Şimdi Ara

MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./ANKARA MAMAK (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
10
Favori
33.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vicdani Yurdakuler V kullanıcısına yanıt
    Mebs icinde nerede kalicaksin ?? Kalicagin yere gore degisir.Sen yaz nerede kalicagini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MhMmT_K

Eğitim Birliği : MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği : MEBS OKL. VE EĞT.MRK. MEBS EĞT.A. 2 NCİ MEBS EĞT.TB.KH. VE KH.TK. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Aynı Yer olan msj atarsa görüşebiliriz.
    Şimdiden Hayırlı Tezkereler

ADANA-SEYHAN :)

Kardesim 2.tabura dusmussun hayirli olsun.Tabur komutaniniz cem sen.Egitim cavuslugu yapicaksin.Viziteci veya yazici cavus olursun surekli acemilerle ugrasicaksin.Kogusun kadro askerlerle birlikte maksimum 6-7 kisilik olur.mahmutla, baki var orda kadro asker onlarda tezkeresini kasimin 10-20 si arasi aliyolar.Ali var onunla beraber yapicaksn askerligi 2 ay.Sansin varsa eger kisa donem askerler gelir acemi birligine uzun donemler gelirse ugrastirirlar biraz.Surekli kavga dovus birbirlerini bicakliyolar intihar ediyolar ugras dur.Yuzlerine gulme sakin simartma bastan sert davran.Kisa donemlerde ise en ufak sorun yasamazsin.

• Eğitim BirliğiMEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği2 NCİ KR.HVCL.A. HİZ.DES.TB. HİZMET BL. / MALATYA MERKEZ / MALATYA

şimdiden herkese hayırlı teskereler

isteyen özelden mesaj atabilir
  • gosumar G kullanıcısına yanıt
    Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği:MEBS OKL. VE EĞT.MRK. MEBS EĞT.A. 1 İNCİ MEBS EĞT.TB. 6 NCI MEBS EĞT.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Statü: KISA_DÖNEM ER
    Sınıf: MUHABERE
  • Birliği:MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Celp Grubu:1
    Esas Birliği:MEBS OKL. VE EĞT.MRK. MEBS EĞT.A. KH. VE KH.TK. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet:KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü:KISA_DÖNEM ER
    Sınıf:MUHABERE
    Arkadaşlar benim usta birliğinde olan A. KH. VE KH.TK. kısaltmalarının anlamını bilen var mı acaba ? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memleket kocaeli izmit
    Egitim mebs mamak
    Usta 1.Kr.Hvcl.A.Hiz.Des.Tb.Kh.Bl.Mebs TK
    Ankara Yenimahalle

• ACEMİ:MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

USTA:ERZURUM ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI / ERZURUM / ERZURUM

askeralma bölge baskanlıgı askerlık subesimi acaba bilgisi olan varmı?
  • Vicdani Yurdakuler V kullanıcısına yanıt
    1. Tabur 6. Boluktesin sende egitim cavusu olucaksin.Diger arkadasa soyledigim gibi 5-6 kisilkk koguslarda kalirsin acemi askerlerle ugrasirsin.Ictimaya hazirla yemek sirasina sok bolugu yemege goturup getirmek senin gorevin olucak.Kisa donem er ler gelirse bolugune rahat edersin uzun donemler sikinti cikarabiliyolar bazen.Sen ilk gunden agirligini koy zaten sana cavusum dicekler farkli yerlerde yaticagn icin adamlarla senin onlrdn ustn oldngu anliycaklardir.Tavsiyem acemi erlerle samimi olma muhabbet etme.Cok iyi yere dusmussun carsin haftada 1 ankaranin merkezindesin zaten heryere gidebilirsin.Kocaman kisladasin icerde kafana gore birilerinide bulursun telefon zaten sknti olmuyo rahat kullanirsin.

• revenge R kullanıcısına yanıt
    Evet askerlik subesi yalniz ordan dagitimin yapilir kardesim.Ben malatya asala dustum ordan dagittilar bizi tunceli bile malatya asala bagliydi. tunceliye adiyamana malatyanin ilcelerine dagitim yapildi hep.Senide dagiticaklardir erzuruma hangi iller bagli bilmiyorum.Gittiginde ogrenirsin.

• Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği: GNKUR.GENSEK TSK FOTO FİLM MRK.K.LIĞI / ANKARA ÇANKAYA / ANKARA

Celp Grubu: 1

Kuvvet: KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü: KISA DÖNEM ER

Sınıf: MUHABERE

Herkese hayırlı tezkereler
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Size de hayırlı tezkereler...
  • giderken ne götürsek acaba yoks mebs herşeyimizi karşılar mı
  • slm arkadaşlar benimde acemi birliğim MEBS
    Eyvallah kardeşim sagolasın verdigin bilgiler için.
  • bugun silüsü aldım ayın 6 snda saat onda oradayım..................
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Mebs icinde nerede kalicaksin ?? Kalicagin yere gore degisir.Sen yaz nerede kalicagini

Selamlar kardeş mebs ile ilgili verdigin bilgiler bizim için altın degerinde sağolasın benimde danışmak istediğim bi konu var benim usta birliği

Esas Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA.

Benim yapacagım iş nedir Loj. Des taşıma ile ilgili bişeymi ?

Sevk Bilgileri

İsim ALİ EKİNCİ
    Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Sevk Başlangıç 04/11/2013
    Sevk Bitiş 07/11/2013
    Şube Adı BURDUR
    Celp Dönemi KASIM 2013
    Celp Grubu 1
    Esas Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf MUHABERE
    Branş

Sagolasin kardesim.bir sey daha sorucam dagitim olursa yine subeyemi dagitiyolar.birde orda cavusmu oluyoruz.

• revenge R kullanıcısına yanıt
    Yine askerlik subelerine dagitiminiz yapilir.Cavus olup olmaman ise gidecegin yerdeki kadroya ve komutanin tutumuna gore degisir.mesela kadroda 1 tane cavus hakki vardir halihazirda cavusuda vardir istesede seni cavus yapamaz.Yada kadroda boslugu vardir yapar seno cavus.Asal bolge baskanliklari disinda ufak askerlik subelerinde genelde tek kisa donem oluyo o yuzden ayricalikli oluyosun asal bolge baskanlklarida ise cok fazla asker oluyo devrecilik siracilik bi ton sacma sapan adamin agizkokusunu cekiyosun.Sanildii gibi askerlik subeleri rahattir denemez.Oyle bi genelleme yanlis olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekinciali15

quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Selamlar kardeş mebs ile ilgili verdigin bilgiler bizim için altın degerinde sağolasın benimde danışmak istediğim bi konu var benim usta birliği

Esas Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA.

Benim yapacagım iş nedir Loj. Des taşıma ile ilgili bişeymi ?

Sevk Bilgileri

İsim ALİ EKİNCİ
    Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Sevk Başlangıç 04/11/2013
    Sevk Bitiş 07/11/2013
    Şube Adı BURDUR
    Celp Dönemi KASIM 2013
    Celp Grubu 1
    Esas Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf MUHABERE
    Branş

Dostum uzun uzun yazmistim silinmis kisaca yaziyim lojistikle ilgili net bilgim yok lojistikten merkez kantinde gorupte muhabet ettgm bi arkadas vardi depocuydu o depoda elinde telefon takiliyomus surekli rahatti yani.Ama denetime denk gelseydi sayim 1 aydan uzun suruyomus buyuk sikinti depocu icin.acikcasi Egitim bolukleri disindaki bolukleri net bilmiyorum.Mebs cok buyuk bi yer rutbeliler arac kullanarak geziyolar yurumek biraz zor oluyo.lojistik dedgne bakma en alakasiz gorevide verebilirler sana.Biraz sans.

• arkadaşlar silüsü almadım ama uçak bileti alacağım, silüsteki tarihe uymak zorunda mıyız.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.