Şimdi Ara

Hasselblad Stellar resmi olarak duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hasselblad Stellar resmi olarak duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde ilk görselleri ortaya çıkan Hasselblad'ın Stellar isimli yeni kompakt dijital fotoğraf makinesi sonunda resmi olarak duyuruldu.

2012 yılında düzenlenen Photokina şovunda Sony'nin NEX-7 modeli üzerine kurulu Lunar isimli fotoğraf makinesi ile kompakt pazara giriş yapan Hasselblad, Stellar modelinde de Sony ile işbirliğine giderek bu sefer RX100 kompakt fotoğraf makinesini tercih etmiş durumda. Bu tercih dolayısıyla da teknik olarak RX100 ile aynı özellikler ile gelen Stellar, 1-inç Exmor CMOS sensöre, 20.2MP çözünürlüğe, 28-100mm f/1.8-4.9 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* lense, Steady-Shot görüntü sabitleme teknolojisine, 125-6400 ISO aralığına, saniyede 10 kare seri çekim hızına, 3-inç 1.2 milyon nokta LCD ekrana, Full HD 1080 60P (Stereo sesli) video çekim kapasitesine ve dahili bataryası ile CIPA standartlarına göre 330 fotoğraf çekme kapasitesine sahip.

Temelinde yer alan modelden üzerinde kullanılan tutma bölümü ve bu bölümde tercih edilen farkı egzotik ahşap ve karbon fiber malzeme seçenekleri ile ayrılan Hasselblad Stellar, ayrıca beraberinde verilen taşıma çantasıyla da fark yaratıyor. 101.6 mm × 58.1 mm × 35.9 mm boyutlarda hazırlanan model, 252 gram da ağırlığa sahip.

Seçilen materyale göre 1,600$ ile 3,200$ arası fiyata satılması beklenen Hasselblad Stellar hakkında firma tarafından hazırlanmış resmi tanıtım sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

• Dibim düştü
  • Tipi çok güzel ama parası da güzelmiş

• Tutma bölümünde resmen silah kabzası tasarımı kullanmışlar bu da makineyi çok çekici yapmış.

• Lensi yirim

• Sony'dekiler sinir olmuyor mu acaba? Adam sony'nin ürettiğin makineyi alıyor, üzerine tahtayı çakıyor, 3-8 katı fiyata piyasaya sürüyor ve millet bayılıyor.
  • 2000 tlye rx100 almak varken bu makineye 1,600$ ile 3,200$ arası para vermek ve isreafcılıktır yada salaklık

• Sony RX1'i de "Hasselblad Jupiter" diye satsınlar. İki kabza üç tahta ekleyip 10,000 $'a satabilirler bence. Alan da çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Sony RX1'i de "Hasselblad Jupiter" diye satsınlar. İki kabza üç tahta ekleyip 10,000 $'a satabilirler bence. Alan da çıkar.

hocam ona gerek yok. hasselblad yazsalar üstüne tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

Sonydekiler sinir olmuyor mu acaba? Adam sonynin ürettiğin makineyi alıyor, üzerine tahtayı çakıyor, 3-8 katı fiyata piyasaya sürüyor ve millet bayılıyor.

Sonyde çaksın bakalım onu alan olur mu görürüz :D

• hassilbald beaa
  • Aman yarabbi bu ne
  • benim makineye de bi tahta çakıp satsam mı ki
  • Fiyatı da güzelmiş
  • O değil de aynı Stellar malzemesine göre iki misli fark ediyor. Ne malzemeymiş arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesincır

O değil de aynı Stellar malzemesine göre iki misli fark ediyor. Ne malzemeymiş arkadaş.

lenslerin toprak altı bekletilme sürelerinden en büyük fiyat farkı

• quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

benim makineye de bi tahta çakıp satsam mı ki

hayatında hasselblad görmediğin çekim yapmadığın belli bari yorum yapma bilmediğin makine için

• quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker

2000 tlye rx100 almak varken bu makineye 1,600$ ile 3,200$ arası para vermek ve isreafcılıktır yada salaklık

arkadaşım biraz seviyeli ol insanların parasını nasıl kullandığı seni ilgilendirmez hakaret etme. ayrıca al bi hasselblad ondan sonra konuşursun deymezmiş falan dersin önce bi makineyi yakından görün özelliklerini bilin üretim teknolojisini bilin atmakla olmuyor fiyata bakıp fakir edebiyatı yapmayın bana göre alınmaz de ben vermem de veren neden salak oluyormuş param var alıyorum sanane

• Adamlar Sony'nin makinesini almislar evet ve dis gorunusunu degistirmisler dogrudur. Modifiye edilmis arabalar, ya da Nokia'nin klasik telefonlarindan pek farki olmayan Vertularda da ayni durum soz konusu. Talep varsa adam modifiye eder ve satar iste capitalizm boyle bisi, elinizde guzel bir dizayn ve uretebilecek makine varsa hic durmayin

Benim fikrime gelirsek kisilik sahibi olmus, tutamaci, tasima cantasi fakat teknolojiyle ilgili biri olarak profesyonel DSLR bir fotograf makinesini tercih ederim alana da saygim sonsuz

• Ahşap kısım tabanca kabzasını andırdı bende :D

iç ses :
    görüntü kalitesi nasıl acaba :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.