Şimdi Ara

Xperia Z su aldı Garanti Kabul etmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
6.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonum 10 - 15 cm de su aldı teleservices 1441 TL istiyor. Sony mobile garanti belgesinde sıvı temas garanti dışıdır yazıyor diyor. Ah samsung Ah telpa nerdesin

Xperia Z su aldı Garanti Kabul etmiyor. Xperia Z su aldı Garanti Kabul etmiyor.

• Bu telefon su geçirmez diye satılmıyor mu ? Bence hemen ayıplı ürün olarak tüketici hakem heyetine başvuru yapıp paranı iade almaya çalış. Yanılmıyorsam tüketici yasasına göre olmayan bir özellikten dolayı tüketici yanıltıldığı için ayıplı ürün oluyor.
  • Türk Ticaret Kanunu
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.3.6762&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=
    Madde 55 Dürüstlük kuralına aykırı davranışlar, ticari uygulamalar

4077 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.4077&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=
    Madde 4 Ayıplı Mal

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından
    bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan
    ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları
    azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Sözün özü, hemen hiç vakit kaybetmeden ilçede isen kaymakamlıktaki tüketici haken heyetine, merkezde isen valilikteki tüketici mahkemesine başvur.

Başvuru ücretsizdir,çok çok 5-10 TL damga pulu vs için para ödersin. Avukat vs gerekmez. En geç 1-2 gün içinde şikayetin karara bağlanır.

Türkiye'de hızlı ve doğru dürüst çalışan kurumlardandır bu tüketici heyetleri ve mahkemeleri.

Kolay gelsin, gelişmeleri mutlaka bildir dostum.

• Bu telefonun en büyük artısı su gecirmezliği degil miydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarj soket kapağı yok diyor belgede , büyük ihtimalle şarj kapağı açık olarak suya soktuğunuzu düşünüyorlar.
  • teleservice gibi bi garantiyse gayet normal heyet içinde Allah kolaylık versin
  • telefon su geçirmiyor diye zorla suyun içine sokmak zorunda mısınız kardeşim?? o özellik kazayla olabilcek hasarı önlemek için yapılmış bi koruma oyuncak değil !!! birinizden birine böyle birşey olcağı belliydi. at şimdi çöpe o telefonu. geçen görmemişin biri grup kurmus "xperia z su altı fotoğraf kulübü" diye. azcık mantıklı hareket edin 15cm suyun altına nası girdi telefon onu yazmamışsın ama, binlerce liraya telefonu alıp bunun özelliği su geçirmiyor diye suyun içine sokmak nedir
  • Ah be güzel arkadaşım oldu olacak arkadaşı bir de dövseydin
    Farkındamisin bilmem ama Sony bu telefonda yalnızca işlemci ve 2 gb ram koyup gövde gösterisi yapmadı, suya hatta 1buçuk metre derinliğe sahip suyun içinde yarım saat durabilir diye reklam yaptı.. Hatta yetmedi bir tekneye teli bağlayıp boğazın sularına soktu ve bunu da sosyal paylaşım sitesindeki resmi sayfasında kullanıcılarına ifşa etti. Butün bunlar örnektir ve kişilere emsal teşkil eder.Kazara mazara, Telin tüm kapakları kapalı ve buna rağmen su aldıysa sony in hatası vardır, yok eğer kullanıcı açık bir nokta bırakmış ve tel suya maruz kalmışsa kullanıcı hatalıdır.
    Kaza herkezin başına gelir, lakin şu şu özellik var deyip sonra olmadığını göstermek firmanın ayıbıdır.

Sana da geçmiş olsun arkadaşım, umarım haklılığını sorununu sancısız bir şekilde sonlandirarak taçlandirırsın.

• Videolarin tozlandigi zaman siseden su dokerken hic kaza ara dokulmuyor ama

• Tüketici mahkemesinde her türlü kazanırsın, sabırlı olman yeterli.
  • Hocam çok geçmiş olsun

Tüm kapaklar kapalı mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CTU

Hocam çok geçmiş olsun

quote:

]Orijinalden alıntı: Esayar07
    Şarj soket kapağı yok diyor belgede , büyük ihtimalle şarj kapağı açık olarak suya soktuğunuzu düşünüyorlar.
    Şarj soketi kapağı yoktu Fakat Z kullanıpta şarj soketi kapağı tutan bir adam yoktur. hatta ben teleservices e giddiğimde adam şarj soketi kapağı tutmuyor diye garantiye getirmişti cihazı Vesselam o kapak 1 ayda laşkalaşıyor dedim bu dandik kapağa güvenmemişlerdir :( o kapak olsaydıda o su alırdı zaten tutmuyorki
  • Cihaz garantisiz zaten mahkemeye falan gitmeniz bi işe yaramaz. Yurt dışından yada ithalatçı firma garantisi ile mi aldınız?
  • Benim anlamadığım şarj socket kapağı olmayan telefonu neden suya sokuyorsunuz? Bol mu buldunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCToR

quote:

Orijinalden alıntı: CTU

Hocam çok geçmiş olsun

quote:

]Orijinalden alıntı: Esayar07
    Şarj soket kapağı yok diyor belgede , büyük ihtimalle şarj kapağı açık olarak suya soktuğunuzu düşünüyorlar.
    Şarj soketi kapağı yoktu Fakat Z kullanıpta şarj soketi kapağı tutan bir adam yoktur. hatta ben teleservices e giddiğimde adam şarj soketi kapağı tutmuyor diye garantiye getirmişti cihazı Vesselam o kapak 1 ayda laşkalaşıyor dedim bu dandik kapağa güvenmemişlerdir :( o kapak olsaydıda o su alırdı zaten tutmuyorki

Garanti kabul etmiyor diyemezsin hocam Bugün itibariyle 3 ay 12 gün oldu tamam kabul ediyorum kapağı tutan çubuk.laçkalaşıyor ancak kapak.mükemmel oturuyor yerine ayrıca kapağı sökmek. Bahane olmadığı gibi aleti garanti dışı bıarkmışsınız Ne Sonyde.nede.garanti servisinin suçu var Ayrıca bir arkadaş çok kaba ve hakaret edilebilecek bir yorum yazmış yorum uyla güldürdü beni çoğumuz bu telefonu Dayanıklılık ve su geçirmezlik için aldık babalar gibi suya sokarız Hatta aletin tanıtımında ne yapıldıysa yaparız saygılar.

• O kapakları oraya ne için koydular ? sen kapagı aç / kopar sonra su geçirdi. :D allahım ya ne insanlar var.
  • Vakumlu kapakçık yok mu

Gitti paracıklar.
  • Şarj soketi kapağı yoktu ve siz onu suyamı soktunuz ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaykolic

Şarj soketi kapağı yoktu ve siz onu suyamı soktunuz ???

Ne içtilerse bende istiyorum

İyi kafa yapıyor demek

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.