Şimdi Ara

Nokia Lumia 625 resmi : En büyük ekranlı Windows Phone cihazı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Lumia 625 resmi : En büyük ekranlı Windows Phone cihazı

Nokia'nın bugüne dair duyurduğu Londra etkinliği tamamlandı ve beklendiği gibi 4.7 inçlik Lumia 625 modeli resmen tanıtıldı.

Windows Phone ekosistemindeki en büyük ekranlı akıllı telefon ünvanını eline geçiren Lumia 625, boyutunun aksine bir alt seviye cihazı. Bazı otoriteler Lumia 520'nin dev hali şeklinde bazı yakıştırmalar yapmaya başladı.

Modelin 4.7 inçlik Gorilla Glass 2 IPS ekranına rağmen 800x480 piksel çözünürlüğe yer verildiğini görüyoruz. 1.2GHz saat hızında çalışan MSM8930 işlemcisi beraberinde Adreno 305 grafik birimini getiriyor. 512MB RAM ile bazı popüler oyunların dev ekran tecrübesi yaşatamayacağını hatırlatalım. 

Modelde 8GB depolama kapasitesi, 64GB'a kadar microSD girişi, 30 kare/saniye hızında Full HD çekim yapabilen 5MP çözünürlükte arka kamera, 0.3MP çözünürlükte ön kamera, 2000mAh batarya, Bluetooth 4.0+ LE, 802.11b/g/n, A-GPS ve Glonass şeklinde diğer özellikler mevcut. Modelin satış fiyatı 220 Avro olarak belirlenirken, ülkemizde ise Eylül ayında piyasada olacak. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Ben de gerçekten büyük sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı lumia 620den bi gıdım yüksek olur. Alınası bir cihaz gibi duruyor büyük ekran severler için.

• Ram ve ekran çözünürlüğü de yüksek olsa güzel bir cihaz olurmuş. Bu haliyle daha çok f/p'si yüksek bir cihaz yapmaya çalışmışlar ama biraz fazla kırpmışlar gibi.

• Büyük ekranın avantajları tam olarak kullanılamayacaksa neden büyük ekran?

• Microsoft resmen nokia nın paçasına yapışmış engel oluyor.

• Lumialar erken güncellendi sanki ?

Lumia 620 Aralıkta duyrulup 2013 ocakta piyasa sürüldü.
    8 ay sonra yeni model.

• O çözünürlük ne abaküs yapar ekranı piksel sayarız artık

• Vergiler fazla olmazsa alınabilir.
  • Ne kadar orantısız telefon ne ekran çözünürlüğüyle büyüklüğü orantılı.Nede 30FPS Full HD video kaydıyla 5 MP kamera :D

• 220€ dan bahsediliyor, bunun yanına bomboş bir market+ düşük donanımıda eklersen General Mobile Discovery daha alınası duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SariSabrioglu

220€ dan bahsediliyor, bunun yanına bomboş bir market+ düşük donanımıda eklersen General Mobile Discovery daha alınası duruyor.

Üç ayda bir durmadan reset atarsınız artık.
  • o değilde samsungun ativ modeli 4.8 inç değil miydi nasıl bu en büyük oluyor?

• 4.7'' 800x480 ??

• Bu ekrana bu çözünürlük ve bu ram? Sonra da Nokia'a ne oldu diye sorarız. Güya Windows ile atağa kalkacaktı, toparlayacaktı falan. Bu şekilde bir strateji ile devam ederse değil Windows hangi ekosistem gelirse gelsin Nokia'ı kurtaramaz bana göre. 512 MB yerine koysan 1 GB Ram üstüne bir de 720p ekran bak bu telefon ne güzel satıyor o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: y3k

Bu ekrana bu çözünürlük ve bu ram? Sonra da Nokia'a ne oldu diye sorarız. Güya Windows ile atağa kalkacaktı, toparlayacaktı falan. Bu şekilde bir strateji ile devam ederse değil Windows hangi ekosistem gelirse gelsin Nokia'ı kurtaramaz bana göre. 512 MB yerine koysan 1 GB Ram üstüne bir de 720p ekran bak bu telefon ne güzel satıyor o zaman.

Ozaman fiyatida, 220 euro dan 500 euroya cikar ;) alt kesime hitap eden butce telefonu, turkiyede 750 tl gibi fiyatla satilir tahminimce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ppi olarak pek tatminkar durmuyor

• 850 tl ile girerse tavsiye ederim, yoksa ı ıııı
  • Ben gördüm koca tabletlerde 800x400 bunda hiç bir şey olmaz. O kadar model var istediğinizi alın.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.