Şimdi Ara

Ankastre fırın seçimi - yardım ve öneri istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, annem için ankastre fırın araştırıyorum. Ankastreler hakkında neredeyse hiç bilgim yok; sadece bir dönem BSH grubu ürünlerinin çevirisini yapmıştım, oradan az çok malzeme kalitesini ve özelliklerini biliyorum. Kaliteli olduğunu bildiğim/düşündüğüm markalar: BSH grubu, Indesit, Hotpoint-Ariston. Bunların dışında Termikel, Silverline, Simtaş, ICF gibi markaların çeşitli ürünleri mevcut ancak bunların kalitesi hakkında bilgim yok. Bütçemiz en fazla 700 TL (internetten alınması halinde kargo dahil).

İnternette çeşitli sitelere baktığımda şu bir iki ürün dikkatimi çekti:

Hotpoint-Ariston FHS 538 IX/HA / FHS 538 IX/HA S Ankastre Fırın 580 TL
    http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-hotpoint-ariston-fhs-538-ixha-fiyati,437574.html = en düşük 826 TL

Siemens HB331EOT Multifonksiyonel Paslanmaz Çelik Ankastre Fırın = 659 TL

Profilo FRMA952 Ankastre Fırın = 743 TL
    Bunun dışında fiyatlar 860 lira + kargo şeklinde:http://www.akakce.com/firin/en-ucuz-profilo-frma952-fiyati,836356.html

Fiyat/performans açısından Profilo FRMA 952'nin önerildiğini gördüm. Yukarıda Hotpoint ve Siemens ürünler özellik olarak hemen hemen aynı gibi. Aralarında fiyat bakımından küçük fark olmamasına rağmen, hangisini önerirsiniz?

Bir de merak ediyorum, bu tip fırınlarda pizza pişirmek mümkün mü? Özelliklerinde belirtilmiş ama gerçekten güzel pişirir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 21 Temmuz 2013; 19:35:48 >

• Aynı dertten bende muzdaripin şu aralar...
    800tl yi geçmeyecek şekilde ankastre tavsiyesi ve alırken nelere dikkat etmeli??
  • Pek bilgim yok ama yukarıda verdiğim Profilo üründe olduğu gibi, katalitik temizleme sisteminin fırın içi temizliği bakımından iyi olduğunu okumuştum.
    Bunun dışında fırının dış malzemesi kimi ürünlerde çelik, kimisinde "inox renk" olarak belirtilmiş ancak çelik değil. Bunlardan başka da program özelliklerine, güç tüketimine vs. bakmak lazım sanki.
    Bir iki gün daha bakınayım, yukarıdaki Profilo'dan alıcaz sanki. Verdiğim siteye pazar günü e-posta gönderdim ama henüz yanıtlamadılar. Biraz soğudum gibi o firmadan. ://
  • Bizde siemensi düşünüyoruz. Ama birşeyi merak ediyorum bu fırınlarda zaman ayarlama özelliği varmı?. Mesela 30 dk ayarladik sonra kendi kapaniyor mu veya uyarı sesi veriyor mu? Bilginiz varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siemens'te modeline göre değişiyor bildiğim kadarıyla. Kimi modelde süre dolduğunda alarm çalıyor, kimi modelde çalışmayı da durduruyordu. Siemens'in sayfasından ürünlerin kullanım kılavuzlarına bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Siemens'te modeline göre değişiyor bildiğim kadarıyla. Kimi modelde süre dolduğunda alarm çalıyor, kimi modelde çalışmayı da durduruyordu. Siemens'in sayfasından ürünlerin kullanım kılavuzlarına bakmak lazım.

Burada yazıyor.http://www.siemensankastre.com/U10604,810,siemens-hb331e0t-ankastre-firin.htm

Digital gösterge ile pişirme süresini ayarlama imkanı

• Siemens'in kendi sitesinde şöyle açıklama mevcut:

quote:

Elektronik saat
    Bu özellik sayesinde, fırınınızı 24 saat önceden programlayabilir, böylelikle evde yokken bile yemek pişirebilirsiniz.

http://www.siemens-home.com/tr/feature-label-solo-f%C4%B1r%C4%B1nlar-ve-ocaklar.html#

Şu da kullanma kılavuzundan:
    quote:

Pişirme süresi dolmuştur
    Sinyal sesi duyulur. Fırın kapanır.

https://portal.bsh-partner.com/TCcustomBSH/controller/download_file?PDFOBID=vhzoFLdcdcso0pdmdb---Ikq&UMOBID=vhzoFKacdcso0pdmdb---Ikq

• Teşekkürler bilgi için. Ben bu fırına karar verdim şimdilik. Bir incele istersen ereyonda fiyatıda iyi.

Siemens HB532E3T Ankastre Fırın

http://www.ereyon.com.tr/urun/siemens-hb532e3t-ankastre-firin.aspx?ref=akakce&v=1.76
  • Ereyon'da kargo ücreti ne kadar acaba bu ürün için, bilginiz var mı?

Ekleme: Siemens HB532E3T ile Profilo FRMA 952 hemen hemen aynı, görebildiğim kadarıyla tek fark şu; katalitik temizleme sistemi Profilo'da tüm duvarlarda, Siemens'te sadece arka duvarda mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 25 Temmuz 2013; 12:32:30 >
  • quote:

Ereyon'da kargo ücreti ne kadar acaba bu ürün için, bilginiz var mı?

Ekleme: Siemens HB532E3T ile Profilo FRMA 952 hemen hemen aynı, görebildiğim kadarıyla tek fark şu; katalitik temizleme sistemi Profilo'da tüm duvarlarda, Siemens'te sadece arka duvarda mevcut.

Profiloda da sadece arka duvarda temizleme özelliği mevcut (Kendi sayfasındaki özelliklerde öyle yazıyor). Benim görebildiğim aralarındaki fark ise 2'li teleskobik sistemin sadece siemens'te bulunması, diğerinde bu yok.
  • Kargo bilgisini sordum. Sepete ekledikten sonra ödeme aşamasına gelmeden kargo seçenekleri geliyor ve fiyatlar şöyle. Ayrıca şöyle bir şeyde var ben adres bilgilerimi İzmir olarak girdim bu firmada İzmir'de imiş belki farklı şehirlere farklı fiyatlar olabilir sizde deneyin. Siz yakın zamanda alacaksınız sanırım? Benim almama biraz daha var ama araştırıyorum şimdiden.

Yurtiçi Kargo
    27,99 TL

MNG Kargo
    24,99 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Ereyon'da kargo ücreti ne kadar acaba bu ürün için, bilginiz var mı?

Profiloda da sadece arka duvarda temizleme özelliği mevcut (Kendi sayfasındaki özelliklerde öyle yazıyor). Benim görebildiğim aralarındaki fark ise 2'li teleskobik sistemin sadece siemens'te bulunması, diğerinde bu yok.

Acaba farklı modele mi baktınız? FRMA 952 için tüm duvarlar katalitik diyor ve ikili teleskopik tepsi sistemi varmış:

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ankastre/f%C4%B1r%C4%B1nlar/FRMA952.html

@zakkuivi Hocam bayrama kadar elimize ulaşacak şekilde almak istiyor annem. İşin kötü yanı bu hafta işlerim çok yoğun, burdaki mağazalara bakıp pazarlık yapma fırsatım da yok. :/ Sanırım en erken haftaya bırakacağım bu fırın satın alma işini.
    Bu arada kargo ücretine baktım, Adana için de aynıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 25 Temmuz 2013; 16:24:34 >

• Mağazalarda fiyatlar daha yüksek diyorlar hep. Tabi bir göz gezdirmekte fayda var. Profilo da alsanız bence hata yapmış olmayacaksınız ikiside hemen hemen aynı özellikte. Ayrıca Profilonun sayaçlarının yanında işaretler yok sanırım döndürünce ekranda beliriyor. Çok daha iyi duruyor aslında. Siemensin belki işaretleri zamanla silinebilir. Alırsanız görüşlerinizi paylaşın. Şimdiden hayırlı olsun:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.