Şimdi Ara

Analiz : Windows Phone 8 uygulamalarının sadece yüzde 0.24'ü 512MB RAM ile uyumsuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
3.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows Phone ekosisteminde en büyük tartışma konularından birisi yeni çıkan popüler uygulamaların 512MB RAM taşıyan cihazlarda çalışmaması. Ancak son analizler bunun artık problem olmaktan çıktığını gösteriyor.

AAWP tarafından yapılan analize göre araştırılan 149078 adet uygulamadan sadece 331 tanesi 512MB RAM ile uyumsuz. Bu da yüzde 0.24 civarında bir orana denk geliyor. Oyun kategorisinde ise 17029 adet uygulamadan sadece 65'i 512MB RAM ile uyumsuz. Bu da yüzde 0.361 oranına denk geliyor. 

Ancak Halo: Spartan Asslt., FIFA 13, N.O.V.A.3, Tiger Woods 12, Mass Effect:Infiltrator, The Amazing Spider-Man, Cracking Sands, Gerbil Physics, MONOPOLY, Rocket Riot ve The Sims 3 oyunlarının bu küçük dilimin içinde. Bu da kullanıcılarda hayal kırıklığı oluşturuyor. Bununla birlikte önümüzdeki dönemlerde bu uygulamaların da 512MB RAM desteği kazanacağı tahmin ediliyor.

Microsoft'un uygulama mağazasının önündeki engelleri kaldırmak için elinden geleni yaptığı görülüyor. Ayrıca WP7.5 neslinde mevcut 256MB RAM'e sahip cihazlar için de önemli bir destek yer alıyor. Mağazadaki uygulamaların yüzde 1.6'sı 256MB RAM ile uyumsuz iken, oyun kategorisinde ise bu oran yüzde 3.09'a çıkıyor.

• 65 tane güzel oyun uyumsuz yani. :)

• Hangi uygulamalar onlar merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten marketi yarım yamalak geliştirmen gerekiyor birde cihazlarını belleğine göre ayrıştırma olayı olmamış,sonuçta wp8'e geçen kesim genelde meraktan geçiyor,lumia 520 alanda var,kalkıpta ayrıcalık yapmak olmamış,zaten üretici kasasında ekranından kamerasından donanımından kısmış ayırmış alt modelle üst modeli birde markette kısıtlama önüne geliyor,hadi wp 7.5 neysede wp8 için olmaması gerekli diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 21 Temmuz 2013; 13:48:59 >
  • Bence fiyat/performans açısından alınabilecek en iyi telefonlar, Windows Phone 8 telefonlardır.

600 liraya telefon alıyorsun, 331 tane uygulamayı da çalıştırmayıversin.

• Eminimki fandroidler çalışmayan oyunları okurken bir şaşıracak.

• Allah bilir çalışmayan uygulamaların içinde ücretliler de vardır. :)
    Grafikleri düzenlenerek düzeltilebilir muhtemelen büyük kısmı.

• Tamam herkes oyun oynamaz ama oyunlar yeni telefonlarda önemli bir yer tutuyor,600 lira verip o oyunları oynayamadıktan sonra f/p demenin de bir anlamı kalmıyor , bir de stabil diyorlardı 512 MB ramli 3 yıllık Galaxy S NOva3'ü kasmadan oynatıyorsa,512MB ramli wp8 cihazlar daha nova3ü açamıyorsa o stabiliteyi yirim,telefon alacak olsam 600 liraya gider galaxy ace 2 alırım , bütün oyunları kasamadan oynarım

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Tamam herkes oyun oynamaz ama oyunlar yeni telefonlarda önemli bir yer tutuyor,600 lira verip o oyunları oynayamadıktan sonra f/p demenin de bir anlamı kalmıyor , bir de stabil diyorlardı 512 MB ramli 3 yıllık Galaxy S NOva3ü kasmadan oynatıyorsa,512MB ramli wp8 cihazlar daha nova3ü açamıyorsa o stabiliteyi yirim,telefon alacak olsam 600 liraya gider galaxy ace 2 alırım , bütün oyunları kasamadan oynarım

adam stabiliteyi oyun oynamak sanıyor dağılın beyler wp8 i kapatıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: godless turtle

Bence fiyat/performans açısından alınabilecek en iyi telefonlar, Windows Phone 8 telefonlardır.

600 tl az para mi? goren de herkes yoksulluk sinirinin uzerinde maas aliyo sanir. ureticiler dogru yoldalar ben bu yorumlardan bunu anladim adamlar 2000+ fiyatlardan telefonu sokunca 600tl ne ki yav diyor gozu alismis kullanici. taktik tutmus ne diyim:)

• pek sevmiyorum bu işletim sistemini ama ios gibi stabil, akıcı, hızlı ve düşük sistem kaynağı kullanan bir platform olma yolunda emin adımlarla ilerliyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: wustti

quote:

Orijinalden alıntı: godless turtle

Bence fiyat/performans açısından alınabilecek en iyi telefonlar, Windows Phone 8 telefonlardır.

600 tl az para mi? goren de herkes yoksulluk sinirinin uzerinde maas aliyo sanir. ureticiler dogru yoldalar ben bu yorumlardan bunu anladim adamlar 2000+ fiyatlardan telefonu sokunca 600tl ne ki yav diyor gozu alismis kullanici. taktik tutmus ne diyim:)

Bu konu hakkında ne yapmamızı önerirsin; 600 liradan telefon almayalım, 400'den de almayalım. Ne kadarlık telefon alalım peki?

Eğer piyasada 2000 liralık telefonlar yok satmıyor olsaydı, bu telefon için 600 lira çok para diyebilirdik. Şu an için yapabileceğimiz, benchmark kasacak telefonlar yerine işlerimizi halledebileceğimiz telefonlara yönelmek olacak ki, piyasaya 2000 liradan telefon sokmasınlar.

Ve zaten ben tepkimi 2000 liralık telefon almayıp, basit işlerimi halledebileceğim bir telefon kullanarak gösteriyorum. Siz burada sağa sola laf sokmaya çalışarak beyninizi yormayın, belli ki böyle şeyler size yaramıyor.

• forever android

• quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Tamam herkes oyun oynamaz ama oyunlar yeni telefonlarda önemli bir yer tutuyor,600 lira verip o oyunları oynayamadıktan sonra f/p demenin de bir anlamı kalmıyor , bir de stabil diyorlardı 512 MB ramli 3 yıllık Galaxy S NOva3ü kasmadan oynatıyorsa,512MB ramli wp8 cihazlar daha nova3ü açamıyorsa o stabiliteyi yirim,telefon alacak olsam 600 liraya gider galaxy ace 2 alırım , bütün oyunları kasamadan oynarım

adam stabiliteyi oyun oynamak sanıyor dağılın beyler wp8 i kapatıyoruz

Mesajımda stabilite=oyun oynamak gibi bir algı oluşturdum burda haklısınız ama ,benim eleştirdiğim nokta 600 liralık üstelik f/p denilen cihazlar şu oyunları açmamasıdır ,sadece stabiltenin bir anlam ifade etmediğini demek istedim, sizin veya benim için oyunlar önemli olmayabilir ama artık mobil oyunculuk artık büyük bir sektör,firmalar büyük yatırımlar yapıyor, grafikler konsol kalitesine geldi, oyunlar bir çok kişi için gündelik hayatta vazgecilmez bir gerçek

• 600 lira parayı beğenmeyen kendi çalışıp para kazanmamış insandır!! gelsinler 600 liraya aldığım discoveryi görsünler sonra o paraya neler alınabiliyomuş

• zaten kaç uygulama varki ?

• zaten bir kaç tane aklı başında uygulama var meketinde onlarıda çalıştırmaz ise 512 mb lık tlf üretilmesin windowsa

• Benimde uygun fiyatı ve stabilitesi yüzünden aklımdaki iki seçenekten biri WP8'li bir cihaz ama bu oranlara bu şekilde kanmamak gerek, haberde açmadığı oyunları örnek vermiş zaten her şey ortada.. 512 mb ram'li telefonu övgülere boğmanın alemi yok.. Hadi oyunları anlıyorum da şu açmadığı uygulamalar neymiş çok merak ettim.

• Adamlar sırf segment ayrımı yapabilmek için ramden kısıyorlar, ceremesini kullanıcı çekiyor. Sanki ram çok pahalı birşey?.. İlla ram üzerinden bir segment ayrımı yapcaksan üst seviye telefonlara 2 gb, orta seviyeye 1 gb, alt seviyeye de 512 mb ram koy. Yıl olmuş 2013, hala 256 mb ramli telefon çıkartıyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: babacaka1234512

zaten kaç uygulama varki ?

149078 adet.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.