Şimdi Ara

Fırınım Isıtmıyor Altını Yada Üstünü Pişirmiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
87.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fırınımın Üst Rezistansı Çalışmıyor ?

Fırınımın Alt Rezistansı Çalışmıyor ?

Fırınım yemeklerin Böreklerin Keklerin Altını Pişirmiyor ?

Fırınım Yemeklerin Böreklerin Keklerin Üstünü Pişirmiyor ?

Fırınım Çalışıyor Ama Isıtmıyor, Isınmıyor,

Fan Çalışıyor Işıklar Yanıyor Ama ısı, Sıcaklık yok ?

FIRINIMIN FAN MOTORU ÇALIŞMIYOR ?

FIRININ FANI ÇALIŞMIYOR ?

FIRINIM AŞIRI ISINIYOR YEMEKLERİ YAKIYOR ?

Sebepleri Ve Çözümleri ?

Merhaba Değerli Tüketici Arkadaşlar;

FIRINIM YEMEKLERİN ÜSTÜNÜ PİŞİRMİYOR;
    Büyük Ve Yüksek Olasılıkla Üst Rezistans Bozulmuş Olabilir, Bu Nedenle Yemeklerin Üst Kısmını Pişirmez, Rezistans Yanmışta Olabilir, Resistansa Elektirik Veren Parçada Yanmış Olabilir..!

FIRINIM YEMEKLERİN ALTINI PİŞİRMİYOR;
    Büyük Ve Yüksek Olasılıkla Alt Rezistans Bozulmuş Olabilir, Bu Nedenle Yemeklerin Alt Kısmını Pişirmez, Rezistans Yanmışta Olabilir, Resistansa Elektirik Veren Parçada Yanmış Olabilir..!

FIRINIMIN ALT ÜST RESİSTANSLARI TEK, TEK AÇTIĞIMDA ISITIYOR AMA TURBO FANLA BİRLİKTE ÇALIŞTIRDIĞIMDA FAN ÇALIŞIYOR AMA FIRINIM ISINMIYOR ?

Turbo Fanlı Fırınlarda Genellikle Alt Üst Resistans Dışında Birde Turbo Resistansı Vardır Ve Alt Üst Ayrı Çalıştırıldığında Fırın Isınıyorsa ama Turbo Fan Devredeyken Fırın Isınmıyorsa İçe Gömülü Olan Turbo Resistans Arzalanmıştır.

FIRINIM HİÇ ISITMIYOR, FIRINDA HİÇ ISI YOK ?

Eğer fırınımız hiç bir konumda hiç bir şekilde ısınmıyor, ısıtmıyorsa Büyük İhtimalle Termostatı Yada Termostat Ve Rezistanslara Elektirik Komutu Gönderen Parça Bozulmuştur.

FIRINIMIN FANI, FAN MOTORU ÇALIŞMIYOR, ÜFLEMİYOR ?

FAN motoru zamanla özelliğini kaybederek yanabilir, yada bozulabilir,
    Bu Durumda fan çalışmayacağı gibi eğer fırınınızda alt üst rezistans dışında birde turbo rezistansı varsa ki bu modelden modele değişir bazı modellerde olmayada bilir ama olan modellerde muhtemelen fan çalışmıyorsa eğer turbo resistansıda fan motoru olmadığı için aşırı ısınarak duman çıkaracak ve bozulacaktır, bu durumda hem fan motoru hemde turbo rezistansın değişmesi gerekecektir.

FIRINIM AŞIRI ISINIYOR YEMEKLERİ YAKIYOR ?

YÜKSEK İHTİMALLE FIRININIZIN TERMOSTATI BOZULMUŞ YADA ÖZELLİĞİNİ KAYBETMİŞTİR VE ISIYI ALGILAMADIĞI İÇİN SÜREKLİ ÇALIŞARAK İÇİNDEKİ YEMEKLERİ YAKMASINA NEDEN OLUYORDUR, TERMOSTAT DEĞİŞTİĞİNDE FIRININIZ NORMALE DÖNECEKTİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz Eşya Servisi -- 10 Mart 2014; 10:28:07 >

• Ankastre fırının alt tarafi ısınmıyor.Sanırım alt rezistans bozuldu.Tamiri ne kadar tutar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz Eşya Servisi kullanıcısına yanıt
    ustam fırın ışıkları yanıyor fan çalışıyor fakat ısıtmıyor acaba tam olarak sorun
    ne olabilir
  • Bir fırının rezistansını, daha güçlü bir rezistansla değiştirebilir miyiz?
    Alt= 650 vat
    Üst= 650 vat
    Bunları mesela 750 vatlık rezistansla değiştirmek
    bir sorun yaratır mı?
  • Değiştirebilirsiniz Ama Çok Fazla Birşey İfade Etmez Isı Süresini Kısaltırsınız 200 Dereceye 10 Dk Cıkıyorsa 7 Dakikaya Düşer Süre Ve Muhtemelen Yüksek Isı Pişirmek İstediğiniz Şeyin Üzerini Daha İçi Pişmeden Yakar.
  • ustam termikel ankastre fırın ısınıyor fan çalışıyor ama çok geç pişirmeye başladı üst rezistansa baktım dört kenarı yanıyor ama ortası kızarmıyor
  • Fırınım altı pişirmiyor diye Google Araması ile geldim.

Ben çamaşır makinesi rezidansindan kaynaklı sanıyordum. Açıklamayı okuyunca fırının alt rezidansindan kaynaklı olabileceğini öğrendim.

Resmen aydınlandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahhh.! Bir de rezidans ile REZİSTANS'ı karıştırmasak..!  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.