Şimdi Ara

SORU ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim 200 GB SATA diskim var.Sistemi ilk kurduğum gün ile oyunları programları ıvır zıvır yükledikten sonraki hali arasında çok fark var.Sistem ağırlaşıyor. Ben yeni bir disk satın alsam buna işletim sistemimi kursam işletim sistemi dışında oyun prog. mp3 hiçbişeye yüklemesem bunarın hepsini diğer diske atsam yavaşlama sorunu çözülür mü?

• ilginç bi uygulama....
    yeni disk alacağına format atsan olmaz mı....
  • şimdi sen diyorsun ya ıvır zıvır yüklüyorum,falan filan. bunları kurup kaldırınca regedit şişiyor. ve windowsun ağır çalışmasına neden oluyor.önce şunları bi dene

1- registry mechanic programını indir ve güzel bi registry temizliği yap.
    2- tuneup utilities programıyla gereksiz dosyalardan, temp. lerderden bilgisayarını temizle.
    3- silinmiş dosyaların temizliğini yap.
    3- disk birleştirme yap.

bunları yaparsan aradaki farklı göreceksin.

tavsiye. bunların hepsini system mechanic programıyla da yapabilirsin. ama kullanımı biraz bilgi gerektirir.
  • bencede formatlasan olmaz mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_crazy

şimdi sen diyorsun ya ıvır zıvır yüklüyorum,falan filan. bunları kurup kaldırınca regedit şişiyor. ve windowsun ağır çalışmasına neden oluyor.önce şunları bi dene

1- registry mechanic programını indir ve güzel bi registry temizliği yap.
    2- tuneup utilities programıyla gereksiz dosyalardan, temp. lerderden bilgisayarını temizle.
    3- silinmiş dosyaların temizliğini yap.
    3- disk birleştirme yap.

bunları yaparsan aradaki farklı göreceksin.

tavsiye. bunların hepsini system mechanic programıyla da yapabilirsin. ama kullanımı biraz bilgi gerektirir.

Haklısın ama ben hiç bunlarla uğraşmamak için öyle bi yöntem düşündüm.Maddi durumda varken ikinci diski alır sadece işletim sistemimi kurarım ona.Şişecek olan bir disk varsa o da ikinci disk olacak.işletim sistemi onda olmadığı içinde istediği kadar şişsin

• Formatlama oyun , prog. fln ayarlar derken bikaç saatim gidio bilg. başında.Gerçi en son çare ama ben sık sık formattan yana deilim. Benim kardeşlerimde saolsun yumurcaklar bilgisayar emanet etmeye gelmio. illaki formatlık bişi yapıolar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.