- x
HDMI standartı gelişiyor; HDMI 1.3 ile daha yüksek çözünürlük daha fazla renk
39 Cevap7128 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5740 Mesaj
29 Haziran 2006; 22:47:42 

Şu sıralar bir HDTV almayı düşünüyorsanız planlarınızı biraz ertelemenizi öneririz. Eğer aldıysanız ne yazık ki artık yapacak bir şey yok, binlerce dolar verdiğiniz ürün şimdiden eski modeller arasında yerini aldı bile. HDTV'lerde ve HDTV uyumlu cihazlarda standart halini alan HDMI, bir dizi geliştirme ile 1.1 sürümünden 1.3'e yükseltildi.

HDMI 1.3 standartı, 4.95Gbps'den 10.2Gbps'e yükseltilen bilgi transfer hızı sayesinde(Frekans 165MHz'den 340MHz'e) , yeni nesil HDTV'ler, bilgisayarlar ve benzeri cihazlarda görüntü çözünürlüğünde, renk derinliğinde ve saniyede gösterilen kare sayısında iyileşmelere olanak veriyor.

HDMI 1.3'e eklenen "Deep Colour" teknolojisi sayesinde HDMI 1.1'de 24bit olan en yüksek renk derinliği değeri, 48bit'e yükselmiş durumda. Yeni sürümle 30, 36 ve 48bit renk derinliklerine destek veren HDMI 1.3 bu haliyle RGB, YCbCr ve gelecek nesil renk paleti xvYCC ile uyumluluk kazanmış oluyor. Böylece HDTV'lere aktarılabilecek renk sayısı, milyonlarca renkten milyarlarca renge yükseldi. Yeni nesil LCD panellerin 48bit renk derinliğini destekledikleri düşünülürse, bu güncellemenin zamanlamasının oldukça iyi olduğu bir gerçek.

HDMI 1.3' ile HDMI'a otomatik ses ve görüntü senkronizasyonu özelliği de eklenmiş durumda. Otomatik ses ve görüntü senkronizasyonu özelliği, HD görüntü aktarımında ses işlemenin görüntü işlemekten daha kolay olmasından dolayı, daha hızlı işlenen sesin, görüntü ile uyuşmaması sorununa çözüm getiriyor. Bu uyuşmazlık genelde dudak hareketlerinin, duyulan sözlerle uyumsuz olması olarak gözlenmekte (lip sync). HDMI 1.3 ses formatı desteğine Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio kayıpsız ses formatları da eklendi. Sıkıştırmasız ses aktarımı yapan bu formatlar olabilecek en iyi kalitede çevresel ses deneyimi vaat ediyorlar.

Ayrıca HDMI 1.3 ile kameralar ve benzeri taşınabilir cihazlar için mini HDMI portu'da standarta eklenenler arasında. HDMI 1.3, HDMI 1.1 ile uyumlu olarak çalışabiliyor fakat ne yazık ki HDMI 1.1 portunun kabiliyetlerini 1.3'e yükseltme imkanı bulunmuyor. HDMI ile ilgili önemli bir diğer gelişme ise HDMI standartının geliştiricilerinden Sony'nin gelecek nesil oyun konsolu PlayStation 3'ün HDMI 1.3 desteği içereceğini açıklamış olması. PlayStation 3 desteklediği standartlar ve içerdiği özeliklerle gerçek bir gelecek nesil oyun konsolu olacak gibi görünüyor.

HDMI standartının geliştiricileri arasında Sony'nin haricinde Matsushita Panasonic, Hitachi, Philips, Silicon Image, Thomson ve Toshiba gibi dünyanın önde gelen elektronik eşya üreticileri bulunuyor.

Sayfanın Linki : http://www.hdmi.org/

2911 Mesaj
29 Haziran 2006; 23:08:40 

Türkiyeye HDTV nin haberi gelmeden tvsi geldi
Noldu.Millet aldı HDTV leri koydu evine ama yayınlar hala dijital.
Bugün Zafer Plazada Sony bayine girdim.
1 kutu yapmışlar 1 tane HD destekli Sony kamera ve 1 tane de Dijital Sony kamera koymuşlar.
Kocaman 1 tuş var,basınca HD den normal dijitale geçiyoor,dönen küçük 1 oyuncağın görüntüsü ekrana yansıyor.
geçiyor geçmesine ama dijitali de oyle 1 ayarlamışlarki sanki dijtal makine= murat 124 hd=bmw
mıllete ayar verıyorlar.
kim ayarlıyor bunları. Reklam kokan hareketler bunlar .Gerenk Yok!

DH'ye beleş ALTIN danışmanlığı.
DH-ALTINCILAR (facebook). Özel Mesajdan gelen sorulara cevap vermiyorum lütfen ilgili başlığa sorunuz..
Renault Smybol 2009 1.4-Atiker LPG. 0.20 krş/km-Iphone-3GS-16gb- Canon_EOS550D

8063 Mesaj
29 Haziran 2006; 23:32:59 

evet bu arada playstation 3 de hdmı 1.3 çıkış olacağı kesinleşti hayırlı olsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1525 Mesaj
30 Haziran 2006; 1:28:32 

aceleciliğin sonu hüsran kullanmayacağınız oturmamış teknolojilere para vermeyin hdmı 1.3 çıkmış eminim yeni bir şeylere daha çıkacaktık türk televizyonları hd yayınlara geçmeden televizyonuzu değiştirmeyin kararınızı erteleyin gelecekte hem daha ucuza hem daha üstün özelliklere sahip televizyon sahibi olun

4382 Mesaj
30 Haziran 2006; 3:45:42 

Çok önemli bir gelişme olduğu bariz açık. Şayet dayanamayıp almış olsaydım ciddi bir hüsrana uğrayabilirdim. Malum adı üzere standart bu, hele bir otursun

Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun

232 Mesaj
30 Haziran 2006; 5:49:29 

Ps3 icin alacaktim daha cok beklemem gerekecek daha neler cikartir bunlar

1567 Mesaj
30 Haziran 2006; 8:56:49 

şimdi ne olacak yani biz 720p destekli sony aldık. zaten hd yayın gelsede bu yayının formatı avrupa için zira bizim içinde 720p olmayacakmıydı. devamlı olarak yenilikler olacak. ne zamana kadar bekleyeceğiz. ben şahsen pişman değilim tv almam gerekiyordu ve gidip crt alacağıma 127 ekran aldığıma memnunum. çünkü imkan olarak 5 senede bir televizyon değiştirme imkanına sahip değilim.

3017 Mesaj
30 Haziran 2006; 9:11:31 

yeni nesil konsol, HD-DVD yada BlueRay oynatıcı cihazınız yoksa HDTV Türkiye için erken görüşündeyim. Ayrıca kaliteli büyük ekran paneller, 2. el otomobil fiyatına satılıyor benim ülkemde...

PSN: orkhonn

10834 Mesaj
30 Haziran 2006; 9:48:40 

Saçmalık. Nasıl olsa hiç bir zaman gözün doğal görme netliğine gelemiyecek bu görüntü kaliteleri. Ne yapalım yani. HDMI 1.3 girişli TV mi alalım. Pekala aldık. 2 sene sonra hıyar bir mühendis ortaya çıkıp HDMI 1.5 veya daha yükseğini yaparsa ne yapacaz. Bunun sonu yok arkadaşlar. Parayı bir araya getirdiğiniz anda gidin alın TV nizi. Şu andaki görüntüler bile bizi hayrette bırakmaya yetiyor çok yerde.

2346 Mesaj
30 Haziran 2006; 10:09:11 

Teknoloji hem iyi hem kötü, iyi yanı sürekli gelişmesi kötü yanı ise yeni aldığın bişeyin çabuk eskimesi ...

76 Mesaj
30 Haziran 2006; 10:32:43 

Arkadaşlar gözünüzün gördüğünü alın ucuz pahalı hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın. Fakat satıcıların demolarına güvenmeyin tv yi tek başına evde nasıl yayın alacaksanız öyle izleyin sonraa çok pişman olursunuz. ayrıca bize HD yayınlarının gelmesi yıllar alır. yukarıda bir arkadaş söylemiş o zaman alın diye bir yerde doğru artık Tv fabrikaları CRT üretim hatlarını terk ediyorlar. yakın zamanda 1000-2000 ytl arası gayet kaliteli tv ler alacağız ayrıca, yeni teknolojide OLED leri unutmayın onlar çıkarsaaaa daha ucuza büyük ekran olacak hadi hakkımızda hayırlısı :)

Bu dünyada daha ne zamana kadar figüran kalacaksınız. Başka yaşam yok
Marantz 5001 AVR;Front:DALI BLUE 8008,
Center:DALI sc-7,rear:Wharfedale 8.4, back: Wharfedale back surround, sub Sw 250

700 Mesaj
30 Haziran 2006; 10:53:36 

yani bir kablo (arabirim) yüzünden milyarlık TV ler şimdi demode mi oldu yani. bu teknoloji insanı öper(=çıldırtır)

çalışma pc: amd 64 X2 4200, msi k8n neo4 plt, zalman cnps7000B-Cu, feel hurricane, Enermax 485W, 2x512MB hyperx, viewsonic vg2230wm, msi 8800gts 320mb, 500 GB samsung sata, 400 GB samsung sata, 300 GB samsung sata, 200 GB samsung sata, LG dvd-rw
htpc: amd x2 4800, gigabyte M69GM-S2H, Aerocool AeroCube Aluminium HTPC Kasa Siyah, Enermax Liberty 620W PSU, 1xA-DATA 2GB 800MHZ DDR2, 250 GB samsung sata, samsung dvd-rw, everest combo kablosuz klavye, logitech z-5500 5+1 ses sistemi, skystar3 usb, samsung LE37S81B TV

570 Mesaj
30 Haziran 2006; 11:27:41 

Bu konu ile ilgili aslinda uzuldum diycem... O kadar yazisini haberini okudugum forumdaki kisi HD icin kafa patlatti arastirdi denedi yollari tepti karsilastirdi ve en onemlisi bircogu icin ciddi sayilabilecek bir rakkami verip HD plasma yada LCD aldilar...
Ben 6 aydir bekleme halinde daralmisken onumuzdeki hafta yetr artik diyip pioneer RXE yi alicaktim.. Simdi kaldim oyle....... Napicam bilmiyorum sanirim almiycam ekim e kadar en azindan.. Ne olup bittigine bakicam...
Burda 1.1 yerine 1.3'u ciddiye almamin en onemli nedeni PS3 'tur. Eger Sony Playstation3 destekliyorsa o zaman gercekten uzun vadeli bir standarda bagliyorlar demektir.... Ben Playstation'i baz aliyorum bu konuda... O yuzden 1.3 gereklidir.

Sevgiler.

419 Mesaj
30 Haziran 2006; 12:15:28 

Bekleyin arkadaşlar. Beklemenin sınırı yok.

Otomobil almayın ilerde Hidrojenle çalışanı çıkacak.
Ev almayın ilerde ekıllı evler yapılacak.
Telefon almayın çok yakında bütün bu satılanlar demode olacak.
Şimdi birşey almayın kesin daha iyileri çıkacak.
Rahmetli babam ilk bataryalı radyolar çıktığınnda almıştı. Keşke bekleseydi şimdi ne radyolar var.

Bekleyin arkadaşlar, bekleyin beklemenin sınırı yok.
Ha teknolojinin sınırı varmı diyorsanız .Onun kesinlikle hiçmi hiç sınırı yok.

1761 Mesaj
30 Haziran 2006; 12:21:29 

quote:

Orjinalden alıntı: ratsx

Bekleyin arkadaşlar. Beklemenin sınırı yok.

Otomobil almayın ilerde Hidrojenle çalışanı çıkacak.
Ev almayın ilerde ekıllı evler yapılacak.
Telefon almayın çok yakında bütün bu satılanlar demode olacak.
Şimdi birşey almayın kesin daha iyileri çıkacak.
Rahmetli babam ilk bataryalı radyolar çıktığınnda almıştı. Keşke bekleseydi şimdi ne radyolar var.

Bekleyin arkadaşlar, bekleyin beklemenin sınırı yok.
Ha teknolojinin sınırı varmı diyorsanız .Onun kesinlikle hiçmi hiç sınırı yok.

valla en güzelini söylemişsin arkadaşım bekle bekle nereye kadar hdmi 1.3 ü bekleriz o çıkar 1 sene sonra hdmi 1.5 çıkar böyle devam eder tabi fiyat olarak geri dönüşünü söylemiyorum bile
not: speed-step ya abicim sende moral bozucu şeyler yazmışsın plasmalarınız eski teknoloji oldu , aldıysanız yapacak bişey yok gibi yapma yüreğine indirme milletin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote -- 30 Haziran 2006; 12:25:52 >

5740 Mesaj
30 Haziran 2006; 12:29:13 

Arkadaşlar beklemekten beklemeye fark vardır. Yıl sonunda piyasaya sürülecek PlayStation 3 HDMI 1.3 destekli olarak gelecek. Bu HDMI 1.1 de çalışmayacağı anlamına gelmez fakat aldığınız ürün neden daha yüksek kalitede ses aktarımı, daha yüksek kare/sn sayısı ve daha fazla renk desteklemesin ki?

Beklemek ve beklememek tercihlerini aşağıdaki 3 duruma göre değerlendirebilirsiniz.

1.) HDTV ler elbette şu an yeni bir televizyon almak zorundaysanız ilk tercihiniz olmalılar fakat ihtiyaç harici sadece yeni olanı kullanmak için terfi edecekseniz beklemek size bir şey kaybettirmeyecektir.

2.) Yeni bir eve taşınıyor ve büyük salonunuza uygun bir TV ye ihtiyaç duyuyorsanız hemen gidip bir HDTV alın, bunda bir mantık dışılık yok. Ama olanın yerine bir üst model alacaksanız bekleyin.

3.) HDTV ye acele bir şekilde geçmeniz ise şu an için zaten gereksiz. Media Center PC sahibi değilseniz, oturma odanızda PC kullanmayacaksanız milyarları yatırmadan evvel bu piyasanın biraz oturmasını beklemekte fayda görüyorum.

Soru-Cevap Sistemi : http://www.mesutcevik.com/sorucevap2/
Facebook : http://www.facebook.com/mesutcevik
Twitter : http://www.twitter.com/mesutcevik
Youtube : http://www.youtube.com/user/speedstep

11702 Mesaj
30 Haziran 2006; 13:54:27 

HDTV için erken, bluray için erken, HD-DVD için erken...
Standartlar oturunca alınmasında her zaman fayda var

3099 Mesaj
30 Haziran 2006; 14:14:54 

quote:

HDMI 1.3 standartı, 4.95Gbps'den 10.2Gbps'e yükseltilen (band genişliği 165MHz'den 340MHz'e) bilgi transfer hızı sayesinde

Yazının bu kısmını değiştirseniz hiç fena olmaz. (Band genişliği 165MHz'den 340MHz'e) biraz hatalı olmuş. Sanırsam parantezi yanlış yere açmışsınız.
"4.95Gbps'den 10.2Gbps'e yükseltilen band genişliği (165MHz'den 340MHz'e) bilgi transfer hızı sayesinde" Şeklinde olması lazımmış.
Konuya gelince hakikaten bu teknolojiler ilk çıktığında satın almak kötü oluyor resmen enayi yerine koyuyolar adamı. 2 gün sonra daha iyisi yeni bir standart halinde daha ucuz bi fiyata çıkıyor.

7358 Mesaj
30 Haziran 2006; 14:48:32 

2 ay sonra cikacak seyi beklersin de, 1 sene varsa neyi bekleyeceksin ki? dx10 cikacak diye ocakta insanlar "aman 1900 alma, dx10 cikinca b.k olacak, pusur olacak" diyorlardi.
ben de "insaf" diyorum

APSC'li aynasızlar, sayfa 1: http://goo.gl/Le294D
Fuji X-E2 Sonuç: http://goo.gl/UVkFWv
Hangi gövdeyi almalıyız: http://tinyurl.com/lv78y7t
En pahalısını al: http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=14

246 Mesaj
30 Haziran 2006; 16:04:54 

Ticari olarak duşununce yeni cikacak HDMI baglantili uydu alıcılar ve DVD-DIVX calicilar her ikisini (HDMI 1.1 ve HDMI 1.3) de destekleyeceklerdir.. Telasa gerek yok .. Gidin alin seyredin...

3099 Mesaj
30 Haziran 2006; 17:10:48 

quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

2 ay sonra cikacak seyi beklersin de, 1 sene varsa neyi bekleyeceksin ki? dx10 cikacak diye ocakta insanlar "aman 1900 alma, dx10 cikinca b.k olacak, pusur olacak" diyorlardi.
ben de "insaf" diyorum

Tabi bazı şeyler içinde beklemek saçmalık. DX10 olayına gelince kart alma bekle mantığından ziyade düşüncem, En üst seviye karta çok para bayılmamak al üst-orta seviye bir kart bak keyfinedir veya yetecek bi kartın varsa idare et çünkü yeni DX sürümleri köklü değişiklikler getiriyor bilindiği gibi. Ama bu olayda standartlar söz konusu. HDMI denen şey daha 3-5 ay ewel çıktı zaten. Şimdi direk çöpte ve bu ekran kartı gibi zırt vırt değişen bişey değil koskoca HD-TV alıyorsun yanına HD-DVD Player alıyorsun boru değil kafadan iyi bir sistem 10Milyar civarına mal oluyor. Böyle olunca butür aletler alındımı 1 alınır en az 5 sene kullanılır. Ekran kartı alsan elindekiyle idare edip DX10 beklesende DX10 destekli aldığında 1-2 sene sonra eski bir kart oluyor. Bekleme konusunda en çok işlemci soket değişirken şu çıkacak bunuda bekleyelim demek saçmalık oluyor. Hani idare eder bi sistem vardır şu teknolojiler gelecek bekliyim dersinde artık sistem idare etmiyorsa 6ay-1yıl beklemek hakiki saçmalık. Hangimiz kaç defa anakartı değiştitirmeden işlemci değiştiriyoruzki? Hatta ram de değişiyor vs. derken Anakart+İşlemci+Ram 3lüsü veya çoğu zaman komple sistem değişiyor.

4382 Mesaj
30 Haziran 2006; 20:23:24 

Bekleme kriterlerini mantıkdışı sorgulamanın anlamı yok. Bu ayırdığımız bütçeden ziyade standartlarla ilgili. Tıpkı zamanında dvdrw lerin + ve - yazma kabiliyetini birarada bulundurmamaları gibi, biraz sabırdan bişey kaybetmeyiz

Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun

3090 Mesaj
30 Haziran 2006; 21:20:31 

hdmi 1.3 sıkı geliyor özelliklere bakılırsa display portla rekabete girecekler
çözünürlük sınırı 2560x1600 e kadar çıkacak ve 48bit renk yemede yanında yat

#DONANIM TEST&OVERCLOCK_i7 2600k_GTX 580_FULLHD+ GAME# VIVA LA IVY BRIDGE//

Canon 5D MarkIII

SPI 1M 08.362-3DMark06 18227/5686-3DMark VANTAGE P26611/29465-3DMark11 P6294/10799/5881-PCMark VANTAGE 8699/5722

WE ARE THE CHAMPION `BLACKSEA TIGERS

3099 Mesaj
1 Temmuz 2006; 4:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Digiali

hdmi 1.3 sıkı geliyor özelliklere bakılırsa display portla rekabete girecekler
çözünürlük sınırı 2560x1600 e kadar çıkacak ve 48bit renk yemede yanında yat

Bence daha iyiside çıkabilir 1.3 standart olmadan. İlk okuduğumuzda 1.1 versiyonuda çok sıkıydı ilk bakışta 5gbps süper bi transfer hızı olarak gözüküyorduki (ki hakikaten süper bi hız) ama şimdi 2 katı karşımızda ve gereksiz bi hızda değil daha iyi renk derinliği ve ilerisi için daha yüksek çözünürlüğe imkan tanıyabiliyor. Sonuçta butür bağlantılar standart teşkil ettikleri için (USB gibi) ilerde HD nin 2 katı kalitesi çıktığı zaman bile en azından aynı soket tipi ile yeni cihazları uyumlu olarak kullanabilmemiz önemli.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2006; 13:37:59 

quote:

Orjinalden alıntı: cosef

Türkiyeye HDTV nin haberi gelmeden tvsi geldi
Noldu.Millet aldı HDTV leri koydu evine ama yayınlar hala dijital.
Bugün Zafer Plazada Sony bayine girdim.
1 kutu yapmışlar 1 tane HD destekli Sony kamera ve 1 tane de Dijital Sony kamera koymuşlar.
Kocaman 1 tuş var,basınca HD den normal dijitale geçiyoor,dönen küçük 1 oyuncağın görüntüsü ekrana yansıyor.
geçiyor geçmesine ama dijitali de oyle 1 ayarlamışlarki sanki dijtal makine= murat 124 hd=bmw
mıllete ayar verıyorlar.
kim ayarlıyor bunları. Reklam kokan hareketler bunlar .Gerenk Yok!

haklısın
hele bir yayın hd destekli olsun ondan sonra da tv sini alırız
şimdi böyle şeylere para vermeye gerenk yok.

929 Mesaj
1 Temmuz 2006; 19:05:38 

Daha bircok kisi HD i 100 metre uzaktan bile gormemisken 1.3 HDMI girisini tartismak cok komik.

HDMI 1.0 i bi deneyinde sonra yeni cikacak teknolojiyi almadik diye uzulursunuz :)

Canon EOS 450D | Sigma 30mm f/1.4 | Canon EFS 18-55mm | Canon EF 50mm f/1.8 II | Hoya ND8 |

2546 Mesaj
1 Temmuz 2006; 20:19:36 

hd yayınlar henüz oturmadı, uyduda bile 3-5 kanal ancak var. o yüzden bence crt cihazlar şimdilik yeterli.

1511 Mesaj
2 Temmuz 2006; 11:22:10 

ps3 ün videolarını izlerken çözünürlüğün1940*1024(tam hatırlamıyorum ama her iki çarpan 4 rakamlıydı) olduğunu görmüştüm ve bunu hangi tv ile becerebileceğimizi anlamamıştın demek ki adamlar 1.3 geliyo diye bas bas bağırıyorlarmış

sen olmayınca yanımda cereyan yapar kapılar çarpar içimde sabahtan akşama ansızın hiç beklemediğim anlarda sensizliğin ürpertisi yetmezmiş gibi her kapı çarpmasında bir korku kaplar beni sıçramak isterim yerimden bağırmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlik birde zaman mekan yokmuş gibi o anlarda ama anılar akar içimden taşmışda kudurmuş Kızılırmak gibi sıçramak isterim yerinden koşup kurtulmak birde ama put gibi kalırım kalbim atmaz nefes alamam içimde sensizlikle

89 Mesaj
4 Temmuz 2006; 19:50:21 

yaklaşık bir ay önce vestel 106 xga aldım ve dün bu haberi okuyunca hemen vestele mail attım hemen ertesi gün bana telefon açıp en az yarım saat görüştük ve tatmin edici cevaplar aldım.. aslında tartışılan çok teknik bir konu örneğin diğer firmalarla kıyaslayınca vestel çok aşağı sıralarda kalabilir ama örnek olarak panasonic 65pv 500 aldık ve 30 milyar para verdik bu kazıkla yaşayabilirmiyiz mümkün değil.. firmalar müşteriyi koruma adına ya bu arabirimi değiştirecekler yada hayırlı olsun gazanız mübarek olsun diyecekler.. vestel argeden engin isimli bir yetkili bu konuda çalışmalara devam etmekteyiz diğer firmaları bilmem ama müşterilerini bu konuda mağdur etmeden bir çözüm bulacaklarını söylüyor .. sanırım en kötü eskiyi getir yenisini şu kadar makul bir farkla götür yada bu benzeri yüksetlme gibi bir uygulama olacaktır. endişelenmeye gerek yok. birde yazıda dikkatimi çeken panelller hakkında bir yorum yok sadece hdmi arabiriminin 1.1 yada 1.3 olduğu söylenmiş sadece bu ara birim sökülüp yerine 1,3 arabirim takılabilirmi merak ediyorum.... bu konuda bilgisi olan varmı....

FaTiH BiLGiSaYar

640 Mesaj
24 Mayıs 2007; 5:16:53 

ben en iyisi 2.0 i bekliim . Eh adam 1.3 demiş demek ki düşünceler var daha .
yoksa HDMI 2 derdi değil mi ?

Gizli bahçenizde açan çiçekler vardı, gecede ve yalnız. Vermeye az buldunuz , yahut vaktiniz olmadı. @Behçet Necatigil

1093 Mesaj
24 Mayıs 2007; 13:35:39 

ps3 ve samsung 226 bw alayım mi? yoksa biraz daha bekleyim mi? çünkü hdmi gerekli ps3 için

imac
note 3
iphone 5s
ps 4

466 Mesaj
24 Mayıs 2007; 14:05:06 

Şu an halihazırda kullanılan kaç tane hdmı çıkışlı alet varki ps3 xbox oyun için tamam kabul ama tv seyretmek için su anda bi hdmı çıkışlı uydu yaklaşık 750 usd + kdv ancak divx seyretmek için hdmı çıkışlı bi player alınabilir ki oda çok ucuz değil zaten su anda hd yayını yapan kaç tane kanal varki bence teknolojiyi beklemek biraz saçma çünkü bu işin sonu yok 1.3 bekliyim dersiniz 2 çıkar vs vs

İnandılar, dövüştüler, öldüler. Bıraktıkları emanetin bekçisiyiz."

Kan Grubum: A Rh(+)

120 Mesaj
13 Mart 2009; 16:56:50 

selamlar HDMI 1.3 çıkışlı bir görüntü cihazım var, televizyonum 3 yıllık olduğuna göre girşinin 1.1 olduğunu tahmin ediyorum, ancak HDMI'dan görüntü aktarmayı başamadım, cihazı başka tv.lerde denedim çalışıyor, acaba benim tv. nin girişinde mi bir arıza vardır yoksa 1.3 ile 1.1 uyumsuz mudur, veya 1.1 standardında kablo alırsam sorunu çözer miyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Saygılar

153 Mesaj
27 Nisan 2009; 9:14:11 

bende de aynı sorun var. yeni aldığım lcd de dvd den playerden hdmi kablosu ile görüntü aktarma olmuyor. dvd player 2007 yılında alınmıştı lcd yi gecen hafta aldık yapabileceğimiz birşey varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

1927 Mesaj
27 Nisan 2009; 11:11:19 

Yanlış bilmiyorsam zaten yaklaşık 1,5-2 senedebn beri satılan yeni model LCD TV'lerin HDmi çıkışları 1.3 deep colour destekli... mesela benim 42LG5000'im var en az 1 senedir piyasalarda diye biliyorum, ve 1.3 hdmi deep color özellikli hdmi girişleri.

linkteki flash'ta da sağ ok'a tıklarsanız en sonda hdmi 1.3'ün ayrıntılı özelliklerinden de görsel olarak bahsetmiş...

Tıklayın: LG5000 Linki

local://upfiles/354426/8B7EFD4BE2044C04B25029E7B888A9E7.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 27 Nisan 2009; 11:21:15 >

http://sicak-firsatlar.blogspot.com

267 Mesaj
30 Ocak 2010; 14:07:25 

İlk HD yayınla ilgili mesaj 2006 yılında atılmış,aradan nerdeyse 4 yıl geçmiş hala tv yayınları dijital,LCD televizyonlara bence hala gerek yok,çünki LCD TVler yüksek çözünürlükler için design edilmiştir,normal dijital yayınları ,tüplü TVler kadar güzel gösteremiyorlar.Yoksul ve orta halli vatandaşlarımız,böyle reklamlara kanmayalım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2010; 14:34:08 

Haber için teşekkürler

309 Mesaj
25 Ocak 2012; 12:57:13 

konuyu biraz hortlatalım.

evimde 2007 yılında almış olduğum beko hd ready ldc tv var ve bu tvnin 1 adet hdmi girişi bulunuyor.
geçenlerde sonyericsson neo v cep telefonu aldım ve bu telefonun da mini hdmi çıkışı üzerinden tv out özelliği bulunuyor. kutu içeriğinden çıkan kablo ile telefonu tvye bağladığımda ise tvden görüntü alamıyorum ayrıca telefonda şu hata çıkıyor " bilinmeyen hata: telefonun içeriği bu ekranda gösterilemiyor."

1-telefonu daha yeni modelli başka bir tv de denedim sorun yok çalışıyor.
2-tv ye dvi to hdmi kablo ile laptop bağladım görüntüde sıkıntı yok.

peki sorun nedir? versiyonlarla alakalı olabilir mi? sanırım tvde hdmi 1.1 vardır hatta 1.0 bile olabilir. telefonun kablosu ise 1.2a imiş.

çözünürlükle alakalı olabilir mi? sanırım telefon 720p çözünürlükle gönderiyor. ama tvnin çözünürlüğü 1366*768 imiş.

lütfen yardım edin. daha büyük bir masraf yapıp yni tv almak istemiyorum. gerçi fena da olmazdı hani :)

2012 KİA CEE'D CONCEPT 1.6CRDİ M/T BEYAZ

6871 Mesaj
25 Ocak 2012; 13:09:28 

Sorun TV de, büyük ihtimalle senin telefonunu tanımıyor. HDMI nedeniyle olabilir bu, TV nin yazılımı ile alakası da olabilir. Yapabileceğin şey TV yazılımını güncelleyebilme şansın varsa güncelle (servise başvur).

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

309 Mesaj
25 Ocak 2012; 13:17:09 

bu hızlı cevap için teşekkürler. laptop ve telefon dışında başka bir cihaz bulabilirsem onu deneyeceğim son bir kez. bakalım sonuç ne olacak.

2012 KİA CEE'D CONCEPT 1.6CRDİ M/T BEYAZ
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Anasayfa Haberleri » HDMI standartı gelişiyor; HDMI 1.3 ile daha yüksek çözünürlük daha fazla renk
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.480