SD-MMC MİNİ SD KART SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ
77 Cevap230758 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

632 Mesaj
27 Haziran 2006; 14:58:41 

Arkadaşlar hafıza kartlarıyla ilgili bir topic bulamadım. Ben buraya açıyorum umarım sorunlarımıza hep beraber öçözüm buluruz. Ben öncelikle kendi problemimi anlatayım. Yardımcı olan varsa sevinirim. 512 sd kart var bende bilgisayara taktım format çekerken yarıda elektrik kesildi. makine aartık kartı görmüyor şu anda. Ama cep telefonuna taktığım zaman görüyor. Bide şifre koydum şifreyide unuttum şimdi kart boşamı çıktı? Şifreyi nasıl kırdırabiliriz?

_-_-_-_-GRUP GAKGOŞ ELAZIĞ-_-_-_-_

386 Mesaj
30 Haziran 2006; 20:18:52 

Karta cep telefonunda format at düzelir.

632 Mesaj
3 Temmuz 2006; 11:02:53 

Nasıl yani.? Bilgisayar görmüyor cep nasl görsün?

1520 Mesaj
8 Temmuz 2006; 23:25:36 

quote:

Orjinalden alıntı: @sL@N

Nasıl yani.? Bilgisayar görmüyor cep nasl görsün?

arkadaşım kullanmış olduğun hafıza kartını kullanan bir başka telefonda (kendi telefonunda değil) format atmayı dene bir seferinde benim başımada gelmişti ama kendi telefonuma taktığım zaman görmüyordu arkadaşın telefonunda format attım düzeldi bence bir dene

İntel İ5 2500K Gskill 1600mhz 2X4GB Ram Asus P8Z68VLE Asus GTX 560 Tİ DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Thermaltake 700W Psu WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Temmuz 2006; 0:59:09 

Bende bildiğim 1-2 şey yazayım.

***NGAGE e 1gb takarsanız ve doldurursanız tel kilitlenir bi daha hafıza kartlı olarak açılmaz kartı başka cihazda boşaltmanız gerekbilir.
***kendim kullanmadım ama 2gb kolpa memory stickler baya problemliymiş.
Durduk yere 512 yada 1gb olanda var.... kendine kenidne gümleyende var alırken dikkat edin.

@@sL@N sorununa gelince başka bi cihazda format atl telefondan değil!!! Foto makinasında format at NGAGE de daha önce başıma gelmişti....
şifre içinse şifre kırma programları mevcut ama hiç kullanmadım

632 Mesaj
11 Temmuz 2006; 19:29:42 

Ben bu kartı normalde fotoğraf makinesinde kullanıyordum. Başka bir digital makineye takıncada görmedi. Cep telefonuna takınca görüyordu artık oda görmüyor. Ben buna b,r türlü format atmam lazım ama önce şifreyi kaldırmam lazım sanırım.

632 Mesaj
17 Temmuz 2006; 16:52:12 

Nokia nın şu göbekli modeli var sd kartları kabul ediyormuş. Ondan karta format atılınca düzeliyormuş. Ama o telefonu nerden bulacaz şimdi?

632 Mesaj
19 Temmuz 2006; 9:33:54 

Kartın içinde çipli bir kısım var çıkardım taktım acaba ondan olabilirmi?

83 Mesaj
24 Temmuz 2006; 2:16:17 

Arkadaşlar;
Bende N-Gage Klasik Var DVRS-MMC Taktım Telefon Kartı Okudu Ama N-Gage Usb Data Kablosuyla Bir Türlü PC ye Bağlayamadım.

Yardım Ederseniz Sevinirim.

Gerçek Nick : DeatHBadE (Zamanında Üye Olup Şifresini Unuttum)

632 Mesaj
25 Temmuz 2006; 9:40:02 

Başka bir kartı deneme imkanın varmı? eğer o kartı da görmüyorsa kablo yada makine sorunu? Yada şunu bir dene karta format at.

69 Mesaj
2 Aralık 2006; 1:30:37 

sd karta nasıl format atılır

134 Mesaj
5 Aralık 2006; 0:43:54 

Selam Arkadaşlar,Nokia N73 telefonuma 1GB miniSD Twinmos marka kart aldım,Almaz olaydım.Sürekli sorun veriyor.Şuanki sorunu telefon hafıza kartını görmüyor.Bilgisayarıma taktığımda Sandisc kart okuyucu var biliyorsunuz Adaptörü ile beraber takılıyor bilgisayar görüyor.İçerisindeki bilgilere ulaşabiliyorum,içerisindeki bilgileri resim,müzik vs.bilgileri kopyalayabiliyorum ancak kartı biçimlendir dediğim zaman disc yazma korumalı diyor.Bu arada ben bu ürünü teknosa'dan almıştım.Aynı sorun birkere daha olmuştu teknosa'dan bir arkadaş kartı aldı laptop'taki kart okuyucuya taktı yanılmıyorsam (Hp) kartı biçimlendir dedi ve biçimlendirdi.Daha sonra N73'e takarak ben tekrar hafıza kartını biçimle dedim ve düzeldi.Şuan N73'üm hafıza kartını göremediği için biçimleyemiyorum.Nedir ya bu Twinmos'tan çektiğim.Zamanında ben N73'ü alırken hafıza kartı vermiyorlardı.Şimdi 1Gb MiniSD Kingston verdiklerini duydum hediye.Biz gittik parayla bula bula Twinmos aldık keşke kingston veya sandisc alsaydım.Bu arada benim evdeki kart okuyucu (sandisc)neden bu miniSD'yi biçimlendirmez inanın anlayamadım.Yarın ilk işim teknosaya gidip laptopa hafıza kartını takıp biçimlendirmek.Eğer biçimlerse sorun sizce ne olabilir.Bendede kart okuyucu var neden biçimlemiyor.MiniSd'nin adaptöründe lock düğmesi var onuda aşağı çekip tekrar biçimle dedim nafile.Neyse yarın görüceğiz bakalım ne olucak.İnşallah teknosa geri alır Twinmosu'da yerine kingston veya sandisc alırım şimdi sıra teknosa fişini aramaya geldi bakalım nerde bulucağız:))Neyse başınızı ağrıttım kusura bakmayın cevaplarını bekliyorum.iyi günler..

N73 kardeşliği: Fotoğrafta bir devin kardeşliği, olan olmayıp da ilgi duyan herkes davetlidir TIKLA

14 Mesaj
11 Ocak 2007; 23:15:43 

arkadasım kartı biçimlendirdigin icin tel. kartı gormuyo.cunku ntfs e biçimlemiştir muhtemelen.sen karta format at.tekrar dene

quote:

Orjinalden alıntı: alicatak

Selam Arkadaşlar,Nokia N73 telefonuma 1GB miniSD Twinmos marka kart aldım,Almaz olaydım.Sürekli sorun veriyor.Şuanki sorunu telefon hafıza kartını görmüyor.Bilgisayarıma taktığımda Sandisc kart okuyucu var biliyorsunuz Adaptörü ile beraber takılıyor bilgisayar görüyor.İçerisindeki bilgilere ulaşabiliyorum,içerisindeki bilgileri resim,müzik vs.bilgileri kopyalayabiliyorum ancak kartı biçimlendir dediğim zaman disc yazma korumalı diyor.Bu arada ben bu ürünü teknosa'dan almıştım.Aynı sorun birkere daha olmuştu teknosa'dan bir arkadaş kartı aldı laptop'taki kart okuyucuya taktı yanılmıyorsam (Hp) kartı biçimlendir dedi ve biçimlendirdi.Daha sonra N73'e takarak ben tekrar hafıza kartını biçimle dedim ve düzeldi.Şuan N73'üm hafıza kartını göremediği için biçimleyemiyorum.Nedir ya bu Twinmos'tan çektiğim.Zamanında ben N73'ü alırken hafıza kartı vermiyorlardı.Şimdi 1Gb MiniSD Kingston verdiklerini duydum hediye.Biz gittik parayla bula bula Twinmos aldık keşke kingston veya sandisc alsaydım.Bu arada benim evdeki kart okuyucu (sandisc)neden bu miniSD'yi biçimlendirmez inanın anlayamadım.Yarın ilk işim teknosaya gidip laptopa hafıza kartını takıp biçimlendirmek.Eğer biçimlerse sorun sizce ne olabilir.Bendede kart okuyucu var neden biçimlemiyor.MiniSd'nin adaptöründe lock düğmesi var onuda aşağı çekip tekrar biçimle dedim nafile.Neyse yarın görüceğiz bakalım ne olucak.İnşallah teknosa geri alır Twinmosu'da yerine kingston veya sandisc alırım şimdi sıra teknosa fişini aramaya geldi bakalım nerde bulucağız:))Neyse başınızı ağrıttım kusura bakmayın cevaplarını bekliyorum.iyi günler..

...mvp4 micro atx--amd k6 cpu--64 mb ıbm 133 mhz ,32 mb *2 133 oem sd ram--10 gb wd hdd--40x samsung cd--17 " crt monitor...

66 Mesaj
21 Ocak 2007; 12:48:08 

benımde 6600 da 128 hafıza kartı var
telden format cekıyorum duzelıyo
ama 1 hafta gecmeden 3-4 gun sonra hafıza kartı bozuk demeye baslıyo
bunu neden yapabilir
hep format attım yıne aynı bozuk dıyo 3-4 gun sonra cevaplarınızı beklıyorum,

36 Mesaj
26 Şubat 2007; 21:46:02 

512 mb sd kartımı foto makineden formatladıktan sonra çektiğim videoları hızlı oynatmaya başladı bu sorunu nasıl düzeltirim?

1321 Mesaj
8 Mart 2007; 14:44:10 

arkadaşlar bendeki mp4 player sd kartı görüyor ve içindekileri sorunsuz çalıştırıyor.fakat bilgisayara bağladığımda sadece mp4 player'ın 512 mb hafızasını görebiliyorum sd kartı göremiyorum.bu sorunu nasıl giderebilirim acaba.teşekkürler

3 Mesaj
16 Mart 2007; 16:34:57 

arkadaşım ben çözdüm problemin cevabı tek sadece ve sadece N73 içerisine takıyorsun kartını ve biçimlendiriyorsun ancak içerisinde olan bilgilere erişemiyorsun sadec eüzerine soğuk su içiyorsun ama kartını kurtarıyorsun ve problemi çözdükten sonra telefonuna takıp hafıza kartı bölümüne gelince bir daha seçenekler yapıp biçimlendir diyorsun ok. haydi kolay gelsin....

muhabbetlerimle....

muhabbetlerimle...

1975 Mesaj
2 Nisan 2007; 14:11:14 

N80 in MINI SD card a cardreader ile dosya kopyalayamiyorum disk korumasi var diyor bu konu ile ilgili bilgisi ve cözümü bilen varmi

(¯`·.(¯`·. ©©mâñ .·´¯).·´¯)Paylasım Alanım TIKLA Symbian 9.1 Programlar & Oyun
foruma ara verdi.saygılar .

122 Mesaj
26 Ocak 2008; 12:16:21 

Selam Arkadaşlar.

Benimde 6300'ım var üzerinde gelen 128 mb lik micro sd içindeki verileri alıp 1 gb sonradan aldığım karta atmak istiyorum.Cünkü Nokianin verdiği uygulamalar falan 128liğin icinde.Cardreaderdan kopyala dedigimde kopyalama hatası veriyor.128lik orjinalin icindeki bu korumayı kaldırıp nasıl yeni aldığım 1 gbliğin icine atabilirim? Teşekkürler...

well well wellll

10 Mesaj
11 Mayıs 2008; 16:17:14 

quote:

Orjinalden alıntı: cc_man

N80 in MINI SD card a cardreader ile dosya kopyalayamiyorum disk korumasi var diyor bu konu ile ilgili bilgisi ve cözümü bilen varmi

aynı sorunu ben de yaşıyorum delircem ya off

7502 Mesaj
11 Mayıs 2008; 17:24:39 

Bende bi başlık açmıştım ama cevap veren olmadı. Benim 4Gb SD kartım var. Yazma koruma kilidi düştü ve kilitli kaldı. Şuan açıp okuyor ama değişiklik yapamıyor karta. Ne yapmalı?

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Asus Note 8; Dell Studio XPS 1640; LG G2 32 GB Beyaz; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630, EP630i; Casio EFA-111D-1AVDF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

2 Mesaj
27 Ağustos 2008; 6:04:33 

Selam..Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bilen arkadaşlar ilgilenirse memnun olurum.Bende N73 ME var ve şu an telefonun son versiyonu yüklü.4 GB toshiba sd kart aldım fakat hafıza kartı bozuk diye uyarı veriyor.Sonra biçimlendirmeye çalışıyor fakat bir saniye sonra duruyor.Bilgisiyarda fat ve fat32 ile formatladım.Denedim yine olmadı.Bilgisiyar kartı görüyor ve normal bir şekilde çalışıyor.Başka bir N73 te formatlamaya çalıştım onda da olmadı.Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

2466 Mesaj
27 Ağustos 2008; 10:17:17 

arkadaşım,o dediğinin kenarında lock işareti olması lazım,onu off konumunma getir,biçimlendirme koruması kalkar
quote:

Orjinalden alıntı: alicatak

İntel i5 2500k - MSI P67A-GD65 - G.Skill RipjawsX 2x4gb - MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC - SAMSUNG HD1002SJ - Cooler Master HAF 932 Advanced - Seasonic X-750 PSU
Thermalright Cogage True Spirit - Acer S232HLABID monitor - Razer DeathAdder 3500Dpi - Razer Goliathus Speed edition

Steam id : serhat_katliam
Origin id : Ectilase

2 Mesaj
28 Ağustos 2008; 3:04:01 

Arkadaşlar dediklerinizin hepsini denedim.Bir de mini sd kartın kendisinde değil adaptöründe kilit var.Malum telefona adaptörsüz taktığımız için kiliti açmak veya kapamak diye birşey sözkonusu değil.Başka bir telefonda da denedim.Yine de teşekkür ederim.

1294 Mesaj
11 Eylül 2008; 0:20:37 

hafıza kartı neden bozulur, kapasitesine kadar yüklenip bir daha açılmayan kart nasıl formatlanır . ??

bu konuların bir püf noktası yok mudur arkadaşlar, sonuçta kartta fiziksel bir hasar yok. ama bilgisayar görmüyor , yada görüyor " önce bu kartı biçimlendirmeniz lazım " diyor , biçimlendir deyince de dakikalarca uğraşıp ya başaramıyor , yada biçimlendirme işlemi kilitleniyor.
benim 512 lik kart bir kullanımdan öbürüne , arada hiç macera yaşamadan öldü giti , gıcır gıcır kart. bunu canlandırmanın bir yolu olmalı, temas noktalarına elektrik falan verip resetlesek olmaz mı :)

internetten edinilen bilgi %100 doğru olmayabilir

10 Mesaj
15 Eylül 2008; 14:47:01 

Arkadaşlar A-DATA 4 gb Adaptörlü miniSD kart aldım SD kart adaptörü ile Laptopta ve fotoğraf makinesinde tanıtamıyorum.. görünmüyor yardım ederseniz sevinirim....

selam

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2008; 17:46:10 

quote:

Orjinalden alıntı: tongir

Arkadaşlar A-DATA 4 gb Adaptörlü miniSD kart aldım SD kart adaptörü ile Laptopta ve fotoğraf makinesinde tanıtamıyorum.. görünmüyor yardım ederseniz sevinirim....

şifre vardır belki

2473 Mesaj
15 Eylül 2008; 21:57:39 

quote:

Orjinalden alıntı: kesbi

Bende bi başlık açmıştım ama cevap veren olmadı. Benim 4Gb SD kartım var. Yazma koruma kilidi düştü ve kilitli kaldı. Şuan açıp okuyor ama değişiklik yapamıyor karta. Ne yapmalı?

0

Hocam senin o resimdeki sarı tırnak kırıldı sanırım. O tırnağın işlevi teyp kasetindekinin aynısı bir anahtar veya switch değil. Aynı büyüklükteki bir plastik parçayı böyle yapıştırabilirsen sorun çözülür sanırım.

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

1 Mesaj
4 Aralık 2008; 10:48:44 

Merhaba Arkadaslar Benimde Bir Sorunum Var mmc 128 mb kartım var kart 128 iken neden sadece 121 mb kullanabiliyorum bunu 128 mb olarak kullanamazmıyım 127 126 -- 7 mb yok telefonda ufak gibi gözüksede bazı zamanlar cok işimize yarıyor yardimci olursaniz cok sevinirim

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2008; 12:11:41 

sana sunu soyluyum ki bilenlere danıs

21 Mesaj
9 Nisan 2009; 19:39:48 

arkadaşlar benim ilginç bir sorunum var. 8gb sdhc kartım var ve "avi" formatında bi video yükleyince geri silinmiyor. başka bir bilgisayarda silinebiliyor. ama benim pc de silinmiyo.

0

Ekteki dosya (1)

gkhn

143 Mesaj
10 Nisan 2009; 16:34:57 

Merhaba,

sony fotoğraf makinemde kullandığım hafıza kartımda problem var ve birtürlü verileri alamadım.

kartın tipi micro m2 ama makineye memory stick pro adaptörüyle takıp kullanıyorum. dün hafıza kartını adaptörüyle birlikte bilgisayara taktım ve kartı okuyamadı, hiçbirşey takılmamış gibi davrandı. sonra tekrar foto makinesine taktım ve yine kartı tanımadı "re-insert the memory stick" hatasını verdi.

bunun sonucunda da sorunun hafıza kartında mı, adaptöründe mi bunu öğrenmek için yeni bir 1gb'lik adaptörü ile birlikte hafıza kartı aldım ve eski kartı yeni adaptöre taktım yine aynı hatayı aldım. yeni kart eski adaptör ile sorunsuz çalışıyordu. bu durumda sorunun kesin olarak kartta olduğunu anlamış oldum.

peki ben şimdi bu kartı nasıl okutacağım :( bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin içinde önemli veriler vardı..

68 Mesaj
18 Kasım 2009; 19:19:19 

arkadaşlar merhaba. eski 6600 telefonumda mevcut bilgileri yeni sd hafızası olan tel e aktarmak istiyorum. ama sd adaptör tel uymadığından dolayı sıkıntı yaşıyorum. acaba sd kart için mmc adaptör mevcutmudur biliyomusunuz. veya başaka bir çözüm öneriniz varmı?
teşekkürler

6 Mesaj
4 Aralık 2009; 14:43:01 

benim de telde kullandığım bi micro sd kartım vardı fotoğraf çekmek için fotoğraf makinasına taktım sonra fotoğrafları bilgisayara aldım tele taktım gördü sonra bi foto daha almak için taktım bilgisayar o dakkadan sonra kartı okumadı başka okuyucularda denedim gene okumadı foto. makinası da kart hatası verdi tele takınca da kartın takıldığını anlıyor fakat kartı görmüyor. kartta fiziksel bi hasar yok sorun ne anlamadım ?

2 Mesaj
30 Aralık 2009; 21:24:33 

arkadaşlar... bende markasız 1 gblık bir micro sd card var telefon için geçen gün bir şekilde bozuldu teleonda ve bilgisayarda görmüyor başka telefonlarda da okumadı sizce bu sorunu nasıl halledebilirim?

10 Mesaj
18 Ocak 2010; 20:50:55 

5 Mesaj
26 Haziran 2010; 17:06:41 

hafıza kartını bilgisayarda formatladım telefona takınca formatlanması gerekiyor dedi. Birkaç defa denedim aynı. Fat32 ile formatladım aynı. En son hp usb disk storage format tool programı ile formatladım düzeldi. Belki tesadüf belki alakalı bu sorunla karşılaşanlar bir deneyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeil -- 26 Haziran 2010; 17:09:26 >

5 Mesaj
12 Ekim 2010; 14:31:44 

arkadaşlar Nokia E72 telefonum var..hafıza kartı cok doluydu...baya bişeyler sildim...telefonu bilgisayara depolama modunda bağladığımda HAFIZA DURUMU ALINAMIYOR diye bir ileti cıkıyor. ama başka modda( Pc suite veya görüntü aktarmada) bağlanıyo...format,bicimlendirme felan attım ama hala düzelmedi sorun ne olabilir acaba?

9 Mesaj
19 Aralık 2010; 18:47:54 

Yenı aldıgım fotograf Makınesıne Hangı kartı takarsam takayım . bu kart kullanılamaz hatası alıyorum . bır cok kartı taktım calısmadı . ve bu kart kullanılamaz hatası aldım .class 2 taktım aynı hata. 720 p kyt yapn bır makıne. sızce hata sebebı nedır . acıl bılgılerınızı beklıyorum . ona gore cıhazı ıade edecegım ? . amerıkadan alındı urun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahenkstyle -- 19 Aralık 2010; 19:31:37 >

33 Mesaj
9 Eylül 2011; 10:36:32 

benim sorunum bira farklı 4 gb se kartımın kilidi kırıldı. içindekileri görebiliyorum. ancak veri kaydı yapılamıyor, yazmaya karşı korumalı uyarısı geliyor. nasıl çözebiliriz.

teşekkürler

158 Mesaj
12 Ekim 2011; 0:28:42 

(ACİL YARDIM)

Merhaba,
Bende Hiper marka bir harici bir kart okuyucu var. micro sd kartı taktığım anda okuyor fakat adapterli veya adaptersiz olarak ta ayrı girişlerde 2 gb lık m2 kartımı taktığımda görmüyor neden olabilir ?

http://www.facebook.com/Naksuan
"Be the change you want to see in the world"

58 Mesaj
20 Ekim 2011; 19:54:12 

Arabamdaki jvc avx900 da kullanmak için 8 gb sandisk sdhc hafıza kartı aldım.Ancak içine mùzik atamadım.yazmaya karşı korumalı uyarısı verdi.ntfs yapıncada avx900 görmüyor.arabada nasıl kullanabilirim yardımcı olabilecek varmı acaba?

4 Mesaj
1 Aralık 2011; 21:43:46 

Ya Arkadaşlar Ben Yeni Kart Okuyucu Aldım.Sadece Tekli. Tekli dediğim mikro kartı girişi var oraya sokuyosun.onun dışında bi parçayla takmıyosun.usbb şeklinde takıyorum. donanım yükleniyor. yüklenmiştir kullanılmaya hazırdır diyor. bilgisayarımda çıkarılabilir disk olarak gözüküyor ama içine girilmiyor. Lütfen f sürücüsüne disk yerleştirin diyor. Biçimlendirme ye ttıkladıgımdada aynı hatayı veriyor.Napabiliirim acaba.

22 Mesaj
4 Aralık 2011; 12:25:28 

aynı sorun bende de oldu sanırım kart okuyucu arızalı....

4800 Mesaj
5 Aralık 2011; 19:12:07 

Rexpo marka kart okuyucusunu yeni aldım, compact flash kartı sorunsuz okuyor ama SD kartlarda kilitsiz olduğu halde hep yazma koruması var diyor, 3 farklı kartla denedim aynı, sorun kartlarda değil. Okuyucunun Sd kart okuma bölümünde sorun olabilir mi?

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

190 Mesaj
8 Aralık 2011; 23:22:43 

Arkadaşlar benim sorunum biraz karışık şöyleki elimde 2gb micro sd kart var 6500 slide'da kullanıyorum sorunşu telefon kartı görüyor tamam eyvallah ama mesela foto veya video çektiğimde dosya açılamıyor hatası veriyor kısacası çekmiyor videodada aynı format attım hem pc'de hemde telefonda ama olmuyor şöyle bir durum daha var mesela pc'den karta bir dosya attığımda müzik veya resim farketmez telefona taktığımda kartı telefon görüyor yani dosyaları açıyor ama gel görki diyelimki telefonun hafızasındaki bir müziği veya resim,video hafıza kartına taşıdığımda kart dosya üzerinde soru işareti çıkıyor desteklemiyor diyor çok enteresan bir durum söz konusu bir türlü anlamadım gitti telefonada format attım başka telefondada denedim olmuyor ama pc'ye takınca sorun yok içine dosya rahatlıkla yükleniyor kart bozuk diyecem ama ozaman pc'de nasıl çalışıyor lütfen yardım edin sizce sorun ne olabilir...

Haa buarada söylemeyi unuttum telefon hafızasındaki dosyayı kartta açmıyor dedimya tekrar karttaki dosyayı telefona yüklediğimde dosya türü desteklenmiyor diyor umarım sorunumu anlayabilmişinizdir şimdiden teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edifers -- 9 Aralık 2011; 23:27:10 >

Lumia 620 Mağduru :(

513 Mesaj
21 Şubat 2012; 17:59:29 

arkadaşlar benim de micro sd kart sorunum var. 2 tane micro sd kart aldım. biri 4gb biri 8 gb. kartları telefonlar görüyor, laptop görmüyor. kart okuyucuyla görmedi. başka bir laptopa taktım o da görmedi. diski biçimlendirin diyor. ama biçimlendiremiyor. sonra kartı görmüyor. disk yerleştirin diyor

bugün başka bir arkadaşın laptopuna taktım onda gördü ve açtı
bilgisayarın kart sürücüsünde sorun vardır diye acer'ın sitesinden kart sürücüsünü yükledim yine çözülmedi

var mı bir önerisi olan ???

15 Mesaj
25 Şubat 2012; 19:42:58 

bilgisayarım bağlı olan kart okuyucu kartı taktığım da okuyor gibi gösteriyor kart okuyucunun ışığı yanı söüyür çalışıyor ama kartları açmı yor yardım edermianiz

18 Mesaj
28 Şubat 2012; 21:35:22 

yardım edin!

arkadaşlar bende printerime adapterle takıorm kardımı ama taktığım an printer error veriyor ışıklar yanıyor sonuor baştan açın aleti diyor ne yapcam? bu arada printer markası hp photosmart c4280

şimdiden teşekkürler...

22 Mesaj
27 Mart 2012; 16:36:43 

acilen yardıma ihtiyacım var..Nikon D 5000 için kendinde gelen orjinal 4gb hafıza kartı çekimlerde sorunsuz kayıt aldı .Çekim bitti makinadan çıkarttım her zamanki okuttuğum kart okuyucuya taktım.Yaklaşık iki saat önce okuyordu içinden daha önceki çekilen fotoları kestim pc ye yapıştırdım içinde bi tanede foto kalmıştı..Şimdi kartı takınca okumuyo kart bozuk veri kaybı oldu diyo kartı çıkarıyorum Nikona geri takıyorum fotoğrafların hepsi duruyo çalışmaları kaybetmeden bu sorunu halletmem lazım.Yani no format...Ara kablomda kayıp aksi gibi.Öneriniz biçimlendirme harici ne olabilir...

1175 Mesaj
28 Mart 2012; 2:51:46 

arkadaşlar bende çin malı U58- Model yaşlılar için üretilmiş bir telefon var ama telefona hafıza kartını takınca telefon açılmıyor..birde bu telefonda usb girişi filan yok,hafıza kartı bu durumda ne işe yarar onun içine müzik filan nasıl atılabilirki..

www.hepgelal.com

3304 Mesaj
1 Nisan 2012; 19:08:06 

quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

arkadaşlar bende çin malı U58- Model yaşlılar için üretilmiş bir telefon var ama telefona hafıza kartını takınca telefon açılmıyor..birde bu telefonda usb girişi filan yok,hafıza kartı bu durumda ne işe yarar onun içine müzik filan nasıl atılabilirki..

Telefonda bluetooth varsa o şekilde veri aktarılabilir.

- 4S JB IOS 7.0.4 -

1175 Mesaj
1 Nisan 2012; 22:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Telefonda bluetooth varsa o şekilde veri aktarılabilir.

Hayır Telefon bu bluetooth filan yok özellikleri aşağıdaki gibi..
ayrıca hafıza kartının ne işe yaradığınıda anlamadım,sanırım içersine yüklenecek müzik içeriklerini telefondan dinlmek için olsa gerek..

0

http://www.ebay.com/itm...d%3D7419577349445840146

Model : U58
U58
Flash Lamp:
YES
SOS Number :
YES
FM Radio :
YES
Music Player:
Mp3
Carrier :
Unlocked
Frequency:
GSM 850/ 900/ 1800/ 1900MHZ
SIM Slot :
Single SIM
Languages :
English, French, Spanish, Polish,Italian, Germany, Bahasa Indonesia,Dutch,Turkey, Portuguese, Russian,etc.
Talk Time :
60-100 Minutes
Standby Time :
60-80 Hours
Card Slot :
Micro SD Card (Max 8GB)
Dimensions :
108*49*14mm
Weight :
110g (with battery)
Messaging :
SMS
Phone Book :
Depends on the memory
User Profiles :
General / Meeting / Outdoor / Indoor / Headset
Other Features :
Alarm / Audio Player / Calculator / File Manager

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SİYAHSANCAKLI -- 1 Nisan 2012; 22:57:48 >

www.hepgelal.com

3304 Mesaj
3 Nisan 2012; 21:35:13 

quote:

Orijinalden alıntı: SİYAHSANCAKLI

Hayır Telefon bu bluetooth filan yok özellikleri aşağıdaki gibi..
ayrıca hafıza kartının ne işe yaradığınıda anlamadım,sanırım içersine yüklenecek müzik içeriklerini telefondan dinlmek için olsa gerek..

0

http://www.ebay.com/itm...d%3D7419577349445840146

Model : U58
U58
Flash Lamp:
YES
SOS Number :
YES
FM Radio :
YES
Music Player:
Mp3
Carrier :
Unlocked
Frequency:
GSM 850/ 900/ 1800/ 1900MHZ
SIM Slot :
Single SIM
Languages :
English, French, Spanish, Polish,Italian, Germany, Bahasa Indonesia,Dutch,Turkey, Portuguese, Russian,etc.
Talk Time :
60-100 Minutes
Standby Time :
60-80 Hours
Card Slot :
Micro SD Card (Max 8GB)
Dimensions :
108*49*14mm
Weight :
110g (with battery)
Messaging :
SMS
Phone Book :
Depends on the memory
User Profiles :
General / Meeting / Outdoor / Indoor / Headset
Other Features :
Alarm / Audio Player / Calculator / File Manager

Faydalı bir alet, güzel düşünmüşler. Özelliklerine baktım, 8 gb'a kadar Micro SD kart destekliyormuş. Genelde telefonların fabrika verilerinde yazan kart desteğinin en fazla yarısını takmak gerekir. Yani 4 gb veya daha iyisi 2 gb Micro SD kart takmak lazım.

Telefonda hafıza kartını kullanabilecek pek bir şey yok. Olsa olsa music player için şarkı yüklenir. Bir de belki biriken fazla SMS'leri karta atıyordur.

Bağlantı girişi yok demişsiniz. Karta herhangi bir şey yüklemek isterseniz şundan kullanabilirsiniz;

http://www.gold.com.tr/...6-Sd-mmc-tf-Card-Reader

Kart takınca açılmamasının bir çok sebebi olabilir. Kart başka cihazlarda çalışıyor mu? Bir virüs taraması yapın, sonra format atın. Olmazsa başka bir kartla deneyin. Bu arada telefonun desteklediği kart türü olan Micro SD taktığınızı farzediyorum. Birkaç çeşit kart var çünkü.

- 4S JB IOS 7.0.4 -

857 Mesaj
19 Mayıs 2012; 10:33:52 

Merhaba,

Size başarı ile sonuca ulaşmış yöntemimi söylüyorum.

Olay: oblio nav max 7 inç lik cihazıma aldığım team marka 16 gb lık micro sd hc kartın pc tarafından görülmesi , içerisine hertürlü şeyin atılabilmesi fakat navi cihazı tarafından görülmemesi..
(daha önce görüyordu. çeşitli araçlara sokup çıkarıp, farklı format programları ile formatladıktan sonra görmedi)
Yapılanlar: sd cart adaptörü ve sd kart okuyabilen toshiba laptopta fat32 olarak formatladım. cihaz gördü.
Not: 2 adet toshiba laptopum var. 1. sinde (daha eski olan modelde) yaptım olmadı. 2. sinde 1 defada ve defalarca tekrar yaptım hep pozitif sonuç aldım (daha yeni bir model)

Sorun çözüldü.

Selamlar

19779 Mesaj
1 Temmuz 2012; 10:34:29 

Durup dururken SD Cardım diskin biçimlendirmeniz gerek hatası verdi. Biçimlendirme denediğimde başarısız oldu.
İçindeki verileri kurtarmam lazım. Nasıl halledebilirim?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

978 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
md_42
1 Temmuz 2012; 22:08:54 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Durup dururken SD Cardım diskin biçimlendirmeniz gerek hatası verdi. Biçimlendirme denediğimde başarısız oldu.
İçindeki verileri kurtarmam lazım. Nasıl halledebilirim?

Biraz zor gibi internette sd card recovery yazılımları var ama zannetmiyorum geri geleceğini Allah bilir içinde hangi ülkede çektiğin resimler var