduğu klasöre gidin.
    8. ./revone -s 0 -u komutunu verin ve revone başarılı olduysa S-OFF olmayı başardınız.

NOT: Herkesin sinirini bozan "TAMPERED" yazısını kaldırmak için 7. adıma kadar aynen yapın 8. adımda ./revone -t komutunu kullanın.

Cihazımız S-OFF oldu hayırlı uğurlu olsun.

Tekrar S-ON'a Dönmek İçin

En üst kısımdaki All in One Toolkit by Hasoon2000 dosyasını indirin ve herhangi bir yere çıkartın.
    UYARI: Klasörün ismini değiştirdiğinizde program çalışmıyor!
    Cihazınızı açın ve geliştirici ayarlarından "Android Hata Ayıklama"yı açın. Daha sonra All in One Toolkit'i açın ve buradan S-ON seçeneğine tıklayın
    Cihazınız reset atacak ve fastboot modunda açılacak. Burada bir şey yapmanıza gerek yok her şeyi kendisi yapması lazım.

Cihazımız tekrar S-ON oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 16 Eylül 2013; 16:42:06 >

• Recovery Yükleme ve Root Yapma

Gereksinimler

a. Bootloader Unlock bir HTC One
    b. S-OFF (önerilen)

Aşağıdaki linklerden istediğimiz recovery dosyasını indiriyoruz. Kişisel tercihim TWRP

Team Win Recovery Project

ClockWorkMod Recovery

4.2.2 Stock Recovery

1. Bu recoverylerden birini indirdikten sonra ismini eğer değilse recovery.img olarak değiştiryoruz.
    2. C:/adb klasörüne indirdiğimiz recovery dosyasını kopyalıyoruz.
    3. Bu klasörde bulunan fastboot.exe'yi çalıştırıyoruz
    4. Komut satırına fastboot flash recovery recovery.img yazıyoruz.
    5. Ekranda sending recovery... ve daha sonrasında finished yazısı geldiyse recovery başarıyla flashlanmıştır.

Root Yapmak İçin

1. Recovery yükledikten sonra cihazı açın ve buradan indirdiğiniz zip dosyasını cihazın hafızasına kopylalayın.
    2. Kopyalama bittikten sonra cihazı güç ve ses açma tuşlarına birlikte basılı tutarak fasboot modunda açıyoruz.
    3. Ses tuşlarıyla recovery seçeneğine gelin ve güç tuşuyla recovery'ye girin.
    4a. TWRP için install butonuna basıp dosyayı attığınız yere gelip dosyayı seçeceksiniz. Seçtikten sonra ise altta kaydırma çubuğu çıkacak onu çekip root yapabilirsiniz.
    4b. CWM için install zip from sd card butonuna basıp dosyayı seçin ve en son çıkan onaya tıklayın ve root hazır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 29 Temmuz 2013; 14:06:14 >

• ROM Yükleme ve Sistem Modifikasyonları

SuperCID Yapma

Cihazın bootloader kilidini açtık s-off yaptık recovery yükledik root yaptık fakat henüz rom yükleyemiyoruz
    Bunun sebebi HTC cihazlarda bulunan CID (Carrier ID) numarasıdır. Her ülkenin sırayla güncelleme almasını sağlayan bu CID sistemi rom yüklememize maalesef engel oluyor.

İstediğimiz romu yüklemek için CID numaramızı SuperCID yapmamız gerekiyor.

Bunun için;
    1. Cihazı bağlayıp All in One Toolkit'i açın ve cihazın Hata Ayıklama modunun aktif olduğuna emin olun.
    2. Write CID butonuna basın ve telefonunuzun resetlenip fastboot modunda başlamasını bekleyin.
    3. Çıkan pencerede CID numaranızı 11111111 (8 tane 1 olmalı) olarak değiştirin ve açılan pencerede yapılan işlemlerin bitmesini bekleyin.
    4. İşlem bittikten sonra cihazı kapatıp güç+ses açma tuşlarıyla tekrar fastboot moduna girin ve CID numaranızın değişip değişmediğini kontrol edin.
    5. Değiştiyse artık istediğiniz romu kurmaya hazırsınız

ROMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 28 Temmuz 2013; 20:44:23 >

• reserved
  • cahilligim için kusura bakmayın ama bootloader unlock ile root farklı şeylermi önce root mu atacaz bootloaderi mi kiricaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuxResset

cahilligim için kusura bakmayın ama bootloader unlock ile root farklı şeylermi önce root mu atacaz bootloaderi mi kiricaz

Önce bootloader unlock sonra s-off en son recovery zaten recovery yükledikten sonra root yapmak 10 saniye rom yüklemek 90 saniye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmed Altair

reserved

ustad yenı kullanacaklar ıcın garantı durumu - faydaları - zararları gıbı bseylerden bahsetseydın. neden s-off neden root yapılmalı gıbı fıkır sadece...Emeğıne sağlık guzel olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: metetemur

quote:

reserved

ustad yenı kullanacaklar ıcın garantı durumu - faydaları - zararları gıbı bseylerden bahsetseydın. neden s-off neden root yapılmalı gıbı fıkır sadece...Emeğıne sağlık guzel olmus

sağol onları da ekleyeceğim de bugün bittim hepsini tek tek yazmaktan biraz dinlenip onları da eklerim
  • Mükemmel bilgiler bunlar, takipteyim mehmet kardes

• Cok guzel bir calisma benim gibi ios dan androide yeni gecmis kullanicilar icin cok faydali olacaktir kesinlikle.

• Ne işe yarıyor bu root?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinuviél Luthién

Ne işe yarıyor bu root?

Sistemde tam denetim sağlarsınız. Mesela gereksiz google uygulamalarını silebilir. İşlemci hızını arttırıp azaltabilir. Başlangıçta otomatik açılan programların açılmamasını sağlayabilirsiniz. Daha çok şey var ama aklıma gelenler bunlar

• boot loader açtım recvery yukledim şu an rootlu cihaz ama s-oof yapmak isteğimde fastboot ekranında device not found uyarısı veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepolmez

boot loader açtım recvery yukledim şu an rootlu cihaz ama s-oof yapmak isteğimde fastboot ekranında device not found uyarısı veriyor.

Hangi adıma kadar geldiğinizi söyler misiniz

• quote:

quote:

boot loader açtım recvery yukledim şu an rootlu cihaz ama s-oof yapmak isteğimde fastboot ekranında device not found uyarısı veriyor.

hocam aslında hboot 1.54 denemek istedim. Revone kopyalama işinde kalıyor. İlk aldığımda 4.1.2 deyken bu işlemi yapmak lazımmış. Ben hemen güncelledim artık bekleyeceğiz.

Bir de komut penceresinde telefon normal açıkken mi komut yazacağız yoksa fastboot ekranında mı veya bootlloader ekranında mı

• quote:

quote:

quote:

hocam aslında hboot 1.54 denemek istedim. Revone kopyalama işinde kalıyor. İlk aldığımda 4.1.2 deyken bu işlemi yapmak lazımmış. Ben hemen güncelledim artık bekleyeceğiz.

Bir de komut penceresinde telefon normal açıkken mi komut yazacağız yoksa fastboot ekranında mı veya bootlloader ekranında mı

Komut ekranında yapılan işlemler için cihaz fastboot modunda olmalıdır ayrıca hboot 1.54 için revone'un yakında çıkacağı söyleniyor ama bakacağız artık.

Şu an root ve bootloader unlock tamamsa zaten s-off çok gerekli değil

Eğer beklerseniz tavsiye edilen romlar bölümünü de biraz dolduracağım oradan rom seçebilirsiniz

• Bir de cihaz fastboot ekranına Ses kısma tuşu+poerla geçiyor. Siz yukarıda Ses açma+poer demişniz. daha öncede dikkatimi çekmişti. Çünkü 2 yıldır desire hd kullanıyordum. Onda da seskısma+power dı. Ses açma + power da desire hd de direk recovery ekranına geçiyordu bu telefonda olmuyor. Fastboot ekranından geçmek gerekiyor.
  • quote:

Bir de cihaz fastboot ekranına Ses kısma tuşu+poerla geçiyor. Siz yukarıda Ses açma+poer demişniz. daha öncede dikkatimi çekmişti. Çünkü 2 yıldır desire hd kullanıyordum. Onda da seskısma+power dı. Ses açma + power da desire hd de direk recovery ekranına geçiyordu bu telefonda olmuyor. Fastboot ekranından geçmek gerekiyor.

Harbi ses kısmaya basıp ses açma yazmışım teşekkür ederim hemen duzeltiyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.