Şimdi Ara

Apple Çin'de orijinal şarj adaptörlerinin kullanılmasını tavsiye eden ilgili sayfasını yayına soktu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple Çin'de orijinal şarj adaptörlerinin kullanılmasını tavsiye eden ilgili sayfasını yayına soktu

Çin'de geçen hafta yaşanan iki korkutucu olay, dikkatlerin bir anda Apple'a çevrilmesine neden olmuştu. İlk olayda bir uçuş görevlisi şarjdaki iPhone 5'i ile bir aramaya cevap vermek isterken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmiş, ikinci olayda ise bir genç iPhone 4'ü şarja takmak isterken elektriğe kapılarak komaya girmişti.

İlk olayda Apple genç kızın ailesine başsağlığı dileyerek konuyu araştırma sözü vermişti. Aradan geçen süre zarfında araştırmanın nasıl neticelendiği bilinmiyor ancak Apple, Çin'deki web sitesinde orijinal şarj adaptörleri ile ilgili bir bilgilendirme sayfası yayınlamaya başladı.

Sayfanın en başında Apple'ın müşterileri için güvenliği her zaman ilk planda tuttuğu ve tüm cihazları için gerekli testleri yaptığı bilgisi veriliyor. 

Sayfanın devamında ise Apple'ın orijinal USB adaptörleri ve USB kablolarının hangi logo ve etiketler ile anlaşılacağına dair görseller yer alıyor. 

İlgili sayfa ile Apple'ın dolaylı olarak olayların orijinal olmayan iPhone şarj adaptörlerinden kaynaklandığını anlatmaya çalıştığı yorumları yapılıyor. Her iki olayda da adaptörlerin orijinal olup olmadığı bilinmiyor ancak bazı dedikodular yan sanayi adaptörlerin kullanıldığı yönünde idi.

• Bizde bile her yerde 3-5 liralık kablolar adaptörler dolanıyor ki çin bunların membağı yani çakma olması muhtemel.
  • Duruma priz bile tepkisini göstermiş :O

• Orjinal olmasaydı çoktan Apple (başka büyük şirkette olabilirdi) belirtirdi. Şimdiye kadar ses çıkarmadıysa insanların algılarıyla oynayıp yan sanayi ürünü imajı vermek. Kaldı ki yan sanayi ürünüde olsa insanlar sadece bunu apple aygıtlarında kullanmıyorlar. Diğer üreticilerin aygıtlarında da kullanıyorlar. Diğerlerinde olmayıp apple ürünlerinde olması da sakınca içerdiğinden Apple susuyor olabilir. Çünkü her iki durumda da şirket hatalı.

• fotograftaki priz ne kadar yaratıcı usb çıkışıda mevcut türkiyede varmıdır acaba

• Standart mikro mini USB gectik bir de icine cip yerlestirdiler kablonun.
    Maksat hep apple kazansin yuh arkadas yaa birak insanlarin biraz secme sansi olsun apple istiyorki baskasindan kablo, kilif vs. almayasin hep bize gel yine bize gel

• quote:

Orijinalden alıntı: elmek6

Standart mikro mini USB gectik bir de icine cip yerlestirdiler kablonun.
    Maksat hep apple kazansin yuh arkadas yaa birak insanlarin biraz secme sansi olsun apple istiyorki baskasindan kablo, kilif vs. almayasin hep bize gel yine bize gel

[Onay Bekliyor]
  • quote:

Yazıyı bi okuyaydın da böyle saçma sapan yorumlar yapmasaydın. Yok sadece apple kazanıyormuş yok başkasıda kazansınmış. Gördük başkasının yaptığı ürünü, yazıyı okusaydın sende görürdün. Adamların yaptığı ürün yüzünden canından olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.sindede şarj cihazı orjinal değil sanırım ve elektrik akımı yüksek geliyorsa pil patlar.2.sine gelince şarj cihazının orjinal olmadığı ihtimali mantıklı.her ihtimale karşı orjinal şarj vede ayrıca yalıtkan kılıf kullanırlar umarım.kimsenin elinde herhangi bir sebepten pil vs patlmasını istemem.sonuçta bu ülkedeki gibi oradada insan canı ucuz.

• bunu okuyan cinli vatandas : ci cay cou cinacan con.

diyorki : ben o kadar para veremem bana ne ya.

• Prizlere naptınız lan ?

• Telefona o kadar para verip hangi mantıkla orijinal olmayan adaptör kullanıyorsunuz? Gerçekten saçmalık.
  • Ben de bir Apple kullanıcısıyım da kusura bakmasınlar bu tür haberlerin dezenformasyon amaçlı yapıldığının ve el altından desteklendiğinin bilincindeyim. Diğer telefonların yan sanayileri neden çarpmıyor acaba ya da çarpıyorsa neden haber olmuyor? İnsanlar ölüyorsa suç yan sanayinin değil, 2 kuruş daha fazla kazanç için böyle olayların olacağını bile bile işleri zorlaştıran Apple'dır.

• Yalnız prizlerin görünüşü harika
  • Apple adam çarpıyo. Her iki şekilde de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanberk -- 26 Temmuz 2013; 19:00:35 >
  • prizdeki usb girisi usb 3.0 mı ben mi yanlış görüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: kasim33

fotograftaki priz ne kadar yaratıcı usb çıkışıda mevcut türkiyede varmıdır acaba

evimde buna benzer bir priz 5 yıla yakın bir zamandır kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: melankolonya

quote:

Yazıyı bi okuyaydın da böyle saçma sapan yorumlar yapmasaydın. Yok sadece apple kazanıyormuş yok başkasıda kazansınmış. Gördük başkasının yaptığı ürünü, yazıyı okusaydın sende görürdün. Adamların yaptığı ürün yüzünden canından olmuş.

Gayette doğru okuyup anlamışım Apple bel altı vuracak işte orijinal apple kablosu kullanmazsanız böyle olur herşeyi gelin bizden alın diyecek.
    Bu benim kendi görüşüm sana saçma sapan gelebilir senin düşünce yapında bana gayet saçma ve gereksiz geldi

Atasözü !Başkasının fikrine saygı göstermeden, fikrine saygı bekleyen ahmaktır!

• Gören de Apple ürünü şarj cihazlarını ve kablolarını uzay teknolojisi sanacak. Markalı yan sanayi şarj cihazları kalite olarak Apple şarj cihazlarına beş basar. Örneğin: belkin, trust gibi.
    Not: 17 yıllık elektronik mühendisi ve Apple ürünü sahibiyim. Tartışmadan önce konuya iyi hazırlanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan0075 -- 26 Temmuz 2013; 22:04:16 >
  • Bu çakma şarj aletleri hakkaten sakat, italyada almıştım bitane, apple şarj aleti 3 kat daha pahalıyıd, adamlar 2. kaliteyi vermeyi teklif etti , ok dedim. 2 ay sonra patladı bildiğiniz alet, yandı devreler, allahtan telefonun yanında değildim, telefonada bir şey olmadı, ucuz atlattık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.