Şimdi Ara

Apple'dan tarihi çeyrek: 35,3 milyar dolar gelir, 31,2 milyon adet iPhone satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'dan tarihi çeyrek: 35,3 milyar dolar gelir, 31,2 milyon adet iPhone satışı

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Apple, 2013 mali yılının 3.çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan ekonomik veriler Apple'ın tarihi bir mali dönemi geride bıraktığını gösteriyor.

29 Haziran'da sona eren 3.çeyrekte Apple, Wall Street'teki beklentinin üzerine çıkarak 35,3 milyar dolar gelir elde ederken; net çeyrek karı 6,9 milyar oldu. Seyreltilmiş hisse başına kazancın 7,47 dolar olduğu çeyrekte, kar marjı ise %36,9 olarak belirlendi. Kıyaslama açısından; Apple, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde 35 milyar dolar gelir, 8,8 milyar dolar gelir ve seyreltilmiş hisse başına 9,32 dolar kazanç açıklamış; kar marjı ise %42,8 olarak belirlenmişti.

ABD dışı satışların, gelirlerin %57'sini oluşturduğu açıklanan 3.çeyrekte, operasyonlardan gelen nakit akışı 7,8 milyar olurken; çeyrek içerisinde 18,8 milyar dolar temettü ya da hisse geri alımlarıyla yatırımcılara ödendi. Apple, ayrıca, 12 Ağustos itibariyle hissedarı olanlara, hisse başına 3,05 dolarlık yeni temettü vereceğini duyurdu. Tüm bu veriler birlikte değerlendirildiğinde ise Apple'ın nakit ve likiditesi yüksek varlıklarının değeri 146,6 milyar dolar oldu.

Çeyrekte yapılan ürün satış sayıları ise şöyle:

• 31,2 milyon adet iPhone satışı (geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu sayı 26 milyondu.)

• 14,6 milyon adet iPad satışı (geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu sayı 17 milyondu.)

• 3,8 milyon adet Mac satışı (geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu sayı 4 milyondu.)

Geride bıraktıkları çeyrekle ilgili olarak Apple'ın icra kurulu başkanı Tim Cook, şu açıklamaları yaptı:

"31 milyondan fazla iPhone satışı ve iTunes, Yazılım ve Servisler kalemindeki güçlü büyüme ile haziran çeyreğindeki performansımız bizleri gururlandırıyor. iOS 7 ve OS X Mavericks gibi yoldaki ürünlerimiz bizleri heyecanlandırıyor. Ayrıca, güz dönemi ve 2014 yılı boyunca satışa sunacağımız yeni ürünlerimiz için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz."

Diğer taraftan; Apple, eylül sonu itibariyle sona erecek olan mali yılın 4.çeyreğinde ise 34 ile 37 milyar dolar arasında gelir, %36 ile %37 arasında da kar marjı öngörüyor.

• Bir de hala iPhone'a laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Android'de belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Apple'ın işi zora girer

• Asmis olmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Bir de hala iPhone'a laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Android'de belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Apple'ın işi zora girer

anroidciyim ama doğru

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir de hala iPhonea laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Androidde belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Appleın işi zora girer

sen htc one veya hiç nexus kullandın mı ki
    ben iphone 5 elime alır almaz safari çöktü,telefon dondu zorla reset attırdık sen ne akıcıkığını konuşuyorsun performasn desen bugün iphone 4 oyun oynatıyo ama nasıl en düşük yaralarda aynı oyunu bi de samsung galaxy s2 de oyna bir bak

• quote:

Orijinalden alıntı: turyunus

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70Bir de hala iPhonea laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Androidde belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Appleın işi zora girer
    sen htc one veya hiç nexus kullandın mı ki ben iphone 5 elime alır almaz safari çöktü,telefon dondu zorla reset attırdık sen ne akıcıkığını konuşuyorsun performasn desen bugün iphone 4 oyun oynatıyo ama nasıl en düşük yaralarda aynı oyunu bi de samsung galaxy s2 de oyna bir bak

Tartışmaya girmek istemiyorum ama iphone'a 3 ay reset atmadan çok rahat kullanabilirsiniz :) Donanım veya farklılık adına diğer markaları ve android'i övebilirsiniz haklısınız ama ios'a laf atarsanız o zaman bir durun derim.Ben koyu bir android fanıydım iphone denilince çıldırırdım,hediye iphone geldi kullanmaya başladım ve artık android inanın çok ağır gelmeye başladı bana

• Forumda bazı Ceo'lar şirketi batırıyordu. Apple lite modeli ile mükemmel rakamlara ulaşacak.

• quote:

Bir de hala iPhone'a laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Android'de belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Apple'ın işi zora girer

aynen

o kadar para veriyorsun ama inan hakkını veriyor..

eşimde şimdi LG optimus p970 var 2 yıl önce almıştım

arada bir elime alıyor nasıl kullanmışım zamanında diyorum.

şimdi iphone 5 var şükür.
  • quote:

quote:

Bir de hala iPhonea laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Androidde belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Appleın işi zora girer

ben iphone 5 elime alır almaz safari çöktü,telefon dondu zorla reset attırdık sen ne akıcıkığını konuşuyorsun performasn desen bugün iphone 4 oyun oynatıyo ama nasıl en düşük yaralarda aynı oyunu bi de samsung galaxy s2 de oyna bir bak

Sende bir cünupluk olmasın 5 yıldır iphone kullanıyorum bir kez bile çöktüğünü görmedim safarinin. Hatta dahili uygulamardan hiçbirinin.

• Fanlar savaşı yine başlamış

• quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

quote:

quote:

Sende bir cünupluk olmasın 5 yıldır iphone kullanıyorum bir kez bile çöktüğünü görmedim safarinin. Hatta dahili uygulamardan hiçbirinin.

Aynen haklısın hocam 1.5 yıl kullandım iphone i ve bir kere bile çökmedi sistem... Sony i seviyorum ama SJ in vefatından sonra SONY e geçtim.. Kitabını okuyanlar bilir, onun bile hayranı olduğu ender firmalardan biri SONY dir. Apple SJ in vefatından sonra yenilikçiliğini kaybetti o ayrı :(

• quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

quote:

quote:

iPad'de 8-9 tane sekme açarım hiç takılma falan olmaz ama niyeyse tek sekmede çöktüğü çok oldu

Apple güzel ilerledi ama şöyle birşey var iphone 5 ilk defa farklı çıkan bir model oldu. Bunun yüzünden merak uyandırıp fazla satılma ihtimali mevcut. Eğer ip6 yine rekor kırarsa o zaman doğru yolda olduğu kesinleşir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Android dursun hele kenarda.Windows Phone geliyor
  • quote:

Android zaten akici.Yeter ki dogru telefonu al.Htc,sony,lg veya nexusun uwt seviye cihazlari asla kasmiyor.
    İphone kullananlarin magazada kiytirik s3u deneyip android kasiy ya bu ne boyle demeleri de ayri komik oluyor.Kasan kismi arayuz,siz kaliteli markanin kaliteli telefonunu aldiktan sonra İphones oyuncak gozuyle bakarsiniz.
    Tecrube ile sabittir.

• İphone 5 in faciasından sonra 4s sattı öyle yüzü güldü, 5S beklenen ilgiyi vermesin de görürüm o zaman bu karları.
    Ne 5s, ne 5 ne de 4s satar....
  • quote:

Sanki iphone alan herkes akıcı olduğu için alıyor. Nerede teknoloji özürlü insan görsem hepsinde iphone var. Tabi akıcı ve hatasız diye alanlara bir lafım yok

• Iphone güzel bir telefon bende HTC One X var ama iphone daha iyi gibi uygulama gibi şeyler için he ben androidide seviyorum ama Androidde daha çok virüs var Iphone her zaman ayrıcalıklı gelmiştir bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70Bir de hala iPhonea laf atıyorlar.Kullanış olarak hala en iyi en akıcı, en hatasız telefon kim ne derse desin :) Androidde belki bir gün değişir ve ios kadar akıcı olursa o zaman Appleın işi zora girer
    Android zaten akici.Yeter ki dogru telefonu al.Htc,sony,lg veya nexusun uwt seviye cihazlari asla kasmiyor. İphone kullananlarin magazada kiytirik s3u deneyip android kasiy ya bu ne boyle demeleri de ayri komik oluyor.Kasan kismi arayuz,siz kaliteli markanin kaliteli telefonunu aldiktan sonra İphones oyuncak gozuyle bakarsiniz. Tecrube ile sabittir.

abi ne diyosun ya htc one x var android 4.1 güya project butterfly da var bildiğin kütük ya telefon 2 saniyede bir kasıyor, 2 saat uygulama açamıyosun menude gezemiyosun

• quote:

quote:

sen htc one veya hiç nexus kullandın mı ki ben iphone 5 elime alır almaz safari çöktü,telefon dondu zorla reset attırdık sen ne akıcıkığını konuşuyorsun performasn desen bugün iphone 4 oyun oynatıyo ama nasıl en düşük yaralarda aynı oyunu bi de samsung galaxy s2 de oyna bir bak

iphoneda oyunlara kalite ayarı yapıldığını da ilk defa duyuyorum iphoneun özelliği zaten bütün programların önceden kalibre edilmiş gelmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

quote:

Android zaten akici.Yeter ki dogru telefonu al.Htc,sony,lg veya nexusun uwt seviye cihazlari asla kasmiyor.
    İphone kullananlarin magazada kiytirik s3u deneyip android kasiy ya bu ne boyle demeleri de ayri komik oluyor.Kasan kismi arayuz,siz kaliteli markanin kaliteli telefonunu aldiktan sonra İphones oyuncak gozuyle bakarsiniz.
    Tecrube ile sabittir.

Mağazalardaki İPhone'lar kasmıyor ama.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.