Şimdi Ara

MEGANE II LASTİK HAVA BASINCI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
15.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 hafta sonra uzun yola çıkıcaz inş. 2 ay önce Megane II 1.5 DCİ 2005 model Sedan araç aldım arabadan çok memnunum.

Tek sorunum var araç 120 Km falan giderken direksiyon titreme yapıyor az da olsa. Benim sorum lastik hava basıncından kaynaklanaiblir mi?

Birde Lastik havalarını kaç yapmalıyım.

Lastik 205 55r16 ebatlarında. Şuan Ön 35 arka 33 yaptım diye hatırlıyorum ama yinede lasik bana hala basıncı düşük görünüyor. Yardım edermisiniz?

• YOk mu bana bi cevap verebilecek arkadaş yaa ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smt_190760

YOk mu bana bi cevap verebilecek arkadaş yaa ...

İmzamdaki aracın lastikleri 195 65r15 kitapçığında yazdığına göre önlastikler 31 arka lastikler 29 olması gerekiyor.
    Titremenin lastik hava basıncından olacağını zannetmiyorum. Balansı bozuk olabilir belki.
  • megane2 icin standart lastigin 195*65*15 olması gerekmez mi? sizin kullandıgınız lastikler daha büyük ve basıncları fazla belki bundan kaynaklanıyor olabilir.
    arkadaşın dedigi gibi balanslarına baktırın, jant kapakları yerinden oynamışsa onlarda titreme yaptırır ya da lastiklere takılan kurşunlardan da olabilir, birisi düşmüş ya da eğilmiştir belki. balans yaptırırken zaten bunları da kontrol ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stuka -- 21 Temmuz 2013; 13:10:23 >
  • arkadaşlar teşekkür ederim.

Jant çelik araçta 16" lasitk ebatlarıda dediğim gibi biraz baktım internette herkes 32 30 uzun yolda ise 33 31 yapın diyor ama. Şuan lastik basınçları 35 33 olmasına rağmen bana düşük gibi geliyor.

Bİrde titreme ile ilgili aracı bugün servise götürdüm. Sağ ön takımda ufak bir boşluk varmış titreme ondan yapıyormuş.

Usta önemli birşey değil dedi sadece çukurlara girince hafif boşluk yapar gibi olur dedi birşey yapmadı uğraşmaya değmez zararı yok dedi yaptırmadım.

Bilginize arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.