Şimdi Ara

lg f700b kırmızı renk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lg f700b monitorum var ve bugun durup dururken kırmızı renkleri gosterememeye basladı neden olabilir ve nasıl cozulur bi yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkur ederim

• Benim arkadaş ta da aynısı oldu. kırmızı renkleri göstermio. Kablonda bi sorun yoksa monitörün içinden bi arıza vardır. Monitör tamirinden anlamıyorsan tek yapman gereken bi tamirciye götürmek.Makul bi fiyata hallederler sanırım.
  • valla basit sorunu tam bilemeyeceğim ama monitorun ayarlarında bi degaus falan yapsan belki magnetik alan birikmesinden falandır sonuçlardan ve çözümlerden haberdar edersen sevinirim kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: jamail

valla basit sorunu tam bilemeyeceğim ama monitorun ayarlarında bi degaus falan yapsan belki magnetik alan birikmesinden falandır sonuçlardan ve çözümlerden haberdar edersen sevinirim kolay gelsin

ya da ayarları default hale getir.
  • soğuk lehim olayı. LG nin bu seri monitörlerinde görünen klasik bir hata. Televizyon tamircileri için 5 dk lık iş
  • default a getirdim ve degaus da yaptım ama bişey olmuyo hep aynı en iisi arkadasımın dediği gibi tv tamricisine goturup 5 dk bekllim bakalım ne olcak teşekkur ederim yardımlarınız icin
  • Üstad çözüm ve bilgilendirmen için bende teşekkür ederim ne lehimi nasıl neden kaynaklandığı hakkında bi bilgin var mı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: jamail

Üstad çözüm ve bilgilendirmen için bende teşekkür ederim ne lehimi nasıl neden kaynaklandığı hakkında bi bilgin var mı??

tam bilmiyorum ama şöyle izah ediyim elektronik bilgisi olan arkadalar daha iyi anlatır. Tüpün ucunda 3 adet lehim bulunur. Bunlarda zamanla çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle renklerde bozulma yaşanabiliyor. Bu nedenle oradaki lehimin yenilenmesi sorunu düzeltiyor.

yanlış bilgi verdiysem özür dilerim elektronikçi arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilir.
  • teşekkürler üstad bu bile yeterli benim playstationımla ilgili bi problemim vardı(çözüldü) onunla bağdaştırmak için sordum problemi çözdüm ama çözümü anlayamamıştım yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.