Şimdi Ara

Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '22 Temmuz 2013'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '22 Temmuz 2013'

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.

Canon              

Canon, ortaya çıkan dedikodulara göre 75MP çözünürlüğe sahip bir DSLR fotoğraf makinesi üzerinde çalışıyor

Fotoğraf dünyasının büyük ismi Canon, Photography Bay isimli internet sitesinin sağlam kaynaklardan duyduğu söylentilere göre 75MP çözünürlüğe sahip üst düzey bir DSLR fotoğraf makinesi üzerinde çalışıyor. Gövde olarak firmanın hali hazırda satılmakta olan 1DX modeline benzemesi ve EOS-1 ismine sahip olması beklenen fotoğraf makinesi, 2014 yılında karşımıza çıkabilir. Daha önce ortaya çıkan dedikodularda Canon'un 40-50 MP arası bir model üzerinde çalıştığı söyleniyordu.

Olympus

Olympus E-M5 modelinin yerine gelmesi beklenen model, Eylül ayında resmi olarak duyurulabilir

Retro tasarım anlayışını sürdüren ve ürettiği başarılı fotoğraf makineleriyle büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Olympus, gelen bilgilere göre E-M5 fotoğraf makinesinin yerine gelmesi beklenen modeli Eylül ayında piyasaya çıkartabilir. Şimdilik EM-5 ile benzer elektronik vizöre sahip olacağı bilinen modelin, gövdesi üzerinde yapılacak bazı farklılıklar ile piyasaya çıkacağı konuşuluyor.

• 18 mp den 75 mp e. yazılımı ya da sensörü nasıl olacak acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyuıtyuı -- 22 Temmuz 2013; 16:36:14 >
  • o 75 mp nin zoom lensi tır boyunda olur

• quote:

Orijinalden alıntı: batucan05bb

o 75 mp nin zoom lensi tır boyunda olur

Hangi zoom lens?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Hangi zoom lens?

buna üretilcek tele zoomlar
  • 75mp hard diskler almaz artık. 100mb jpeg 200mb raw dosyası olur.. :) bu makineyi alacak adam bol ve büyük hafıza kartı artı hard diskler almalı.

bu arada geçen d3200 haberinde megapixseli 5d mark lardan daha yüksek diye bazı arkadaşlar canonu kötülüyordu. fotoğraf sadece MP değildir.

örneğin gün batımı fotoğrafı çekilecek kayık keskin olsun isteniyor, aynı zamanda güneş parlamasın diye kısık diyafram olması gerek.

ikimizde av modunda f8 yapıyoruz.
    benim 650d 1/50 ile çekerken
    5d markii 1/500 ile çekiyor.
    haliyle kayık keskin oluyor. o zaman yazmak istemiştim ama insanlar birbirine üstünlük taslıyorlardı kapattım pencereyi.

aynı şey arkadaşın nişan fotoğrafında oldu
    akşam üstü 4-5 arası ışık çok güzel
    av modun da deneme yaptık
    iso400 ikimizinde f8 yaptık (f8 sebebi keskin fotoğraflar istemememiz arka planın)
    markii 1/250 ile çekti
    650d 1/60 haliyle blur oluştu daha sonra tv moduna almak zorunda kaldım.

umarım anlatabilmişimdir.

• 75 mp üretilebilir 24 mp apsc ff de 75 de yapılabileceğini gösterir ama işin komik tarafvı 36 mp d800 e o çözünürlüğü veren kaç tane objektif var sorusu?

• 75MP DSLR de, zoom için mi kullanacak ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 23 Temmuz 2013; 9:09:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

75mp hard diskler almaz artık. 100mb jpeg 200mb raw dosyası olur.. :) bu makineyi alacak adam bol ve büyük hafıza kartı artı hard diskler almalı.

bu arada geçen d3200 haberinde megapixseli 5d mark lardan daha yüksek diye bazı arkadaşlar canonu kötülüyordu. fotoğraf sadece MP değildir.

örneğin gün batımı fotoğrafı çekilecek kayık keskin olsun isteniyor, aynı zamanda güneş parlamasın diye kısık diyafram olması gerek.

haliyle kayık keskin oluyor. o zaman yazmak istemiştim ama insanlar birbirine üstünlük taslıyorlardı kapattım pencereyi.

iso400 ikimizinde f8 yaptık (f8 sebebi keskin fotoğraflar istemememiz arka planın)
    markii 1/250 ile çekti

Nikon'cu biri olarak dediğine katılıyorum. Fotoğraf kalitesi megapixel ile ölçülseydi Nokia N8 bizim makineleri havada karada sollardı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert
    quote:

Hangi zoom lens?

buna üretilcek tele zoomlar

12MP'lik D700 için üretilecek zoom ile 75MP için üretilecek objektif aynı boyutta olur, boyut değişmez.
  • quote:

mp değeri ile lensin boyutunun nasıl bir ilişkisi olduğunu anlatabilir misiniz.

Siz sensör boyutlarıyla mp değerlerini birbirine karıştırdınız sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

quote:

75 Mp yi mercimek sensörden çıkartmayı denemezler heralde kocaman bi sensör bekliyorım ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

quote:

75 Mp yi mercimek sensörden çıkartmayı denemezler heralde kocaman bi sensör bekliyorım ben

kocaman derken öyle bir sensör tipi mi var? Yukarıda oztuert yazmış zaten aynı boyuttaki sensöre ister 10mp ister 75mp koyun lens boyutu değişmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: zetnakah

quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

75mp hard diskler almaz artık. 100mb jpeg 200mb raw dosyası olur.. :) bu makineyi alacak adam bol ve büyük hafıza kartı artı hard diskler almalı.

markii 1/250 ile çekti

Nikon'cu biri olarak dediğine katılıyorum. Fotoğraf kalitesi megapixel ile ölçülseydi Nokia N8 bizim makineleri havada karada sollardı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.