Şimdi Ara

Samsung, endüstrinin ilk 3GB LPDDR3 mobil belleklerinin üretimine başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, endüstrinin ilk 3GB LPDDR3 mobil belleklerinin üretimine başlıyor

Mobil cihaz pazarının artık yazılım ve donanım dahil her alanında sıkı bir rekabet yaşanmaya başladı. Geliştiriciler ve üreticiler teknolojinin son imkanlarından yararlanarak, en iyisini tüketiciye sunmak için çalışıyor. Rekabetin yaşandığı yerlerden birisi de mobil RAM sektörü. Üreticiler endüstrinin ilk'lerini başarmak için büyük çaba sarfediyor.

Güney Koreli SK Hynix'in endüstrinin ilk 4GB boyutunda LPDDR3 mobil bellek yongalarını geliştirdiğini duyurmasının ardından, Samsung da endüstrinin ilk 3GB boyutunda LPDDR3 mobil belleklerinin seri üretimine başladığını duyurdu. 

Yeni mobil bellekler 20nm fabrikasyon sürecine sahip ve 4Gb boyutunda LPDDR3 yongalar halinde üretiliyor. Toplam 3 yonganın yer aldığı iki set tek bir pakete sığdırılabiliyor. 0.8mm kalınlığındaki bu bellekler 3GB kapasitesine sahip oluyor. 

Hız bakımından da iddialı olan bellekler pin başına 2133Mbps hızına kadar çıkabiliyor. Kapladığı alan azaldığı için bataryalara daha fazla alan kalıyor.

3GB boyutundaki yeni mobil bellekler yüksek kaliteli akıcı Full HD video oynatma, daha hızlı çoklu görev, LTE Advanced desteği sunuyor. Ayrıca uygulama işlemcisine iki kanaldan bağlandığı için asimetrik veri akışı sayesinde belirli ayarlarda en keskin performans elde edilebiliyor.

Mobil bellek konusunda sektörde büyük hakimiyeti olan Samsung'un hacimli üretime geçmesi ile yılın sonlarından itibaren 3GB RAM'e sahip mobil cihazları daha fazla piyasada görmeye başlayabileceğiz.   

• İlklerin öncüsü samsung

Yersen

• adamlar herşeyin ilkini yapıyor arkadaş APPLE boşuna anlaşmamış gelecek yıl için :) bizim mallarda halan samsung iphone kavgası yapsın :))

• Vayy be bilgisayarımı yakalamaya başladı

• Note3 den ipucları geliyor yaveş yaveş.

• Galaxy NoteIII Belleği Kesinleşti desene exynos 5420 işlemcisiylede ortalığı kasup kavuracağa benziyor

• 3GB android ile ne ki? Varsın 10GB olsun android olduktan sonra. Yeni cihaz sattırmak ve en iyisi bende demek için neler yapıyorlar... 3GB bellek mobil cihazlar için çok gereksiz. 2GB bellekle pc kullananlar var hâlâ. Adam gibi ram yönetimi olsa başımın üstünde yeri var da boşta bile belleğin yarısı boşa gidiyor. Anlamıyorsun falan diyecekler önce imzamdaki konuya baksın. 3GB bellek güzel tabii. 2.6GB kadar kullanılabilir ram olsa 1.6GB'ı boşta kullanılacaksa bir önemi yok ama yok arkadaş biz bu iş üzerinde çalıştık size temiz 2GB kalacak, adam akıllı multitasking koyduk desinler amenna. Ama ne olacağı az çok belli. Exynos 5420 ve bu belleklere sahip bir model yolda olabilir diye düşünüyorum. I9507'de kullanılan donanım bu olabilir.

Akıllı telefon aldıktan sonra bir heves oyun yükleyip oynuyoruz sonra internet-kamera-sosyal medya için kullanır hale geliyoruz. Donanım bir yere kadar. Yazılımsal olarak hâlâ aptal cihazlar kullanıyoruz. Artık bu aletleri akıllı yapmaları lazım. Sidik yarışına döndü mesele. Donanımı koy iyi reklam yap sat. Ee hani? S4'teki veya S3'teki bazı özellikler kullanışlı olmadığı için bir süre sonra kullanılmamaya başlıyor. Millet de sürü psikolojisi ile hurra deyip alıyor. Hakkını vererek kullanana lafım yok ama firmaların tüketiciye attığı kazıklara da dur diyen yok veya çok az. S3'e hâlâ güncelleme verilecek, S2 unutuldu gibi, S4'te hâlâ eksikler var, One kaç ay sonra güncelleme aldı,One X resmen üvey evlat muamelesi gördü, Sony bir şeyler yapıyor ama geçmişte yaptıkları belli, her sürümde eski iPhone modelleri daha da yavaşlatılıyor, LG destek özürlü. Şimdi de arka arkaya prestij modelleri tanıtılıyor. S4, One, XZ hepsinin daha iyisi tanıtıldı veya tanıtılacak. Kimse memnunsan sorun yok, zorla al demiyorlar demesin. Alana kazık atmak büyük firmalarda adet olmuş artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2gb ram ile sen milyonlarca program çalışan windows8'i çalıştır,
    3gb ram ile sen "en mükemmel" mobil işletim sistemini çalıştırama,

• Androide 10 gb ram koysan yine yer.. adam tam bir ram canavarı.......ne kadar verirsen ver doymaz adamın huyu bu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 24 Temmuz 2013; 12:32:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

2gb ram ile sen milyonlarca program çalışan windows8'i çalıştır,

Doğruları söyleyen bu sitede eksi alıyor. Boşta 1GB ram tüketiyor android. Yanlış mı? Değil. 3GB olsa 1.5GB yer bitirir. BSC'de BF daha iyi derseniz artı alırsınız burada da firmalara taş atmadan överseniz artı alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

2gb ram ile sen milyonlarca program çalışan windows8'i çalıştır,

Doğruları söyleyen bu sitede eksi alıyor. Boşta 1GB ram tüketiyor android. Yanlış mı? Değil. 3GB olsa 1.5GB yer bitirir. BSC'de BF daha iyi derseniz artı alırsınız burada da firmalara taş atmadan överseniz artı alırsınız.

seninde eksileri yemen yakındır hocam doğru söyleyeni donanimhaberden kovarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 24 Temmuz 2013; 12:34:23 >

• quote:

3GB android ile ne ki? Varsın 10GB olsun android olduktan sonra. Yeni cihaz sattırmak ve en iyisi bende demek için neler yapıyorlar... 3GB bellek mobil cihazlar için çok gereksiz. 2GB bellekle pc kullananlar var hâlâ. Adam gibi ram yönetimi olsa başımın üstünde yeri var da boşta bile belleğin yarısı boşa gidiyor. Anlamıyorsun falan diyecekler önce imzamdaki konuya baksın. 3GB bellek güzel tabii. 2.6GB kadar kullanılabilir ram olsa 1.6GBı boşta kullanılacaksa bir önemi yok ama yok arkadaş biz bu iş üzerinde çalıştık size temiz 2GB kalacak, adam akıllı multitasking koyduk desinler amenna. Ama ne olacağı az çok belli. Exynos 5420 ve bu belleklere sahip bir model yolda olabilir diye düşünüyorum. I9507de kullanılan donanım bu olabilir. Akıllı telefon aldıktan sonra bir heves oyun yükleyip oynuyoruz sonra internet-kamera-sosyal medya için kullanır hale geliyoruz. Donanım bir yere kadar. Yazılımsal olarak hâlâ aptal cihazlar kullanıyoruz. Artık bu aletleri akıllı yapmaları lazım. Sidik yarışına döndü mesele. Donanımı koy iyi reklam yap sat. Ee hani? S4teki veya S3teki bazı özellikler kullanışlı olmadığı için bir süre sonra kullanılmamaya başlıyor. Millet de sürü psikolojisi ile hurra deyip alıyor. Hakkını vererek kullanana lafım yok ama firmaların tüketiciye attığı kazıklara da dur diyen yok veya çok az. S3e hâlâ güncelleme verilecek, S2 unutuldu gibi, S4te hâlâ eksikler var, One kaç ay sonra güncelleme aldı,One X resmen üvey evlat muamelesi gördü, Sony bir şeyler yapıyor ama geçmişte yaptıkları belli, her sürümde eski iPhone modelleri daha da yavaşlatılıyor, LG destek özürlü. Şimdi de arka arkaya prestij modelleri tanıtılıyor. S4, One, XZ hepsinin daha iyisi tanıtıldı veya tanıtılacak. Kimse memnunsan sorun yok, zorla al demiyorlar demesin. Alana kazık atmak büyük firmalarda adet olmuş artık.

Aynen öyle hocam. iPhone 5S konusunda da değinmiştim, hala adam gibi yazılım ve bellek yönetimi yapacaklarına, donanım dolduruyorlar. Ne yazık ki bizim donanım delisi artistler de, bununla birbirlerine şekil yapıyor. Parası benim cebimden çıkmadığı için birşey diyemem ama, bu çılgın ve bilinçsizce tüketim yüzünden, firmalar ve devlet tarafından iyice dangalak yerine konmaya başladık. Koy 3 GB Ram 16 çekirdek işlemci, koy 4K ekran fiyatı da 5 milyar olsun nasılsa alırlar. Dünya üzerinde yaptığı iş ve sağladığı fayda oranı bakımından en az maaşı alan biziz, en pahalı ürünü kullanan yine biziz. Şimdi, toplum olarak ben nasıl bu cihazlar çıktığı anda, milyarlar döküp alan ve 6 ay sonra çöpe atıp yenisini alan adama dangalak demiyim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli2gb ram ile sen milyonlarca program çalışan windows8i çalıştır,3gb ram ile sen en mükemmel mobil işletim sistemini çalıştırama,
    Doğruları söyleyen bu sitede eksi alıyor. Boşta 1GB ram tüketiyor android. Yanlış mı? Değil. 3GB olsa 1.5GB yer bitirir. BSCde BF daha iyi derseniz artı alırsınız burada da firmalara taş atmadan överseniz artı alırsınız.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli2gb ram ile sen milyonlarca program çalışan windows8i çalıştır,3gb ram ile sen en mükemmel mobil işletim sistemini çalıştırama,
    Doğruları söyleyen bu sitede eksi alıyor. Boşta 1GB ram tüketiyor android. Yanlış mı? Değil. 3GB olsa 1.5GB yer bitirir. BSCde BF daha iyi derseniz artı alırsınız burada da firmalara taş atmadan överseniz artı alırsınız.

forumda bir sürü yavru ceylan var, napsınlar onlar da bununla mutlu, forumun kalitesi kullanıcılarla ve haberlerle belli oluyor zaten, konumuza gelirsek android hala emekliyor ve epey de emekleyecek,destek destek diyorlar ama her yeni sürüm daha çok ram kullanıyor ve üreticiler de ram optimizasyonu yerine nasılsa ucuz diye ram ve işlemciye, nasılsa daha çoğunu koyarız diye bataryaya yükleniyorlar, ortaya ne çıkıyor, hiç bişey, millete de bir kaç menü değiştirip alın size yeni sürüm diye yutturuyorlar,en azından ios hala iphone3gs'e destek veriyor en azından Windows phone 256mb ram ile çalışıyor sorunsuz "KİTLENMEDEN", desteklemediği oyun veya programlar var ama o şekil de bile esas işi olan telefon,internet vs hepsini sorunsuz yapıyor,

• 3 gb ram'e sahip telefonlar geldiği zaman en az 3-4 sene kullanmak lazım. Yoksa yemişim 3 gb ram'i.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

adamlar herşeyin ilkini yapıyor arkadaş APPLE boşuna anlaşmamış gelecek yıl için :) bizim mallarda halan samsung iphone kavgası yapsın :))

Zaten iki markanin yuzeyde olan kavgasi fan boylari kizistirmak icin, yoksa bu iki marka derinlerde kankadir, paranin oldugu yerde herkes ayni gemidedir.
  • Android'in derdi optimizasyon. Oyunlar direk port ediliyor, yeni sürümler satış kaygısı nedeniyle ertelendikçe erteleniyor. Yoksa S3'te 17-18 uygulamayı aynı anda açıp akıcı bir şekilde kullanmayı ben de biliyorum. Bunu ben yapacaksam ne önemi kalıyor? Kaynak kodlarını versin ben güncelleme yapayım o mühendisler yerine de bana para versin. Oradaki mühendisler bilmiyor mu bunu yapmayı? Benden daha iyi biliyor ama firma izin vermiyor. Apple güncelleme veriyor ama düzgün cihazı bozacak şekilde. Sırf bu yüzden güncelleme yapmayanlar var. Android en baba cihazda bile max 400MB bellek tüketerek (S4 gibi dolu cihazlar için) çalışabilecekken 1.5GB'a kadar bellek tüketiyor. 2 uygulama açınca bellek doluyor. Gereksiz cache dosyası bile ramde duruyor, Google hizmetleri altında Google hem takip ediyor hem bol keseden bellek tüketiyor.Her uyuygulama için optimizasyon gerekiyor. Çünkü sistemde bunu yapabilecek kaynak kodları kullanılmayacak şekilde yazılmış. 0 olan değeri 1 yapınca sistem çağ atlıyor.

O yeni yetme ceylanlar adamın sinirini bozuyor. Anlayıp da yapsalar neyse. Ilkokul çocuğuna bile iPhone, iPad, S3 S4 alan ebeveynlerde kabahat. Sonra biz uğraşıyoruz...

Şu anda kullanılan donanımlar nerden baksak 2 yıllık teknoloji Ürünleri. Mali T678 tanıtıldı ama T628 kullanan SoC ancak tanıtıldı. Ama yavaş yavaş her şeyden para kazanarak satıyorlar. Görünürde düşman arkada kanka hepsi. Para kazanacaklarsa kullanıcı piyon oluyor. Millet de çok güzel avlanıyor valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 24 Temmuz 2013; 13:30:10 >

• ya bunun sonu yok işte 3gb yarın 4 olacak, 16gb a kadar yolu var.

• geç bile kalmışlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_cehapelioglu -- 24 Temmuz 2013; 13:49:24 >
  • quote:

Android'in derdi optimizasyon. Oyunlar direk port ediliyor, yeni sürümler satış kaygısı nedeniyle ertelendikçe erteleniyor. Yoksa S3'te 17-18 uygulamayı aynı anda açıp akıcı bir şekilde kullanmayı ben de biliyorum. Bunu ben yapacaksam ne önemi kalıyor? Kaynak kodlarını versin ben güncelleme yapayım o mühendisler yerine de bana para versin. Oradaki mühendisler bilmiyor mu bunu yapmayı? Benden daha iyi biliyor ama firma izin vermiyor. Apple güncelleme veriyor ama düzgün cihazı bozacak şekilde. Sırf bu yüzden güncelleme yapmayanlar var. Android en baba cihazda bile max 400MB bellek tüketerek (S4 gibi dolu cihazlar için) çalışabilecekken 1.5GB'a kadar bellek tüketiyor. 2 uygulama açınca bellek doluyor. Gereksiz cache dosyası bile ramde duruyor, Google hizmetleri altında Google hem takip ediyor hem bol keseden bellek tüketiyor.Her uyuygulama için optimizasyon gerekiyor. Çünkü sistemde bunu yapabilecek kaynak kodları kullanılmayacak şekilde yazılmış. 0 olan değeri 1 yapınca sistem çağ atlıyor.

O yeni yetme ceylanlar adamın sinirini bozuyor. Anlayıp da yapsalar neyse. Ilkokul çocuğuna bile iPhone, iPad, S3 S4 alan ebeveynlerde kabahat. Sonra biz uğraşıyoruz...

Şu anda kullanılan donanımlar nerden baksak 2 yıllık teknoloji Ürünleri. Mali T678 tanıtıldı ama T628 kullanan SoC ancak tanıtıldı. Ama yavaş yavaş her şeyden para kazanarak satıyorlar. Görünürde düşman arkada kanka hepsi. Para kazanacaklarsa kullanıcı piyon oluyor. Millet de çok güzel avlanıyor valla.

Imzandaki rom senin eserin sanırım hiç rastlamamıştım. Ama buradaki konuşmalarına bakınca merak ettim doğrusu nasıl bir rom olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: unflattering

quote:

Android'in derdi optimizasyon. Oyunlar direk port ediliyor, yeni sürümler satış kaygısı nedeniyle ertelendikçe erteleniyor. Yoksa S3'te 17-18 uygulamayı aynı anda açıp akıcı bir şekilde kullanmayı ben de biliyorum. Bunu ben yapacaksam ne önemi kalıyor? Kaynak kodlarını versin ben güncelleme yapayım o mühendisler yerine de bana para versin. Oradaki mühendisler bilmiyor mu bunu yapmayı? Benden daha iyi biliyor ama firma izin vermiyor. Apple güncelleme veriyor ama düzgün cihazı bozacak şekilde. Sırf bu yüzden güncelleme yapmayanlar var. Android en baba cihazda bile max 400MB bellek tüketerek (S4 gibi dolu cihazlar için) çalışabilecekken 1.5GB'a kadar bellek tüketiyor. 2 uygulama açınca bellek doluyor. Gereksiz cache dosyası bile ramde duruyor, Google hizmetleri altında Google hem takip ediyor hem bol keseden bellek tüketiyor.Her uyuygulama için optimizasyon gerekiyor. Çünkü sistemde bunu yapabilecek kaynak kodları kullanılmayacak şekilde yazılmış. 0 olan değeri 1 yapınca sistem çağ atlıyor.

Imzandaki rom senin eserin sanırım hiç rastlamamıştım. Ama buradaki konuşmalarına bakınca merak ettim doğrusu nasıl bir rom olduğunu.

O daha çok deneme gibi bir şey oldu. Yeni sürüm ne zaman biter bilmiyorum ama güzel bir şey çıkarmaya çalışıyorum. Biraz Anono rom gibi ama daha optimize. Görsel olarak da Omega'ya benziyor. (Orada ufak bir hatam vardı)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.