Şimdi Ara

Elop : Lumia 1020 modelindeki oversampling teknolojisi PureView 808'den daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Elop : Lumia 1020 modelindeki oversampling teknolojisi PureView 808'den daha iyi

Nokia'nın akıllı telefon macerasında PureView 808 modeli ayrı bir yer tutuyor. 41MP çözünürlükteki kamerasıyla teknoloji dünyasının karşısına çıkan PureView 808, akıllı telefon kameralarına da yeni bir dönemin kapılarını açmıştı. Nokia'nın bu teknolojiden çok ekmek yiyeceği sanılırken, beklendiği gibi Windows Phone ekosistemine de bir 41MP kameralı model hediye etti.

Lumia 1020 ile PuewView 808 arasındaki fotoğraf kalitesi açısından farkların ne olduğu uzman ağızlardan merakla beklenirken, Nokia'nın patronu Stephen Elop'dan konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Bilindiği gibi her iki model de 5MP çözünürlükteki fotoğraflarda oversampling 7 adet pikseli bir adet piksele sıkıştırarak kayıpsız zoom yapılan fotoğraflar ortaya çıkarabiliyor. Sorulan bir soruya cevap veren Elop, Lumia 1020 modelindeki oversampling teknolojisinin PureView 808'den daha gelişmiş olduğunu belirtti. 

Elop, Lumia 1020'de parlak ışıkta daha fazla detay, düşük ışıkta ise daha az kumlanma elde edildiğini böylece 5MP çözünürlükteki görsellerin PureView 808'e göre parlak ışıkta daha keskin ve biraz daha fazla kumlanma oranına sahip, düşük ışıkta ise benzer kumlanma oranlarında olduğunu sözlerine ekledi.

Nokia'nın PureView 808 ile başlayıp, Lumia 920 ile devam eden evreye PureView 1, Lumia 1020 ile başlayan evreye de PureView 2 şeklinde isimlendirme yapmasının nedenleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Teknolojiler arasında büyük farklar olmasa da kalite açısından Lumia 1020'nin biraz daha ağır basacağı görülüyor. 

• hastayım şu tasarıma
    inşallah bir an önce çıkar ve sarı rengide gelir
  • Bu tel alınır.

• sarı rengi çok albeni duruyor.

• Heyecanla bekliyoruz.
    Bu arada ilk inceleme yapılmış phonearena tarafından.
    10 saatte şarjı bitmiş.Açılmamıştır bataryası daha diye düşünüyorum.

Resimler 5mp
    Elop : Lumia 1020 modelindeki oversampling teknolojisi PureView 808'den daha iyi

Ve 38mp den.

Gerçektende 5mp çok sağlam duruyor.

Bu da videosu
    " fokus kalitesine dikkat "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 24 Temmuz 2013; 14:07:19 >

• Şu teli beğenenlerin tasarım anlayaşını bi anlamayadım... Bildiğin kamyon bu ya. İlla tasarım diyorsanız (bkz: Xperia Z)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 24 Temmuz 2013; 14:13:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Şu teli beğenenlerin tasarım anlayaşını bi anlamayadım... Bildiğin kamyon bu ya. İlla tasarım diyorsanız (bkz: Xperia Z)

Kimse birbirinin zevkine karışamaz.Zevkler ve renkler tartışılmaz.
  • video kalitesi iyiymiş baya
  • bu tel gelsin alıcam kesinlikle beni bu kadar heyecanlandıran bir cihaz olmamıştı uzun zamandır.

• quote:

Şu teli beğenenlerin tasarım anlayaşını bi anlamayadım... Bildiğin kamyon bu ya. İlla tasarım diyorsanız (bkz: Xperia Z)

Sen beğenebilirsin. Ama tasarım olarak en çok lumia 925 beğeniyorum bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha çok 20 yaş ve altı gençlere hitap ediyor. Takım elbiseli birinin elinde bu telefonu göremezsin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 24 Temmuz 2013; 16:29:39 >
  • o sensöre göre tasarım gerçekten çok etkileyici

• quote:

Kesinlikle katılıyorum, bu takozu son 5 sene telefon almamış ve Noki den başka marka kullanmayanlardan başka kim beğenecek kadar zevk düşkünü merak ediyorum?!

• benim lumia920yi 4-5 ay oldu alalı , beklemede 12-15 saat , normal kullanımda 6-8 saat falan gidiyor.(edge 3g kapalı , wifi açık) 3g açıp nette takılırsanız 3 saat belki dayanır telefon. telefon cidden iyi ama bataryası resmen çöp. en az 3000mah'da bi günü tam çıkarır diye düşünüyorum. lumia 1020de zaten 920den farklı değil işlemci ve batarya olarak. 10 saatin gayet iyi olduğunu düşünüyorum bu telefon için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

benim lumia920yi 4-5 ay oldu alalı , beklemede 12-15 saat , normal kullanımda 6-8 saat falan gidiyor.(edge 3g kapalı , wifi açık) 3g açıp nette takılırsanız 3 saat belki dayanır telefon. telefon cidden iyi ama bataryası resmen çöp. en az 3000mah'da bi günü tam çıkarır diye düşünüyorum. lumia 1020de zaten 920den farklı değil işlemci ve batarya olarak. 10 saatin gayet iyi olduğunu düşünüyorum bu telefon için

İnterneti kapattım 3g den 2g ye aldım 40 saati buldum. Arada internet yaptım. Yola cıktımdıda. Bekleme suresi vs ben beğendim. Uçak modunda hic bitmiyordur herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Spak

quote:

Kesinlikle katılıyorum, bu takozu son 5 sene telefon almamış ve Noki den başka marka kullanmayanlardan başka kim beğenecek kadar zevk düşkünü merak ediyorum?!

Sen hariç herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

benim lumia920yi 4-5 ay oldu alalı , beklemede 12-15 saat , normal kullanımda 6-8 saat falan gidiyor.(edge 3g kapalı , wifi açık) 3g açıp nette takılırsanız 3 saat belki dayanır telefon. telefon cidden iyi ama bataryası resmen çöp. en az 3000mah'da bi günü tam çıkarır diye düşünüyorum. lumia 1020de zaten 920den farklı değil işlemci ve batarya olarak. 10 saatin gayet iyi olduğunu düşünüyorum bu telefon için

İnterneti kapattım 3g den 2g ye aldım 40 saati buldum. Arada internet yaptım. Yola cıktımdıda. Bekleme suresi vs ben beğendim. Uçak modunda hic bitmiyordur herhalde.

abi anlayamıyorum 20 saatten fazla görenleri. sanırım telefonların yarısı sorunlu yarısı sorunsuz. sizin gibilerde var benim gibi 10 saat belki dayananda. anlamıyorum nasıl oluyor bu iş , en iyisi telefona format atmak

• quote:

xpreia z : 139 x 71 x 7.9 mm
    lumia 1020 : 130.4 x 71.4 x 10.4 mm

2 mm kalınlığın lafını yapıyosun ya cok komiksin sony gitsin ilk önce kaliteli foto ve video ceken telefon yapsın

örnek1 :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 24 Temmuz 2013; 18:20:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flexii_87

quote:

xpreia z : 139 x 71 x 7.9 mm
    lumia 1020 : 130.4 x 71.4 x 10.4 mm

2 mm kalınlığın lafını yapıyosun ya cok komiksin sony gitsin ilk önce kaliteli foto ve video ceken telefon yapsın

örnek1 :

Birazdan bakın Xperia Z ne güzel çekmiş derler.

Bunlara bir şey anlatamazsın hocam kaliteden anlamazlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

abi anlayamıyorum 20 saatten fazla görenleri. sanırım telefonların yarısı sorunlu yarısı sorunsuz. sizin gibilerde var benim gibi 10 saat belki dayananda. anlamıyorum nasıl oluyor bu iş , en iyisi telefona format atmak

Sorun formatlık değil ya, sürekli whatsapp, twitter veya facebook kullandığın zaman bir de müzik olursa işin içinde gidiyor. Pili harbiden çok kötü 920'nin. bazen benimde 2 günü gördüğüm oldu ama internete girmeyip oyun oynamadığım zamanlar :D tabii ara sıra internete girdim ama çok değil. 3000'lik pil koyulmalıydı. 720 sahiplerini kıskanıyorum bu olaydan dolayı :D

Biride gelmiş bu tasarımı kim beğenir demiş. Ulan bıkmadınız plastik kasalara 2000 milyar vermekten. Bence piyasada ki en sağlam tasarımlar Nokia'ya ait. Ama herkesin zevki başkadır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.