Şimdi Ara

UZMANLARIN DİKKATİ BİR BAKIN ARKADAŞLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus P5LD2 i945 FSB1066 DDR2 PCL-E 16X boardum var 4 adet 1024 DDR2 Kingston ram aldım ve ramleri takınca 3200 görüyor. Board mu desteklemiyor yoksa biostan bir setup ayarı var mı? Varsa ben bulamadım bir el atın üstadlar ...

• Ya eskiden burda sağlam arkadaşlar vardı bu konuda bilgi verebilecek! 10 kişi bakmış tek bir cevap yok, yinede saolun ...
  • Anakartın kitapçığında max. ne kadar ram e kadar destekliyor?
  • ads sen herşeyden ziyade önce ramlarını kontrol et ondan sonra alternatif olarak slotlarda da sorun olabilir anakart 10gb kadar destekliyor ve ramlar kaç mhz
  • işlemcinin fsb si kaç 800 ise 400 görür ramlari...
  • quote:

Orjinalden alıntı: poison_scorpion

ads sen herşeyden ziyade önce ramlarını kontrol et ondan sonra alternatif olarak slotlarda da sorun olabilir anakart 10gb kadar destekliyor ve ramlar kaç mhz

10 gb destekli bord warsa marka ve model rica etsem ben bulamadım da maksimum 4 gb
  • bu anakart büyük ihtimalle yeni sayılacak bir anakart 4gb rami desteklemesi lağzım herneyse ramlerini sök teker teker takarak sistemini aç
    belki ram lerinden biri bozuk olabilir eğer deilse anakartının sitesine bağlanarak yeni güncel bir bios yazılımı indirerek bios update yap sorunun büyük istimalle çözülecektir
  • tekrarlıyorum....
    quote:

Orjinalden alıntı: scorpion_ysc

işlemcinin fsb si kaç 800 ise 400 görür ramlari...

işlemci veri yolu hızı 800mhz ise ramler de 400 mhz hızda çalışırlar....
  • arkadaslar totem ramlerin sıgasından bahsediyor hızından değil. Ayrıca o anakartı su an bende kullanıyor gecen gün iki tane 1 gb taktım ama 4 tane denemedim. Ama buyuk ihtimalle ya ramlerin uyusmuyordur ya da ramlarde bozukluk olabilir. Anakartla alakalı bir şey olacağını sanmıyorum...
  • anakartın max 4 gb destekliyor ama....

windows xp, 3 gb den fazla belleği adresleyemez arkadaşlar, yani görmez. Çok lazımsa 4 gb ram (ki çok ciddi çekincelerim var) windows 2003 sp1+ kullanmalısın.
    tabi x64 de var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berbat Ferhat -- 29 Haziran 2006; 0:38:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ToTeM

Arkadaşlar Asus P5LD2 i945 FSB1066 DDR2 PCL-E 16X boardum var 4 adet 1024 DDR2 Kingston ram aldım ve ramleri takınca 3200 görüyor. Board mu desteklemiyor yoksa biostan bir setup ayarı var mı? Varsa ben bulamadım bir el atın üstadlar ...

bu ramlerin toplam miktarımı yoksa çalışma frekansı olan pc3200 mü acaba
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.