Şimdi Ara

Samsung Galaxy S4 Zoom İnceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
25.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence ömürlük bir cihaz güncelleme yapmadığımız sürece

Ben ancak parasıyla dslr almak için satarım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atlikarinca1983

samsung magazalarina ilk geldigi gun aldim cihazi.yedek pil sarj cihazi ve ucak bileti ike beraber.

gayet memnunum begenerek kullaniyorum hizi cok iyi bence

agirligina insan alisiyor ve gayet her cebe giriyor cihaz.
    siyah rengini kullanıyorum cok şık bir cihaz.

isinma olayina gelince. ev halkinda ip 5 ve s4 var ayni surede 10 veya 15 dk oyun oynuyorum hepsiyle sirasiyla digerleri isinip sogumuyor ancak zoom sadece batarya bolgesinde biraz isinip geri dusuyor isisi cok dikkat ettim buna.
    fotograf cekesi geliyor insanin bu cihazla surekli.
    almayi dusunen varsa kacirmasin.ilerde baska telefon alirsam bunu asla satmam.

Bu telefon satılmaz fotograf makinası olarak kullan mis gibi.kesinlikle satmayacagım fotograf makınası 3g li vs nerde bulacaksın

• Biraz Kaba Bir telefon. Örneğin bi kafede çıkarıp uğraşırken estetik bir görüntü vermiyor. Geçenler birinde gördüm İnce Telefon Candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeDiyemMahmutMuDiyem

Biraz Kaba Bir telefon. Örneğin bi kafede çıkarıp uğraşırken estetik bir görüntü vermiyor. Geçenler birinde gördüm İnce Telefon Candır

hocam valla bence tam tersi.kurcaliyorsunuz konusuyorsunuz daha da dikkat cekici enteresan bir hal aliyor bir mekanda:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlikarinca1983

quote:

Orijinalden alıntı: NeDiyemMahmutMuDiyem

Biraz Kaba Bir telefon. Örneğin bi kafede çıkarıp uğraşırken estetik bir görüntü vermiyor. Geçenler birinde gördüm İnce Telefon Candır

hocam valla bence tam tersi.kurcaliyorsunuz konusuyorsunuz daha da dikkat cekici enteresan bir hal aliyor bir mekanda:)

bence de alışveriş merkezine gittim telefon çaldı. Mecbur kulağıma tuttum. Millet kamera şakası mı dedi bana

etrafım kalabalıklaştı bir anda bir incelesek diye. insanlar almak istiyor. ama zamanında vermiş haddinden fazla diğer telefonlara, şimdi bu kullanışlı telefonu alamıyorlar.

• arkadaşlar telefonu ekimden beri kullanıyorum herkese tavsiye ederim.

kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.galerideki resimleri bilgisayara nasıl aktarıyorsunuz?sadece bluetooth ya da kablo ile mi?program kullanan arkadaş varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bha41

arkadaşlar telefonu ekimden beri kullanıyorum herkese tavsiye ederim.

kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.galerideki resimleri bilgisayara nasıl aktarıyorsunuz?sadece bluetooth ya da kablo ile mi?program kullanan arkadaş varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

internet aracılığıyla Google drive, dropbox, skydrive dan birine yükleyip bilgisayarınıza oradan yükleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

quote:

internet aracılığıyla Google drive, dropbox, skydrive dan birine yükleyip bilgisayarınıza oradan yükleyebilirsiniz.

kies'e bağladım kablo ile ordan yedekleme aldım kolay oldu teşekkürler cevabınız için.sizin dediğiniz yöntemi kullanırsak bilgisayara indirmek için internet gerekli değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

kies'e bağladım kablo ile ordan yedekleme aldım kolay oldu teşekkürler cevabınız için.sizin dediğiniz yöntemi kullanırsak bilgisayara indirmek için internet gerekli değil mi?

Evet aynen öyle
    farklı bir yol demişsiniz diye söylemiştim..

Bu arada nasıl cihazla aranız ben bir ara sıkıldım satcak gibi oldum geçen gün fifa 14 yükleyip oynayınca kendime geldim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet aynen öyle
    farklı bir yol demişsiniz diye söylemiştim..

Bu arada nasıl cihazla aranız ben bir ara sıkıldım satcak gibi oldum geçen gün fifa 14 yükleyip oynayınca kendime geldim :)

cevap biraz geç oldu kusura bakmayın:)

cihazla aram cok iyi öok şükür:) ben o kadar buyuk oyunlar yuklemiyorum ya candy crash ve flick shoot oynuyorum sadece :) özellikle foto kalitesinden cok memunun

• ARKADASLAR GALAXY S4 VE GALAXY S4 ZOOM ARASINDA KALDIM FİYAT SORUN DEĞİL AMA SİZZCE HANGSİNİ ALMALIYIM ?

• quote:

Orijinalden alıntı: semih.bll.8274

ARKADASLAR GALAXY S4 VE GALAXY S4 ZOOM ARASINDA KALDIM FİYAT SORUN DEĞİL AMA SİZZCE HANGSİNİ ALMALIYIM ?

Eğer foto çekmeyi seviyorsanız ve ebatları problem olmazsa s4 zoom tavsiye ederim.

• eğer hem iyi fotoğraf ve video çeksin hemde şık telefon derseniz Nokia 1020 lumnia modelini inceleyin derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 12 Kasım 2013; 6:06:50 >
  • ben tasarımını farklı bulduğum için ve dikkatimi anında çektiği için aldım beyaz rengini. 10 gündür kullanıyorum. Bırakasımda gelmiyor sürekli foto çekip birşeylerle uğraşıyorum. Tasarımı çok iyi geldi bana. Telefonu çıkarıp masaya koyarken veya konuşurken fena ilgi çekiyor. Tek sorun bayanlara göstermeyin telefonu alıp geri vermiyorlar
  • ePtt Avm de 800 tl olmuş aha linkini atıyom AHANDA LİNK :D :D
  • s4 zoom düşünen arkadaşlara almadan önce çok güzel bir karşılaştırma videosu.lumia 1020 vs s4 zoom.karar sizin!
    burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal34 -- 22 Aralık 2013; 0:00:53 >
  • Karşılaştırma videosu iyimiş. Hatta birçok yerde ben bunların karşılaştırmasını gördüm. Lakin anlam veremedim. Bunlardan biri 1000TL diğeri 2000TL değil mi ? Nasıl ikisi aynı kulvarda karşılaştırılıyor ki ? 1000TL ye veriyorlarsa lumia 1020 yi, onu alalım o zaman. F/P olarak bakılacak olursa s4zoom bence gayet önde.

Tabi ihtiyaçlara göre değişkenlik gösterebilir o başka. Örneğin 8 çekirdek ihtiyacınız vardır. Acayip lazımdır 8 çekirdek. O zaman zoom işinizi görmez. Ama örneğin benim gibi hem az çok bir smartphone um olsun, hem iyi bir amatör foto makinası, full hd video çeken cihazım olsun istiyorum diyorsanız. Hemde üstüne birde yurtdışı tatili yapmak isterdim diyorsanız, 4 ü bir arada 1100 TL ye tam süper oluyor. Zira Paris te 14 şubat kutlayayım diyorum eşimle. Beni 500-600 TL lik uçak masrafından kurtardı. E ne oldu makina bana 600 e geldi, birde 100 lük kabını hediye ettiler, 500 e geldi. Ekstra batarya verdiler, 450 ye geldi. O açıdan düşününce bence 10 numara oldu bu iş.

Lumia 1020 de 450TL ye varsa, onu düşünebilirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Karşılaştırma videosu iyimiş. Hatta birçok yerde ben bunların karşılaştırmasını gördüm. Lakin anlam veremedim. Bunlardan biri 1000TL diğeri 2000TL değil mi ? Nasıl ikisi aynı kulvarda karşılaştırılıyor ki ? 1000TL ye veriyorlarsa lumia 1020 yi, onu alalım o zaman. F/P olarak bakılacak olursa s4zoom bence gayet önde.

Tabi ihtiyaçlara göre değişkenlik gösterebilir o başka. Örneğin 8 çekirdek ihtiyacınız vardır. Acayip lazımdır 8 çekirdek. O zaman zoom işinizi görmez. Ama örneğin benim gibi hem az çok bir smartphone um olsun, hem iyi bir amatör foto makinası, full hd video çeken cihazım olsun istiyorum diyorsanız. Hemde üstüne birde yurtdışı tatili yapmak isterdim diyorsanız, 4 ü bir arada 1100 TL ye tam süper oluyor. Zira Paris te 14 şubat kutlayayım diyorum eşimle. Beni 500-600 TL lik uçak masrafından kurtardı. E ne oldu makina bana 600 e geldi, birde 100 lük kabını hediye ettiler, 500 e geldi. Ekstra batarya verdiler, 450 ye geldi. O açıdan düşününce bence 10 numara oldu bu iş.

Lumia 1020 de 450TL ye varsa, onu düşünebilirim :)

Seninde dediğin gibi fiyat farkı,ihtiyaç gereksinimleri,f/p vs... Alıcılar için belirli faktörler ama,benim en çok keşfettiğim fark:Lumia fotolarda renk kontrast'ı ve fiziği.s4'de ise, adından da anlaşılacağı üzere optic zoom ile rakipsiz.Belrtmeliyim ki ne kadar fiyat farkıda olsa lumia foto,video ve fiziki şartları ile alınabilcek öncelikli pro kamera telefonu.Çünkü bu teli alacak arkadaşların aradığı öncelik kamera kalitesi olması diye düşünüyorum.Ama ben kamera kalitesinden ödün verip, bir tık daha düşük pro kamera cihazı, daha ucuza tercih edebilirim diyenlere de hak veririm.
    Bir de: BURDAN S4 Zoom hızlıal'da 869,90tl -100(finans kredi kartınız ya da en para %20 iade ile )=769,90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal34 -- 22 Aralık 2013; 2:02:18 >

• Hızlıal'dan siyah renk aldım, yedek batarya+ şarj cihazı + uçak bileti + 50 Parafpara.... Bu şartlarda parasını hak eden cihaz. Kayıpsız zoom çekimi de mükemmel...
  • Bir süredir kullanıyorum, deneyimlerimi paylaşmak isterim. Fotoğraf kalitesi gece gündüz, zoomlu zoomsuz çok kaliteli. Mesela gece sokakta birisinin yüzünü 3m den zoomsuz çektim. Fotoğrafı büyütünce neredeyse atomlarına kadar çözünürlüğü bozmadan gösterdi :).

Builtin panorama özelliği olması da çok güzel. Lakin panorama modunda kalitesi nedense çok düşüyor. Halbuki 6-7 resim çekiyor. Normalde çektiği kalitede çekse, o panorama tadından yenmez. Ama sanki panoramaya başlayınca 3mp falan çekiyor. Belki harici programları vardır düzgün çektiren. Araştırmadım.

Şarjı çok iyi dayanıyor. Artı zaten duck lı yedek şarj veriyorlar. duck içinde diğer bataryayı şarj edebiliyorsunuz. Dışarı çıkarken yedeği yanınıza alabiliyorsunuz. Bunlar güzel olmuş.

Video moduna gelince, ki benim için aslında full hd video çekmeside çok önemliydi. Evet full hd çekiyor. Maşşallah 1 dk sına 120mb yazıyor :) . Lakin video modunu daha düşüğe alma göremedim. Yani her videoyu 1920 çekmek zorunda kalıyoruz sanırım. Artı video modunda ışık, kontrast vs ayarlamalar gibi hiçbir ayarlama göremedim. Son olarak geceleyin ki video kalitesini açıkcası çok beğenmedim. Gündüz bir problem yok. Kaliteli. Yanlız kamera dönerken focusu arada kayabiliyor. Tekrar otomatik odaklanıyor. Lakin o blurlaşıp odaklanma olayı şayet semi-pro bir çekim planlıyorsanız, amatörce gösterebiliyor.

Sonuç: Akıllı telefonunuz, foto makinanız, video kameranız yok ise. 3 ünü bir arada uçak biletiyle beraber bu fiyata getirebilmek çok çok büyük avantaj. İyi bir video kameranız ya da fotoğraf makinanız varsa (minimum 500tl lik) O zaman gidin normal s4 alın diyebilirim. Tabi boynunuzda foto makinasını ekstra olarak taşımak sizi rahatsız etmiyor ise. Yok eğer samsung nx1000 gibi bir makinanız varsa ki bu sıralar o da kampanya ile 1000tl ye alınabiliyor. O zaman takın boynunuza gezin.

Şayet parasal sıkıntınız yoksa, telefonla foto video sizin için önemliyse, windows8 mobile kullanmak sizin için sıkıntı değilse gidip lumia 1020 alabilirsiniz. Şehir içi renk kalitesi lumia da daha iyi. Mp daha yüksek. Zoom un Lumiayı foto/videoda geçtiği nokta sadece zoom devreye girince ve yeşillik(ağaç, çalı çırpı, çiçek vs) çekimlerinde. Diğer çekimlerde lumianın kalitesi daha iyi. Cebinize daha rahat girer. Lakin lumianın şayet rahat foto/video çekimi için kabını alırsanız, o kapla lumia da aynen zoom boyutuna geliyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.