Şimdi Ara

352. Dönem Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
913
Cevap
16
Favori
94.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rebirth90

Lütfen kastamonu jandarma bölüğü ile ilgili bilgilendirme yapın arkadaşlar.

Hocam facebook taki grubda bir kaç arkadaş bahsetmiş..https://www.facebook.com/groups/274436402699530/?fref=ts oraya bak istersen. buradakiler daha fırsat bulamadılar bizi bilgilendirmek için galiba...
  • harunsey07 kullanıcısına yanıt
    ben yemin töreninde eşim geldi o şekilde çıkabildim diğer arkadaşlar cumartesi ve pazar günü çarşı izinleri var.bir çoğu bugün çıkacak ...hocam bizim bölüğün komutanları çok iyi 24 saat sıcak suyumuz vardı ama diğer bölükler için bunu söyleyemem. ilk başta nizamiyeden girdik hemen bize numara verdiler bu numara sizin yatak dolap silah kısaca her şeyiniz numara verdikten sonra hemen elimize kocaman bir valiz tutuşturup giyinmemizi istediler.valizin içinde yazlık kışlık giyecekler çorap fanila don diş macunu eşofman takımı spor ayakkabısı vb. nizamiyenin hemen yanında halısaha mevcut gece macı 28 tl tabi maç yapmaya haliniz kalırsa ligtv mevcut nöbetci komutanınızdan izin alıp maçları izleyebilirsiniz.sürekli sayılıyorsunuz sabah öğle akşam ..kahvaltılar iyi değil genellikle peynir zeytin acımış tahinli helva soğuk çay öğle ve akşam yemekleri ise fena değil. ilk hafta güzel geçti muhabbet gırla ama 2. hafta biraz eziyetli oldu sürekli 3 kmlik alana masa silah taşımak zorunda kaldık bunlar bizi epey yordu. 5 tane manevra fişeği(mermi) attık sonrada G3 silahımızla 9 adet 25 metre atışları yaptık(daha da 25 adet daha atacakmışız) öyle hırsızlık çalıntı felan olmuyor adam para bulsa hemen bu kimin diye soruyorlar bu yönden iyi çünkü oraya gelenler hepsi işini gücünü bulmuş insanlar .yanınıza bol bol bozukluk taşıyın çay kahve vb içmek için bozukluk yoksa çayda yok sigarada yok kantin sırasında beklemek de canınızı sıkabilir.ama güzel zaman geçiyor tabi yaptığınız işten zevk almanız lazım. Dostum başka merak ettiğin şeyler varsa sor cevaplayayım

• quote:

Orijinalden alıntı: harunsey07

quote:

Hocam facebook taki grubda bir kaç arkadaş bahsetmiş..https://www.facebook.com/groups/274436402699530/?fref=ts oraya bak istersen. buradakiler daha fırsat bulamadılar bizi bilgilendirmek için galiba...

facedeki muhabbet bu forumun sıcaklığını vermiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: 352.Dönem

hakkınizi helal edin kardeşlerim..hepimize hayırli tezkereler..

Artık resmen dedemsin :D .

Allah yar ve yardımcınız olsun

deden'den sevgiler kardeşim..askerde tek yaptığımız güneşin altında 4 saat aralıksız beklemek,yürümek,çökmek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırtan

quote:

quote:

facedeki muhabbet bu forumun sıcaklığını vermiyor

Haklısın hocam... Verdiğin bilgiler için de çok teşekkür ederim. Allah razı olsun Aynı yere gidecekler aynı koğuşta mı kalıyor acaba? bir de casio saat orada satılıyor mu burradan alıp mı gidelim. ya da çok bir şey götürmeyelim mi? (ben traş takımı alıp yola çıkmayı düşünüyorum sadece..) benim yemin törenimde gelecek. Nerede kalıyorsunuz otel de falan mı, yer bulabildiniz mi? öğretmen evinden şimdiden yer ayırtayım diyorum ben... hocam bu bölükler kaç tane, neye göre ayrılmış? kusura bakma kafamda deli sorular
    @352.Dönem hocam nasılsın??

aynı yere gidenler aynı koğusta merak etme..
  • Dostum kogusta kac kisi kaliniyor? Bi de telefon durumu nasil, sira oluyor mu? Onun disinda vereceginiz tuyo yok mu acaba tuvalet dus tras falan trikleri bekliyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disaridan getirdigimiz cantayi iceri sokabiliyor muyuz yoksa kapida alinip sadece onlarin verdigini mi sokabiliyoruz?

hocam aynı yere gidecekler aynı koğuşta kalıyor ve genelliklede aynı memleketlin çıkıyor . koğuşlar genellikle 22 kişilik saatini dışardan al ama kantinde de satılıyor. çok şey asla götürme çünkü hiçbir işine yaramayacak traş takımın ve banyo yetecek sana öğretmen evi felan şimdiden ayarla yoksa otellere 100-250 arası fiyatlar isteniyor bölükler 300 kişiden oluşuyor(takım 100 kişiden postada 23 kişiden oluşuyor) şu an 9 blük mevcut 1. tabur 1,2,3,4 bölükler 2. taburda 5,6,7,8,9 bölükler halinde
  • ozzzyy001 O kullanıcısına yanıt
    telefon durumunda sıkıntı yok her bölüğün kendi tarafında telefonlar mevcut yaklaşık 30 tane belki daha fazla da olabilir. geri aramalı telefonların üstünde tükenmez kalemle açık yazıyor çaldır kapat arasınlar seni .her sabah 6 da kalk bot boya yatağını düzelt traşını ol kamuflajını giy 6,30 da da kahvaltıya git.silahla(g3) tarlaların arasında gez çök kalk yap dışarıdan valiz getirirsin hocam sıkıntı olmaz valizliğe koyarsın....en büyük tüyo ortalıkta fazla gezme ne kadar arazisin o kadar rahatsın yoksa boyuna iş peşinde koşturur durursun kantine gideceksen yemekten sonra hemen koş yoksa baya bir sıra beklersin ayrıca sigarayı en az 2şer paketler halinde alın ki sıkıntı çekmeyesiniz başka varsa cevaplarım arkadaşlar

• 352.Dönem kullanıcısına yanıt
    dostum seni çok aradık bulamadık arkadaşlarla 3. bölüktesin galiba
  • Dostum ben ufak bi sirt cantasi getiricem sadece. Onu valizlige mi verecez illa, iceriye sokamiyor muyuz?

Kogusta kac kisi kaliyorsunuz, tuvaletler nasil, tras icin sira oluyor mu?

Bi de islak mendil ve selpak sokamiyor muyuz hakikaten?

Cok mu sorduk :)

• quote:

hocam aynı yere gidecekler aynı koğuşta kalıyor ve genelliklede aynı memleketlin çıkıyor . koğuşlar genellikle 22 kişilik saatini dışardan al ama kantinde de satılıyor. çok şey asla götürme çünkü hiçbir işine yaramayacak traş takımın ve banyo yetecek sana öğretmen evi felan şimdiden ayarla yoksa otellere 100-250 arası fiyatlar isteniyor bölükler 300 kişiden oluşuyor(takım 100 kişiden postada 23 kişiden oluşuyor) şu an 9 blük mevcut 1. tabur 1,2,3,4 bölükler 2. taburda 5,6,7,8,9 bölükler halinde

Çok sağolasın hocam ya... biz de sizin gibi 2. cuma'da yem,in töreni edecekmiyiz acaba? yani biz 1 hafta fazla kalmayız değil mi, süreler aynı olur? Ben de ona göre ö.evini ayarlayacam şimdiden... Bir de cuma namazı ve vakit namazlarında bi sıkıntı olmuyor de mi? doğuya gidenler 1.tabur batıya gidenler 2. tabur diye ayırım var mı? geçen senelerde var demişlerdi de? sorularım bu kadara. İnşalla şu 15 gün tez biter de sizin acemilik biter, bizim ki başlar...

• quote:

quote:

Çok sağolasın hocam ya... biz de sizin gibi 2. cuma'da yem,in töreni edecekmiyiz acaba? yani biz 1 hafta fazla kalmayız değil mi, süreler aynı olur? Ben de ona göre ö.evini ayarlayacam şimdiden... Bir de cuma namazı ve vakit namazlarında bi sıkıntı olmuyor de mi? doğuya gidenler 1.tabur batıya gidenler 2. tabur diye ayırım var mı? geçen senelerde var demişlerdi de? sorularım bu kadara. İnşalla şu 15 gün tez biter de sizin acemilik biter, bizim ki başlar...

Namaz konusunu ben de merak ediyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

• ozzzyy001 O kullanıcısına yanıt
    hocam sırt cantasını bize verecekleri olan valizin içine koyarsın, koğuşlar değişebiliyor benim koğuş 22 kişi, tıraş için fazla sıra olmuyor merak etme ,namaz sıkıntı olmuyor mescit var. 1.tabur batıya 2. tabur doğuya mesela bizim bölük batman şırnak siirt ,sizde de zamanlar aynı olur . ilk girişte elinize bir kağıt tutuşturuyorlar orda neler yapacağınız hepsi yazıyor.

---tuvaletler ve koğuşlar temiz çünkü hergün 1 posta(18-20 kişi)temizlik yapıyor yani siz de yapacaksınız.bir postada yemekhaneci oluyor.

----ıslak mendil kesinlikle yasak-----
    ----ama selpak serbest sıkıntı yok .
  • Arkadaşlar ben öğretmenim acaba biz 2 eylül itibari ile izinli mi oluyoruz? Malum 9 eylülde askere gidiyoruz. Bilgisi olan var mı? İzin yoksa nasıl bir yöntem önerirsiniz? 1 haftalık bir seminer var 2 eylülden itibaren..
  • Selam arkadaşlar
    Bana biraz önce ziraat bankasından mesaj geldi.
    Sayın Burak A... Ziraat bankkartınız 151-Kastamonu şubesine gelmiştir. Kartınızı şubemizden teslim alabilirsiniz. İyi günlerde kullanınız.
    Ben bu kartın iban numarasını bankadan öğrenicem . Bu hesaba para yatırıp oradan çekerim. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swatofficer

Selam arkadaşlar
    Sayın Burak A... Ziraat bankkartınız 151-Kastamonu şubesine gelmiştir. Kartınızı şubemizden teslim alabilirsiniz. İyi günlerde kullanınız.
    Ben bu kartın iban numarasını bankadan öğrenicem . Bu hesaba para yatırıp oradan çekerim. Bilginize.

Bana da aynı mesaj geldi benim ziraat hesabım zaten vardı ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pionix

quote:

Orijinalden alıntı: swatofficer

Selam arkadaşlar

Bana da aynı mesaj geldi benim ziraat hesabım zaten vardı ama.

Herkese hesap açmışlar anladığım. Askerde verecekleri maaşlar oraya yatacak herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pionix

Arkadaşlar ben öğretmenim acaba biz 2 eylül itibari ile izinli mi oluyoruz? Malum 9 eylülde askere gidiyoruz. Bilgisi olan var mı? İzin yoksa nasıl bir yöntem önerirsiniz? 1 haftalık bir seminer var 2 eylülden itibaren..

Hocam ayliksiz izine 9 eylul itibariyle cikacagini belirten dilekceyi yaz ve sulusu alinca dilekcenin ekine iliştir ve bu ikisini okula ver. Seminerin ilk haftasi gider ekdersini ekimde alırsın sikinti olmaz.
    (Resmi olarak 9 eylulde askeriz, oncesinde keyfi ücretsiz izin alamayiz. Seminere gitmek istemiyorum diyosan ya rapor yada mazeret izni patlat hocam)

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.